Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 02:11   #41
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Čitam baš ovaj članak i ne mogu vjerovati da se tako nešto događa, kao na trileru nekom.

Dečko je nestao 30.12.2000. i ni traga ni glasa ni od njega ni njegovog auta. A rekao da stiže kući za desetak minuta. Baš da se čovjek naježi.

I kao da to nije dosta, misteriozni poziv iz Njemačke i onda broj više nije u funkciji. Jeza.

http://www.vecernji.hr/nadjimo-nesta...e-vrati-504260
Nadam se da je policija provjerila online aktivnosti ili barem roditelji da su nekog angažirali.

Ja sam svojedobno bio registiran na collarme.com (koji više ne postoji) to je bio portal za fetishe, domine, subovi i sl, razne stvari. Nakon svega što sam tamo doživio, ja sam 100% uvjeren da ima ljudi koji su nestali zbog/preko tog sitea. Ja sam čak i neke razgovore kopirao i slao i mupu i na stranici interpola, ali čini mi se da nitko nije bio zainteresiran.

Uglavnom neću u neke detalje o stvarima koje sam doživio tamo, ali mislim da je to idealno mjesto za trgovce ljudima, organima, prisilnu prostituciju i sl.

Zašto? 1. Ljudi koji imaju takve neke fetishe spremni su zbog njih i putovati, naći se u drugim gradovima, državama čak. 2. Jako teško će se o tome povjeriti nekome, sigurno neće roditeljima pričati o tome.. Stvarno mi nije jasno zašto mup nije bio zainteresiran. Nije teško bilo provjeriti IP adrese i vidjeti da li je tko od tih ljudi nestao..
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:06   #42
Sve je moguće, ali na koji način? Misliš da su ih mamili da se nalaze na nekim skrovitim lokacijama i td?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:13   #43
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Ovo je baš jezovito.
Sjećam se onog starijeg gospona koji je nestao iz bolnice u Vinogradskoj i nikad ga nisu pronašli.
Bilo je i na tvu u emisiji Osmi kat. Ta priča mi je bila još bizarnija.
Trgovina organima.

Da je odlutao - netko bi ga vratio, pa i da se radi o dementnoj osobi koja ne zna reći kako se zove i odakle je došla postoje fotografije pa se preko toga može upratiti o kome se radi.
Da se htio ubiti i otišao s tim ciljem - isplivao bi ili bi našli tijelo na drugi način.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:30   #44
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Nadam se da je policija provjerila online aktivnosti ili barem roditelji da su nekog angažirali.

Ja sam svojedobno bio registiran na collarme.com (koji više ne postoji) to je bio portal za fetishe, domine, subovi i sl, razne stvari. Nakon svega što sam tamo doživio, ja sam 100% uvjeren da ima ljudi koji su nestali zbog/preko tog sitea. Ja sam čak i neke razgovore kopirao i slao i mupu i na stranici interpola, ali čini mi se da nitko nije bio zainteresiran.

Uglavnom neću u neke detalje o stvarima koje sam doživio tamo, ali mislim da je to idealno mjesto za trgovce ljudima, organima, prisilnu prostituciju i sl.

Zašto? 1. Ljudi koji imaju takve neke fetishe spremni su zbog njih i putovati, naći se u drugim gradovima, državama čak. 2. Jako teško će se o tome povjeriti nekome, sigurno neće roditeljima pričati o tome.. Stvarno mi nije jasno zašto mup nije bio zainteresiran. Nije teško bilo provjeriti IP adrese i vidjeti da li je tko od tih ljudi nestao..
Vrlo zanimljivo! Stvarno čovjek danas mora biti oprezan oko svega!

Ajde baš kaži ako ti nije problem u čemu se mogu prepoznati naznake nekih takvih zloupotreba koje si prepoznao u tom sajtu. Onako okvirno, ne moraš baš točno ako ti je nelagodno to iznositi, naravno.

