Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2012., 16:18   #1
Ponovni upis na fakultet

Dakle, trebala bi mi pomoc nabrzinu ako je netko voljan?
Znaci, ova godina fakulteta mi je propala, kako bi ja sada upisao neki drugi fakultet?
Prijavim se preko postani student i samo prijavim fakultet? I za li netko je li mi prekasno za to vec?

Jos jedna stvar, ne mogu naci korisnicke podatke za acc na postani student a nisam siguran kako to resetirati nemam opcije :/

Ako netko ima zivaca, unaprijed mu se zahvaljujem
Punxerklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 20:17   #2
Quote:
Punxerklc kaže: Pogledaj post
Dakle, trebala bi mi pomoc nabrzinu ako je netko voljan?
Znaci, ova godina fakulteta mi je propala, kako bi ja sada upisao neki drugi fakultet?
Prijavim se preko postani student i samo prijavim fakultet? I za li netko je li mi prekasno za to vec?

Jos jedna stvar, ne mogu naci korisnicke podatke za acc na postani student a nisam siguran kako to resetirati nemam opcije :/

Ako netko ima zivaca, unaprijed mu se zahvaljujem
mislim da nije prekasno
trebali bi ti stari podaci,al ak ne možeš naći javi se Središnjem uredu da ti pošalju nove..ne znam im mail sad,pogledaj na Postani student,piše negdje

ugl.stigneš,samo imaš manji broj fakulteta na izboru sad jer dosta njih je imalo dodatne prijemne ili su se trebale slati neke potvrde
The Magic Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 01:51   #3
Za ponovno izdavanje korisničkih podataka (PIN-a, TAN-a, a za osobe s elektroničkim identitetom @nispvu.hr i korisničke oznake i lozinke) potrebno je s broja mobilnoga telefona zavedenoga u sustavu poslati SMS poruku sadržaja OPET:
• iz RH na broj 66354 (cijena poruke 3,66 kn, PDV uključen)
• iz BiH na broj 091610702 (cijena poruke 1,40 KM, PDV uključen)
• kandidati iz ostalih zemalja moraju se javiti Središnjemu prijavnom uredu
nisam kreativna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:32   #4
Quote:
Punxerklc kaže: Pogledaj post
Dakle, trebala bi mi pomoc nabrzinu ako je netko voljan?
Znaci, ova godina fakulteta mi je propala, kako bi ja sada upisao neki drugi fakultet?
Prijavim se preko postani student i samo prijavim fakultet? I za li netko je li mi prekasno za to vec?

Jos jedna stvar, ne mogu naci korisnicke podatke za acc na postani student a nisam siguran kako to resetirati nemam opcije :/

Ako netko ima zivaca, unaprijed mu se zahvaljujem
mislim da nije prekasno..stigneš još..samo ponovo odeš na postani student s NOVIM pinom....vidim da je već neko napiso kako do pina..tako da..
i onda opet po starom sve prijavljuješ..
littlemarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 08:04   #5
Ponovan upis na nesrodni fakultet

Dakle, situacije je sljedeća: maturirao sam 2011. i upisao pfzg. Ove godine nisam ulovio uvjet i zaključio sam da je faks ipak previše hardcore za mene. Svjestan sam da sada automatski gubim i ovu godinu jer su svi upisi prošli (stignem se još jedino prebaciti na neki srodni studij ili u drugi grad no to me ne interesira previše), no zanima me kakva je procedura s upisom na neki drugi fakultet iduće godine (akademska 2013/14)? Pretpostavljam da će mi državna matura još vrijediti no treba li se posebno ispisivati ako tako i tako više nemam status studenta jer sam propustio upise? Procedura s postani student stranicom se nije mijenjala? Ima li netko ovdje slična iskustva?
yesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 19:39   #6
Quote:
yesse kaže: Pogledaj post
Dakle, situacije je sljedeća: maturirao sam 2011. i upisao pfzg. Ove godine nisam ulovio uvjet i zaključio sam da je faks ipak previše hardcore za mene. Svjestan sam da sada automatski gubim i ovu godinu jer su svi upisi prošli (stignem se još jedino prebaciti na neki srodni studij ili u drugi grad no to me ne interesira previše), no zanima me kakva je procedura s upisom na neki drugi fakultet iduće godine (akademska 2013/14)? Pretpostavljam da će mi državna matura još vrijediti no treba li se posebno ispisivati ako tako i tako više nemam status studenta jer sam propustio upise? Procedura s postani student stranicom se nije mijenjala? Ima li netko ovdje slična iskustva?
Matura ti vrijedi. Prijavis studijski predmet na postani-student.
Platit ces skolarinu.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 19:51   #7
Ja sam ti imala istu situaciju, upisala sam pfzg 2010. i odustala pred upis u 4.semestar. Prijavi se ponovno na Postani Student, dobiti ces novi tan, pin i sve to. Važno ti je samo da se službeno ispišeš sa prava pošto su ti na upisima na svjedodžbama od državne mature lupili žig da si upisan i kad se ispisuješ lupe ti žig ispisan. I ne može se istodobno biti upisan na dva sveucilista kao redovan student. Također trebas uplatiti 120 kn ispisnine pa odniti to uruđbirati i onda sa svjedodžbama, indeksom i time kod tete Sofije da te ispiše iz sustava.
malena-p91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 12:33   #8
upis na faks

