Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 13:48   #61
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
ja isto mislim da neće preživjet do samog kraja ali ima on još toga za odradit u priči.
Mislim da je trenutak u kojem je bacio Cerseinu poruku u vatru zapravo ključan za njegov daljnji razvoj jer je očito da se počinje i emocionalno odvajat od nje. Zar nije išao u Darry samo da od Lancela izvuče istinu jer se nadao da je Tyrion lažljivac? I onda je dobio to što je dobio....rekao je Lancelu u facu da je teška budaletina a ustvari je samome sebi održao isti govor.
U onom poglavlju u Plesu vidi se koliko shvaća da je Cersei otrov za sve, razmišlja kako da Tommena makne od nje prije nego od njega nastane novi Joffrey.
Priznajem, i mene je Cersei iznenadila u Vranama i Plesu - kakva je god kučka bila do tada, bila sam uvjerena da bar tu djecu voli bez pogovora a onda se u Vranama pokazala kao rospija i prema vlastitom sinu koji joj služi samo zato da preko njega vlada.....
Potpisujem.
Twincest je gotov, kraj se zna, sad fali samo par detalja da popune priču
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 18:00   #62
Sumnjam da ce završiti zajedno, meni je fascinantna usporedba tih dvaju likova.

Jaime je muško, vitez, hrabar, odvažan, dostojanstven, (trebao bi biti) odan i častan te pošten - pravi vitez i čuvar kraljevske garde, no on je sam svjestan i mući ga što je kraljosjek, kingslayer, oathbreaker. Sve ono što pravi vitez ne smije biti, prekršio je zakletve koje trebaču biti viteški ponos.

A Briane, ona je pak žena, ružna, neženstvena, ali karakterno ima sve ono što odlikuje pravog viteza, tj. što bi trebalo odlikovati Jaime-a. Ona je odana prije svega, hrabra, skromna, drži se zakletve za sve na svijetu i spremna je umrijeti i ubiti za njeno ispunjenje i zadanu riječ.

Odlično mi je što je Martin spojio ta 2 lika, koji su čiste suprotnosti, a trebali bi biti isti. Mislim da Jaime izuzetno poštuje Briane i u sebi joj izuzetno zavidi na svim njezinim pravim viteškim osobinama. Ona je sve ono što on treba biti, a nije.
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.