Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Treba li crkva da bi netko bio vjernik?
Da 9 20.93%
Ne 34 79.07%
Glasovatelji: 43. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2006., 17:55   #21
SMS, jesi li pogledala rezultat ankete?
Ja mislim da si ti u plavoj liniji, samo nećeš priznati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:44   #22
vjera je osobna i intimna stvar svakog pojedinca i nema veze za vanjskim stvarima organizacijama itd..
padma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:00   #23
da. jer je vjera i intimna i javna.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:14   #24
Quote:
Noćobdija kaže:
da. jer je vjera i intimna i javna.
Imaš pravo. Treba.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 23:08   #25
Quote:
Sledgehammer kaže:
Ako nećeš imati crkvu, kako ćeš i koga uvjeriti da si uopće vjernik?
Boga!Sveznajućeg!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 08:57   #26
Quote:
Noćobdija kaže:
da. jer je vjera i intimna i javna.
Javna za katolicke egzibicioniste? Javna onima kojima je bitno da budu vidjeni na nedjeljnoj misi? Javna onima kojima je taj izlet iz njihovih malih svjetova razlog da obuku novu opravu i pokazu se drugima? Javna onima koji osudjuju druge sto nemaju njihove srednjevjekovne poglede na svijet? Javna onima koji u svoje crkve odlaze na politicke skupove?

Jel na to mislis?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 09:26   #27
Eh, kako je lako suditi drugima... Kako se samo lako zanijeti... Od silne kritike ne mogu a da ne pomislim: bit će da je taj čovjek zaostali prorok, toliko željan savršenosti oko sebe, samo sa novom naukom: uperi prstom prvi, dok se netko drugi nije sjetio to isto učiniti meni...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 12:58   #28
Obzervacija, a ne osuda.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:19   #29
Quote:
r0nin kaže:
Javna za katolicke egzibicioniste? Javna onima kojima je bitno da budu vidjeni na nedjeljnoj misi? Javna onima kojima je taj izlet iz njihovih malih svjetova razlog da obuku novu opravu i pokazu se drugima? Javna onima koji osudjuju druge sto nemaju njihove srednjevjekovne poglede na svijet? Javna onima koji u svoje crkve odlaze na politicke skupove?

Jel na to mislis?
slusaj ovamo. javna je za mene. a razlog zasto je javna je da volim osjecaj zajednistva s drugim vjernicima dok molimo i pjevamo zajedno. u crkvi ili drugom prikladnom (a moguce i javnom mjestu) sa svecenikom. ti o tome mozes imati svoje misljenje i to je u redu. sve ostalo nisam ja rekao nego ti pretpostavljajuci da mi mozes u usta staviti nesto sto nisam rekao. ti to ne mozes.

vjera je javna jednako kao sto je i slusanje glazbe moguce u svoja cetiri zida ili u krevetu (pa ju tako cinim i dozivljavam privatnom stvari). a javni dozivljaj glazbe moze biti na koncertu. e sad, jesu li svi ljudi koji idu na koncerte glazbeni egzibicionisti, to ja ne bih komentirao niti naprecac zakljucivao. ipak, brijem da nisu.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:30   #30
Quote:
r0nin kaže:
Javna za katolicke egzibicioniste? Javna onima kojima je bitno da budu vidjeni na nedjeljnoj misi? Javna onima kojima je taj izlet iz njihovih malih svjetova razlog da obuku novu opravu i pokazu se drugima? Javna onima koji osudjuju druge sto nemaju njihove srednjevjekovne poglede na svijet? Javna onima koji u svoje crkve odlaze na politicke skupove?

Jel na to mislis?
Pa to ti je definicija vjernika ......
Koja je onda svrha deklarirati se kao vjernik ako se nemaš gdje i kome pokazati ....

