Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 09:47   #1921
Quote:
madamba kaže: Pogledaj post
znam
onda odmah i pitanje...knauf je impregniran sa JUB emulzijom i jednom obojan bijelom bojom...
neke stvari treba pošmirglati tek sad se vide, a neke dijelove trebam popraviti ponovo sa gletanjem...
neće biti problema što je impregnacija i jedna ruka boje već gore?
tj da li potegnem na dijelove koje ću brusiti i ponovo gletati još jednom impregnaciju?
Obavezno jer bit će dosta prašine
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:33   #1922
Quote:
madamba kaže: Pogledaj post
nije to lakomost za najjeftinijom cijenom
A ne nije lakomost,školski primjer lakomsti.Biče ti to jedini kojeg si zvao iz oglasnika,pa nisi zna kako se kreču cjene

Baš ti je dobro napravija posao s obzirom koliko si ga platija i vjerojatno nje ni zna bolje napravit,takva mu je i cjena.
Buduči da si sam žbuka nešto i znaš o građevini,nisi baš neki potpuno neiskusan tip koji se može pozivat kao da nije znao.

Zbog takvih kao šta si ti,takvi likovi i opstaju,uništavaju vama imovinu,a nama spuštaju cjenu do granica isplativosti.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:40   #1923
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
A ne nije lakomost,školski primjer lakomsti.Biče ti to jedini kojeg si zvao iz oglasnika,pa nisi zna kako se kreču cjene

Baš ti je dobro napravija posao s obzirom koliko si ga platija i vjerojatno nje ni zna bolje napravit,takva mu je i cjena.
Buduči da si sam žbuka nešto i znaš o građevini,nisi baš neki potpuno neiskusan tip koji se može pozivat kao da nije znao.

Zbog takvih kao šta si ti,takvi likovi i opstaju,uništavaju vama imovinu,a nama spuštaju cjenu do granica isplativosti.
ma ne tresi se, nakon takvih likova dođemo mi i napravimo sve ponovo, i još plate rušenje i odvoz.
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:01   #1924
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ma ne tresi se, nakon takvih likova dođemo mi i napravimo sve ponovo, i još plate rušenje i odvoz.
Ma idu mi na živce ovakvi likovi tili bi da in se besplatno odradi,pa kasnije kukaju.

Kad in rečeš cjenu oni če "ima u oglasniku po..." uzmi onda iz oglasnika j...
te oglasnik,a dolaziš po preporuci dat ponudu.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:48   #1925
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
A ne nije lakomost,školski primjer lakomsti.Biče ti to jedini kojeg si zvao iz oglasnika,pa nisi zna kako se kreču cjene

Baš ti je dobro napravija posao s obzirom koliko si ga platija i vjerojatno nje ni zna bolje napravit,takva mu je i cjena.
Buduči da si sam žbuka nešto i znaš o građevini,nisi baš neki potpuno neiskusan tip koji se može pozivat kao da nije znao.

Zbog takvih kao šta si ti,takvi likovi i opstaju,uništavaju vama imovinu,a nama spuštaju cjenu do granica isplativosti.
nije bio jedini ali je prvi poslao konkretnu ponudu crno na bijelo sa svim cijenama, pa nisam dalje tražio..moja greška što još nisam čekao ponude i istraživao malo više, bilo mi je bitno da se može početi raditi čim prije
a ako čovjek napiše spremno za malanje svi znamo kako to treba izgledati.. naravno da se to može svakako protumačit, ali ipak..a isto tako kad napiše i kvalitetno..samo je mogao reći: mogu ja to za tolko i tolko ali ti za tu lovu radim tako i tako, ako hoćeš sve da bude ko po špagi, onda ti je to 20 kn više..pa neka se ja odlučim kako ću...
btw žbukao sam prvi put u životu, a i gletao sve zidove...
madamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 23:47   #1926
Quote:
madamba kaže: Pogledaj post
nije bio jedini ali je prvi poslao konkretnu ponudu crno na bijelo sa svim cijenama, pa nisam dalje tražio..moja greška što još nisam čekao ponude i istraživao malo više, bilo mi je bitno da se može početi raditi čim prije
a ako čovjek napiše spremno za malanje svi znamo kako to treba izgledati.. naravno da se to može svakako protumačit, ali ipak..a isto tako kad napiše i kvalitetno..samo je mogao reći: mogu ja to za tolko i tolko ali ti za tu lovu radim tako i tako, ako hoćeš sve da bude ko po špagi, onda ti je to 20 kn više..pa neka se ja odlučim kako ću...
btw žbukao sam prvi put u životu, a i gletao sve zidove...
Pošalji mi na Pm šta imaš od materijala.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 12:07   #1927
Quote:
madamba kaže: Pogledaj post
znam
onda odmah i pitanje...knauf je impregniran sa JUB emulzijom i jednom obojan bijelom bojom...
neke stvari treba pošmirglati tek sad se vide, a neke dijelove trebam popraviti ponovo sa gletanjem...
neće biti problema što je impregnacija i jedna ruka boje već gore?
tj da li potegnem na dijelove koje ću brusiti i ponovo gletati još jednom impregnaciju?
Najbolje ti je iznajmit žirafu na jedan i to sve izbrusit i navuč jednu ruku (gletovat).
Bit če ti lakše nego cjelu površinu gletovat,sigurno jeftinije,brže i kvalitetnije.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 12:28   #1928
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je iznajmit žirafu na jedan i to sve izbrusit i navuč jednu ruku (gletovat).
Bit če ti lakše nego cjelu površinu gletovat,sigurno jeftinije,brže i kvalitetnije.
hvala na savjetu..jedino ne znam gdje žirafu iznajmiti...

