Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2006., 04:54   #1
Vjera i kako se izlječiti?

Malo sam se zabrinuo..koliko primjetim sve je više ubijanja temeljeno na vjeri..pobune, silovanja djece i sl..i što je naj čudnije..ljudi čak i u ovom stoljeću postaju vjernici..vjeruju u stvari da je tip došao i pretvorio vodu u vino..pazi to..on je sin božji..ono...sve može učiniti..ima moći..i on šta učini? ..pretvori vodu u vino.

Ok, imaš moći..

Pa nahrani sve ljude, daruj im mir i sreću..
..al ne..on je pretvorio vodu u vino "da bi se imalo šta pit"
..ništa hranjivo..nije to mlijeko..nego vino..cuga..alkohol.
Oni vjeruju da je došao sin božji s neba i dao im da cugaju.
..oni vjeruju u to..i to u ovom stoljeću..

Ekipa vjeruje u to..ne mogu vjerovat.

Muslimani su još bolji..ubijaju se za djevice..
..ok, neobrijan si i nemožeš se poševit..al ubiti se za vjeru..ubiti nekoga za nešto takvo?

Onda oni Scientolozi il whatever, židovi..ma svi..Pa što je vama ljudi?? Shvatio bi da ste se sevili i pobrali sidu, al pobrat takvu priču..nemam riječi.
Zar vi možete u to vjerovat? Ono..tip uzme auto, i ubije dvije klinke na pješaačkome..dvije klinke..nisu nikome loše činile..djeca..i auto ih je ubio..ha? Čudni su putevi gospodnji..da, stvarno čudni..po gasu i u djecu..
I još vjerujete das postoji bog..ono..djeca su umrla..bog im nije dao nikakvu milost..pomoć..ruku..skrenuo auto..ne, one su mrtve..a boga nije bilo..

Ne shvaćam..vi vjerujete u to? Vjernici ste i klanjate se tom bogu? Ne shvaćam..vidio sam da se i ekipa "Moli bogu da im pomogne"..mislim, pa ako nije pomognuo tim dvaju djevojčicama da ih taj auto ne pretvori u krvavu kašu..zašto mislite da će vama pomoći..po čemu..ne shvaćam..

I umro je na križu..to je ono "ultimativna furka"..top 1..
..niste li znali da su ljudi umirali u još većim mukama radi te iste osobe..i radi nekih drugih pizdarija..po tome..oni su prošli veću muku..praktički taj križ je gej naprema drugim mukama..

Al ne..to je ultimativna furka..

Tip je došao i hodao po vodi...al nije spasio narod..on je došao..napravio svoj "act" i to je to..i super..mi vjerujmo..

Pa stanite i razmislite..u šta vi to vjerujete?? Zar ne vidite kakva su to svinjska gov*a? Ne gopvorim da vjerujete u Krista, Alaha, Sotonu il tko zna koga..pa vjerujte u sebe..kakvi idoli..hoće li vam oni pomoći? Ne! Šta je bog? Bog su ljudi..oni koji rade duple smjene da bi othranili djecu..oni koji se bore za nečija prava..a ne tipovi koji rade trikove..zar ljutska glupost može ići tako daleko? Obrazujte se, razvijajte mozak..u inteligenciji i zdravom razumu je ključ..lijek je tu..potrudite se i iskoristite ovo malo života.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:02   #2
nemoj ljude uzrujavat. njihova im je vjera ono što im osmišljava inač besmisleni život. s vremenom, rastom i napretkom čovječanstva, ona će odumrijet sama od sebe, kao što se događa u najrazvijenijim zemljama svijeta
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:02   #3
Nisi li malo prepovršan i preoštar?
I ne govoriš li više o ljudskim djelima, a ne o vjeri?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:38   #4
Quote:
Brown Acid kaže:
Malo sam se zabrinuo..koliko primjetim sve je više ubijanja temeljeno na vjeri..pobune, silovanja djece i sl..i što je naj čudnije..ljudi čak i u ovom stoljeću postaju vjernici..vjeruju u stvari da je tip došao i pretvorio vodu u vino..pazi to..on je sin božji..ono...sve može učiniti..ima moći..i on šta učini? ..pretvori vodu u vino.

Ok, imaš moći..

Pa nahrani sve ljude, daruj im mir i sreću..
..al ne..on je pretvorio vodu u vino "da bi se imalo šta pit"
..ništa hranjivo..nije to mlijeko..nego vino..cuga..alkohol.
Oni vjeruju da je došao sin božji s neba i dao im da cugaju.
..oni vjeruju u to..i to u ovom stoljeću..

Ekipa vjeruje u to..ne mogu vjerovat.