Ali da, nadam se da je policija provjerila online aktivnosti dotičnoga. Da čovjek tako nestane skupa sa svojim autićem..svašta
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:33   #45
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Trgovina organima.

Da je odlutao - netko bi ga vratio, pa i da se radi o dementnoj osobi koja ne zna reći kako se zove i odakle je došla postoje fotografije pa se preko toga može upratiti o kome se radi.
Da se htio ubiti i otišao s tim ciljem - isplivao bi ili bi našli tijelo na drugi način.
I meni smrdi na to, iako ne mogu vjerovati da bi tako nešto napravili tako bezobrazno "hrabro" među tolikim pučanstvom u bolnici i okolo.

Inače ja bih na mjestu familije dotičnoga popeo se na glavu svima u bolnici dok se oni nebi svim silama aktivno upustili u traženje odgovora!
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:25   #46
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Sve je moguće, ali na koji način? Misliš da su ih mamili da se nalaze na nekim skrovitim lokacijama i td?
Ne mislim da je to kod njega slučaj, jer onda još nije bilo smartphonea baš i mobilnog interneta (bar mi se čini), a pozive i poruke su provjerili i kažu da tamo nema ništa. Tako da je najizglednije da je jednostavno sreo nekoga, naletio na nekog poznanika ili sl. pa je promjenio planove i odgodio put doma.

U nekakvu random otmicu u centru Zagreba, na javnom mjestu i još to da će baš netko ići otimati mladića u najboljim godinama ne vjerujem. Kao što ne vjerujem ni da je svojevoljno nestao, jer ne bi se javio doma da stiže za 10 minuta, nije baš takav sadist prema roditeljima.. ako je sve tako kako roditelji kažu, da je riječ o normalnoj obitelji, da nije imao razloga pobjeći od njih i nikad im se ne javiti (a i to bi teško izveo).

Meni se najizglednije čini da je sreo nekog i otišao kod njega doma ili na neku lokaciju. Tamo mu se nešto dogodilo slučajno ili namjerno, a auta su se nakon toga morali riješiti na bilo koji način da ih ne povežu, pa ga prodali u dijelove ili što već.. ostalo mi se čini malo vjerojatno..
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:38   #47
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Vrlo zanimljivo! Stvarno čovjek danas mora biti oprezan oko svega!

Ajde baš kaži ako ti nije problem u čemu se mogu prepoznati naznake nekih takvih zloupotreba koje si prepoznao u tom sajtu. Onako okvirno, ne moraš baš točno ako ti je nelagodno to iznositi, naravno.

