Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2006., 19:52   #61
Quote:
cp.tar kaže:
Ja svoje leće, nove ili ne, trenutno čistim običnim deterdžentom za suđe (Jar) i običnom vodom.

Ove, doduše, nisu nove; imam ih već 4-5 godina sigurno.

...
tvrde leće?
za njih najbolje sredstvo ikad je bio kosili dječji šampon

meni od tih otopina su uvijek bile najbolje alerganove
bilo za tvrde, bilo za mekane leće
polly is offline  
Old 23.02.2006., 17:51   #62
Quote:
Veky kaže:
Kako vi čistite nove leće. Ja ih svaku čistim otopinom za čišćenje bar 5 minuta i onda bar 12 sati s jima u otopinu za čuvanje/ovlaživanje. A vi ?

I jedno podpitanje... Ispirete li leće običnom vodom? Znam da se ne smije, no ja otopinu za čišćenje isperem vodom i stavim leće u onu za čuvanje. Isto tako, kad ih izvadim iz otopine za čuvanje isperem ih vodom i kapnem umjetnu suzu prije stavljanja na oko. Inače su mi nekako teške i slika mi je jako mutna.
hm.. nosim leće već dosta dugo, polutvrde.. mijenjam ih svake 3 godine.. više manje..

zadnjih par godina koristim TotalCare.. s tim da.. kako vas čitam, moje leće su i više nego zanemarene ... ne koristim nikakve tabletice što li tekućinu za čuvanje leća ne mijenjam baš svaka 2-3 dana kak bi trebalo, prije bi rekla tjedana

i uvijek, makar sam čula da se to ne radi , kako su me učili otkad sam počela ih nosit, leće iz otopine za čuvanje isperem pod mlazom vode i onda idu na oko... perem ih samo navečer prije nego odu na počinak

i meni problema eto nikad nikakvih nije bio
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Old 23.02.2006., 18:33   #63
U borbi za svijet u kojem nijedna duša nakon neprospavane noći ili sati pred ekranom neće ići kroz dan s pijeskom u očima imat ću, ah, odvažnosti nabaciti jednu reklamicu. Za sve vas očopekače tamo vani: Visine kapi za oči
dhr° is offline  
Old 24.02.2006., 15:31   #64
Definitivno Boston! Probajte i više nikad nećete koristiti ništa od Alcona, Altotala, Permacona i sl.

Ja sam probala puno vrsta tekućina od Altotala i mislim da su očajno nekorisne. Leće su mi bile masne, da je to bilo strašno.

Sad već nekoliko godina koristim isključivo BOSTON (američke) i razlika je drastična. Koristim dvije odvojene tekućine, a tabletice uopće ne postoje niti su potrebne - jer tekućine rješavaju stvar. Uvjerila sam da su dobre jer mi je oftamolog rekao da su (polutvrde) leće u odličnom stanju. Prije im je stano neki vrag bio, stalno su bile izgrebane i sl.

Boston ima samo u Gethaldusu, drugdje ga nisam vidjela. Znam da sad ima ta univerzalna tekućina, ali ja ju ne koristim.

Najbolje tekućine ikad imala je Pliva - Pligetal, ali su bile skuplje pa ih više ne proizvode. Boston je ok, nemam problema. Ali sve od Altotala i Permacona je živi užas. Ja zbog tekućina nisam mogla nositi leće jer su me iritirale!

BOSTON RULES!
imago2007 is offline  
Old 24.02.2006., 15:32   #65
E, da, ispirem ih vodom, naravno.
imago2007 is offline  
Old 11.05.2006., 01:32   #66
Polutvrde lece

Nosim polutvrde lece vec 12god i do sad nisam imala nikakvih problema.No sad sam po neznam koji put kupila nove lece jer su se stare istrosile,ali me ove pocnu grozno peci nakon sat vremena i zamagle se.A kad ih skinem sve mi u magli i vid mi je iskrivljen.Opticar mi kaze da su od istog matrijala kao i sve ostale i da ne vidi razlog zbog cega me peku oci.Ako je neko imao kakvo slicno iskustvo molim da mi pomogne jer me izludjuje taj problem.
stella12 is offline  
Old 11.05.2006., 16:54   #67
Nosim par godina dulje od tebe i nikad nisam imao takav problem s novim lećama. Očito problem nije u tebi nego u novim lećama, reklamiraj !
Frankie is offline  
Old 11.05.2006., 20:26   #68
odi okulisti, možda stvarno nije problem u lećama nego u očima. Možda imaš neku upalu. Al nemoj se zafrkavati s lećama ako ti smetaju, možeš si gadno zeznut oči i oštetit vid.
koalica is offline  
Old 11.05.2006., 20:31   #69
čuj, od jednog doktora sam čula da se obično nakon punoljetnosti s polutvrdih prebacuje na meke.... drugi je pak reko da nije potrebno ako je vid u redu i s polutvrdima...

