Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 20:19   #201
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Zato jer bjezis od Sunca ili sta?

Inace ja primjetim kod ljudi koji su dosta tamni od Sunca, bar kod nas, ljudi koji zive ne moru , ili su na otvorenom veci dio godine da im koza, bar vecini lijepo potamni, ne gore bas jako i ne primjetim da prerano stare na protiv...koza im je lijepa dosta i u srednjoj dobi..... a ne koriste u principu nikakva sredstva za suncanje.


Ja dok sam bila u Australiji sam stalno koristila te neke sunscreene sa spf 15 najmanje cim bi promolila nos van.
I dosla tako bijela ovdje da sam plasila ljude na ulici. I onda sam se nastavila mazati i oblaciti duge rukave po najvecem suncu i koza mi je bila sva neka cudna po rukama, neujednacena sa pjegicama.

Ove godine sam prestala biti tako opsesivna sa tim, nekad bi stavila zastitu ne vecu od 15 , , sesir da, ali nekad , posto sam dosta po terenima sam pustila i kretala se po suncu do mile volje iako sam pripazila dok je bilo najjace . Uvijek sam se doduse mazala jojbinim cistim uljem po licu i rukama koji su mi bili otkriveni i nakon tusiranja poslije izlaganja suncu maslinovim ili aloe vera ako bi se malo zacrvenila ....i dobila sam tako lijepu, zdravu, ujednacenu boju svugdje, i po rukama i licu nsam izgorila uopce niti pocrvenila osim malo, niti dobila onu jaku preplanulu put vec lagano maslinastu.
Tako je-ne volim ga ni vidit!Čisto zbog učinka zagrijavanja,a vrućine mrzim! Tek zimi uživam u ono malo Sunca,al se ne izlažem dugo direktnom sunčevom svjetlu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 20:20   #202
Quote:
*Crvenkapica* kaže: Pogledaj post
Phyto, ne koristis UV zastitu zimi (lice obavjezno) ?
Negativno djelovanje UVA zraka postoji i tada.
Ne.Da bi razumjela moj stav moraš pročitati sve moje postove na ovoj temi.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 21:35   #203
Exclamation Vazno

Samo da podsjetim, uz postojanje raznih "alternativnih misljenja", jos uvijek se preporuca koristiti SPF 15 preko cijele godine. Takodjer se preporucuje izbjegavati podnevno sunce.


Sad se sklanjam, dok se ova tema nije pretvorila u filozofska prepucavanja.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:20   #204
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Samo da podsjetim, uz postojanje raznih "alternativnih misljenja", jos uvijek se preporuca koristiti SPF 15 preko cijele godine. Takodjer se preporucuje izbjegavati podnevno sunce.


Sad se sklanjam, dok se ova tema nije pretvorila u filozofska prepucavanja.
Mda...alternativna mišljenja .Dakako donesena na temelju istraživanja koja ne pašu kozmetičkoj i farmaceutskoj industriji...
I uopće nije filozofsko prepucavanje već drugačija interpretacija svima više-manje dostupnih istraživanja,da ne kažem "neovisnih".
Svačije mišljenje je dobrodošlo,a odluka je, naravno,na konzumentu,potrošaču,individui...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:04   #205
Ooooo,ljudi...pa ne radite mi to!Prvo na ovom forumu procitam kako je apsolutno neophodno koristiti UV zastitu tokom cijele godine,i svi se sloze oko toga,i ja odlucim da pljunem 10 eura u septembru za novu kremu...i sad odjednom,UV zastita je kancerogena?
Aaaa...blazeno neznanje(kidding :P)
Dobro,10e...ima i gorih cifara.
Živkitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:36   #206
Quote:
Zivkitis kaže: Pogledaj post
Ooooo,ljudi...pa ne radite mi to!Prvo na ovom forumu procitam kako je apsolutno neophodno koristiti UV zastitu tokom cijele godine,i svi se sloze oko toga,i ja odlucim da pljunem 10 eura u septembru za novu kremu...i sad odjednom,UV zastita je kancerogena?
Aaaa...blazeno neznanje(kidding :P)
Dobro,10e...ima i gorih cifara.
He Sve sam vas zbunia,jel da?
Pa i UV zrake su kancerogene,samo treba procijeniti što je štetnije za tebe osobno.UV zrake ili UV filtri?
Npr.ako si fototip 1 ili 2 onda su za tebe UV zrake sigurno kancerogenije nego meni (ja sam fototip 3-4).Naravno nije isto na kojem si dijelu planeta :Australija,SAD,Europa ili Antarktika -nije isto!
Također,ako u obitelji imaš slučajeva karcinoma (pogotovo kože) onda opet preporučam UV filtere!
Ako su ti bore prvenstvena briga onda ipak UVA zaštita tokom cijele godine (UVA imaju jaki učinak na fotostarenje kože).
No ako se motaš oko glave kao muslimanka i nosiš sunčane naočale te se kloniš sunca tokom cijele godine onda ti opet UV filtri ne trebaju i imat ćeš više štete no koristi od njih.Jasnije?
Ako se odlučiš za UV zaštitu koristi proizvode sa Tinosorbima ili Mexorylima ili mineralnim filterima sa mnogo antioksidansa.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:48   #207
jeli ima kod nas vichy ologo 25 spf 15,žuta bočica
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 02:50   #208
Znate li mozda koja je razlika između SPF ili LPF ? Baš sam danas kupila Eucerinovu kremu sa lpf-om 15 pa me zanima da li je će mi to biti ok...
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:00   #209
To jos nisam vidjela. Znam da je SPF engleski, a LSF njemacki i oboje znaci isto - stupanj UVB zastite. Za UVA zastitu postoje razliciti standardi:
http://sun1.awardspace.com/Sunscreen.../Standards.htm

