Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 14:49   #61
Tri tjedna nakon zaceca bebi kuca srce.

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=149&Show=540

Ako rastrgas bice kojemu kuca srce, onda si napravio ubojstvo, to je valjda jasno.

I da ja poludim pa napravim abortus, rekla bih za sebe da sam ubojica i da sam ubila svoje dijete, ali kada netko bjezi od toga i opravdava sebe, govoreci kako to nije dijete

Pa reci, da ubila sam svoje dijete i bok, a ne se skrivati iza nekih prica kako to nije dijete
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 20:12   #62
da je..al kad bi priznali...oni koji zagovaraju tu odluku..onda se moraju suočiti sa posljedicama

ovako je laše se skrivati iza humanitarnosti

a s druge strane se furati na veeeeeliku duhovnost, reinkarnacije i ostale tričarije a sve u vezi duše...koja je tak bitna...

no vjerovatno ta duša u tom djetetu nastaje u trenutku samo njima znanom

da sotonizam ...čisti sotonizam

kao "briga" za slobodu odlučivanja


A JA NI JEDNOM NISAM NI U KOJEM TRENUTKU REKLA DA LJUDI NEMAJU PRVO SLOBODE ODLUČIVANJA NEGO VEĆ PAR PUTA NAGLASILA DA SAM SAMO HTJELA D ALJUDI RAZMISLE

ako je tolika frka nemruth što to prikazujem...žao mi je ali tak je

kao nemoraš ti to prikazivati...to one i onako dobro zanju

što te to toliko boli jel ja to prikazujem ili ne
što te to smeta????

ja sam sto posto uvjerena da one to ne znaju..i da nisu svjesne

a ako je tvoj cilj zagovaranje ubistva nevinih...što nemaš hrabrosti(kao što imaš hrabrosti pljuvati moj privatan život i moje odlaske na druge forume) i reći to

ja imam hrabrosti reći da sam pogriješila i da mi je žao, i da nisam znala
i stoga znam kako je drugima, i želim im dati do znanja što je to


a to o spužvama i ostalim skupljanjima istomišljenika...gle...to je tak trivijalna izjava i da ne kažem...jadna
jednog dana...možda jednog dana ako ti se Bog smiluje ćeš imati prilike vidjeti da li je to skupljanje istomišljenika ili djeljenje iskustava

samo u sojoj glavici koja apriori ima negativan stav prema svemu što ima veze sa Bogom/ Isusom...nikako ne možeš pojmiti da se ljudi brinu jedni za druge...i da to nije nikako nametanje volje

jednog dana...možda jednog dana...shvatiš

a do tad...tvoje crnilo ostaje s tobo svaki dan...koliko god se skrivala iza umnosti duhovnosti i nadmoći new agea...nad nama "jadnim i ispranim" kršćanima ili vjernicima

ne moraš govoriti javno...ali znaš i sama koliko te muči....pa reci sama sebi
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 20:35   #63
Quote:
Krvnik kaže:
tebi je to možda samo abić, nekom drugom je to ubojstvo nečeg živog.
i ispravljanje jedne veeelike gluposti drugom veeeelikom (i pored toga nepopravljivom) glupošću.
dvije gluposti ne mogu dati pametan ishod.

možda i ti to s vremenom shvatiš.
Odgovor izvrstan mladi prijatelju. Malo vremena imam a ti mi ga štediš. Ali javit ću se idući tjedan na temi. Mnogo radim u zadnje vrijeme. Lijep ti pozdrav.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:49   #64
Quote:
sanjana kaže:
Trenutak kad beba prestaje da bude samo nakupina ćelija i počinje da dobija ljudske oblike (premda je još uvek poluformirana) su - čini mi se - lekari utvrdili. No, treba proći još vremena, pa da se razvoj završi i tad se rađa novo biće, dovoljno formirano da može otpočeti (relativno) samostalan život. Mi se na nekim nivoima razvijamo celog života, ali neophodan je ipak minimalan razvoj da bi se za 'nas' uopšte reklo da smo ljudi. Mislim da oplođena jajna ćelija nije čovek, već tek mogućnost čoveka. U tome i jeste čarolija kreacije (prirode ili Boga, kako se kome više dopada) - kad praktično ni od čega ili nečega što čak smatramo neživim nastaje život. Za nas je još velika nepoznanica kako se to dešava. No, mislim da skrećemo sa teme.
znači da li je život opložena jajna stanica, ili čak i fetus? da li je to ŽIVOT???
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:10   #65
Quote:
-Daniel- kaže:
znači da li je život opložena jajna stanica, ili čak i fetus? da li je to ŽIVOT???
I bakterije su zivot.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:18   #66
Quote:
Hello Operator kaže:
I bakterije su zivot.
znao sam da će netko to napisati...znači ti kada si bio oplođena jajna stanica usporedio bi se s jednom običnom bakterijom
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:41   #67
Krscani su po tom pitanju ograniceni, nedostaje im prakticna zivotna uravnotezenost. Ntiko ne promice pobacaj kao zdravu i korisnu praksu. Stvar je samo u tome da se ucini manje zlo.

