Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 15:24   #1
Talking Klopa za frendove

Pozdrav svima!

Planiram pozvati nekolicinu frendova doma na večeru/druženje. Ne bih voljela da to bude klasična večera u 8 slijedova , već nešto neformalno, zapravo svrha je druženje, a ne jelo Planirala sam napraviti pohane palačinke (više različitih punjenja), neka salatica, tartar.... No, voljela bih da nešto bude na stolu i kad ljudi počnu dolaziti, a da to nije klasična plata pršut, sir i sl. Razmišljala sam o bruschettama.... Što mislite? Neki drugi prijedlog možda? Hvala
Fireflies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:26   #2
Quote:
Fireflies kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Planiram pozvati nekolicinu frendova doma na večeru/druženje. Ne bih voljela da to bude klasična večera u 8 slijedova , već nešto neformalno, zapravo svrha je druženje, a ne jelo Planirala sam napraviti pohane palačinke (više različitih punjenja), neka salatica, tartar.... No, voljela bih da nešto bude na stolu i kad ljudi počnu dolaziti, a da to nije klasična plata pršut, sir i sl. Razmišljala sam o bruschettama.... Što mislite? Neki drugi prijedlog možda? Hvala
definitivno bruksete , možeš napraviti i neku paštetu pa na preprženi kruh, možda kanapeići, ko na rekami za čajnu ....
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:27   #3
Super ideja za paštetu! MOgu užicat neki brzi receptić? :-)
Fireflies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:33   #4
Quote:
Fireflies kaže: Pogledaj post
Super ideja za paštetu! MOgu užicat neki brzi receptić? :-)
ja imam samo dva, od čvaraka i od tunjevine.
pa krenimo
pašteta od čvaraka:
šalica čvaraka ( najbolje ako imaš pola masnijih i pola suših)
2 kuhana jaja
manji luk
češnjak u granulama po želji
2-3 kisela krastavca
1-2 feferona
sol po želji
samo sve skupa usitni i na sat vremena u frižider

pašteta od tunjevine:
3 konzerve tune
3 kuhana žumanjka
kiselog vrhnja 2-3 žličice
2 žličice senfa
3-4 kisela krastavca
sol i biber po želji


ova prva pašteta je po točnim mjerama, a ovo drugo radim odokativno, već po tome kolko hoću da bude ljuće, kiselije, gušće, rjeđe.

a možeš raditi i male calzone, ako ti se da prtljati, odlično je, ali obavezno zafali
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:37   #5
Ajme super! Puno hvala :-) Nije komplicirano, tako da mislim da će na meniu biti bruschette i pašteta od tune, pa tko što voli. thnx
Fireflies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:41   #6
ja za takve stvari uvijek radim jednu fenomenalnu salatu koja se svima sviđa...narezane rajčice,narezan feta ili mozarela sir,masline i kapari. sve malo posoliš,preliješ s dosta mlaslinovog ulja i posipaš bosiljkom. uz to ide neki ukusni kruh(kukuruzni,pogačice s maslinama il tak nešt) koji se toća u maslinovo ulje iz salate
lee lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:47   #7
e ovo mi se isto sviđa full, neću imati baš previše vremena za pripremu, pa je ovo super, a osim toga priprema palačinki prilično vremena uzme ako se ubroji paniranje, pečenje i tako to. Mislite li da je uz pohane palačinke (šunka, sir) + palačinke sa šampinjonima zapečene u rolu potreban još nekakav prilog? meni se čini da nije, palačinke su zasitne.
Fireflies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:50   #8
kaj se 'brusketa' tice, ja doma cesto radim od cesnjaka, paradajza i svjezeg bosiljka, sve sitnpo nasjeckam, stavim maslinovo ulje i malo papra i stavim u frizider da se malo ohladi, sol stavim prije serviranja da mi paradajz ne povene i ne pusti sok. to se onda stavlja na bruskete ili na snite prepecenog kruha i mljac
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:06   #9
Mozes kupiti zreli (mekani) avokado, ocistiti ga i vilicom izgnjeciti. Nakapas malo limuna u to. Nasjeckas luk i malo paradajza i dodas u izgnjeceni avokado i sve lagano promjesas i posolis. Treba napraviti neposredno prije serviranja.
To je guacamole (jedna od verzija) - meni najdraze predjelo, ja kad to radim (npr. za rodjendan, Novu godinu ili neku drugu festu), svi polude za tim i traze me recept To se jede uz tortilla chips - svatko umace svoj chips u guacamole koji se nalazi na sredini stola. Inace volim napraviti sama kukuruzne tortilje i malo ih isprziti na ulju (narezane na trokute), ali to je jako pipljivo i treba dosta vremena, pa nije za na brzinu...

