Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 20:48   #101
Moj otac je vozac evo 35 godina. Kako to mogu vidjeti u njegovoj natalnoj karti? Izvinjavam se, ali imam jako puno pitanja kada su razlicite profesije u pitanju.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:56   #102
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Moj otac je vozac evo 35 godina. Kako to mogu vidjeti u njegovoj natalnoj karti? Izvinjavam se, ali imam jako puno pitanja kada su razlicite profesije u pitanju.
Pogledaj 3 kucu, ona simbolise saobracaj, ali ima logike i sljedece:

recimo da je vladar 6 u 3
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:01   #103
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Moj otac je vozac evo 35 godina. Kako to mogu vidjeti u njegovoj natalnoj karti? Izvinjavam se, ali imam jako puno pitanja kada su razlicite profesije u pitanju.
O vozačima imaš na prethodnim stranicama ovog topica. Evo virni.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:22   #104
Smile

Upravo pravim ledene kocke, pa se sjetih da pitam za profesiju kuvara.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:06   #105
Šta bi moglo da ukazuje na rad u tajnim službama, obaveštajnim agencijama i sl?

Shvatam da bi tu trebala biti njuškalo-Škorpija , te istaknuta 12. kuća, i šta još?
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:10   #106
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Šta bi moglo da ukazuje na rad u tajnim službama, obaveštajnim agencijama i sl?

Shvatam da bi tu trebala biti njuškalo-Škorpija , te istaknuta 12. kuća, i šta još?
8. kuća
pluton
pluton+merkur
4. kuća - kao kuća privatnosti i tajnosti i mjesec skupa s njom

ja bih ti to tako rekla

a detalje prepuštam Fish
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:18   #107
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
glumci i film su uvijek univerzalna kombinacija lava i riba i strijelca. jupiter, neptun, sunce. Svaki iole poznati glumac ima nešto u 9 polju ili strijelcu a da je povezano sa neptunom suncem ili mjesecom.
Navodno i bika, puno više nego strijelca

Ja imam hrpu planeta u 9.k
Mjesec u Ribama, Vodenjak...da ne govorim o silnim konjunkcijama koje Neptun tvori i s Venerom i Merkurom i ...pih..eto me na velikom platnu

Ne, za bik sam zaista čula..evo idem potražit pa postavim
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:23   #108
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Upravo pravim ledene kocke, pa se sjetih da pitam za profesiju kuvara.
Draga papavero,

kako sam ovaj tjedan na prinudnom godišnjem, tj. bolovanju (tranzit Saturna) dala sam si baš truda i vremena (Saturn) i ovo tvoje pitanjce detaljno obradila (tranzit Saturna iz djevice). Nadam se da su ledene kocke (Saturn) dobro ispale i da buš zadovoljna (riba).


Kuhanje:


Posljednjih desetak godina u kulinarstvu se iznimno cijeni jedinstveni način pripreme jela i hrane, pa je kulinarstvo doživjelo svojevrsni procvat, a kuharski posao kao takav postao vrlo cijenjen na svjetskom nivou. Kuharski posao je prije svega vještina, vještina koja se sastoji u pripremanju i kombiniranju različitih vrsta hrane. To podrazumijeva odabir i pripremu namirnica, određivanje tehnologije pripremanja hrane, njezino pripremanje i pripremu za posluživanje jela.

Kuharski posao usko je vezan uz jedan pojam, pojam hrane. Hrana je u astrološkoj simbolici predstavljena Mjesecom i 2. poljem/bikom (Venerom kao prirodnim vladarem tog polja). Posao je opisan 6. poljem, pa kod kuhara trebaju postojati aspekti koji povezuju hranu i posao: npr. Mjesec u 6. polju, vladar 6. polja u 2. polju, vladar 2. polja u 6. polju (hrana vezana uz posao) ili aspekt vladara 6. polja s Mjesecom.

U kuharskom poslu vrhunskih kuhara važna je ideja, kombinatorika i rad ruku (Merkur), kako u kombiniranju namirnica, okusa, boja (Venera) tako i u samom načinu spravljanja i kuhanja (Mars). Kuhari imaju iznimno kreativne ruke pa je čest aspekt konjunkcije ili sekstila Merkur/Venera. Osim što je Merkur (ruke) vrlo važna planeta kod kuhara općenito, danas je kod vrhunskih kuhara Merkur posebno istaknut, jer osim što se iznimno cijene nove ideje, vrhunskim kuharima veliki novac dolazi od pisanja i prodaje knjiga s vlastitim receptima (opet Merkur). Kuharski posao je kako se god uzme vezan uz recept pa bilo da ga kuhar ima u glavi (Merkur) ili da koristi tuđi (Merkur). No svaki vrhunski kuhar mora imati izniman unutarnji osjećaj za točnu količinu i omjer određenih namirnica. Iz tog razloga vrhunski kuhari često imaju Mjesec u znaku djevice (urođeni osjećaj za recept).