Vjernik se zato ne može biti bez crkve........
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:33   #31
Quote:
Noćobdija kaže:
sve ostalo nisam ja rekao nego ti pretpostavljajuci da mi mozes u usta staviti nesto sto nisam rekao. ti to ne mozes.
Bez paranoje Noćobdija. Upitnici su iza svake moje recenice.

Quote:
xara kaže:
Pa to ti je definicija vjernika ......
Koja je onda svrha deklarirati se kao vjernik ako se nemaš gdje i kome pokazati ....
Bas tako, koja je svrha deklarirati se? Zbog vlastitih slabosti? Zbog potrebe pripadati u neke grupacije? Zbog trazenja sebe? Pa sta ti "knjiga" sama nije trebala pokazati put?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 15:35   #32
dobro, bez paranoje. ali, da budem on the record - ne, ne mislim na to.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 04:37   #33
Ja nisam vjernica, nego agnostkinja.

Ponekad odem u crkvu, , radi meditacije, tišine, mira...

Nažalost, ne mogu svaki put postići mir jer često prolazim pokraj jedne od pučkih kuhinja,
i uvijek gledam "hrvanje ", guranje, svađu, izraze lica gladnih, oko porcije slankaste vode sa 3 zrna graha i 2 kriške kruha.

Onda uđem u crkvu, u RH sam ih puno obišla, kao i druge znamenitosti, i bijesna sam i ogorčena na sjaj, blještavilo,bogatstvo.

Iz principa, ponosa za sve one gladne ne želim i neću kleknuti:

Ne dam ni kunu za kalendar, ne dajem ni milodar, ne želim dati ni lipe

A onda, dobijem podatak ( državni ) da se poslije rata najviše gradilo upravo crkvi.

Za koga?
Za one koji se nemaju gdje vratiti?

Za one koji žive kao u 19. stoljeću, bez struje, tekuće vode, po 10-oro ih spava u istom krevetu

Najbitnije je da im se sagradi crkva

- jedan svećenik mi je rakao- što ih više sagradimo, više će se "naših " ljudi vratiti?kao opravdanje da najviše crkva se gradi, umjesto obnova kuća, stanova, škola, bolnica, vrtića

A,:hebemu/ti, bozjeg poslanika ( s plaćom i mirovinom ), i "pametnim, božjim savjetom"!

Pa ti budi vjernik, ako možeš?

Ili je i to sotonino djelo, ili božje?

Samo ja, agnostkinja, to ne razumijem, tko mi je kriv što ne vjerujem??

Nisu ovo pitanja, ovo su glasna razmišljanja.
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 04:53   #34
jedno apsolutno ne s moje strane. crkva je institucija i po meni sa mnogo mnogo pogresaka u ustrojstvu, a bog je ideal, savrsenstvo. oko nas i u nama. i ako zivimo u skladu s njim sami obredi nisu nuzni mada znaju biti korisni u spoznavanju sebe i posvecivanju bogu. ali samo ako smo iskreni kad smo tamo i sudjelujemo duhom sto je meni prvoj nazalost oduvijek bio problem. jer se dosta toga pretvorilo u 'trla baba lan da joj prodje dan'...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 22:54   #35
Matthew 16:18-19
Quote:
18 And I tell you that you are Peter, and on this rock I will build my church, and the gates of death will not overcome it.
19 I will give you the keys of the kingdom of heaven; whatever you bind on earth will be bound in heaven, and whatever you loose on earth will be loosed in heaven.
Je jedan od prijevoda sa Grckog. Odn:
Quote:
18 A ja tebi kažem: ti si Petar; na toj stijeni izgradit ću svoju Crkvu i ni sve sile pakla neće ju nadvladati.
19 I dat ću ti ključeve nebeskog kraljevstva; što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima, i što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima.
Ljudi interpretiraju to na razlicite nacine, a jedan od tih je da je Crkva vjerniku dobrodosla.
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 03:01   #36
Iašo sam u crkvu samo da bi mogao igrati stolni nogomet
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.