Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2005., 12:44   #21
Quote:
Ava Adore kaže:
Nikad se nisam uspjela naviknut na leće
Šteta, da li onda nosiš naočale ili škiljiš naokolo?
grifone is offline  
Old 23.12.2005., 12:46   #22
Koja je zapravo prednost polutvrdih ako postoji? Ja sam samo nešto načuo i čitao ali okulistica mi nije ništa pojašnjavala.
grifone is offline  
Old 23.12.2005., 12:52   #23
Quote:
kemik kaže:
ja sam s mekima prvi dan kad sam ih imala otisla na posao i dosla doma oko 8 navecer, dakle 12 sati u komadu. bez ikakvih problema
Nisam ni ja imala nikakvih problema ni prvi dan (bila u kazalistu), no ipak sam skusala i u pocetku stavljala kako mi je rekao.

Kasnije sam debelo znala premasit 12 sati tijekom kojih ih smijem nosit
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 23.12.2005., 13:24   #24
Ja itekako premašim 12 sati u komadu. Nerijetko se dogodi da to bude i 18-20 sati dnevno.
Što se tiče prednosti i mana polutvrdih leća ne da mi se sad otkrivati toplu vodu i pametovati oko onoga što je već rečeno. Malo pretraži forum i bit će ti jasnije. Pogodnije za astigmatizam, daju jasniju sliku, bolje zaustavljaju rast dioptrije, manja mogućnost infekcije, lakše stavljanje i skidanje leće. Negativnost? Manja udobnost. No kažem, prosearchaj malo.
Veky is offline  
Old 23.12.2005., 14:38   #25
Leće
Pogotovu su ove novije izvrsne, o polutvrdima odnosno zrakopropusnim govorim. I zaspim s njima, toliko sam se navikla, a bilo je i slučajeva da se navečer idem umivati, a one još na očima
crtica is offline  
Old 23.12.2005., 15:45   #26
Quote:
Ava Adore kaže:
Nikad se nisam uspjela naviknut na leće
ni ja

oko godinu dana sam pokusavala na sve moguce nacine i nikako. govorim o polutvrdim lecama. stavljanje i skidanje mi nije bilo problem, ali nosenje
s obzirom da je to bilo pred dosta godina, povremeno mi padne napamet da probam s mekima, ali sam prelijena...
Leda is offline  
Old 23.12.2005., 15:56   #27
nosim leće zadnjih 12tak godina i u početku je bilo malo komplicirano (polutvrde l.) ali se navikneš. nosila sam oko 4 g. polutvrde, pa meke oko 7 g. pa opet polutvrde. ma navikneš se na sve, ispočetka ti se čini da nosiš šaku šljunka u očima a kad se navikneš spavaš s njima bez beda.

zadnjih 2 mjeseca nosim noćne leće, tako da preko dana niš ne nosim u očima i oduševljena sam. rade, rade, rade!!! a ja se opet navikavam da mogu trljati oči, da se mogu umivati bez beda i da mogu trčati po prašini bez straha da će mi leća ili ispasti ili me nažuljati.

u svakom slučaju, sretno!
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Old 23.12.2005., 16:03   #28
Ajde napiši još nešto o tim noćnim lećama, ja ih se isto spremam nabaviti ali još nisam čula ničija iskustva. Gdje si ih kupila?
lea_li is offline  
Old 23.12.2005., 16:10   #29
pisala sam već na forumu, budem potražila poslije točne teme.

kupila sam ih u zagrebu kod dr. baića www.poliklinikadrbaic.hr
ne znam da li ih još neko u zagrebu nudi. ali moram te upozoriti da su dosta zahtjevne u početku i da treba neko vrijeme da se na njih navikneš (skoro 2 mjeseca) i da stalno moraš dolaziti do dr. na kontrole.

a da imaju svoje prednosti, fakat ih ima
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Old 23.12.2005., 17:41   #30
Alopex, koju dioptriju imas?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 23.12.2005., 17:54   #31
-2.50, -3,25

rade do -4, mada se ovaj dr. kune da je on neke i veće dioptrije skidao.
inače, jednom je bila tamo jedna mala od cca 7-8 godina koja isto nosi takve leće. pa si mislim, ako dijete to može nositi onda fakat nije ni meni bed.

