Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2010., 18:51   #1
Post Gdje je kraj beskonačnog prostora ?

Vjerojatno ste se 100x pitali ; kako to da je prostor odn. prostor iza svemira beskonačan ?

Nije mi baš najjasnije kako "nešto" kao prostor nema ograničenja !!

Logika uvijek govori da "nešto" mora imati kraj ili "nešto" mora biti u "nečem".

Ako je iza svih zvijezda, planeta, prazan prostor, u čemu je taj prazan prostor ??

Hvala na pametnim odgovorima.
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:59   #2
To ti je isto kao pojam vremena, a beskonačnost ne možeš pojmiti iz jednostavnog razloga jer je nema. E sad, ovo će biti malo teže za shvatiti, pojmiti zato jer se ljudski rod sam ograničio nekim pojmovima. Svemir zapravo ima i nema svoj kraj, ne znam kako da to lijepo objasnim ali probat ću. Naime kad bi se gibao pravocrtno jako dugo i jako velikom brzinom ti nikad nebi došao na kraj svemira već bi se vrtio u krug jer je na neki način sav prostor zakrivljen a s obzirom da mi živimo u 3d svijetu ne možemo se kretati ako nema prostora, dakle ne možemo izaći iz te zakrivljenosti. Tako ako bismo bili primjerice u 4d onda bismo mogli putovati u druge svemire, izlaziti iz našeg i odlaziti u druge, tzv. paralelne svemire. Da objasnim slikovito. Mi se možemo kretati po Zemlji, ali ne možemo otići na mjesec. ok, sad postoji tehnologija ali zamisli da je nema. Ukoliko nebi dobio krila i modificirao sustav disanja nebi mogao otići na mjesec, dakle postojala bi samo jedna planeta i samo bi se po njoj mogao kretati i razvijati.

Spomenuo sam vrijeme na početku i beskonačnost. Vrijeme nije počelo sa velikim praskom i to nije njen početak iz jednostavnog razloga što vrijeme ne postoji, to je ljudska izmišljotina, a ako je nešto izmišljeno onda ne može trajati vječno.
Jednostavno, beskonačnost ne postoji
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:59   #3
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
. Vrijeme nije počelo sa velikim praskom i to nije njen početak iz jednostavnog razloga što vrijeme ne postoji,
zapravo upravo obrnuto... smatra se da su vrijeme i prostor kao takvi su stvoreni u velikom prasku ... zato pitanje "sto je bilo PRIJE velikog praska" nema smisla
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 00:27   #4
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Naime kad bi se gibao pravocrtno jako dugo i jako velikom brzinom ti nikad nebi došao na kraj svemira već bi se vrtio u krug jer je na neki način sav prostor zakrivljen
Da, to se negdje davno pročitao o zakrivljenosti prostora, no opet ne kužim, kad bi mogli ići u druge "prostore" ili svemire, da li bi stigli do kraja i opet, što je iza tog kraja ?

Dakle, misliš da objašnjenja nema, jer je naš um ograničem nametnutim piomanjem prostor-vremena ?



Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
zapravo upravo obrnuto... smatra se da su vrijeme i prostor kao takvi su stvoreni u velikom prasku ... zato pitanje "sto je bilo PRIJE velikog praska" nema smisla
Nema općenito smisla bilo što pitati u vezi toga, jer "smatra se",nije znanstveni dokaz, već pretpostavka, dakle, raspravljat je dozvoljeno, naročito jer je ovo podforum na kojem bi se trebala postavljati pitanja na koja nema ni znanost točan odgovor.

