Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2007., 16:45   #41
Ja sam u Australiji uvijek koristila Dermalogica sa spf 25 ili Nivea fluid spf 15...za svaki dan.
Ovdje preko zime koristim onu za bebe Nivea Baby wind und wetter pise LSF 4. Na proljece Neutrogena 15 ali to samo ako sam dulje od 10 - 15 min na suncu..inace ne gorim lako ni jako iako mi je koza dosta bijela a kosa tamno smedja sa smedjim ocima...idem se suncati oko 5 i tada uzmem Nivea mlijeko za suncanje za djecu sa faktorom 15....i ni tada ne pocrnim niti ne izgorim. Prije neki dan sam isla oko 6 i nije bilo bas sunca, onako , nisam se namazala sa nicim, pa me nista nije uhvatilo kao neka lagana bijela kava bojica....ni traga crvenilu ili bilo cemu drugom

Mislim da nema smisla biti preopsjednut time i koristit ultra visoke faktore za zastitu osim onih koji su zbilja jako svjetloputi i ridjokosi....
I ako se izbjegava podnevno sunce i ne przi na plazi po cijele dane, mislim da nema mjesta strahu. Umjereno izlaganje svaki dan po malo je korisno...
BItno je jedino prije spavanja stavit neki moisturiser...

evo korisnog linka: http://info.cancerresearchuk.org/hea...risk/skintype/
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:18   #42
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a ona rozna krmica za lice, u tubici od balee.?? ima faktor 15.
jel tko probao-jel valja šta?

super je
koristim je negdje oko dva tjedna i sve mi se više sviđa, mojoj koži odgovara, a košta samo nekih 18 kuna
summerwind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:32   #43
Hm ne znam... meni se nikad nije dogodilo da me Sunce opece ili da ga bilo kako osjetim u tih par minuta sto sam po vani, niti pocrvenim, niti potamnim od toga, valjda jer sam uglavnom u tramvaju ili autu, ali vjerujem da su ljudi razlicito osjetljivi na Sunce i da se ta osjetljivost manifestira na razlicite nacine. Kupila bih ipak neku kremicu sa nekim srednjim SPF-om, ali ne znam sto, bojim se da ce mi sve bit premasne, a trebala bih SPF oko 20... Ako imate ideje, slobodno napisite
mariposa78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 20:47   #44
Quote:
summerwind kaže: Pogledaj post
super je
koristim je negdje oko dva tjedna i sve mi se više sviđa, mojoj koži odgovara, a košta samo nekih 18 kuna
meni je također dobra, imam ju oko mjesec dana i iako imam osjetljivo lice, dobra mi je
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:19   #45
kupila sam danas bioderma photoderm max kremu.
rekla mi je teta u apoteci da je ta baš za kožu poput moje-sklona opeklinama i alergiji.
uz to sam dobila i neku vodicu sensibio h2o al nema pojma kak i kad to koristit.
pa ako netko od vas zna...
__________________
c'est la vie
vjecna_brucosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 20:03   #46
Quote:
vjecna_brucosica kaže: Pogledaj post
neku vodicu sensibio h2o al nema pojma kak i kad to koristit.
pa ako netko od vas zna...

To ti je micelarna tekućina i služi za čišćenje lica..
Ja je koristim za skidanje ostataka šminke..
Nije loša stvar..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:09   #47
danas sam kupila Vichy spf 30, cijena je 95 kuna , pošto imam osjetljivu kožu, sklonu crvenilu nadam se da će se isplatiti jeli netko koristio ovu kremu?
josipa103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 22:24   #48
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
To ti je micelarna tekućina i služi za čišćenje lica..
Ja je koristim za skidanje ostataka šminke..
Nije loša stvar..
ko tonik? na blazinicu pa proć po faci?
__________________
c'est la vie
vjecna_brucosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 00:27   #49
Quote:
vjecna_brucosica kaže: Pogledaj post
ko tonik? na blazinicu pa proć po faci?
Da..
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 19:38   #50
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
Da..
thnx
__________________
c'est la vie
vjecna_brucosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:15   #51
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a ona rozna krmica za lice, u tubici od balee.?? ima faktor 15.
?
de nek mi netko objasni....na toj kremi piše da je za mlađu kožu....šta znači mlađa koža...do koliko je to godina????