uostalom, već sam zaboravila kaj je to dioptrija jer stalno dobro vidim. čak i kad mi malo popusti vid, opet mi je dioptrija oko 0,50 što je naspram moje matične diptrije super vid. super je to što kad ti popusti vid, samo ih metneš i opet dobro vidiš. i s njima na očima ili ih nosiš sat dva pa opet dobro vidiš.
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Old 23.12.2005., 18:02   #32
A jesi ikad razmisljala o laserskom skidanju dioptrije?
Ja imam -3.75 + lagani astimgatizam -2.25 + jaci astigmatizam ...
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 23.12.2005., 18:08   #33
jesam, ali ne dolazi u obzir. od 4 ljudi koje znam da su to radili 2 ima problema. jedan ima suhe oči i upale očiju, a drugoj se vratila dioptrija.

uostalom, sad postoje i bolje verzije od samog lasera, za 10 godina će biti još kvalitetnije. a više nemam osjećaj kratkovidnosti, nego vidim normalno pa ni ne razmišljam o operaciji.
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Old 23.12.2005., 18:12   #34
Nosim meke lece vec neke cetiri godine. Nikad mi nisu predstavljale problem. Vec pri prvom stavljanju bile su mi kao da ih nosim sto godina, nikakav problem.
sa stavljanjem i skidanjem je bilo malo teze...ali za tjedan dana i to je postalo rutina. Mada me je znalo izluditi to kad 20 min pokusavas staviti prokletu malu lechu
kachunchica is offline  
Old 23.12.2005., 18:18   #35
kako se tocno zovu te lece"snova"?
tamo na linku ima samo ta velicanstvena definicija a nigdje bas profi i detaljan opis svega toga.
kachunchica is offline  
Old 23.12.2005., 20:24   #36
Quote:
Veky kaže:
Ja itekako premašim 12 sati u komadu. Nerijetko se dogodi da to bude i 18-20 sati dnevno.
Što se tiče prednosti i mana polutvrdih leća ne da mi se sad otkrivati toplu vodu i pametovati oko onoga što je već rečeno. Malo pretraži forum i bit će ti jasnije. Pogodnije za astigmatizam, daju jasniju sliku, bolje zaustavljaju rast dioptrije, manja mogućnost infekcije, lakše stavljanje i skidanje leće. Negativnost? Manja udobnost. No kažem, prosearchaj malo.
Hvala, nakon ovakvog odgovora mi search ne treba.
grifone is offline  
Old 23.12.2005., 20:32   #37
Ja imam ACUVUE® ADVANCE™ with HYDRACLEAR™ i iste takve za astigmatizam (na jednom oku imam, na drugom ne).

Mekane, prekrasne, udobne, sve najbolje o njima
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 23.12.2005., 23:57   #38
Wink

Quote:
grifone kaže:
Gdje ima za kupiti te pumpice? U ljekarnama, nekoj optici?
Ako sad odustanem neću se tako lako odlučiti opet za nositi leće i 600 kuna ode u vjetar.
u optikama-40kn
Tatsha is offline  
Old 24.12.2005., 02:52   #39
Nosio polutvrde dvije godine. Trudio se na sve moguce nacine da ih prihvatim. Ispocetka bilo super mislio da je to kao stvoreno za mene. A onda jedan dan nakon 5-6 sati provedenih na suncu s njima poceo se ponasati kao vampir. Nije bilo sanse da pogledam pravo pri danjoj svjetlosti ili u sobi sa upaljenim svjetlom. Oci stalno suzile. Poceo raditi tikove ocima koliko su mi bile iziritirane. Nakon dvije godine jada i muka rekao sam im zbogom.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Old 24.12.2005., 15:12   #40
Quote:
kachunchica kaže:
kako se tocno zovu te lece"snova"?
tamo na linku ima samo ta velicanstvena definicija a nigdje bas profi i detaljan opis svega toga.
ortho-keratology i guglaj
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.