Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2004., 16:39   #1
Geopatske zone

Molim moderatore da vide da li je ova tema za ovaj podforum ili je vise za Prirodne znanosti ili Zdravlje, pa da je shodno tome i premjeste ako treba...

Za one koji ne znaju, radi se o podrucjima na zemljinoj povrsini koja mogu prouzrociti ozbiljne zdravstvene probleme ljudima i zivotinjama koji dugo borave na njima. Cak i biljkama. Negdje trava i drvece ne raste i gotovo.
Najcesci problemi su nesanica, kardio-vaskularne i mentalne bolesti te rak. Jel znate da psi navodno izbjegavaju ta mjesta, a macke ih obozavaju?
Geopathic dolazi od dvije Grcke rijeci , geo – zemlja i pathos – patiti .
Postoji cijela kategorizacija tih geopatskih zona, od kojih su neke potpuno pravilne po smjeru i medusobnoj udaljenosti (kao Hartmannova mreza recimo).
U Hr sam cula za izraz “podzemne vode” koji zapravo ne odgovara definiciji geopatskih zona – mada se podzemni vodeni tokovi cesto sa njima podudaraju. Sigurno ste culi za slucaj da je visak poludio na mjestu iznad kreveta gdje je neka osoba oboljela od raka.
Radiosteziolozi su osobe koje pomocu viska ili raslji (rasljari) mogu detektirati te zone i sugerirati pomicanje namjestanja, posebno kreveta na druga sigurnija podrucja.
(Naravno da se rasljari bave i sa tisuci drugih stvari, otkrivanje geopatskih zona je samo jedna od njihovih mogucih djelatnosti)
Uz samo izbjegavanje geopatskih zona, postoji naravno i njihovo onemogucavanje, dakle zastita od njih. Jedna od opcija je da se na sve tokove polazu bakrene zice, naravno po tocno utvrdenim pravilima.
Na sve ovo me ponukalo sto mi se vec dulje vremena cini da mi je jedna sofa u kuci na krivom mjestu. Kad sad vrtim film unatrag, vidim da smo i ja i moj dragi imali odredene zdravstvene tegobe boraveci u njoj. Probala sam se amaterski igrati sa viskom, i sad da li je autosugestija ili koji vrag, ali visak mi je fakat poludil u blizini te sofe.
Navodno se rasljarstvo moze i nauciti. Ima li tko ko zna vise o tome?

Imam tisuce linkova o tome, ali ih ne bi za sada postala, ako nema interesa.
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 10:52   #2
Pa na nasem zemljistu ima takvo podrucje, a ima i podzemna voda. Uzeli smo to u obzir kod gradnje, nikad se ne zna.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 14:24   #3
Bolje da je ovdje nego na znanosti

Nego mene nes cudi kako to da u svim duplo slijepim testovima ti rasljari neuspiju???

Nisam bas vidio igdje da je potvrdjeno nesto od toga znanstveno. Mislim jedino sta mi pada na pamet je da bi bilo neko EM polje zbog vode (koja se ponasa ko vodic) ali to nebi smjelo biti nis gore od mobitela.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 10:21   #4
Eto mene zanimaju linkovi na tu temu.

I isto tako me zanima znanstvena potvrda.
Naime, recimo područje Novog Zagreba nije opterećeno takozvanim podzemnim vodama, odnosno njihovim stalnim tokovima, a što se ne bi moglo reći za područje Medvešćaka, dijela Vukovarske, Poljana....
Podzemne vode kao takve registrirane su u geološkim istraživanjima područja našeg grada.
A kao što reče AxMi, voda bi se u tom slučaju mogla ponašati kao prenosnik elektromagnetskog polja????

No Hertmannova mreža... Što je sa njome?
Ok, ako postoji kao plašt oko cijele Zemlje, kao ravnomjerno raspoređeni pravokutnici.... Ali ljudi koji se bave istraživanjima oko Hmreže kažu da je čak i taj raspored u pitanju pored elektronskih uređaja kao što su TV, lajna, komp... Te da se pravilnost mreže, usljed emisije zračenja tih uređaja, ponaša drugačije, sa drugačijim rasporedom.

Ima li netko saznanja o tome?