Ako je i bilo velikog praska, u čemu je bilo tadašnje svemirsko prostranstvo ničega ?
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 08:28   #5
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
zapravo upravo obrnuto... smatra se da su vrijeme i prostor kao takvi su stvoreni u velikom prasku ... zato pitanje "sto je bilo PRIJE velikog praska" nema smisla
Točno, smatra se da nije postojalo ni vrijeme ni prostor, a ako nešto ne postoji znači da nema ni svoj početak ni kraj, tek kad je nastalo može se raspravljati o njegovom kraju ili kao ovdje, beskonačnosti, a to sam objasnio prije
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 09:59   #6
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Točno, smatra se da nije postojalo ni vrijeme ni prostor, a ako nešto ne postoji znači da nema ni svoj početak ni kraj, tek kad je nastalo može se raspravljati o njegovom kraju ili kao ovdje, beskonačnosti, a to sam objasnio prije
Da li je "nešto" postojalo ne znaš ni ti ni ja, možemo samo nagađati kad je nešto nastalo i je li to što je nastalo moglo biti u "nečem", jer ako je bilo u "ničem" u čemu je bilo to "ništa" ?

Ne može biti nigdje ?!
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 12:08   #7
Točno, ne možemo znati ni ti ni ja ni itko, ali to je za opće prihvaćenu teoriju velikog praska. Doduše, ne zna se ni kod te teorije kako je došlo do njega tj. ne zna se šta je bilo prije vremena od 1s na minus 32 ako se ne varam, u prijevodu šta je pokrenulo taj prasak tako da se ne može ni znati je li postojao prostor ili nije mada je vjerojatnije da nije ako se uzme uobzir da sesvemir, tj. prostor širinakon velikog praska, da bi se prostor širio mora se širiti negdje gdje nema prostora. Komplicirano
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 23:36   #8
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Točno, ne možemo znati ni ti ni ja ni itko, ali to je za opće prihvaćenu teoriju velikog praska. Doduše, ne zna se ni kod te teorije kako je došlo do njega tj. ne zna se šta je bilo prije vremena od 1s na minus 32 ako se ne varam, u prijevodu šta je pokrenulo taj prasak tako da se ne može ni znati je li postojao prostor ili nije mada je vjerojatnije da nije ako se uzme uobzir da sesvemir, tj. prostor širinakon velikog praska, da bi se prostor širio mora se širiti negdje gdje nema prostora. Komplicirano
Bože, pa zar vas niko od učitelja nije uputio da pročitate ISTINITE spoznaje koje nam je ostavio Anaksimandar; o PRIJE?
Dakle ne može se napisati: ne možemo znati ni ti ni ja ni itko
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 06:05   #9
Imaš pravo, Anaksimandar zna
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:22   #10
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Bože, pa zar vas niko od učitelja nije uputio da pročitate ISTINITE spoznaje koje nam je ostavio Anaksimandar; o PRIJE?
Dakle ne može se napisati: ne možemo znati ni ti ni ja ni itko
To su njegove "istinite spoznaje", a ne moje.

Mene zanima što vi deda mislite o tome, a ne što je netko drugi rekao.
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:46   #11
Quote:
Ubojica kaže: Pogledaj post
Nije mi baš najjasnije kako "nešto" kao prostor nema ograničenja
Upravo suprotno, meni je potpuno nejasno kako je moguće da prostor IMA ograničenja. Prostor ne može imati granicu.


Quote:
"nešto" mora biti u "nečem"...
u čemu je taj prazan prostor ??
Razmisli o riječi "u". Ako nema prostora onda nema niti riječi "u". Zato je ovo tvoje pitanje besmisleno, prazan prostor ne može biti "u" nečemu zato što je on taj "u" u kojemu bi trebao biti. Kako da prostor bude "u nečemu" kad je on to u čemu bi trebao biti?
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:49   #12
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
smatra se da su vrijeme i prostor kao takvi su stvoreni u velikom prasku
Vrijeme i prostor ne mogu biti stvoreni.

Quote:
zato pitanje "sto je bilo PRIJE velikog praska" nema smisla
Ima smisla. Jer nešto je bilo i prije velikog praska.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:13   #13
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
Kako da prostor bude "u nečemu" kad je on to u čemu bi trebao biti?
A što je to "prostor" gledajući na svemirsko prostranstvo ?!