Pobacaji se dogadjaju u drustvu, zabranili mi njih ili ne (kao i svi drugi poroci, kockanje, alkohol, cigare, droga, prostitucija...). Stvar je samo u tome da li zelite barem spasiti majku, ili vam je svejedno ako umre i majka i plod?! To je prava dilema!

Zbog manjeg zla je bolje da je pobacaj dostupan, besplatan i legalan, izveden pod lijecnickim nadzorom, a ne u nekoj nadrilijekarskoj praksi, kaoo bi se majka spasila za neku buducu trudnocu. Nista vise.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:44   #68
Harm reduction pristup? Na krivom si podforumu.
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 03:46   #69
Quote:
Fazlija kaže:
Pobacaji se dogadjaju u drustvu, zabranili mi njih ili ne (kao i svi drugi poroci, kockanje, alkohol, cigare, droga, prostitucija...).

Zbog manjeg zla je bolje da je pobacaj dostupan, besplatan i legalan, izveden pod lijecnickim nadzorom, a ne u nekoj nadrilijekarskoj praksi, kaoo bi se majka spasila za neku buducu trudnocu. Nista vise.
"kao i svi drugi poroci..."
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:06   #70
Quote:
angelina1 kaže:
ne radi se uopće o prosuđivanju niti o osuđivanju
ne radi se o tome da se sad za potvrdu razmišljanja uzimaju ekstremni slučajevi koji će kao dokazati nužnost postupka

ako se već tako kao društvo "jako" brinete za to da se djeca pobacuju...što s enitko ne brine o tome što je poslje s tim ženama,djevojkama

i sama sad kažeš da takav čin ima posljedice...
normalno je da ima..
i to je bit mog posta...
da osvjestim taj čin,da ljudi osvjeste ono što čine
ne kao osuda
ne kao moraliziranje

nego samo kao osvješćivanje

sigurna sam da 99 % majki nije napravilo pobačaj iz hira

i sigurna sam da im je u tom trenu to izgledalo kao jedini izlaz

i sve je to jasno

ali ljudi moji..pa ponekad mislimo da će suicid biti jedino riješenje..pa na kraju krajeva se ustanovi da je čovjek još postao uspješan


mislim ...postaje žalosno promatrati reakcije

i to uvijek reakcije onih koji mrze Boga....
njima je svejedno
da li shvaćate u kojim ste kanđama

ne poštivate život,ništa i nikoga...

da li mislite da će te vi biti ikad poštivani i da li će vam ikad duša biti mirna

žalosno

pa svi vi biste se tako "jako" zgrozili nad mučenjem neke životinjice...ili ste zadrti vegetarijanci koji ne jedu meso iz moralnih pobuda...

a na ovo???

kaj...pa ima onih koji siluju djevojčice...

mislim

uopće nije tema bila silovanje
i uopće se ne može dnevno masa ubijenih nevinih bespomoćnih duša, opravdati sa silovanjem
to je podla igra...ljudi koji su već predali svoje duše zlome

što treba biti u srcu te osobe da se glupira nad ovakvim slikama...
iskreno mi ih je žao...i nek im se Bog smiluje

nisam ni pretpostavila da će na ovom forumu biti ovako..iako sam očekivala
Iako nisam organizirano religiozan, niti ikako drugacije, postujem kada netko svoju duboku moralnost definira kroz Boga, ma tko on (ili ona ) bio ili bila. Izgleda da nije u pitanju samo nedostatak vjere. U pitanju je nedostatak moralnosti i osjecaja za dobro i ne-dobro. U pitanju su jadne i prejadne egzistencije zivih mrtvaca koji nakon gledanja onih slika imaju jos uvijek u sebi zloce ismijavati masakrirane nemocne. I to mi se istinski gadi. Gade mi se takvi neljudi. Pa neka netko i jest ili nije za abortus, ne nijecem nikome pravo na odabir, ipak, barem bi trebalo pokazati zrno civiliziranosti....

