Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 10:52   #1
Brian K. Vaughan

Fali nam autorskih tema

Po pitanju scenarista, u zadnje se vrijeme najviše priča upravo o njemu i to zahvaljujući Sagi, nagrađivanom stripu njega i crtačice Fione Staples.
Produktivan tip, trenutačno radi na We stand on guard, a sad je počeo izlaziti i Paper girls.
Čitala sam svašta od njega a najviše mi se dopadaju Ex Machina i Saga. Trebalo bi i spomenuti da se on redovno sjebe pri kraju svih svojih priča tako da poučeni iskustvom ne bismo trebali očekivati solidan kraj Sage.
Uglavnom, jako zabavan i duhovit autor, kojemu osim slabih raspleta zamjeram i pokoji društveni angažman, al dobro sad

Kakvi su vaši dojmovi?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 12:27   #2
Brian K. Vaughan je jedan od najboljih scenarista današnjice,

ja ga ful volim, prvi strip iliti grafička novela koji sam čitao "Y The Last Man" i već sam ovdje vidio o kakvom se talentiranom čovjeku radi, poslije njega sam nabavio "Ex Machina" isto mi je super, trenutno čitam "Sagu" koji mi je isto odličan. Jednostavno sve što pročitam od njega mi je super, ima taj lak ton u svojim stripovima i vrlo ga je ugodno čitat (humor mi se ful sviđa). Izlazi uskoro i onaj njegov "Private Eye" na Image comics koji nisam pročitao. Što se tiče kraja njegovih priča, ja sam zadovoljan, ne znam možda jednostavno imamo slična razmišljanja ili kaj (mislim Vaughan i ja) ali jednostavno meni sjedne baš na mjestu.
iskreno ne znam što bih očekivao više od zapleta, jer je ful dinamičan strip.

u svakom slučaju, scenarist kojeg treba pratiti u budućnosti.
Dellamore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 03:06   #3
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Uglavnom, jako zabavan i duhovit autor, kojemu osim slabih raspleta zamjeram i pokoji društveni angažman, al dobro sad
na što se referiraš ovdje? ne pratim njegov osoban život (iliti twitter ), pa ne znam o kakvim angažmanima se radi

inače, pratim 'sagu' (fantastičan strip; fiona staples ima sjajan osjecaj za kolicinu detalja koje treba unjeti u crtez- taman dovoljno da se cita brzo i jasno, i izgleda predivno- ali ne previse, da potrosi sate i sate na tablu koju ce vecina samo preletjeti), čitala sam 'y the last man' (što mi je bilo skroz okej, ali ipak ne do mjere koliko sam ocekivala da će biti, s obzirom na nizove hvala koje sam citala o istom uokolo po forumima i inom), ali ne do kraja. još.
a onda još otkrijem da je i pisao scenarij za 'runaways', što mi je u srednjoj bila ovisnost, sve do jedne od promjena crtača, kad mi je crtež postao toliko odbojan da sam čak i prestala čitati strip, što je valjda prvi put da mi se tako što dogodilo.

sviđa mi se njegov stil pisanja dovoljno da sam zapamtila njegovo ime (i guglala i njega i fionu), što govori puno, zapravo. svakako mi nije najdrazi pisac, ali ulazi u jedne od drazih, za sad.

isto tako, 'paper girls' je dobilo niz pozitivnih komentara, tako da mi je to u planu nekad u buducnosti, s tim da me nije bas ulovilo nakon procitanog mini preview-a u nekom broju sage koji sam vidjela.

i da, 'the private eye'. prosla sam vol. 1, i, iako ima zanimljivu premisu i dobar crtez, nisam odmah skocila na sljedece sto je izaslo. ne znam zasto, tho.
avernite is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:41   #4
Quote:
avernite kaže: Pogledaj post
na što se referiraš ovdje? ne pratim njegov osoban život (iliti twitter ), pa ne znam o kakvim angažmanima se radi
Pravo da ti kažem, mislila sam na kritiku američke vanjske politike, neke gej priče i otuđenost vs tehnologija priče u njegovim stripovima. To mi je dosadno i razvodnjuje mi scenarij.

Quote:
avernite kaže: Pogledaj post
inače, pratim 'sagu' (fantastičan strip; fiona staples ima sjajan osjecaj za kolicinu detalja koje treba unjeti u crtez- taman dovoljno da se cita brzo i jasno, i izgleda predivno- ali ne previse, da potrosi sate i sate na tablu koju ce vecina samo preletjeti), čitala sam 'y the last man' (što mi je bilo skroz okej, ali ipak ne do mjere koliko sam ocekivala da će biti, s obzirom na nizove hvala koje sam citala o istom uokolo po forumima i inom), ali ne do kraja. još.
a onda još otkrijem da je i pisao scenarij za 'runaways', što mi je u srednjoj bila ovisnost, sve do jedne od promjena crtača, kad mi je crtež postao toliko odbojan da sam čak i prestala čitati strip, što je valjda prvi put da mi se tako što dogodilo.

sviđa mi se njegov stil pisanja dovoljno da sam zapamtila njegovo ime (i guglala i njega i fionu), što govori puno, zapravo. svakako mi nije najdrazi pisac, ali ulazi u jedne od drazih, za sad.

isto tako, 'paper girls' je dobilo niz pozitivnih komentara, tako da mi je to u planu nekad u buducnosti, s tim da me nije bas ulovilo nakon procitanog mini preview-a u nekom broju sage koji sam vidjela.

i da, 'the private eye'. prosla sam vol. 1, i, iako ima zanimljivu premisu i dobar crtez, nisam odmah skocila na sljedece sto je izaslo. ne znam zasto, tho.
Paper girls je tek izašla prva epizoda pa je rano išta govoriti. Private eye je gotov i sve skupa ništa spešl.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 12:29   #5
We stand on guard

Kratak SF military strip o ratu Kanade i SAD-a. Zanimljiva je priča, ima puno akcije a ni kraj nije za baciti
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:49   #6
Saga #25-33

Ima godina dana da sam zadnji put čitala Sagu tako da se fino nakupilo štiva. To je i dalje slatko, toplo, a i poprilično brzo umiru sporedni likovi. Što i nije neki problem jer je samo trio bitan u ovoj priči.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 16:59   #7
Paper Girls #1-7

Nakon Stranger Things divotice ovo je bio logičan korak dalje. Tako bar reklamiraju PG.
Četiri cure raznose novine po kvartu i nađu se u bizarnoj situaciji gdje ljudi oko njih nestaju, a pojavljuju se vremenski putnici. Radnja se odvija u osamdesetima a zatim u lipanj 2016, gdje se one trebaju suočiti sa svojim budućim "ja". Nee volim te vremenske skokove, ali ovo bi moglo bit zanimljivo.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 21:31   #8
Nisam citala nista osim Sage, ali Saga mi je sama po sebi fantasticna <3
CookieDoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.