Jesi li siguran da znaš, kako "iza svemira" funkcionira nama poznata fizika ?!
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:09   #14
Gdje je kraj beskonačnog prostora!?
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:18   #15
Dobro postavljena tema.

Svemir naravno ima svoj kraj,no ne u smislu kraj u obliku nekog zida ili nečeg sasvim drugog,već kraj uobliku neke svijetlosti.

Zamisli kako ideš svemirom u jednoj raketi i sada putuješ beskonačno,nikako da dođe taj kraj.
No u ovom slučaju,nije tako.
Kada bi putovao nekom raketom i pitao se kad će doći kraj,nebi ga baš dočekao u svome životu,no tvoji daleki preci sigurno bi ako bi bilo moguće rađati se u raketi.
Taj kraj je u obliku nekog kruga sa svih strana svemira i obasjava ga svjetlost.
Naravno približavajuči se tom kraju svjetlost će biti sve jača sve do te razine kada ćeš vidjeti sve bijelo pred očima.
Uđeš li unutar te svjetlosti,odnosno uđeliš li u taj kraj svemira,ne bi ostao živ.


ZAŠTO???

Taj kraj objasjava jedna bijela svjetlost.
E sad,ako bi ti ušao u tu svjetlost,ti bi poginuo zato što je ta svjetlost odraz jedne velike količine otrovnih plinova i gromova koji biti ako se približiš ti udarili u raketu i namjestu bi poginuo.

No sigurno se pitaš što dolazi nakon tog kraja i koliko je taj kraj viskok i širok?

Nakon tog kraja(možda idem preduboko u temu)dolazi paranornmalni svijet u kojem žive duhovi itd.

No koliko je viskok i širok taj kraj,vrlo je jednostavno pitanje.

Zamisli kao da imaš neku staklenu kuglu i unutra ljude.

Kraj je i gore i dolje i ljevo i desno i na svakom milimetru udaljenosti od kraja (naravno ako ideš tom paralelom) je kraj.

Znam da ti to možda sada zvuči smješnoili glupo ali sigurno se pitaš otkud ja to znam?

Pa evo to sam saznao na jednoj emisiji koja je baš govorila o tom kraju svemira i rekli su kako je NASA čula neki jaki udar u svemiru.
U početku nisu znali što je to bilo,pa su tek za nekoliko godina očitali na radaru kraj svemira i da je neki nepoznati objekt(valjda objekt vanzemaljaca) udario u taj kraj i neznajuči što je to.

Možda se pitaš i koliko je taj kraj udaljen od zemlje?

Odgovor je vrlo jednostavan.

99999999999999999999999999999999999999999999999999 99999999999999999999999999999999999999999999999999 999999999999999999999999999999999999
trilijuna kilometara.

Zadnje uređivanje Dino-Admin : 28.02.2010. at 16:25. Reason: Umjesto riječi do sam napisao riječ to.
Dino-Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 16:43   #16
JFC!!!Ako je beskonačan onda nema kraj.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:11   #17
Quote:
Ubojica kaže: Pogledaj post
To su njegove "istinite spoznaje", a ne moje.

Mene zanima što vi deda mislite o tome, a ne što je netko drugi rekao.
deda je iznio veoma mnogo od svog mišljenja na forum.hr, na forum galaksija, na svojim blogovima i u knjizi Testament za novo doba štampan 1999. godine.
A da imaš mogućnost da uđeš u moje tvrde diskove - pao bi u nesvijest od broja tekstova, koji su vezani za Postanje i johoho toga para- i ne para- normalnog.
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 20:57   #18
evo da ja kažem svoje.

veliki prasak tj bing bang se dogodio iz jedne točke veličine ove točke ---> .


a u čemu se ta točka nalazila ?morala se u nečemu nalaziti..nešto je moralo PRETHODITI tome što će se dogoditi(bing bang)

znači,po nekim vašim razmišljanima tim bing banogm je sve započelo..znači cijeli svemir..sva živa bića u svemiru,svi planeti,sve zvijezde..znači krenulo je teći vrijeme od nulte sekunde( dns je prošlo 20 milijardi godina od te prve sekunde)


ali,što je bilo prije te prve sekunde?ja bih to ovako rekao:

tada se rodio Bog.te nulte sekunde.tim događajem je krenulo teći sve što sam nabrojao gore.