Quote:
gdje vam je milosrđe???
Doista, gdje? Kako covjek dodje u fazu u zivotu kada ga slike minijaturnih stopala iscupanih iz majcine utrobe tjeraju na zajebanciju i ruganje?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:15   #71
Quote:
alexxx kaže:
...nego prekinuti trudnoću ...potencijalan život...prekinuti neželjenu trudnoću.
Cini li se to meni ili dama namjerno rabi ove eufemizme. Reci zeno, ubiti svoje dijete. Pusti "prekinuti nezeljenu trudnocu." Jer, draga moja, rezultat je na kraju ipak samo to - ubijeno dijete, ma kako ga ti skrivajuc se iza razlicitih izraza zvala.

Quote:
ljepše izgleda izvana. nema fotografija abortiranih embrija.
slomljeno dječje srce se ne vidi na fotografiji.
Pa i ova argumentacija je na jako klimavim nogama. Tako mozemo reci da na primjer zidove ionako nisu voljeli u nacistickoj Njemackoj pa je bolje da su ih onda poubijali nego da hodaju okolo slomljena srca.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:28   #72
Drkanje = prosipanje spermija = ubijanje potencijalnih zivota
= LAGANI grijeh


licemjerje
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:35   #73
Quote:
-Daniel- kaže:
znao sam da će netko to napisati...znači ti kada si bio oplođena jajna stanica usporedio bi se s jednom običnom bakterijom

A koje funkcije oplodjena jajna stanica ima a bakterija nema? Kolko ja vidim bakterija>opl.jaj.st.

al naravno, covjek nije isto kao zivotinja pa nije bed ako ubijemo milijardu zivotinja, al nedaj boze da curica od 13 godina pobaci nakon sto joj je ocuh napravio dijete. sacuvaj boze, treba ih izbaciti iz crkve u trenutku kad joj je potpora najvise potrebna. nije bitno sto krist zagovara oprastanje bla bla bla svi smo mi djeca bozja bla bla bla, neka sve te odvratne_spodobe aka zene_koje_su_pobacile gore u paklu!
stovise, serijskom ubojici svecenik ce dati pokoru od 100 oce nasa, 200 zdravo marija i 5 krugova oko crkve, a njima ce dati nogom u supak uz javno blacenje i sramocenje.

Licemjerje^n, n->beskonacnost
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:42   #74
Glete, vi ste se ljudi ulovili curice od 13 godina koju je silovao ocuh i koju su izbacili iz crkve a drustvo je odbacilo. Uopce nije u tomu stvar. Niti oni koji argumentiraju da je abortus ubojstvo nerodjenog djeteta automatikom forsiranja vaseg nesretnog primjera vjeruju da je curicu od 13 godina koju je silovao otac trebalo izbaciti kajaznam iz crkve.

Plus, spominjati drkanje u ovom kontekstu je glupo.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:45   #75
aha, spominjati drkanje je glupo, ali govoriti o zivom bicu koje ima sve funkcije normalnog ljudskog bica vec nakon par tjedana je pametno?

dobro, stavimo na stranu silovane curice od 13 godina. tak svejedno koja je. objasni mi zasto se takoreci "obicnim" ubojicama, silovateljima i takovim kriminalcima oprasta prije nego stignu rec aleluja pod nekakvim isprikama "svi smo mi djeca bozja" "bog ce ti oprostiti" "ajde sad izmoli xyz"
a kad se dodje na temu abortusa, onda se ZENE tretira ko da su pobile pola planeta i pritom psovale boga, isusa, i sta ti ja znam.
da, zene sam naglasio, jer crkva oduvijek ima problema NAJVISE sa ZENAMA, i ovo je jos jedan tuzan primjer vase jadne ogranicenosti.

laku noc
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 12:55   #76
[QUOTE=angelina1]
Quote:
ovako je laše se skrivati iza humanitarnosti
a s druge strane se furati na veeeeeliku duhovnost, reinkarnacije i ostale tričarije a sve u vezi duše...koja je tak bitna...

no vjerovatno ta duša u tom djetetu nastaje u trenutku samo njima znanom
Furati se ili ne furati na bilo što, ionako ne možeš ljudsku prirodu promjeniti.
Bilo je tog i biti će, ali danas imamo kontracepciju i ona ne bi trebala biti grijeh.