E, a jel moze molim te recept za pohane palacinke (i jedne i druge) ? Ne mislim na smjesu za palacinke, nego recepte za punjenje i pohanje. Hvala!!!!!!!
mariposa78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:55   #10
Pohane palačinke:
Dakle nakon sto se palačinke po klasičnomn receptu ispeku (izuzmi šećer ako ga stavljaš), na palačinke staviš nekog sira koji se onako fino topi i šnitu prešane šunke ili pršuta, zamotaš u rolicu, onako da uvučeš krajeve, da sir nebi iscurio, uvaljaš u jaje i mrvice za pohanje i na vruće ulje - ovo je stvarno jako zahvalno, ja ne poznam nikoga kome se sviđa
Što se tiče palačinka sa šampinjonima postoje dvije varijante: na luku i češnjaku dinstati šampinjone dok voda ne ishlapi, začiniti po želji (klasika, ništa posebno) e sad: možeš iz zarolati posložiti u tepsiju i zapeći prelivene sa vrhnjem za kuhanje i parmezanom (neki preliju umjesto sa vrhnjem sa salsom od rajčice) ili ih možeš zarolati jednako kao i ove prve i pohati
Fireflies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:57   #11
uštipke od kukuruza, meni su fini i hladni...
konzerva-dvije kukuruza-ovisno koliko je ljudi,jaja, brašno i sol, da dobiješ smjesu koja se da vaditi sa žlicom.. i u ulje na laganiju vatru da se dobro ispeku iznutra.




moja mama radi ježa od glavice kupusa... izdubi ga na 2-3 mjesta-ovisno koliko je velik i rupe popuni sa raznim umacima-ajvar, pa onaj pikantni, pa tartar...bilo šta..
i onda se u kupus bodu čačkalice sa sitno narezanom klopom-šta već hoćeš..paprika, krastavci, neka šunkica, pršut, kobasica--šta ti padne na pamet..
možeš imati u frižderu zalihe tog narezanog-i kako gosti to budu jeli na npr. dolasku- samo nabadaš nove čačkalice i puniš "rupe" sa novom dozom umaka..
klasično predjelo koje u ovoj varijanti izgleda vrlo štosno i interesantno...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:59   #12
ja obično svojim frendovima pripremam lisnato sa sirom- najobičnije zamrznuto lisnato se razvalja na tanko, reže i puni slanim sirom-ili nekom slatkom smjesom, preklope se, "zalijepe" da nadjev ne suri i lagano peku na 200 20-tak minuta... klasika, a moji frendovi to obožavaju.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:04   #13
Od lisnatog možeš napraviti fine slance - kad ga razvaljaš premažeš jajem i posipaš s parmezanom. Fino, a malo drukčije.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:14   #14
jedan od topica na sličnu temu
možda ti se svidi nešto
bilo je još takvih, pa pogledaj malo unatrag
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:02   #15
ispeci im kolačiće za odrasle

__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:06   #16
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
ispeci im kolačiće za odrasle

extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 19:47   #17
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
definitivno bruksete , možeš napraviti i neku paštetu pa na preprženi kruh, možda kanapeići, ko na rekami za čajnu ....
brusketi su odlična ideja ako su ti frendovi pederi, a možda i kanapeići

jel znaš kuhat sarmu
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:07   #18
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
brusketi su odlična ideja ako su ti frendovi pederi, a možda i kanapeići

jel znaš kuhat sarmu
i to je odlična ideja..ako namjeravaš provesti čitav dan u kuhinji, jer ako ne vidiš, ona traži grickalice za predjelo

a i ne bi vjerovao kak muški navaljuju na bruskete
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:24   #19
Hvala Tinach za obranu!
Spy ja sam samo zamolila prijedloge za večeru, a nisam tražila provokacije!
Fireflies is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:33   #20
Fireflies hvala za recepte za palacinke
mariposa78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.