A i zaštite, na koji način funkcioniraju. Mislim znanstveno na koji način funkcioniraju?
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 14:40   #5
Quote:
deatwin kaže:
A i zaštite, na koji način funkcioniraju. Mislim znanstveno na koji način funkcioniraju?
Zastite funkcioniraju tako da skinu skoro svaki napon (mislim na 4V) sa kucne mreze dok ne ukljucis neki potrosac. Kada ga ukjucis, napon dalje padne, i onda ti taj aparatic ukljuci punih 220 V. Tako radi kod mene doma u spavacoj. Uslijed toga nemam nikakve stalne potrosace kao radio ili elektricni sat/budilicu.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 17:44   #6
Quote:
deatwin kaže:
[B]Eto mene zanimaju linkovi na tu temu.
/B]
Deatwin, evo ti dva linka.

http://www.ascending-star.com/dowsing.htm

http://www.pyramidoflife.com/eng/geopathic_zones.html
Blue_Sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 12:01   #7
Re: Geopatske zone

Quote:
Blue_Sunflower kaže:

Uz samo izbjegavanje geopatskih zona, postoji naravno i njihovo onemogucavanje, dakle zastita od njih. Jedna od opcija je da se na sve tokove polazu bakrene zice, naravno po tocno utvrdenim pravilima.
Te tzv. blokade s plocam i sl. su samo obmana i mnogi to koriste kao dobar biznis, za izmuci lovu od jadnih ljudi. Postavljanjem blokada ljudi samo sami sebe autosugestivno uvjere da zracenja vise nema...najbolje je kao provjeru dovesti dobrog radiestezistu i ne reci mu za blokadu, sigurno bi detektirao zracenje.

Jedini nacin jest - promjena na neutralno podrucje.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 09:36   #8
Hm, toliko sam umoran da ću sad i , ali ču samo reči ovo o temi...
Prije 15-ak godina u Kvisscoteci je bio neki radiostezist rašljar, po rpezimenu Bach...I kad je rekel da je u srodstvu sa znamenitim skladateljem, Mlakar bijaše duhovit pa reče -
- "A to ste s pomoći rašalja ustanovili?"
Odmah se poslije malo korigirao da ne uvrijedi starog gospodina...

Ima jedan strani radiestezist, sad mu se ne mrem sjetiti imena, njegova je knjiga mislim prevedena na hrvatski, koji je spomenuo NAČIN da se geopatogene zone neutraliziraju u kućama i stanovima... Njegova se knjiga bavi upravo stanovanjem.
Metoda je posve laka, ali djelovanje je misteriozno...
Treba naime napisati DVAPUT isti broj, penkalom na bijelom kartonu, i to u dva točno određena omjera.
Sad se ne mrem naravno sjetiti koja...
i te kartone onda nekak prisloniti uza zid ili prikucati, i eto...vondännikenski
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 11:50   #9
Imamo i mi poznatu i priznatu radiestezisticu, Ivanu Galić. U svojoj knjizi je detaljno opisala problem i načine zaštite.

Recimo, promjena polariteta, koja je svojstvena samo živim bićima. Na suncu organizam vraća pravi polaritet. I to je razlog za nošenje odjeće od prirodnih materijala kao što su pamuk, konac i prirodna svila. Vuna može pojedinim osobama uzrokovati smetnje.
Zatim, slamnati podložak, postavljen na pravo mjesto, štiti od štetnih zračenja određeni prostor.
U knjizi Radiestezija je opisan i utjecaj Hartmannove mreže, koja se prostire na svaka 2 m od sjevera prema jugu i svaka 2,5 m od istoka prema zapadu, s širinom linija od 20 cm, također i utjecaj Curryjeve mreže, dijagonalne na Hartmannovu mrežu i širinom linija od 50 cm. Siječe im se svaki 4. čvor.
Sredstva za blokiranje štetnih zračenja su od slame, bambusa ili drva. Drveni podlošci moraju imati pravilne godove. Znači, zračenja ostaju, ali više nisu štetna.
Nakit od plemenitih metala i kamenja je jako podložan nabijanju štetnim zračenjima.
Djelovanje Sunca i Mjeseca ima veliki utjecaj na pomicanje signala podzemnih vodenih tokova, koje ovisi o polaritetu Zemlje (Zemlja danju ima polaritet nula, a atmosfera plus, a noću i Zemlja i atmosfera imaju polaritet minus).
Dok pada snijeg, nema utjecaja štetnih zračenja, jer su kristali snijega dobra zaštita. Čim se snijeg počne topiti, nema više zaštite od štetnih zračenja.