Eucerin je prije koristio australski standard, od 2008. ce valjda koristiti preporuke Europske komisije.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:00   #210
Koje zrake uzrokuju starenje kože i rak? Ja mislim da su to UVB, neka me netko ispravi ako nije točno. A UVA uzrokuju pigmentaciju, ali nisam bas ni za to sigurna... Ispravite me ako sam u krivu...
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:18   #211
UVA zrake uzrokuju fotostarenje, fotoostecenja (pigmentacijske mrlje), melanom i tamnjenje koze. UVB zrake uzrokuju neke druge rakove koze i opekotine (i odgodjeno tamnjenje, pa ih vise ne eliminiraju u solariju).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:05   #212
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ja i dalje ne uspjevam nac puder u prahu sa spf-om
Možda da isprobaš mineralni puder? Imaju SPF 25+ .
Za izlaganja suncu obavezno koristim SPF 50+ (Uriage), u suprotnom mi je mineralni puder dovoljan (u smislu SPF zaštite). Imam jako svijetlu put i nažalost prije 20 nisam dovoljno posvećivala pažnje zaštiti od sunca, vjerojatno je i to jedan od razloga okoloočnih borica
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:32   #213
Puderi u prahu nisu bas pouzdani, teze ih je nanijeti bas na svaki dio koze. Preporucuje se koristiti kremu ili tekuci puder s UV zastitom, a puderom u prahu ili kamenu tijekom dana obnavljati zastitu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:48   #214
da li ste probale ROC kremu sa zastitnim faktorom mozda?

to je ova:

http://www.roc.fr/xhtmlbgdisplay.jht...ontext=3&smi=1
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:11   #215
baš bi to mogla probar treba mi neka sa spf-om
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 01:38   #216
U Dm-u sam si pronašla praktičnu tubicu kreme sa zaštitnim faktorom 25 (ima i 15), na čijem se čepu nalazi i balzam za usne sa zaštitnim faktorom. Proizvod se zove Sundance winter kombi, mislim da je 25 kn.

__________________
When I'm good, I'm very, very good, but when I'm bad, I'm better.
TwiSted wateRmeLon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:06   #217
Danas sam u jednoj ljekarni pitala imaju li (na patin prijedlog ) kremu za lice sa spf-om 50+ . Tete su me samo čudno pogledale i rekle da ih neće skoro dobijati jer ide zima Da me utješe, dale su mi Avene emulziju spf 50+ tester.
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:30   #218
Joj, meni je ta emulzija bila premasna.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:42   #219
I meni je
__________________
Svijet gladnih vukova Geiger Nuclear waste Glavu gore, osmijeh na lice, sjaj u očima Sisli smo s uma u sjajan dan
*Crvenkapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 15:49   #220
Paula Begoun o "opasnim" UV filterima:
http://www.cosmeticscop.com/bulletin/122007-full.htm
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.