Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: kada idete pedikeru?
kada dođe proljeće i sandalice 11 78.57%
kada kurje oči počnu "namigivati" 3 21.43%
kada kurje oči bole negdje u mozgu 0 0%
kada je potrebno praviti društvo frendici 0 0%
Glasovatelji: 14. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2004., 00:11   #1
Njega stopala, pedikura

Ja nisam bila kod pedikera, osim kad su mi cupali nokat iz mesa

i po zimi si radim piling stopala pa onda s onim raspicama ostrugam pete..

u dm-u sam si kupila neke baleine i schollove...

i imam piling od freemana i avonovu kremicu za omeksavanje peta..

nokte si rezem ravno, i ne pustam ih..vidla sam kod frendice njene nokte dole..ful su dugacki i nije mi to lijepo..

dakle kakvi su vasi tretmani i zanima me koliko vas ide na pedikuru? kolko uopce kosta taj tretman?
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 00:39   #2
ne idem ...

imam od Scholla onaj kamen, jako je dobar

od Freemana neku kremicu (menta i još nešto)

ljeti lakiram nokte stalno, zimi rjeđe, kako kad

stalno govorim da ću otić na profi tretman, ali u stvari nemam baš potrebe

i sviđaju mi se moji nojktići
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 01:10   #3
Ja isto sama pedikiram, imam nekakav žilet iz DM-a za pete pa ja to u dva poteza amo tamo i baš su mi lijepe glatke petice
A kremu nemam posebnu, nego koristim onu koju kupim za lice pa mi ne paše , sad je to neka Lorealova.

A s noktićima se igram
Prošlo ljeto mi je bila fora da svaki bude u svojoj boji pa sam imala 10 različitih lakova za tu svrhu.
Ovo ljeto su u jednoj boji ali lijepim nekakve šljokice
Trenutno imam bijeli lak a šljokice zelene, samo na palcima. Ovak zelene (ne beljim vam se, samo pokazujem boju)
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 01:29   #4
ja imam onaj balea kamen iz dm-a i svaki put kad se tusiram malo s njim prođem preko peta. inace ne rezem nokte ni skaricama ni noktaricom nego ih oblikujem turpijicom svakih par dana. poslije svakog tusiranja namazem stopala nekom hidratantnom kremom.
i to je uglavnom to.
ne idem kod pedikera jer mi nije potrebno.
e da, uvjek pazim da su mi nokti ljepo nalakirani u nekoj french nijansi.
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 02:49   #5
ne idem kod pedikera jer ne vidim potrebu
jednom sam bila (kad sam dobila za rođendan neki poklon bon u kozmetičkom salonu koji je uključivao i pedikuru - žena mi je oprala noge, rašpicom ostrugala pete, prošla rašpicom triput po noktima, namazala stopala kremom i nalakirala nokte. E, pa sve to znam i sama!!!)

Dakle, ljeti, budući da često nosim japanke i natikače koje stvrdnjavaju pete rašpicom prođem po njima barem amlo nakon svakog tuširanja, a barem jednom- dvaput tjedno ih pošteno isturpijam. Stopala i ljeti i zimi mažem hranjivim mlijekom za tijelo, nekom mansijom kremom ili vazelinom, posebne nemam. Ponekad napravim piling pilingom za tijelo, al to više onak - ne vidim neku svrhu u tomu.

Nokte na nožicama prije ljeta malkice pustim da mi narastu više nego inače (mali su jako moji noktići, inače ih ne bih mogla lakirati uopće.) Tu i tamo im napravim potiskivanje kožice (prije ih omekšam), a lakiram ih kako mi dođe......
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 03:14   #6
Idem na pedikuru al ne cesto. Po ljeti si idem napravit kod kozmeticarke french pedikuru i nokti na nogama su mi lijepi
Naravno podisa mi nokte i odreze kozicu okolo pa lakira.
Sta se tice peta i toga ne idem ih ribat ni to jer da pokucam imam normalne gletke pete tako da ne moram to radit
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 22:39   #7
ja sve to doma...u mirisnoj kupki obavim...jednom poslje zime odem-mozda(20$)ali inace sve radim sama.parafinska krema pomaze uzasno!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 15:31   #8
idem na pedikuru. Otprilike svaka 2 mjeseca. Nokte rezem sama.

Idem kod one "medicinske" tete, znaci nikakav beauty salon (ovo prvo je mnogo cisce i po mom iskustvu, strucniji su, smiju ukloniti i neke stvari koje ona iz beaty salona ne smije - recimo meni na malom prstu uvijek bude nazuljano, tako je gradjen)

Kosta oko 20,00 € + trinkgeld

Najvise uzivam kad me onako strucno po tockama, izmasira, refleksno jel. (nokte izmedju dva posjeta namazem sama, ali kad sam kod nje onda stavi ona)

Nokti na rukama i nogama 365 dana u godini namazani. Nema veze kaj se zimi ne vide, ja vidim
Kaj jos? Ja ih rezem doma grickalicom a ona ima one posebne skarice. Izmedju dva tretmana ih nis ne struzem ni ne peelingiram (jesam prije sad ne stignem) nego ih samo namazem gehwol-om, kad se sjetim (i to sam prije OBAVEZNO svaku vecer)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 15:35   #9
Re: Stopala

Quote:
Hana_ kaže:


dakle kakvi su vasi tretmani i zanima me koliko vas ide na pedikuru? kolko uopce kosta taj tretman?
Pa imam i piling, kupku, sol, losin za stopala (sve iz DMa, Freeman), jako zgodno i fino firisi imam i ko neki zetic s kojim ih izgulim ko jabuku pa su fina i mekana i roza (svakih 10ak dana).