i na nekim kremama čak piše da je za od 18-20 god?? jel to meni šta šteti/koristi ak ju ja sebi stavljam a ja imam 26???
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:24   #52
Ma ne, trebas birati kremu prema tipu koze, a ne prema godinama.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 00:57   #53
Pat,koju ti kremicu sa zastitom koristis?Vidim da se slazemo oko dosta proizvoda,a vidim da pazis na ovo,pa kako sam ja jako svjetla plavusanka/sa pjegicama,koja je u vise navrata pokupila crvenilo i plikove uz visoki zastitni faktor i uz minimalno izlaganje suncu,zeljela bih cuti tvoju strucnu preporuku.
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:33   #54
Koristim Eucerin 50 plus. Ljeti mi je dovoljna sama, inace koristim jos neku ispod (pricekam da se sasvim upije, pa poslije nanesem Eucerin).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 01:34   #55
To u ljekarni ima ili..?
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 02:45   #56
Da, ima i u 4 lista drogerijama koje imaju happy hour, 10% popusta, samo se ne sjecam kad tocno, znam da je oko 15 sati. Imaju i popis imena, po jedno musko i zensko za svaki radni dan i vlasnici tih imena imaju na taj dan popust 20%. Mislim da se ne mogu iskoristiti oba popusta.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:16   #57
Hvala ti..
__________________
Viva indifference.
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 01:30   #58
joj sad sam u velikoj dilemi jer mi je koža na dijelovima masnija (mješovita) pa sam mislila uzet ovaj photoderm max fluid...
al užasno sam flekava (crvene flekice od prišteva) i ne znam kak ću izdržat ljeto bez kamuflaže ....zato bi možda ipak uzela photoderm toniranu...ne bum se od toga puno mastila jel tak??
Cleooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 01:05   #59
Quote:
vjecna_brucosica kaže: Pogledaj post
zanima dal netko ima iskustva sa kremam za lice sa zaštitnim faktorom.
kako je sunce ove godine zbilja pripeklo,mislim krenut sa korištenjem zaštitnih krema.
inače imam mješovitu kožu ali svaki je savjet dobrodošao
Bravo!!

Zastita od sunca je nesto najvaznije sto sam poduzela za moju kozu. Sada se priblizavam cetrdesetima, nitko mi ne vjeruje koliko imam godina. I neprestano dobivam komplimente za ten.

Koji proizvod koristiti? Onaj koji ti se svidja, onaj koji si mozes priustiti, onaj kojeg imas u najblizem ducanu...

Bilo koji radi!!!

Nakon sto sam to rekla, ipak bih te podsjetila da svakako pazis da proizvod stiti od UVA i UVB zraka.

Ako nije jedan od ovih noviji dugotrajnih (La roche posay, Neutrogena) proizvoda, onda se svakako moras sjetiti i nanijeti ga ponovno na lice, nakon dva tri sata.

Ako imas jako osjetljivu kozu lica, koja pocne osjecati neugodno peckanje kad koristis kemijske proizvode za zastitu od sunca, mozes se prebaciti na proizvode koji mijesaju jedan od fizikalnih (titanijev dioksid ili cinkov oksid) u manji koncentrat kemijskih)

Ako ti je koza jos uvijek osjetljiva na ove kombinacije, mozes se prebaciti na proizvode iskljuvo samo sa titanijem ili cinkom (iskljucivo fizikalni faktori). Imas puno proizvodjaca. Samo moras malo procitati sastojke na kutijicama. Ovi proizvodi znaju ostaviti bjelkast trag. Sto kupis skuplji proizvod, bit ce prozirniji. Ipak, postoje neke sumnje da ovi mikro fiziklani faktori (fino samljeveni, kao sto su u Clinique i Clarins proizvodima) prodiru i krv i nije jos istrazeno kakve efekte ostavljaju.

Evo, za prvu ruku prijedlog: L'ORealov minealni puder, Bare Minerals, Coppertone za bebe (pazi da kupis onaj s titanijem), Neutrogena Sensitive Skin, Clinique City block i Clinique Super City Block. Clarins UV filter.


Sesiri isto pomazu!
Naravno: izbjegavati podnevno sunce je najvaznije! Dugi rukavi, zakopcane majice i slicno...

Postoje istrazivanja koja pokzauju da ljudi koji koriste zastitu od sunca zapravo dobiju vise raka i vise ostecenja koze, jer kreme za suncanje koriste kao "dozvolu" za suncanje. Tako da se ipak moras podsjetiti da je krema koju koristis samo nesto sto ce ti pomoci da smanjih svoj rizik, a jos uvijek je preporucljivo drzati se hlada.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 01:08   #60
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Pa u 9 ujutro je Sunce vec izaslo i u 18 nije zaslo. Potrebna je UV zastita. I to 365 dana u godini.
To sam zaboravila spomenuti.

Zastita od sunca je vazna preko cijele godine. Jer izlaganje suncu se akumulira, pa ono malo dok smo cekali tramvaj zbroji se s onim dok smo po parkiralistu trazili auto ili setali po ulici i razgledavali ducane i zapravo to izlaganje osteti nam kolagen (i time uzrokuje bore).

Proizvode koje trebamo koristit su oni koji imaju oznaku SPF 15 ili vecu. Ja osobno obicno ne koristim vise od SPF 30, jer visi brojevi daju neznatno bolju zastitu, a vise su iritantni za lice.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.