Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2013., 11:52   #661
da li je tko ovih dana izrađivao novu iskaznicu? koliko traje? i kolika je cijena?
i kako provjeriti da li još vrijedi pretplatna karta? jer ja sam pogledala na prošlogodišnji račun kad sam kupila godišnji kupon. i piše da kupon vrijedi do 31.10.2013 a kartica sa mojim brojem do 1.11.2013. pretpostavljam da bi to značilo da moram ić novu izrađivat
karticu imam od 1. ili 2. srednje , sad sam evo krenula treću godinu na faks (iako nisam ta godina )
nookia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:44   #662
Quote:
Angeal kaže: Pogledaj post
ZET tebi računa cijenu one karte za koju ti predaš zahtjev. Dakle ti možeš komotno živjeti u npr. Velikoj Gorici ili Zaprešiću (za koje pouzdano znam da su druga zona) i tražiti pokaz samo za prvu zonu (dakle samo Zagreb), koji je 120 kn mjesečno za studente. E sad, nisam baš shvatila što te točno muči :S (nemoj zamjeriti, dva ujutro je )
Aha, ma imam zahtjev onaj i nigdje ne pise koju zonu oces nego ispunis prebivaliste pa sam mislio da se po tome gleda.

Nemam pojma kako zone idu ali pise ZG i okolica - godisnja karta 2000kn+. Lužan, Kašina i ti busevi u tom smjeru su valjda okolica ZGa.
Sajx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 21:29   #663
Quote:
noomia kaže: Pogledaj post
da li je tko ovih dana izrađivao novu iskaznicu? koliko traje? i kolika je cijena?
i kako provjeriti da li još vrijedi pretplatna karta? jer ja sam pogledala na prošlogodišnji račun kad sam kupila godišnji kupon. i piše da kupon vrijedi do 31.10.2013 a kartica sa mojim brojem do 1.11.2013. pretpostavljam da bi to značilo da moram ić novu izrađivat
karticu imam od 1. ili 2. srednje , sad sam evo krenula treću godinu na faks (iako nisam ta godina )
moraš ići na remizu i tamo napraviti novu. gotova ti je odmah pošto si već imala njihov pokaz. izrada se naplaćuje 30kn
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:06   #664
Bila sam danas produžiti pokaz (poslovnica u samom centru grada) i pisalo je da se starim korisnicima ne izdaju nove iskaznice (ako posjeduju stare, očito) bez obzira dokle vrijede (i dobila sam na staru iskaznicu bez rasprave iako je stara valjda 6-7 godina i toliko pohabana da se slika jedva vidi ). Drugo ako si staru izgubila, onda je tih 30 kn za izradu nove.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:09   #665
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Bila sam danas produžiti pokaz (poslovnica u samom centru grada) i pisalo je da se starim korisnicima ne izdaju nove iskaznice (ako posjeduju stare, očito) bez obzira dokle vrijede (i dobila sam na staru iskaznicu bez rasprave iako je stara valjda 6-7 godina i toliko pohabana da se slika jedva vidi ). Drugo ako si staru izgubila, onda je tih 30 kn za izradu nove.
Aha super onda
nookia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 16:19   #666
Meni stara nije funkcionirala pa sam zato morala raditi novi pokaz. Ako ti pokaz i dalje funkiconira kada se prisloni na aparat, onda ne moraš raditi novi. Ali, ako ti ne radi onda moraš.
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 10:16   #667
Pozdrav, redovan sam student na FOI-u VŽ, čuo sam od frenda da se može dobiti popust za putovanja vlakom ovako po RH, 30% meni se čini, što treba da dobim taj popust, neka iskaznica il samo potvrda od faksa?
Ober is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 11:40   #668
Imaš iskaznicu K-33j kojom dobivaš 30% popusta na sva putovanja dulja od 25 km u 1. i 2. razredu. Treba ti 30 kn, fotka i osobna pa ti oni naprave iskaznicu. To je zapravo povlastica za mlade od 12 do 26 godina, ne konkretno za studente, ali za studente nema nijedna koja vrijedi za putavanja po cijeloj RH.
random96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 11:44   #669
Pozdrav ljudi,
dali je moguce dobiti studentski pokaz ako studiramo na fakultetu van Zagreba (redovan student) a boraviste imamo u Zagrebu?
Hvala
lila-rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 15:01   #670
upisujem prvu godinu izvanrednog studija u Zagrebu. jer nisam upala redovno. Nisam iz zagreba pa neznam ništa zato me zanima znači ja kao izvanredna nemam pravo na nikakve popuste za pokazne?