Muslimani su još bolji..ubijaju se za djevice..
..ok, neobrijan si i nemožeš se poševit..al ubiti se za vjeru..ubiti nekoga za nešto takvo?

Onda oni Scientolozi il whatever, židovi..ma svi..Pa što je vama ljudi?? Shvatio bi da ste se sevili i pobrali sidu, al pobrat takvu priču..nemam riječi.
Zar vi možete u to vjerovat? Ono..tip uzme auto, i ubije dvije klinke na pješaačkome..dvije klinke..nisu nikome loše činile..djeca..i auto ih je ubio..ha? Čudni su putevi gospodnji..da, stvarno čudni..po gasu i u djecu..
I još vjerujete das postoji bog..ono..djeca su umrla..bog im nije dao nikakvu milost..pomoć..ruku..skrenuo auto..ne, one su mrtve..a boga nije bilo..

Ne shvaćam..vi vjerujete u to? Vjernici ste i klanjate se tom bogu? Ne shvaćam..vidio sam da se i ekipa "Moli bogu da im pomogne"..mislim, pa ako nije pomognuo tim dvaju djevojčicama da ih taj auto ne pretvori u krvavu kašu..zašto mislite da će vama pomoći..po čemu..ne shvaćam..

I umro je na križu..to je ono "ultimativna furka"..top 1..
..niste li znali da su ljudi umirali u još većim mukama radi te iste osobe..i radi nekih drugih pizdarija..po tome..oni su prošli veću muku..praktički taj križ je gej naprema drugim mukama..

Al ne..to je ultimativna furka..

Tip je došao i hodao po vodi...al nije spasio narod..on je došao..napravio svoj "act" i to je to..i super..mi vjerujmo..

Pa stanite i razmislite..u šta vi to vjerujete?? Zar ne vidite kakva su to svinjska gov*a? Ne gopvorim da vjerujete u Krista, Alaha, Sotonu il tko zna koga..pa vjerujte u sebe..kakvi idoli..hoće li vam oni pomoći? Ne! Šta je bog? Bog su ljudi..oni koji rade duple smjene da bi othranili djecu..oni koji se bore za nečija prava..a ne tipovi koji rade trikove..zar ljutska glupost može ići tako daleko? Obrazujte se, razvijajte mozak..u inteligenciji i zdravom razumu je ključ..lijek je tu..potrudite se i iskoristite ovo malo života.


ti nevidiš da nas je spasioj a ja vidim, dakle zavisi sve o čovjeku.
I to što navodiš kako je neko pogazio te curice, pa pogazio ih je čovjek a ne Bog, kako možeš kriviti Boga? ,
Isitna je da se treba uzdat u sebe, jer u čovjeku je Bog, samo Ga treba pozvat u srce svoje i Duh Sveti i imat češ ga kao anđela čuvara nad tvojom dušom i vodit če te,
znam da nečeš vjerovat u to jer lakše je nevjerovat, ako nevidiš svojim očima onda toga nema, ali kao što je ljubav čovjeka isto neopipljiva tako je i Bog, objasni ti nekome tko nema ljubavi u sebi (nekom mostrumu) što je ljubav a ja ču tebi tada objašnjavat što je Bog.

Puno si toga napisao i na puno toga bi ti mogao odgovorit, to ču učinit postepeno kad se vratim, sad nemam vremena, ali reko bi ti da prije nego što se nastaviš izrugivat Kristu da pročitaš Novi Zavjet.

I da shvatiš da čovjek bira između dobra i zla (to se sve nalazi unutar čovjeka).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:28   #5
Quote:
divizija kaže:
nemoj ljude uzrujavat. njihova im je vjera ono što im osmišljava inač besmisleni život. s vremenom, rastom i napretkom čovječanstva, ona će odumrijet sama od sebe, kao što se događa u najrazvijenijim zemljama svijeta
Istina je da vjera ono što osmišljava inače besmisleni život....
Istina je i da odumire rastom i napretkom čovječanstva....

Ali da li čovječanstvo stvarno napreduje....
I koja su mjerila toga napretka......