Nokte rezem ravno i bojam u sve moguce boje (od crvne, zelene, sive, crne, bijele... ).

Pedikeru nikad nisam isla, meni se to cini ko bacanje love. Kosta otprilike 60-70 kuna (znam po prospektima koje dobijem u kaslicu). Neki ljudi mi vele da ima smisla ic, ja ne bi
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 15:46   #10
Re: Stopala

Quote:
Hana_ kaže:
Ja nisam bila kod pedikera, osim kad su mi cupali nokat iz mesa
jajme! znaaaam..i dalje ne mogu ni čitati ni pisati..ta me tema gađa ravno u zjenicu oka..i urasle nokte..kmeeee
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 18:41   #11
If anyone interested, ima moja ujna salon za servise ženskih ekstremiteta u Vrbiku...

i to...

Shree_Kali i Hana_ , možda vam ukebam kakav rabat...

A za čupanje iz mesa, biće free-of-charge...

se7en is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 19:18   #12
Prije par godina krenuh iz čiste radoznalosti kod pedikera. Pedikerka je otkrila da imam problem urastanja nokta. Lijepo mi je pedikerka sve objasnila i rekla da se to može liječiti redovitim pedikerskim tretmanima (čitaj svaka 3 tjedna). Naravno do tada nisam imala problema jer sam sama uređivala nokte ali od tada ukoliko ne bih posjetila pedikerku nakon 3 tjedna, načinom kojim mi jer ona odrezala nokte (čitaj ravno) nastajali bi bolni problemi.
Nakon godinu dana slučajno sam bila u drugom gradu i posjetila drugu pedikerku koja mi je odrezala nokte slijedeći oblik prsta i nakon 3 tjedna sve je bilo u redu.
Zaključih da za ono što i ja sama mogu napraviti kući ne vrijedi trošiti vremena a ni novaca u pedikerskim salonima,a što se tiče masaže na kraju tretmana-zamijenila sam ju električnom masažnom kadicom za masažu nogu i imam masažu svaki dan za puno manje novaca.
Leilani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 20:21   #13
piling za noge od freemana...ljubicasti...super je

svaki dan nakon tusiranja namazem stopala mlijekom za tijelo kao i ostali dio tijela, a nakon pilinga neku masnu kremu...

nokte rezem zaobljeno, ne ravno, i to dosta kratko...

lakiram ih samo za specijalne prilike...obicno nekom blijedom bojom...

bila sam kod pedikera par puta, prije vjencanja i slicno...kosta oko 70-90 kuna...al nemam neke velike potrebe pa ne idem...cesce odem na manikuru (ne francusku, obicnu) jer sam dugo grizla nokte pa ih bas ne znam lijepo oblikovat ni njegovat...
Clea is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 21:07   #14
ne idem kod pedikera. već je bila tema o tome, ne podnosim da mi netko prčka, da mi uopće dira stopala, a k tome još stranac. užasno sam osjetljiva na to. brrrrrrrrrr

radim to sama. u toplu vodu stavim bademovog ulja i namačem do 20 minuta, porežem višak, ostružem schollovom rašpom pete, potisnem kožicu, uredim nokte, nalakiram. nakon svega obilno namažem stopala nekom masnom kremom i stavim čarapice (maska kao za ruke s rukavicama ). po ljeti čarapice naravno ne stavljam.

ovo u ljetno vrijeme ponavljam svaki tjedan. u zimsko rijeđe.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 22:20   #15
Ne idem kod pedikera (kao da me neko pita jel), jedini problem sa mojim nozicama sto imam osjetljivu kozu. Pa ako ej obuca samo malo 'nezgodna' koza se upali. Znaci imam osjetljivu kozu, nosim samo obucu koja joj ljeti dopusta da dise, bez prevelikih stega, jer mi svaki kaiscic viska ostavlja crveni trag .
A zimi je sve uredu, nocu cak nosim carapice (pamucne i bijele ) sa dosta kreme na istim. E da i nokte nerezem nego turpijam, mazem uvijek prozirnim lakom, eventulano stavim neku sljokicu i slicno toliko.
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 00:55   #16
jel mi može netko objasniti čemu služi piling za stopala?
ja po stopalima prođem svojim pilingom za tijelo i sve pet
(nema šanse da kupujem još i piling za stopala štogod vi rekle, to je glupost!)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 01:14   #17
Quote:
goldberry kaže:
jel mi može netko objasniti čemu služi piling za stopala?
ja po stopalima prođem svojim pilingom za tijelo i sve pet
(nema šanse da kupujem još i piling za stopala štogod vi rekle, to je glupost!)
Pa bice da sluzi odstranjenju odmrlih stanica koze na stopalu i nesto je grublji od obicno, a i nesto intenzivnijeg mirisa (bar Freemanov koji ja koristim). Sad jel ti kupujes i kakav, tvoja stvar.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 02:03   #18
ja koristim onaj i za tijelo...dosta je jak taj lorealov

jel vama stopala tj pete izgledaju prljavo kad hodate u japankama po gradu il sandalama otvorenim iza...meni je to koma...a volim japanke....zato nosim one maramice mokre pa si u wcu obrisem pete (sizifov posao) ...a ak ne ..kad dodjem doma odma ravno u kadu....
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 02:05   #19
Quote:
Hana_ kaže:
jel vama stopala tj pete izgledaju prljavo kad hodate u japankama po gradu il sandalama otvorenim iza...
ne
Clea is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 02:07   #20
Quote:
Hana_ kaže:
ja koristim onaj i za tijelo...dosta je jak taj lorealov

jel vama stopala tj pete izgledaju prljavo kad hodate u japankama po gradu il sandalama otvorenim iza...meni je to koma...
da
al mi se neda to stalno brisuckat
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.