što se tiče kraja svemira kao prostora ja se slažem sa ovim dijelom korisnika lenas84 :

Svemir zapravo ima i nema svoj kraj, ne znam kako da to lijepo objasnim ali probat ću. Naime kad bi se gibao pravocrtno jako dugo i jako velikom brzinom ti nikad nebi došao na kraj svemira već bi se vrtio u krug jer je na neki način sav prostor zakrivljen a s obzirom da mi živimo u 3d svijetu ne možemo se kretati ako nema prostora, dakle ne možemo izaći iz te zakrivljenosti.

naš um je stvoren tako da si nemože predočiti 4 dimenziju.


znači kada bi imali nekakvu raketu koja može doći do kraja svemira to enbi bio kraj..znači mi bi se vratili na početak svemira,kao plovidba oko Svijeta..kreneš iz Rijeke i kad tad ćeš morat doć u Rijeku ponovno.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:28   #19
Quote:
Dino-Admin kaže: Pogledaj post
Dobro postavljena tema.

Svemir naravno ima svoj kraj,no ne u smislu kraj u obliku nekog zida ili nečeg sasvim drugog,već kraj uobliku neke svijetlosti.

Zamisli kako ideš svemirom u jednoj raketi i sada putuješ beskonačno,nikako da dođe taj kraj.
No u ovom slučaju,nije tako.
Kada bi putovao nekom raketom i pitao se kad će doći kraj,nebi ga baš dočekao u svome životu,no tvoji daleki preci sigurno bi ako bi bilo moguće rađati se u raketi.
Taj kraj je u obliku nekog kruga sa svih strana svemira i obasjava ga svjetlost.
Naravno približavajuči se tom kraju svjetlost će biti sve jača sve do te razine kada ćeš vidjeti sve bijelo pred očima.
Uđeš li unutar te svjetlosti,odnosno uđeliš li u taj kraj svemira,ne bi ostao živ.


ZAŠTO???

Taj kraj objasjava jedna bijela svjetlost.
E sad,ako bi ti ušao u tu svjetlost,ti bi poginuo zato što je ta svjetlost odraz jedne velike količine otrovnih plinova i gromova koji biti ako se približiš ti udarili u raketu i namjestu bi poginuo.

No sigurno se pitaš što dolazi nakon tog kraja i koliko je taj kraj viskok i širok?

Nakon tog kraja(možda idem preduboko u temu)dolazi paranornmalni svijet u kojem žive duhovi itd.

No koliko je viskok i širok taj kraj,vrlo je jednostavno pitanje.

Zamisli kao da imaš neku staklenu kuglu i unutra ljude.

Kraj je i gore i dolje i ljevo i desno i na svakom milimetru udaljenosti od kraja (naravno ako ideš tom paralelom) je kraj.

Znam da ti to možda sada zvuči smješnoili glupo ali sigurno se pitaš otkud ja to znam?

Pa evo to sam saznao na jednoj emisiji koja je baš govorila o tom kraju svemira i rekli su kako je NASA čula neki jaki udar u svemiru.
U početku nisu znali što je to bilo,pa su tek za nekoliko godina očitali na radaru kraj svemira i da je neki nepoznati objekt(valjda objekt vanzemaljaca) udario u taj kraj i neznajuči što je to.

Možda se pitaš i koliko je taj kraj udaljen od zemlje?

Odgovor je vrlo jednostavan.

99999999999999999999999999999999999999999999999999 99999999999999999999999999999999999999999999999999 999999999999999999999999999999999999
trilijuna kilometara.
e stvarno sta covjek moze bubnut i ostat ziv.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:30   #20
Nemoguce je postojanje kraja.Ako je to zid,sto je iza toga zida i koliko je debeo zid?
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.