ovako, propala mi je jedna akademska godina i sad bi ponovo upisivala fakultet. napravila sam sve sto se treba kao i prosle godine na stranici postani student. sada kada su liste gotove samo mi pise upisni broj. A kako je bilo prije, smatram da mi jos treba pisati i datum, mjesto i vrijeme upisa na fakultet. međutim toga jos uvijek nema. pa bi mi trebala pomoc. da li itko zna kada su upisi na akademsku godinu 2013./2014. na učiteljskom fakultetu u gospiću i kolika je školarina?

puno hvala.
Space Bound is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 16:54   #9
I ja bih trebala savjet/iskustvo ako se itko našao u ovoj situaciji:

-ove godine upisujem novi faks
-do sad sam studirala 2 faxa i ispisala se, prvi nakon prve godine, drugi nakon 4 godine
-plaćala sam sve svoje akademske godine do sad, dakle svih 5 koliko sam studirala

E sad, na novom faksu vele da me mogu osloboditi plaćanja jer prvi put upisujem na teret ministarstva. Pitanje: moram li im donjeti fotokopije uplatnica/originale uplatnica ili samo potvrde sa fakseva + indexe na kojima piše da sam platila? Ili pak sve zajedno?

Hvala
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 18:17   #10
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
I ja bih trebala savjet/iskustvo ako se itko našao u ovoj situaciji:

-ove godine upisujem novi faks
-do sad sam studirala 2 faxa i ispisala se, prvi nakon prve godine, drugi nakon 4 godine
-plaćala sam sve svoje akademske godine do sad, dakle svih 5 koliko sam studirala

E sad, na novom faksu vele da me mogu osloboditi plaćanja jer prvi put upisujem na teret ministarstva. Pitanje: moram li im donjeti fotokopije uplatnica/originale uplatnica ili samo potvrde sa fakseva + indexe na kojima piše da sam platila? Ili pak sve zajedno?

Hvala
S njima nikad ne znaš, ja bih na tvom mjestu sve to lijepo složila u fasciklu i donijela im
Iako mislim da bi im i potvrde s fakseva bile dostatne.

Quote:
Space Bound kaže: Pogledaj post
ovako, propala mi je jedna akademska godina i sad bi ponovo upisivala fakultet. napravila sam sve sto se treba kao i prosle godine na stranici postani student. sada kada su liste gotove samo mi pise upisni broj. A kako je bilo prije, smatram da mi jos treba pisati i datum, mjesto i vrijeme upisa na fakultet. međutim toga jos uvijek nema. pa bi mi trebala pomoc. da li itko zna kada su upisi na akademsku godinu 2013./2014. na učiteljskom fakultetu u gospiću i kolika je školarina?

puno hvala.
Učiteljski u Gospiću spada pod Sveučilište u Zadru te funkcionira kao po pravilima zadarskog Sveučilišta, tako da traži ovdje
ovdje
__________________
.
Monsuni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 18:34   #11
Quote:
Monsuni kaže: Pogledaj post
S njima nikad ne znaš, ja bih na tvom mjestu sve to lijepo složila u fasciklu i donijela im
Iako mislim da bi im i potvrde s fakseva bile dostatne.
Slažem se. OK, donjeti ću im sve jedino je problem što za potvrde moram u referadu (a sutra su upisi, bož'pomozi -.-) a za fotokopije uplatnica/ispis uplata moram u računovodstvo i onda sa ta dva faxa na treći za upis. Držite mi fige.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 19:15   #12
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Slažem se. OK, donjeti ću im sve jedino je problem što za potvrde moram u referadu (a sutra su upisi, bož'pomozi -.-) a za fotokopije uplatnica/ispis uplata moram u računovodstvo i onda sa ta dva faxa na treći za upis. Držite mi fige.
Pa ti čekaj zadnji trenutak za sve obavljat
Ma proguraj se, reci da je pitanje života ili smrti
__________________
.
Monsuni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 12:35   #13
Može mi tko reći kako se plaća faks ako ga ponovno upišemo... ja sam sada brucoš ali na faksu koji definitivno nije za mene i htio bi se upisati na arhitekturu... znam svu ovu proceduru i to, ali da li bi ja morao plaćati svih pet godina ili samo prvu godinu, ili bi morao plaćati punu cijenu svake godine do diplome???
Pedes'tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 07:13   #14
Koliko sam ja skuzila, placas prvu godinu, a ako skupis minimalno 55 boda onda 2. ne placas uopce. Ako skupis između 30 i 54, placas po ECTS bodu (1 je oko 150 kn).