Kod kuhara je uvijek Mars istaknut na poseban način. Mars je planeta koja kod kuhanja opisuje pripremu hrane jer priprema u prvom redu podrazumjeva upotrebu oštrih predmeta (nož je osnovni kuharski alat) i termodinamičku obradu (Mars-rerna ) namirnica. Kuhari često imaju aspekt koji pokazuje dobru koordinaciju pokreta ruke i koordinaciju s oštrim predmetima: Merkur (ruke) - Mars (nož).


Zato se može reći da je u osnovi kuhar opisan kroz odnos Mjesec (hrana) – Mars (kuhanje) u vezi s 6. poljem (radno mjesto).

P. S. Inače, već ranije sam proučavala kuhare, pa budem na večer ovdi i priložila kratke analize trojice vrsnih.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:34   #109
Smile

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Draga papavero,

kako sam ovaj tjedan na prinudnom godišnjem, tj. bolovanju (tranzit Saturna) dala sam si baš truda i vremena (Saturn) i ovo tvoje pitanjce detaljno obradila (tranzit Saturna iz djevice). Nadam se da su ledene kocke (Saturn) dobro ispale i da buš zadovoljna (riba).

P. S. Inače, već ranije sam proučavala kuhare, pa budem na večer ovdi i priložila kratke analize trojice vrsnih.

O kocke su bile fenomenalne, dobila sam sve pohvale od glavne kuvarice - mame A i danas sam pravila kolach, neki limun beze tart i dok sam chitala tvoj post, pregori mi kora Ali spasila sam je

Nego, molim te nemoj samo Jamie Olivera, daj nekog Alain Ducasse ili tako neki french
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:35   #110
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
O kocke su bile fenomenalne, dobila sam sve pohvale od glavne kuvarice - mame A i danas sam pravila kolach, neki limun beze tart i dok sam chitala tvoj post, pregori mi kora Ali spasila sam je

Quote:
Nego, molim te nemoj samo Jamie Olivera, daj nekog Alain Ducasse ili tako neki french
Neće bit Jamie, naravski. Nema on Mjesec u djevici.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:52   #111
Eh, sad moram pisati aspekte bratića kuhara, a sve bi bilo puno jednostavnije da samo stavim natalnu kartu

Sun Gemini 19°33'30 in house 2 direct
Moon Sagittarius 27°04'48 in house 8 direct
Mercury Cancer 3°32'38 in house 2 direct
Venus Taurus 29°09'12 in house 1 direct
Mars Taurus 19°10'07 end of house 12 direct
Jupiter Leo 6°57'20 in house 4 direct
Saturn Virgo 7°58'28 in house 5 direct
Uranus Scorpio 17°44'23 end of house 6 retrograde
Neptune Sagittarius 19°06'37 in house 8 retrograde
Pluto Libra 16°29'34 in house 6 retrograde
True Node Virgo 12°11'24 in house 5 retrograde



Ascendant Taurus 19°39'04
2nd House Gemini 16°20'22
3rd House Cancer 6°30'50
Imum Coeli Cancer 26°31'47
5th House Leo 21°09'50
6th House Virgo 27°46'32
Descendant Scorpio 19°39'04
8th House Sagittarius 16°20'22
9th House Capricorn 6°30'50
Medium Coeli Capricorn 26°31'47
11th House Aquarius 21°09'50
12th House Pisces 27°46'32


Sun Opposition Moon 7°31
Sun Quincunx Uranus 1°49
Sun Opposition Neptune 0°27
Sun Trine Pluto 3°04
Moon Opposition Mercury 6°28
Moon Quincunx Venus 2°04
Moon Conjunction Neptune 7°58
Mercury Sextile Saturn 4°26
Mars Opposition Uranus 1°26
Mars Quincunx Neptune 0°04
Mars Quincunx Pluto 2°41
Mars Conjunction Ascendant 0°29
Uranus Opposition Ascendant 1°55
Neptune Sextile Pluto 2°37
Neptune Quincunx Ascendant 0°32

Znači kuhar :

vladar 2 kuće Me (rak) 180 Mo (dispozitor)
Su u 2 k (blizanci)

Mo 0 Ne (strijelac)

Me 180 Ne

Ve u domicilu (bik)

Ve 0 Ma (mada dosta velik orbis)

Ma 0 ASC

i na koncu, Pluton u 6 k (djevica) koji povezuje Me (sekstil) i Ne (trigon)