Quote:
da sotonizam ...čisti sotonizam

kao "briga" za slobodu odlučivanja

Misliš da bi bilo bolje da nemaju mogućnost odlučivanja?

Quote:
A JA NI JEDNOM NISAM NI U KOJEM TRENUTKU REKLA DA LJUDI NEMAJU PRVO SLOBODE ODLUČIVANJA NEGO VEĆ PAR PUTA NAGLASILA DA SAM SAMO HTJELA D ALJUDI RAZMISLE
Razmišlajti o tome ali na način kako ti to radiš i predstavljaš, dajući na uvid slike sa sudske medicine..??

I sam pojam imati bilo kakav izbor je sotonjast, zar, ne?


Quote:
ako je tolika frka nemruth što to prikazujem...

što te to toliko boli jel ja to prikazujem ili ne
što te to smeta????
Vidjela sam i gore slike...ali nisu slike ovdje za javnu informaciju već za konstanaciju da je to grijeh kao što je grijeh koristiti i kontracepciju.

Quote:
ja sam sto posto uvjerena da one to ne znaju..i da nisu svjesne
Ti si uvjerena a ja znam da one znaju, zbog toga i nisu sretne ali to je njihov izbor. Svaka obeća sama sebi da to više neće raditi pa se opet nađu na stolu. Statistike pokazuju da na abortus idu žene sa dvoje ili jednim djetetom a ne balavice.

Quote:
a ako je tvoj cilj zagovaranje ubistva nevinih...što nemaš hrabrosti(kao što imaš hrabrosti pljuvati moj privatan život i moje odlaske na druge forume) i reći to
Cilj je osvjestiti da se to ne dogodi a ne onesvijestiti se od šoka, jer ako je pobačaj kotracepcija onda nešto ne štima sa ovim društvom jer je većina katolika pa se opet abortira na temelju vlastite savjesti, jel tako?
Što se tiče tvojeg privatnog života postaj gdje hoćeš samo svaki tvoj post otkriva tvoj misonarski položaj. Nisi dakle imala hrabrosti izreći što je pobačajima alternativa da se ne dogodi nikome, već osuđuješ odluku onih koji imaju vlastitu savjest. Brineš tuđu brigu. Pravo na to je javno izraženo, neprikosnoveno i vrijedi do opoziva.

Quote:
ja imam hrabrosti reći da sam pogriješila i da mi je žao, i da nisam znala
i stoga znam kako je drugima, i želim im dati do znanja što je to
Pobačaj je loša stvar ali je još gora ako nemaš izbora, jel tako?




Quote:
a to o spužvama i ostalim skupljanjima istomišljenika...gle...to je tak trivijalna izjava i da ne kažem...jadna
jednog dana...možda jednog dana ako ti se Bog smiluje ćeš imati prilike vidjeti da li je to skupljanje istomišljenika ili djeljenje iskustava

samo u sojoj glavici koja apriori ima negativan stav prema svemu što ima veze sa Bogom/ Isusom...nikako ne možeš pojmiti da se ljudi brinu jedni za druge...i da to nije nikako nametanje volje

Ljudi se brinu jedni za druge ali briga za druge polazi od tebe. Eto, da je jedna koja je ostala trudna a baš i nije željela, bolje shvatila lekciju i svoju odgovornost ne bi abortirala, ne bi liječnik i sestre to napravili i sačuvao bi se jedan život. Usto ti bi bila sretna jer ne bi brojala još jednu krvavu forografiju.
Nepromišljenost jednike jednike često ima za posljedicu koju kusaju svi na svoj način a ne samo pojedinac koji ju je napravio.