Imas negdje pravilnik o placanju.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 18:11   #15
Pitanje

Zna li netko mozda sto ako nisam odjavila fakultete sa stranice postani student?
Naime ne namjeravam upisati ipak ponovo fakultet ali nisam na vrijeme uspjela pdjaviti ostale fakultete.dobila sam broj upisa i sve. Zanima me da li fakulteti stvarno naplacuju oportunitetni trosak i na temelju cega oni to naplacuju? Moze li se ista dogoditi ako ja to ne platim?
Bitanga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 18:41   #16
Koliko sam upoznat, ako si ostvarila pravo upisa na neki faks, a ipak ne namjeravaš studirati, onda ti se naplaćuje puna školarina jer si zauzela mjesto, unatoč tome što ne bi plaćala faks ako prvi puta upisuješ studij.
Ako ne platiš, vrlo vjerojatno će ići sudska prisilna naplata sredstava putem tužbe protiv tebe. Trebala si na vrijeme razmišljati o tome, jer se danas do 11:59 mogla mijenjati lista prioriteta.
Marven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:18   #17
Hitno

Hej,
zanimalo bi me koja je procedura pri ponovnom upisivanju fakulteta ako smo pisali prošlogodišnju maturu?....je li nam trebaju novi podaci za postani student i gdje ih možemo dobiti?....također me zanima je li se mi moramo odmah ispisati sa sadašnjeg fakulteta kad pođemo na prijemni za neki drugi ili možemo čekati rezultate pa se onda odlučiti?...i na kraju kolike su otprilike cijene školarina kad se upisuje drugi put prva godina?
mentalisst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:39   #18
Quote:
mentalisst kaže: Pogledaj post
Hej,
zanimalo bi me koja je procedura pri ponovnom upisivanju fakulteta ako smo pisali prošlogodišnju maturu?....je li nam trebaju novi podaci za postani student i gdje ih možemo dobiti?....također me zanima je li se mi moramo odmah ispisati sa sadašnjeg fakulteta kad pođemo na prijemni za neki drugi ili možemo čekati rezultate pa se onda odlučiti?...i na kraju kolike su otprilike cijene školarina kad se upisuje drugi put prva godina?
Na onaj faks koji želiš ponovo upisat doneseš iste dokumente koje si trebao donijeti kad si se prvi put upisivao. Nove podatke poput lozinke, mail-a i ostalog ti ne treba ako ih već imaš od prethodne godine, a ako nemaš onda im moraš poslati poruku i oni će ti sms-om poslati novu lozinku i pin. Kad sam se ja ispisivala sa prvog faksa, ispisala sam se zadnji dan kada sam trebala prijaviti druge fakseve, tj. kad sam trebala na njih upasti. Cijena školarine je oko 7,000 kn, al to naravno sve ovisi do faksa kojeg upisuješ. Raspitaj se malo po njihovim stranicama
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 12:29   #19
htjela bih se upisati na drugi fakultet (hrv studiji) pa me zanima hocu li morati placati tu prvu godinu ili cu imati besplatno?

Zadnje uređivanje ofkorsmajhors : 16.02.2015. at 13:24.
ofkorsmajhors is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 18:07   #20
Ispis s jednog i ponovni upis na drugi fakultet

Pozdrav ekipa,student san prve godine Nautike u splitu ali nisan više oduševljen ovin i pozitivan koliko san bija kad san prijavija fakultet i razmatran opciju ispisivanja sa pomorskog i ponovnog upisa na informaticki menadzment u sibeniku,zanima me jel neko od vas upućen u to kako ide sve,mogu li se ja ponovo prijaviti priko postani student i ka redovni student upisati prvu godinu menadžmenta u šibeniku? Hvala
Mifo77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.