mislio sam prvo pobrusiti sve što strši tj višak na ovaj ili onaj način
nakon toga pogletati tamo gdje treba/fali
sve to još jednom izbrusiti
premazati kompet s emulzijom
bojanje
madamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 13:10   #1929
Quote:
madamba kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu..jedino ne znam gdje žirafu iznajmiti...

mislio sam prvo pobrusiti sve što strši tj višak na ovaj ili onaj način
nakon toga pogletati tamo gdje treba/fali
sve to još jednom izbrusiti
premazati kompet s emulzijom
bojanje
Molim,relativno dobro si to zamislija.
Samo posli prvog brušenja,otprašivanje pa impregniranje samo one površine koju si brusija ako želiš kvalitetno napravit posal.Pa posli gletovanja komplet otprašit pa impregnirat sve.
Koji materijal je korišten prilikom gletovanja,to uvelike utječe na lakoču brušenja?
Žirafu mislim da bi trebalo bit na jankomiru po centrima,ali nisam siguran.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 19:09   #1930
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Molim,relativno dobro si to zamislija.
Samo posli prvog brušenja,otprašivanje pa impregniranje samo one površine koju si brusija ako želiš kvalitetno napravit posal.Pa posli gletovanja komplet otprašit pa impregnirat sve.
Koji materijal je korišten prilikom gletovanja,to uvelike utječe na lakoču brušenja?
Žirafu mislim da bi trebalo bit na jankomiru po centrima,ali nisam siguran.
šta vi koristite za gletanje ?
mi smo dugo koristili crveni teranil, ali zadnje vrime smo prešli na plavi radi lakšeg brušenja (kad kod crvenoga prođe par dana od nanošenja, gotovo nemoguće ga je obrusit), zadnja ruka kitavanja Sheetrock
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 20:06   #1931
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
šta vi koristite za gletanje ?
mi smo dugo koristili crveni teranil, ali zadnje vrime smo prešli na plavi radi lakšeg brušenja (kad kod crvenoga prođe par dana od nanošenja, gotovo nemoguće ga je obrusit), zadnja ruka kitavanja Sheetrock
Sa Sheetrockom ja radim staklozid. Kada sam to ovdje napisao, pojedinci su se smijali i govorili da je to Američko prodavanje magle.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 22:29   #1932
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
šta vi koristite za gletanje ?
mi smo dugo koristili crveni teranil, ali zadnje vrime smo prešli na plavi radi lakšeg brušenja (kad kod crvenoga prođe par dana od nanošenja, gotovo nemoguće ga je obrusit), zadnja ruka kitavanja Sheetrock
U 90% plavi,biži crveni ima cimenta u sebi kad stisne nakon par dana jedino ako ga sutra dan brusimo onda može proč.
Kad rabiciramo onda prvu ruku utopimo u crveni pa priko plavi zbog brušenja,lakše ga je zagladit,manje je "žilav".

Nisam dosad radija sa Sheetrok-om kakav je?
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:06   #1933
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
U 90% plavi,biži crveni ima cimenta u sebi kad stisne nakon par dana jedino ako ga sutra dan brusimo onda može proč.
Kad rabiciramo onda prvu ruku utopimo u crveni pa priko plavi zbog brušenja,lakše ga je zagladit,manje je "žilav".

Nisam dosad radija sa Sheetrok-om kakav je?
mi rabiciramo sa rofix 441 u dvi ruke (zadnja utiramo zrno), dvi ruke teranila i onda popravke sa sheetrockom, pa ruka boje pa opet sheetrock.

sheetrock je zakon, fino, fino, a brzo suši, a možeš ga zagladit ko ogledalo
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:12   #1934
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Sa Sheetrockom ja radim staklozid. Kada sam to ovdje napisao, pojedinci su se smijali i govorili da je to Američko prodavanje magle.