A koliko bi mi došla godišnja pokazna kao nezaposlenoj osobi? ako ima neka dobra dušica da mi pomogne
IvanaBRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 19:16   #671
Quote:
IvanaBRi kaže: Pogledaj post
upisujem prvu godinu izvanrednog studija u Zagrebu. jer nisam upala redovno. Nisam iz zagreba pa neznam ništa zato me zanima znači ja kao izvanredna nemam pravo na nikakve popuste za pokazne?

A koliko bi mi došla godišnja pokazna kao nezaposlenoj osobi? ako ima neka dobra dušica da mi pomogne
Mislim da mi jedna frendica plaća punu cjenu mjesečnog pokaza od 360kn, nije redovan student, nemaš nikakva prava.

Jedino možeš uzeti onu karticu za mlade u HŽ-u, to mogu svi mlađi od 26 godina ja mislim, bez obzira bili studenti ili ne.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:57   #672
ne znam gdje da pitam pa evo ovdje.

prošle sam godine redovno upisala faks, ove se godine ispisala s njega i redovno upisala novi faks.
e sad, zanima me mogu li otići do faksa po potvrdu za vlak za rujan premda mi tehnički studentska prava počinju od 10. mjeseca kad počinju predavanja?
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 10:24   #673
Jel onih 1200kn kn za godišnju kartu vrijedi za 10 mjeseci?
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 10:45   #674
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
Jel onih 1200kn kn za godišnju kartu vrijedi za 10 mjeseci?
Mislim da vrijedi 12 mjeseci. Ta dva mjeseca su ti gratis jer si odmah platio 1200kn.
__________________
"If there are any other worlds out there, why did we end up in this one?"
MissEverdeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 02:07   #675
Bok,imam jedno pitanje pa se nadam da mi netko moze pomoci
Ugl upisana sam trenutno na fakultet te sad na jesenskom roku upisujem novi i ispisujem se sa starog
Zanima me ,posto imam studentski pokaz ako se ja npr sutra ispišem ukidaju li mi se automatski ta prava za pokaz ili mi on vrijedi do kraja akademske godine i mogu se jos progurat do 10. mj?
andrx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:35   #676
znaci ako samo zelim produziti studentsku karticu ne moram cekati tjedan dana da obrade, nego samo odem tamo s potvrdom? i koliko detaljno pregledavaju potvrdu, moze li se malo izmijeniti?
unknown_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:55   #677
Quote:
unknown_girl kaže: Pogledaj post
znaci ako samo zelim produziti studentsku karticu ne moram cekati tjedan dana da obrade, nego samo odem tamo s potvrdom? i koliko detaljno pregledavaju potvrdu, moze li se malo izmijeniti?
Ispuni onaj obrazac koji ti je i na njihovim stranicama, i u poslovnicama, odnesi u referadu da ti to potvrde, digni sa studomata potvrdu da si redovni student za javni prijevoz i s tim odi u neku poslovnicu i to je to.
Odmah ti je to gotovo, ne čekaš ništa.

Ali ne znam kakve bi ti izmjene radila.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:42   #678
Prošlu akademsku godinu sam bio izvanredni student i ove godine tj akademske godine 2014/2015 sam PRVI puta upisao REDOVNI studij Sociologije.I kako to sve obično biva,otišao sam izrađivati STUDENTSKI pokaz,dobio potvrdu od nadležne ustanove tj fakulteta,uzeo ZAHTJEV sa kućice ZETA,ispunio ga,napravio NOVE fotografije 3puta 3,5 da bi danas saznao na samoj kućici da kao REDOVNI student nemam nikakva prava na besplatni pokaz te da ukoliko želim vožnju da platim 1000 i nešto kuna za godišnju kartu.Mene zanima tko je tu lud?Može li mi netko točno objasniti da li imam pravo ili ne,što mi je SVE potrebno za dobivanje pokaza,dali je ovo dovoljno dokumenata ili trebam cenzus?Po priči babe sa šaltera niti jedan redovni student grada Zagreba se ne vozi na trošak ministarstva .Molim vas pomozite mi,puknut ću...