Quote:
jednog dana...možda jednog dana...shvatiš
Što da shvatim, da je bolje i bogu ugodnije kad nitko ne bi imao nikakvog izbora?
Da se brani i jedna stvar kao i alternativa?
Quote:
a do tad...tvoje crnilo ostaje s tobo svaki dan...koliko god se skrivala iza umnosti duhovnosti i nadmoći new agea...nad nama "jadnim i ispranim" kršćanima ili vjernicima
Crnilo...kad se osuđuje 11-godišnja silovana djevojčica što abortira..
crnilo...kad se osuđuje svaki oblik kontracepcije...
crnilo...kad se osuđuju žene što uopće imaju pravo na pobačaj...
crnilo...što je svaki seks grijeh a samo u jednom slučaju nije grijeh

Quote:
ne moraš govoriti javno...ali znaš i sama koliko te muči....pa reci sama sebi
Javno progovaram i želim otkriti ono što me muči; zašto se svi ljudi sa svojom prirodom žele staviti u isti tor, kao da nemaju svoju savjesti i svijest, kao da su ovčice koje ne znaju što čine sebi i drugima već i što im se inputiraju razni strahovi od pakla-vraga ako pomisle drugačije od onih koji misle da su tu da tumače stvarnost...
zašto?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 15:50   #77
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Iako nisam organizirano religiozan, niti ikako drugacije, postujem kada netko svoju duboku moralnost definira kroz Boga, ma tko on (ili ona ) bio ili bila. Izgleda da nije u pitanju samo nedostatak vjere. U pitanju je nedostatak moralnosti i osjecaja za dobro i ne-dobro.
Vidis, kod mene je bas obrnuto. Buduci da uopce nisam religiozna, zabrinjava me kad netko svoju duboku moralnost definira kroz Boga. Ne postoji razlog da ju itko tako definira osim ako nema vlastitog osjecaja za dobro i lose koji onda taj nedostatak mora kompenzirati kroz slijepi posluh Bibliji (i jos gore, Crkvi). Jos vise me zabrinjava sto takvi ljudi moraju taj svoj svjetonazor nametati drugima kao jedini ispravan (buduci da sami nemaju osjecaja za dobro i lose, vjerojatno pretpostavljaju da ga nemaju ni drugi pa stoga nametanje usvojenih crkvenih stavova dozivljavaju kao svoju svetu misiju kojom ce se iskupiti za vlastitu neosjetljivost), a da im pritom ne padne na pamet razmisliti kako ona siva masa koju imaju u glavi ne sluzi samo doslovnom tumacenju i provodjenju crkvenih nacela. Pa ako se vec ne mogu odlijepiti od tih crkvenih nacela, neka se sjete da je put u pakao poplocan (njihovim) dobrim namjerama

Jer eto, o tome se ovdje radi. Ne o abortusu, ne o ubojstvu, nego u definiranju abortusa kroz vjernicko tumacenje bozjih ociju. Ne zbog ljubavi, nego zbog straha.
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 18:17   #78
Quote:
Veni kaže:
crkva oduvijek ima problema NAJVISE sa ZENAMA, i ovo je jos jedan tuzan primjer vase jadne ogranicenosti.
laku noc
Vidite, to jednostavno nije istina. Najstariji oblik predrasude. Ja sam žena. Žena u Crkvi. I nikada nisam niti ja imala problema s Crkvom, niti Crkva sa mnom.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 18:31   #79
nekuzim zakaj se vi i crkva stalno zali za taj abortus... zena je sama odlucila... a tko je crkva da moze tako nesto zabraniti? svatko ima pravo birati, a ovo je jos jedan slucaj da crkva zeli nam se nadmetati... svatko moze birati za abortus, zakaj zabraniti? mislim da je to glupost sto govore da je to grijeh jer za vrijeme kada se abortus moze obaviti dijete JOS NIJE ZIVO, tj. astralno tijelo se jos nije spojilo sa fizickim, ili, kak vi kazete, dusa nijeusla u njegovo tijelo, ili, srce nije pocelo kucati!!!!!!!!!!
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 18:36   #80
Dobro, a kako se izmjeri kada duša "uđe" u tijelo? I ako niste sigurni, zar vam se zaista s time igra??? Pa bolje dati priliku milijunima "neživih" kako ih vi karakterizirate, nego ubiti i jednog živog...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.