Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2006., 22:26   #81
Quote:
forestsilvy kaže:
zadnje dvije posebno, automatski je Bog koji je SVEMOGUC stavljen u ladicu da nas je stvorio na SVOJU SLIKU s namjenom da trckaramo po zelenilu je ograniceno.(ladica)
Nismo li već rekli da mi nismo ti koji su stvoreni na Božju sliku?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 12:42   #82
Quote:
Superskeptik kaže:
"Promjena je neminovna. Patnja je opcionalna." - ??? (nepoznati autor)

Gledajući iz ovog kuta, ono što se zove "prvi grijeh" je ustvari odrastanje čovjeka (bez obzira stvoren ili evoluirao prirodnom selekcijom) tj. ulazak u pubertet - kad se prestaju slušati savjeti roditelja (tj. naših direktnih stvoritelja) i počinje se razmišljati svojom glavom.
znam da čačkam mečku, ali moram te podsjetiti da sve u svijetu ide ciklusno.

tako da nije toliko nevjerojatno za pretpostaviti da regresiranje u djetinji modus operandi nije vraćanje, nego završavanje ciklusa koji tu mora završiti.
ponovno nalaženje djetinje nevinosti.
sjetimo se samo Pikasa (onaj što je dobio prezime po autu), koji veli da je čitav život učio slikati kao dijete.
možda mi svi moramo opet naučit 'slikat' kao djeca. promatrat svijet kao djeca.
biti djeca. ali ovaj put djeca s iskustvom.
to nije toliko nevjerojatno za pretpostaviti, ali trenutno nemam cajta ispitivati tu pretpostavku.
onaj tko je pravio dan napravio ga je prekratkim.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 20:18   #83
Pa ne ide baš sve ciklusno, ali recimo da ide...

Regresija u djetinjstvo kao završetak ciklusa bi bilo sasvim OK, kad bismo prvo uspjeli odrasti. Preneseno na ovaj slučaj, to bi značilo da bi svi trebali postati ateisti kad odrastu, te da bi tada svjesno mogli reći kako im se više sviđa djetinjstvo.

To je otprilike kao da trubiš da alkohol ili droga nisu dobri, ali da nemaš nikakvog znanja o tome (ne mora biti vlastito iskustvo, iako je poželjno ako imaš muda).

"Djeca s iskustvom" bi bili ljudi koji bi se u određenim prilikama mogli ponašati kao djeca i zabavljati se kao djeca, a reagirati odraslo i znati razmišljati i argumentirati smisleno u drugim prilikama.

Poznaješ li nekog takvog? Ja da - sebe. Međutim, znaš kaj onda često čujem od "nazovi odraslih" (oni koji sebe smatraju odraslima, ali nisu to ustvari - samo se pretvaraju da jesu): "Pogle ga kak se djetinjasto ponaša!"

Oni malo iskreniji mi otvoreno vele da mi zavide na tome. I da, poznajem još takvih ljudi - nedavno sam sa jednim 70-godišnjakom zajedno kamenjem gađao poslagane stećke na stijeni u plićaku...
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 23:23   #84
Quote:
Ego kaže:
Pa tako Biblija veli... nisam ja to izmislio...
gdje tocno Biblija veli : " trckaranje po zelenilu je "smisao" za covjeka "
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 23:26   #85
Quote:
Blaise kaže:
Nismo li već rekli da mi nismo ti koji su stvoreni na Božju sliku?

"I rece Bog:"Nacinimo covjeka na svoju sliku, sebi slicna...."
Knjiga postanka 1:26
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 11:18   #86
Quote:
forestsilvy kaže:
"I rece Bog:"Nacinimo covjeka na svoju sliku, sebi slicna...."
Knjiga postanka 1:26
I onda se nešto dogodilo.
Što točno i što je tome bio uzrok - nitko sa sigurnošću ne može reći. Tek tada "dolazimo" mi pa smo si svašta umislili.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:47   #87
Zašto je uopće bitno zašto je Bog stvorio?

Quote:
forestsilvy kaže:
gdje tocno Biblija veli : " trckaranje po zelenilu je "smisao" za covjeka "
Biblija ustvari nigdje ne kaže koji je SMISAO stvaranja.
Svaka spekulacija sa smislom je samo spekulacija.
Osim ako si netko nije umislio da je sam Bog.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 03:27   #88
Ego i Daniel su vodili dobar razgovor na početku topica, poučno , pametno, bravo obojici, Ego-u što ga sve zanima, a Danielu jer nađe odgovore...

Ali iskreno, mene ovaj svijet podsjeća na strategiju (RTS), dakle računalnu igricu, u kojoj je gamer Bog, koji je ujedno i vraški dobar programer kad je na sve mislio...a mi smo oni mali (units) koji jednostavno umru, kreiraš novog i dalje, naš vijek je samo brojka...Naravno da ne vjerujem u to, al smiješno mi kako me podsjetilo kad sam upalio Cossacs ...
Cro_Army is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 11:53   #89
Quote:
danaye kaže:


Osim ako si netko nije umislio da je sam Bog.

Pogotovo u smislu kako Boga interpretira religija.

Ali što znači "na svoju sliku"?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:39   #90
Raj kao trava i ptičice među kojima se Adam i Eva drže za ručice i trčkaraju je glupa, ograničena slika koju su stvorile kršćanske religije. Bog je Adama i Evu stvorio s namjerom da napreduju - da otkrivaju prirodu univerzuma i Boga i da budu kreativni. To što su goli je zakon. Ima li ljepše odjeće od ljudskog tijela? Treba se sjetiti da se tada ljudi nisu imali čega sramiti jer spol i spolni odnosi nisu bili izvrnuti i upropašteni grijehom kao danas. Dakle, moje mišljenje je da su Adam i Eva mogli napredovati i u istraživanju prirode Boga i univerzuma, i u umjetnosti, i u društvu, pa i u seksu (za kojeg sam siguran da nije identičan ovom kojeg sad poznajemo, ali sigurno još puno ljepši).
__________________
Science without religion is lame, religion without science is blind. - Albert Einstein
Dochas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 21:03   #91
Dochas..nemožeš ni zamislit kakvo bi čovječanstvo danas bilo da je Čovjek ostao uz svog Oca -Boga.

Ovako se gušimo u svojoj tako "naprednoj" znanosti i moći da nešto popravimo a više uništimo,a što je i najtužnije pilamo grane na kojim stojimo..
Mogli smo samo PITAT i Bog bi nas poučio al' kakav Bog..pa čovjek je Bog ,čovjek može sve sam,nema granica...
Tužna je povijest malog čovjeka...tužna.
Neptune is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.