Očito misliš na mene,ja sam jedini takav na forumu,pa da ti odgovorim.

Reka sam da takav sistem rada i navodno materijali koje koristiš a pogotovo alat američki je čisto prodavanje ..... ljudima,možda nenemjerno.

Da američki valjci kistovi po 200-tinjak kn koji se koriste su totalna ...... preskupo i apsolutno bespotrebno,sve se isto napravi sa onim od 50 kn,jednak rezultat.

Američka odjela,crna. Iz kojeg razloga bi odjelo trebalo bit crne boje,pa neradim s katranom. Ja to ne razumijem.

Naj bitnije ja od svega da se sa najobičnijim teranilom i najobičnijim gleterom može dobit staklozid,koji nije potrebno brusit,i za to nisu potrbni nikakvi američki alati ni materijali.
Pa u tom smislu,američki alati i materijali su jednostavno bespotrebni.Skupo smeče,to je moje mišljenje,imam pravo na njega.Nikako vadit iz konteksta.

Zadnje uređivanje Soboslikar R : 28.01.2011. at 23:23.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:22   #1935
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
mi rabiciramo sa rofix 441 u dvi ruke (zadnja utiramo zrno), dvi ruke teranila i onda popravke sa sheetrockom, pa ruka boje pa opet sheetrock.

sheetrock je zakon, fino, fino, a brzo suši, a možeš ga zagladit ko ogledalo
Ne ne,nismo se razumili ja san mislija na starogradnju,zidove koji su več gletovani od prije,pa na takve zidove teranil ekstra utopit rabic,pa obični plavi.
Nove površine rabiciramo sa Baumitovim Klebe spachtel pa teranil ...

Opčenito mi je draži Baumit,dobro si me sitija.

Kakva je cijena sheetrocka?
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:16   #1936
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Ne ne,nismo se razumili ja san mislija na starogradnju,zidove koji su več gletovani od prije,pa na takve zidove teranil ekstra utopit rabic,pa obični plavi.
Nove površine rabiciramo sa Baumitovim Klebe spachtel pa teranil ...

Opčenito mi je draži Baumit,dobro si me sitija.

Kakva je cijena sheetrocka?
i ja sam mislija na starogradnju, jer mi radimo uglavnom sanacije, a glet preko gleta i utapanje mrežice u glet je po meni bacanje para, jer uglavnom podloga bude odvojena na prvom sloju prije gleta

znači, sikira, kracanje, impregancija, prva ruka 441 na zubati gleter, utapanje mrežice, zaglađivanje mrežice, druga ruka mokro na mokro sa utiravanjem zrna, preletim sa žirafom,nakon 7 dana impregnacija, dvije ruke teranila, brušenje, popravit sa sheetrockom, brušenje popravaka, impregnacija, prva ruka vodoperive boje, popravit sa sheetrockom, brušenje popravaka, ruka vodoperive boje, i po potrebi treća ruka vodoperive boje.

i naravno cijelo vrijeme reflektor sastrane

skup je dosta ne znam napamet 200-300 kuna 25 kila, ja to uzimam na početku svakog posla kantu dvi kad uzimam knauf
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:20   #1937
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Očito misliš na mene,ja sam jedini takav na forumu,pa da ti odgovorim.

Reka sam da takav sistem rada i navodno materijali koje koristiš a pogotovo alat američki je čisto prodavanje ..... ljudima,možda nenemjerno.

Da američki valjci kistovi po 200-tinjak kn koji se koriste su totalna ...... preskupo i apsolutno bespotrebno,sve se isto napravi sa onim od 50 kn,jednak rezultat.

Američka odjela,crna. Iz kojeg razloga bi odjelo trebalo bit crne boje,pa neradim s katranom. Ja to ne razumijem.

Naj bitnije ja od svega da se sa najobičnijim teranilom i najobičnijim gleterom može dobit staklozid,koji nije potrebno brusit,i za to nisu potrbni nikakvi američki alati ni materijali.
Pa u tom smislu,američki alati i materijali su jednostavno bespotrebni.Skupo smeče,to je moje mišljenje,imam pravo na njega.Nikako vadit iz konteksta.
pa recimo samo da sam slučajno kupio jednom knaufersku špatulu marshalltown i da ponovo naletim na trgovinu koja drži dotične kupio cijeli program, prije sheetrocka smo koristili knaufov redyfix (za poslove koje sam opisao u predhodnom postu) koji je prema ovome smeće

maler možda u nekim stvarima pretjeruje ali ne možeš mi reć da pinel od 8 kuna kojem ispadaju dlake i pinel od 40 kuna kojem ne ispadajau mogu napravit isti posao
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:38   #1938
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa recimo samo da sam slučajno kupio jednom knaufersku špatulu marshalltown i da ponovo naletim na trgovinu koja drži dotične kupio cijeli program, prije sheetrocka smo koristili knaufov redyfix (za poslove koje sam opisao u predhodnom postu) koji je prema ovome smeće

maler možda u nekim stvarima pretjeruje ali ne možeš mi reć da pinel od 8 kuna kojem ispadaju dlake i pinel od 40 kuna kojem ne ispadajau mogu napravit isti posao
Ja sam samo naveo par modela kistova koji sam izabrao u tri godine i koji su se pokazali odličnima.