PS: kad sam ujutro bio ista ta baba mi je rekla da ne izrađujem novu studentsku karticu nego da od srednje škole uzmem stari pokaz i da će oni preko toga napraviti studentsku karticu,nakon donešenog pokaza i sve ovog gore navedenog,ona meni kaže da nemam nikakvih prava nego samo na socijalni pokaz al opet im moram na uvid davati imovinski cenzus obitelji...
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 22:20   #679
Quote:
justicija kaže: Pogledaj post
Prošlu akademsku godinu sam bio izvanredni student i ove godine tj akademske godine 2014/2015 sam PRVI puta upisao REDOVNI studij Sociologije.I kako to sve obično biva,otišao sam izrađivati STUDENTSKI pokaz,dobio potvrdu od nadležne ustanove tj fakulteta,uzeo ZAHTJEV sa kućice ZETA,ispunio ga,napravio NOVE fotografije 3puta 3,5 da bi danas saznao na samoj kućici da kao REDOVNI student nemam nikakva prava na besplatni pokaz te da ukoliko želim vožnju da platim 1000 i nešto kuna za godišnju kartu.Mene zanima tko je tu lud?Može li mi netko točno objasniti da li imam pravo ili ne,što mi je SVE potrebno za dobivanje pokaza,dali je ovo dovoljno dokumenata ili trebam cenzus?Po priči babe sa šaltera niti jedan redovni student grada Zagreba se ne vozi na trošak ministarstva .Molim vas pomozite mi,puknut ću...

PS: kad sam ujutro bio ista ta baba mi je rekla da ne izrađujem novu studentsku karticu nego da od srednje škole uzmem stari pokaz i da će oni preko toga napraviti studentsku karticu,nakon donešenog pokaza i sve ovog gore navedenog,ona meni kaže da nemam nikakvih prava nego samo na socijalni pokaz al opet im moram na uvid davati imovinski cenzus obitelji...
Ti si nešto pobrkao... Besplatni prijevoz za redovite studente ne postoji već godinama, osim za neke na temelju socijalnog statusa - koji su uvjeti piše na stranici ZET-a. Ako želiš ostvariti to pravo, naravno da moraš dati dokaz da ti obitelj ne prelazi cenzus, odnosno potvrde o prihodima iz porezne.

Ako ćeš uzimati studentski pokaz po redovnoj cijeni, ne trebaš uzimati godišnji, možeš uzimati pokaz svaki mjesec i taj za studente košta 120 kn mjesečno.


Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
ne znam gdje da pitam pa evo ovdje.

prošle sam godine redovno upisala faks, ove se godine ispisala s njega i redovno upisala novi faks.
e sad, zanima me mogu li otići do faksa po potvrdu za vlak za rujan premda mi tehnički studentska prava počinju od 10. mjeseca kad počinju predavanja?


Zašto bi uopće ZET-u donosila potvrdu za rujan? Pa ne znaju oni jesi li ti i kada mijenjala faks tijekom godine. Kada si lani vadila pokaz, valjanost kartice ti je produžena do 31.10. (prije par dana sam vadila novi pokaz i obratila pažnju na datume na računu!) Kada na kraju 10. budeš vadila pokaz za 11., onda im donesi novi zahtjev za ak. godinu 2014./2015. i to je to.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:58   #680
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Zašto bi uopće ZET-u donosila potvrdu za rujan? Pa ne znaju oni jesi li ti i kada mijenjala faks tijekom godine. Kada si lani vadila pokaz, valjanost kartice ti je produžena do 31.10. (prije par dana sam vadila novi pokaz i obratila pažnju na datume na računu!) Kada na kraju 10. budeš vadila pokaz za 11., onda im donesi novi zahtjev za ak. godinu 2014./2015. i to je to.
Hvala ti na odgovoru, ali mislim da si malo pobrkala nešto. Pitala sam za HŽ, a ne za ZET. Jer studentske iskaznice za vlak imaju kućice s mjesecima i moja je cijela bila ispunjena, nije bilo mjesta za rujan pa nisam znala moram li sad kupiti novu (za to bi mi trebala potvrda s faksa) ili mogu koristiti staru još za rujan. Long story short, izvadila sam mjesečnu kartu uz predočenje stare iskaznice.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.