Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 20:59   #1
Povijesne strategije-videoigre

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gledaj Thora ili nabavi strip za početak
Hmm koristan savjet, a da počnem igrati i Age of Mythology?
LoneWolf17 is offline  
Old 06.01.2015., 23:30   #2
Naravno da ne. AoM, osim što je smeće od igre, je baziran na grčkoj mitologiji, a oni su ipak nešto južnije od Fenrira, Jotuna i ostalih veseljaka.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 06.01.2015., 23:54   #3
AoM je zakon.

Zajebanciju na stranu, ono što mi je ostalo u pamćenju je to da su patuljci nastali od crva u tijelu diva, od kojeg je nastao svijet.Onak, prilično .To i da je Thor ubojica divova i trolova, jaše dvokolicu koju vuku koze, Loki prevarant koji se jedno vrijeme pario s konjem i rodio osmonogog konja kojeg je poslije stalno jahao Odin, da je Odin dao svoje oko u zamjenu za mudrost, da su samo pali u boju odlazili u Valhallu, da su valkire jahale po bojištu i onoga tko bi ih ugledao je čekala sigurna smrt, da su divovi često ratovali protiv bogova, itd.Većina ovoga je po sjećanju i vjerojatno je polovica netočna .

Wikipedia ti je glavni start, ako nemaš nikakvu knjigu.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 07.01.2015., 19:05   #4
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Naravno da ne. AoM, osim što je smeće od igre, je baziran na grčkoj mitologiji, a oni su ipak nešto južnije od Fenrira, Jotuna i ostalih veseljaka.
hej, hej, što fali AoM kao igri?

I očito nisi igrao ako misliš da je samo na Grcima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 07.01.2015., 00:11   #5
S obzirom da si ograničen samo na hrvatski jezik kreni s Wikipedijom. Meni osobno, nažalost, nije poznata literatura na hrvatskom jeziku, ali zato ako poznaješ talijanski rado ću ti preporučiti neke naslove. Samo jedna od korisnih knjiga mogla bi ti biti As melhores histórias da Mitologia nórdica.
BoleynAnne is offline  
Old 07.01.2015., 19:03   #6
Quote:
LoneWolf17 kaže: Pogledaj post
Hmm koristan savjet, a da počnem igrati i Age of Mythology?
Ne škodi , zarazno zabavna igra

No stvarno, ja sam ko klinjo imao neku knjigu mitova, od grčkih do nordijskih, i baš mi se Thor i činio kao superheroj
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 07.01.2015., 19:07   #7
imaš u knjižnici knjige o europskim mitologijama ,ima dosta o nordijskoj -opisani bogovi i događaji,slike koje prikazuju bogove i važna mjesta iz mitologije -možeš te knjige čitati u knjižnici i jako su dobre
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Old 07.01.2015., 21:47   #8
AoM je takvo smeće od igre da ga je s trona uspio skinuti tek DA2.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 07.01.2015., 22:12   #9
Netko nije uspio završiti kampanju bez čitova .

AoM je tipična TR strategija, ni prva ni zadnja.Oni koji su ju igrali, igrali su ju zbog settinga (zvjeradi), a ne zbog nekog "dubokog, neponovljivog gamerskog iskustva" ili koje već reklame danas klincima uvaljivaju.

Tak da ne kužim čemu hejt .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 07.01.2015., 22:09   #10
Hvala na odgovoru svima.
Pa AoM je dobar za ubiti dosadu igro sam ga prije po cijele dane.Spomenuta Grčka,Egipatska i Nordijska mitologija, i morem reči da je igrica vrh s obzirom kad je napravljena.
#Zagorski Križar - to znam što si nabrojao to je tipa neke početničke informacije izgleda da bum moral v knjižnicu.
LoneWolf17 is offline  
Old 07.01.2015., 22:32   #11
Netko nije ni bio raspoložen za završavanje kampanje.
Igra koju su najavljivali kao nasljednika AoE serijala, a u usporedbi s njima je totalno smeće. Meni je jasno da je eye candy popularan među ljudima, ali samo zato što je šareno ne znači da nije smeće.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 07.01.2015., 22:46   #12
kampanja je bila epic



Zajebanciju na stranu, nazvati AoM smećem kraj toliko katastrofalnih igara uokolo....ili nisi igrao puno RTS-a ili...nema druge.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.

Zadnje uređivanje Zagorski Križar : 07.01.2015. at 22:57.
Zagorski Križar is offline  
Old 07.01.2015., 22:59   #13
Ili sam igrao kvalitetne.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 07.01.2015., 23:05   #14
Ako si igrao AoM, onda očito nisi ...Uglavnom, prošao sam kroz sito i rešeto RTS naslova i AoM mi ne spada u najgore.A pogotovo ne na tronu smeća .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 07.01.2015., 23:14   #15
Prošao sam i ja pa mi spada.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 07.01.2015., 23:27   #16
Očito svatko ima svoje "favorite":

http://en.wikipedia.org/wiki/Heroes_...t_and_Magic_IV
http://en.wikipedia.org/wiki/Warlords_Battlecry_III
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 07.01.2015., 23:28   #17
OMG, svi znaju da je HOMM3 najbolji dio serijala.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 07.01.2015., 23:40   #18
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
OMG, svi znaju da je HOMM3 najbolji dio serijala.
Nisam se referirao na dio serijala, već na žanr općenito.Daj, ono, čitaj što drugi pišu .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 07.01.2015., 23:52   #19
Napisao si da ti je HOMM4 favorit, ne? Ili imaš problema s izražavanjem?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 07.01.2015., 23:55   #20
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Napisao si da ti je HOMM4 favorit, ne? Ili imaš problema s izražavanjem?
Pa raspravljali smo o najgorim igrama i "tronu" smeća, ne?I kad si ti rekao da tebi AoM spada među vrh smeća, ja sam nadodao da očito svatko ima svoje "favorite".

Mislim da je bilo očito na što sam mislio .Izgleda da nije, jbg.Uglavnom, ono je za mene vrh smeća.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.