Čovjeku sam pojasnio da je to profesionalni alat, i da ga ne preporučujem hobby majstorima. Neke imam i po dvije godine. Podijeliš 180 kn sa Onima jeftinim koje bi već do tada potrošio i na istom si.

A da sada pišem nekom majstoru koja je prednost takvog alata, ili zašto mi odrezani vrh daje dodatnu preciznost u radu. Pa svaki majstor bi to trebao znati.

O brzini rada ne treba niti govoriti. Isto vrijedi i za staklozid, istina može se napraviti također od teranila a radio sam tako i sam.

Pojavio se dobar materijal, manje vremena, bolja obrada, veća čvrstoća i to je to. Jedino šta ja nisam još tako "vješt" da to radim bez brušenja. Svaka čast onome tko to može.

Taj onda ne treba brusiti niti spojeve knaufa, niti stolariju nakon pokitavanja. Pošto se logički radi o upotrebi puno "masnijih" materijala od Teranila. Samim time je i lakše izvlačenje...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:30   #1939
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
i ja sam mislija na starogradnju, jer mi radimo uglavnom sanacije, a glet preko gleta i utapanje mrežice u glet je po meni bacanje para, jer uglavnom podloga bude odvojena na prvom sloju prije gleta

znači, sikira, kracanje, impregancija, prva ruka 441 na zubati gleter, utapanje mrežice, zaglađivanje mrežice, druga ruka mokro na mokro sa utiravanjem zrna, preletim sa žirafom,nakon 7 dana impregnacija, dvije ruke teranila, brušenje, popravit sa sheetrockom, brušenje popravaka, impregnacija, prva ruka vodoperive boje, popravit sa sheetrockom, brušenje popravaka, ruka vodoperive boje, i po potrebi treća ruka vodoperive boje.

i naravno cijelo vrijeme reflektor sastrane

skup je dosta ne znam napamet 200-300 kuna 25 kila, ja to uzimam na početku svakog posla kantu dvi kad uzimam knauf
Nije baš bacanje para,kod zgrada betonskih koje nisu žbukane počmu pucat zidovi ka paukova mriža,puca beton i polifiks (bar se onda masovno radilo s njim ka danas sa teranilom) nema žbuke nemaš šta otuč,jedino šta možeš je utopit rabic u teranil ekstra ,nakon šta se skinu tapeti,impregnacija... ili namakat i sve strugat

Kad puca žbuka i odvaja se onda sikira ... .... samo šta ja priskačen brušenja,samo malo špatulon sastružen,ne izvlačin gleterom nego sa leptirom ispadne bolje,ravnije ...

Krpanja sva radim sa Uniflotom,nosim njega i fugenfuler mi je ka gips,ako zatriba.Sa to dvoje mogu sve radit nemoran mislit o ničemu a znan da je vrhunsko rješenje za sve.

Reflektor svakako
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:54   #1940
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa recimo samo da sam slučajno kupio jednom knaufersku špatulu marshalltown i da ponovo naletim na trgovinu koja drži dotične kupio cijeli program, prije sheetrocka smo koristili knaufov redyfix (za poslove koje sam opisao u predhodnom postu) koji je prema ovome smeće

maler možda u nekim stvarima pretjeruje ali ne možeš mi reć da pinel od 8 kuna kojem ispadaju dlake i pinel od 40 kuna kojem ne ispadajau mogu napravit isti posao
Ja sam kupija Lux-ove za knauf prije 5 godina uvik s njima gletujem,krpam...
Gumene drške svaki dan se peru u vodi,izgleda kao da nikad nije rađeno s njima,75 kn. Da su bolje,nebi valjale.

Koliko koštaju marshalltown?

Jedino alat za dekorativne tehnike mi mora bit bolji ,skuplji.

Normalno da je razlika između 8 i 40 kn za pinel.
Ali razlika između ovih od 50-ak kuna koje sam spominja i onih od 180
Ništa bolje neče napravit,nego šta ču napravit sa ovim od 50kn,ja,ti nebitno.

Ja dolazim do zaključka da je to prodavanje magle ljudima...
Ne moramo svi isto mislit.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.