Tehnologija u službi materijalizma, pohlepe i zadovoljavanja primitivnih osjetila
Na štetu okoliša i mentalnog razvoja čovjeka .....
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:31   #6
upravo obrnuto. u zemlji s najvećim brojem ireligioznih-švedskoj, ljudi su ekološki najsvjesniji a rekao bih i mentalno najstabilniji. meni se čini da šteta po okoliš i mentalni razvoj dolazi s religijom, ili bar koegzistira s njome!
dapače, podivljali konzumerizam je nešto ćemu se vjernici nikada nisu opirali, što je vidljivo iz svih štandova koji okružuju mariju bistircu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 14:50   #7
Sve te religije (osobito Abrahamske) bazirane su na odricanju, kao sto kaze Nietzsche....na odricanju od covjekove slobode, ponosa, povjerenja u vlastiti razum i u isto vrijeme slijepom podvrgavanju dogmi ...uistinu self-mutilation...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:01   #8
a kako se izlijeciti i od vjerovanja u inteligenciju i zdravi razum?
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:10   #9
postati religiozan!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:15   #10
Quote:
divizija kaže:
upravo obrnuto. u zemlji s najvećim brojem ireligioznih-švedskoj, ljudi su ekološki najsvjesniji a rekao bih i mentalno najstabilniji. meni se čini da šteta po okoliš i mentalni razvoj dolazi s religijom, ili bar koegzistira s njome!
Upće nekažem da je religija riješenje za napredak čovjeka kao pojedinca.....
Ona je upravo ono što ga koči u individualnom napretku....

Ali religija je jako moćna stvar u kontroli masa i izmeđuostalog napretka cijele zajednice.

E sad sve ovisi o meni koju ću opciju podržati.....

Ako sam obični mali individualac onda sam protiv religije....
A ako sam na vladajucoj poziciji onda sam za.....
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:18   #11
Quote:
blue bird kaže:
Sve te religije (osobito Abrahamske) bazirane su na odricanju, kao sto kaze Nietzsche....na odricanju od covjekove slobode, ponosa, povjerenja u vlastiti razum i u isto vrijeme slijepom podvrgavanju dogmi ...uistinu self-mutilation...
I jos ti nedaju da si skratis muke. Okrutno!
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:20   #12
Quote:
ygraine kaže:
a kako se izlijeciti i od vjerovanja u inteligenciju i zdravi razum?
Lobotomija. "Bijele sobe". Psihoaktivne supstance.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:55   #13
Quote:
ygraine kaže:
a kako se izlijeciti i od vjerovanja u inteligenciju i zdravi razum?

Samo prihvaćanjem da si "roba" sa greškama i vjerom u sebe ma kakav bio.
Trudimo se, ipak se trudimo
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 16:33   #14
Quote:
Brown Acid kaže:
Šta je bog? .
u skoli smo ucili da su nasi preci poceli vjerovati u nadnaravno jer si nisu znali objasnit prirodne pojave. ucenjem kako nastaje vatra, munja ili poplava, prestaje potreba za vjerovanjem u nadnaravno.
i mene cudi da skvadra i danas vjerovanje u boga opravdava besmislom zivota. ljudi koji imaju obitelju, djecu, voljene, mrtvo hladno su u stanju rec da im je vjera daje smisao u besmislu zivota
ma ubije se ak u sebi i svojima nemas smiraj.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 16:56   #15
Quote:
divizija kaže:
postati religiozan!
yap....to je najsigurniji put...nemres falit....lobotomija sa 100% ucinkom
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 21:34   #16
Što ste se raspojasali. Sve sami nevjernici. Pričajte gospodo o nevjeri. Ona je vaš fah. Vjeru ostavite vjernicima i onima koji je poznaju. A vi u džep svoju nevjeru...i gdje će vam biti kraj....
Recite mi ponešto o svojoj nevjerničkoj nevjeri.
Što vam donosi i donese svaki dan. Zanima me...onako vjernički.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 22:27   #17
Veli Breza "svatko u svoj kut"... a onda nam opali kroše. Pa Brezo, mislim stvarno...

Kad već pitaš... isto mi daje vjerojatno što i tebi vjera... Samo na način tebi neshvatljiv kao i meni tvoj... Ali kad malo pogledaš ispod površine, istu krv krvarimo...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 22:59   #18
Quote:
brezovka kaže:

Recite mi ponešto o svojoj nevjerničkoj nevjeri.
Što vam donosi i donese svaki dan. Zanima me...onako vjernički.
zasto mislis da nema dana bez vjere?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 23:11   #19
Quote:
Ego kaže:
Veli Breza "svatko u svoj kut"... a onda nam opali kroše. Pa Brezo, mislim stvarno...
Ovako težak tjedan nisam dugo imala. Nemam snage ni za sitnu tuču. ..doduše pričala nisam puno.

Quote:
Kad već pitaš... isto mi daje vjerojatno što i tebi vjera... Samo na način tebi neshvatljiv kao i meni tvoj... Ali kad malo pogledaš ispod površine, istu krv krvarimo...
Što isto? Zanima me nevjernička molitva.
Meni na kraju dana ili tjedna svu muku odnese Bog i u novi dan kao nova idem. Jutrima raspoložena i neopterećena ma kako crna bila noć.

Što odnese muku nevjernika? Vlastita snaga? Da čujem...
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 23:15   #20
Quote:
brezovka kaže:

Što odnese muku nevjernika? Vlastita snaga? Da čujem...
smisao.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.