Itd., itd. ...
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 10:02   #10
Meni je nedavno bio rašljar u stanu (Sopot) i našao je samo jednu malu geopatogenu zonu na mjestu gdje ionako nitko stalno ne boravi, tako da mi je stan praktički čist.

Zanimljivo je da je donio i jedan uređaj s kojim mjeri elektromagnetska zračenja, pa je obišao stan i otkrio je dosta jako zračenje kod zida gdje prolaze zajednički vodovi u zgradi.

Malo sam se i ja igrao s uređajem i ustanovio sljedeće udaljenosti do kojih je zračenje iznad dozvoljene granice (nadam se da je uređaj ispravan):

- TV (63 cm ekran) - oko 1,5 m
- monitor (17") - oko 60 cm
- računalo, linija, radio - oko 30 cm
- mobitel za vrijeme razgovora - oko 20 cm, ali kad zazvoni, kazaljka se zabije na maksimum.
- moj bežični telefon (stara krama) je zračio u dozvoljenim granicama, ali novi DECT bežični telefoni su slični mobitelima.

I još nešto, provjerite kod susjeda da nema neki uređaj kraj zajedničkog zida, ako na tom mjestu spavate ili duže boravite, jer neki ljudi tako stalno spavaju pod zračenjem, a da to i ne znaju.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 23:36   #11
pomažu li kod bežičnih telefona i mobitela oni mali eliminatori zračenja mobitela što se lijepe na izvor zvuka?navodno su verificirani u Institutu RB
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:16   #12
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
pomažu li kod bežičnih telefona i mobitela oni mali eliminatori zračenja mobitela što se lijepe na izvor zvuka?navodno su verificirani u Institutu RB
to su male metalne mrežice, nema baš neki učinak. najbolje ti je mobitel zamotati u par slojeva Al-folije, nema jebene šanse da će išta izaći.
ali onda je neupotrebljiv
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:19   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to su male metalne mrežice, nema baš neki učinak. najbolje ti je mobitel zamotati u par slojeva Al-folije, nema jebene šanse da će išta izaći.
ali onda je neupotrebljiv
u biti nema nikakav učinak jer mob zrači izotropno,nego šta je reć da ti nisi temu odma u korjenu satra?
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 16:11   #14
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
u biti nema nikakav učinak jer mob zrači izotropno,nego šta je reć da ti nisi temu odma u korjenu satra?
nek' se dica igraju
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 22:07   #15
Quote:
dj108 kaže: Pogledaj post
Meni je nedavno bio rašljar u stanu (Sopot) i našao je samo jednu malu geopatogenu zonu na mjestu gdje ionako nitko stalno ne boravi, tako da mi je stan praktički čist.

Zanimljivo je da je donio i jedan uređaj s kojim mjeri elektromagnetska zračenja, pa je obišao stan i otkrio je dosta jako zračenje kod zida gdje prolaze zajednički vodovi u zgradi.

Malo sam se i ja igrao s uređajem i ustanovio sljedeće udaljenosti do kojih je zračenje iznad dozvoljene granice (nadam se da je uređaj ispravan):

- TV (63 cm ekran) - oko 1,5 m
- monitor (17") - oko 60 cm
- računalo, linija, radio - oko 30 cm
- mobitel za vrijeme razgovora - oko 20 cm, ali kad zazvoni, kazaljka se zabije na maksimum.
- moj bežični telefon (stara krama) je zračio u dozvoljenim granicama, ali novi DECT bežični telefoni su slični mobitelima.

I još nešto, provjerite kod susjeda da nema neki uređaj kraj zajedničkog zida, ako na tom mjestu spavate ili duže boravite, jer neki ljudi tako stalno spavaju pod zračenjem, a da to i ne znaju.

Rašljar ti je otkrio da razni aparati imaju elektromagnetsko zraćenje !!!!!!
WOW
divlja zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.