čini mi se da mu je profesija upisana u zvijezdama
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:19   #112
sto bi moglo ukazivati na ugostitelja, konobare, barmene, nekoga tko se bavi takvim poslom, kafici, restorani??
leila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:18   #113
Kad smo već kod umjetničkih genijalaca u kuhinji s Mjesecom u Djevici,
Mozart iako ne kuhar, ali svejedno umjetnički genij je imao Mjesec u Djevici!
Očito ima nešto u tom Mjesecu u Djevici
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:32   #114
Ja imam ASC-u Strijelcu, a Jupiter u Blizancima u sedmoj. Primjećujem tu filozofsku crtu kod sebe (i,moram priznati,malo mi ide na živce). Sunce, Venera i Merkur su mi u trećoj kući, koja je po analogiji blizanačka. Dakle, blebetalo na kvadrat. . Deveto mi počinje u Lavu i jednim velikim dijelom se nalazi u Djevici.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 20:39   #115
Može li nekoliko riječi o odgajateljima?
Zanima me što bi u natalnoj karti moglo ukazati na talent za rad s djecom predškolske dobi ... znači s djecom od 3 do 6 godina.
I što bi moglo ukazati na dobru zaradu kroz taj posao.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:50   #116
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Književnost:

Pored Venere i Neptuna naglašen je i Mjesec. Mašta, sposobnost impresije, duboko unutarnje proživljavanje i emotivna inspiracija, nadahnuće koje dolazi iz duše je važno, a to sve dolazi od lune pa je ona posebno jaka kod pjesnika. Pjesnici često imaju konjukciju ili skladne aspekte Merkura i Mjeseca, a pisci i dodatno naglašeno 3. polje (pisanje). Također i Merkur (ribe-izražava se pjesnički, idealistički i maštovito, vaga-lirika). Pisci često imaju prazne znake zemlje ("bacaju" riječi u vjetar).
Mjesec u fishes.
Konjukcija Venere i Neptuna.
sve to u međusobnim aspektima sekstila, i trigona između te tri nakupine. a 3. polje u blizancima.

ovo pišem jer su me kao maloga oduševljavale knjige za djecu. i uopće literatura. a u 3.em i 4.om osnovne taj je drajv bio toliko jak da sam napisao par pustolovnih romana. još sam ih započeo nekoliko ali nisam imao inspiracije da ih ... završim. ... a onda sam kao srednjoškolac prezreo ljubavnu poeziju i beletristiku jer sam shvatio da je čitanje tuđih kreacija nekreativno. , da ne kažem da sam rekao : ja mogu puno bolje od ovoga
nevolja je u tome što sam onda prešao na ljubavnu poeziju u glazbi a da tog nisam bio ni svjestan

Zadnje uređivanje cici mici : 25.11.2008. at 22:00.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 16:30   #117
oho, pa onda sam ja filozof na kvadrat, imam Jupiter i Merkur u 9-oj u Lavu i u trigonu sa Mjesecom u Strijelcu
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 15:34   #118
a sta bi ukazivalo na dobrog vojnika?? evo ti podatci od jednog nabrijanog: 30.12.1987. u rijeci u 14:10
amstaff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:12   #119
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Može li nekoliko riječi o odgajateljima?
Zanima me što bi u natalnoj karti moglo ukazati na talent za rad s djecom predškolske dobi ... znači s djecom od 3 do 6 godina.
I što bi moglo ukazati na dobru zaradu kroz taj posao.
Odgajatelj je za razliku od učitelja (koji je vezan uz Merkur/5. polje) vezan uz Merkur/11. polje jer odgoj podrazumjeva jedan organizirani proces kojim se izgrađuju "pozitivne osobine ličnosti, stavovi, pogled na život i svijet, te karakterne i moralne, radne i društvene vrijednosti mladi ljudi".

Za predškolsku dob važno je pogledati i Mjesec (Mjesec u vodenjaku u sebi sadrži ovaj tip energije, tip "odgajateljske" energije). Za posao odgajatelja trebaju biti aspekti vladara 11. polja s 6. poljem/njegovim vladarem (ili npr. aspekt Mjeseca u vodenjaku s vladarem 6. polja). Također za zaradu pogledaj kakve aspekte radi vladar 11. polja (odgajatelj) s vladarem 2. polja (zarada).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:51   #120
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Odgajatelj je za razliku od učitelja (koji je vezan uz Merkur/5. polje) vezan uz Merkur/11. polje jer odgoj podrazumjeva jedan organizirani proces kojim se izgrađuju "pozitivne osobine ličnosti, stavovi, pogled na život i svijet, te karakterne i moralne, radne i društvene vrijednosti mladi ljudi".

Za predškolsku dob važno je pogledati i Mjesec (Mjesec u vodenjaku u sebi sadrži ovaj tip energije, tip "odgajateljske" energije). Za posao odgajatelja trebaju biti aspekti vladara 11. polja s 6. poljem/njegovim vladarem (ili npr. aspekt Mjeseca u vodenjaku s vladarem 6. polja). Također za zaradu pogledaj kakve aspekte radi vladar 11. polja (odgajatelj) s vladarem 2. polja (zarada).
Vladar 6. je Venera i u konjukciji je s Mjesecom u Vodenjaku.
A Venera mi je vladar i 6. i 11. polja.
Ima li kakve nade za zaradu ako su mi vladari 11. i 2. u kvadratu?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.