poanta: kada ti i ako ti oko počne odbacivat polutvrdu leću (što je očito moguće s vremenom), prebaci se na meke...

ako je s lećom sve u redu (što mislim da je) možda je vrijeme da pređeš na meke... ?
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Old 11.05.2006., 21:19   #70
Leće nisu dobro izmjerene i napravljene. To kaj ti je kao mrena preko oka kad ih skineš znači da ti je gornji sloj oka oštećen jer leće nisu dobro napravljene. I mene je moja uvjeravala da je problem u meni.

Promijenila sam okulista, napravila nove leće i godinama sam happy. Seru kvake. PROMIJENI LIJEČNICU KOJA TI JE PROPISALA LEĆE. OBAVEZNO. KUPI NOVE.
imago2007 is offline  
Old 11.05.2006., 23:52   #71
Ja mislim da nije stvar u mojim ocima jer nakon sto skinem te lece,oci me vise ne peku.Samo dok su mi na ocima.Nemam nikakvu upalu ociju,nisam nikad ni imala problema s time.Potrazit cu drugog opticara i tam nabaviti lece pa cu vidjet.Ne bi htjela za sada prelaziti na meke lece ako nema potrebe.Hvala svima na savjetima.
stella12 is offline  
Old 12.05.2006., 11:50   #72
Quote:
gottcha kaže:
čuj, od jednog doktora sam čula da se obično nakon punoljetnosti s polutvrdih prebacuje na meke....
ovo prvi put čujem
koje je obrazloženje imao?
polly is offline  
Old 12.05.2006., 12:26   #73
ha valjda razvoj.. izlazak iz puberteta šta ja znam kako to utječe na vid i sl...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Old 12.05.2006., 13:01   #74
polutvrde leće zaustavljaju rast dioptrije i zato se preporučuju. meke su daleko ugodnije za nošenje ali s njima i dioptrija može rasti (brže nego da su bile nošene polutvrde leće).
znam da mi dr nije dao meke leće do 18-19 god. jer se oko još uvijek formira i s mekom lećom bi lakše došlo do povećanja dioptrije. npr. nosila sam meke leće od 18 do 25-e i stvarno mi je nakon nekog vremena dioptrija počela curiti. vratila sam se na polutvrde (noćne) i dioptrija stala
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Old 15.05.2006., 00:15   #75
Zar te nocne lece stvarno funkcioniraju? Jesu li neugodne za spavanje? Zna li neko dobrog opticara u Zagrebu?
stella12 is offline  
Old 15.05.2006., 09:04   #76
ma jasno mi je kraj razvoja, puberteta i tako
ali ako oko dobro podnosi polutvrdu/tvrdu leću mislim da nema razloga mijenjati na mekanu
osim toga rast dioptrije ne prestaje nakon puberteta
pa me zato baš zanimalo stručno mišljenje zašto bi se sa nečeg što ti odgovara prelazilo na nešto drugo samo zbog punoljetnosti

statistike radi meni je najviše dioptrija rasla u periodu 25-30 god i od tada stoji, već 12 god. mekanim lećama usprkos
polly is offline  
Old 15.05.2006., 13:11   #77
Polumekane leće

Imam pitanje u vezi navikavanja na polumekane kontaktne leće.Naime nabavio sam ih i u par navrata sam se pokušavao na njih naviknuti.Zanima me koliko ja vama trebalo da se na njih skroz naviknete?
Imam veliku dioptriju i astigmatizam tako da su mi leće najkvalitetnije rješenje.
šaman is offline  
Old 15.05.2006., 13:12   #78
pa velim da je drugo misljenje bilo da se nose polutvrde dok god ih oko dobro podnosi
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Old 15.05.2006., 15:31   #79
polutvrde valjd , meni je trebalo tjedan dana
Tatsha is offline  
Old 15.05.2006., 15:41   #80
kolko ja znam, polumekane lece ne postoje, samo polutvrde. zato je spojeno s topikom o polutvrdim lecama...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.