Ali da, nadam se da je policija provjerila online aktivnosti dotičnoga. Da čovjek tako nestane skupa sa svojim autićem..svašta
Ma nije site kriv, nego mi je postalo očigledno iz raznih nepovezanih razgovora, da tamo postoje ljudi koji organizirano djeluju s ciljem nečeg.... Jednostavno neke lokacije na koje pokušavaju privući ljude su spominjane previše puta od nepovezanih ljudi, neke priče su iste na različitim jezicima od različitih ljudi, kad sam slao mupu, pokušao sam iz razgovora izvući što god se više dalo, praveći se da sam jako zainteresiran i jako naivan, razgovor je brzo postao jako zanimljiv i bilo je tu svega.. Jednostavno po meni ne trebaš otimati ljude, jer na ovaj način ljudi će ti sami doći gdje god želiš i još nikome neće reći gdje idu i zašto. Jednostavno nema potrebe krasti ljude usred bijela dana.. boljeg načina od ovog nema.
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:05   #48
Prije nekih četri il pet godina, slala sam molbu za posao, ne radi se o nekoj velikoj firmi, čini mi se da je bila riječ o privatniku...
Bila sam na putu, kad najednom zazvoni mobitel i cijeli razgovor a nažalost prošla sam ih dosta je bija prečudan... Mama mi je prva rekla da tu nešto smrdi, meni je samoj bilo čudno na koji je način taj muškarac razgovarao s menom. Nisam više slala molbe za nijedan posao ako nije u pitanju državni posao il bar neka privatna firma al koja je ipak poznata. Sigurna sam da je bila neka rabota u pitanju. Nije Hrvatska tako sigurna kako mi mislimo, još smo uljuljkani u stila života koji smo vodili u bivšoj Jugi. Nisam nostalgičarka al tada si mogao spavati na cesti i nitko te nije dirao. Normalno uvijek je bilo iznimaka, čudnih likova poput pljačke knjižnice u Zagrebu, raznih ubojica.. To je normalno za državu tolike veličine ali one sigurnosti, mira, osima ako se diraš u politiku više nikad nećemo imati. Da netko ne bi pomislija, volim ovu zemlju, drago mi je da smo nezavisni koliko je to moguće biti ali sam nesretna kad vidim što smo napravili od nje. Tržite organa je veliki biznis, bija je rat to je divno vrijeme za razne sociopate, psihopate i ostale...
Moglo se raditi što se htjelo... Treba paziti na sebe koliko možemo! Osvijestimo činjenicu da nismo više tako sigurni. Jezivo mi je to sve, pomisao da toliko ljudi može nestati, da mogu nestati ljudi iz ustanova i nikom ništa... Horor film! Znam da stari ljudi se mogu izgubiti, smrznit se vani i gotovo... Al nikako pronaći tijelo to ne shvaćam! Nije to Velebit pa da imate razne jame u koje su znali popadati i ljudi i životinje, to je grad il selo. Strava
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:24   #49
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je to kod njega slučaj, jer onda još nije bilo smartphonea baš i mobilnog interneta (bar mi se čini), a pozive i poruke su provjerili i kažu da tamo nema ništa. Tako da je najizglednije da je jednostavno sreo nekoga, naletio na nekog poznanika ili sl. pa je promjenio planove i odgodio put doma.

U nekakvu random otmicu u centru Zagreba, na javnom mjestu i još to da će baš netko ići otimati mladića u najboljim godinama ne vjerujem. Kao što ne vjerujem ni da je svojevoljno nestao, jer ne bi se javio doma da stiže za 10 minuta, nije baš takav sadist prema roditeljima.. ako je sve tako kako roditelji kažu, da je riječ o normalnoj obitelji, da nije imao razloga pobjeći od njih i nikad im se ne javiti (a i to bi teško izveo).

Meni se najizglednije čini da je sreo nekog i otišao kod njega doma ili na neku lokaciju. Tamo mu se nešto dogodilo slučajno ili namjerno, a auta su se nakon toga morali riješiti na bilo koji način da ih ne povežu, pa ga prodali u dijelove ili što već.. ostalo mi se čini malo vjerojatno..
Slažem se, tako se čini najvjerojatnije. Jer nije mogao s autom odletit u nebo. Lako moguće da je sreo nekoga i to vjerojatno poznatog. A opet onaj poziv iz Njemačke je neobičan, može biti i nečija zafrkancija ali baš da bi netko od tamo zvao iz sadističkog zafrkavanja..teško :/

Baš kao triler.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:38   #50
A jel objavljuju na stranici nestali.hr kad je netko pronađen.
Ili samo maknu? Mislim, jasno mi je za klince koji pobjegnu od doma, ali za odrasle osobe bi bilo dobro da piše makar nešto - pronađen i sl.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 00:28   #51
A koliko sam vidio ne objavljuju da je netko pronađen. Iako nisam skroz detaljno gledao stranicu.

U svakom slučaju užasna je spoznaja da se te stvari tako učestalo dešavaju tu oko nas :/
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 03:30   #52
I uzasna je spoznaja kako malo danas vrijedi ljudski zivot.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:45   #53
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
I uzasna je spoznaja kako malo danas vrijedi ljudski zivot.
Da na žalost, a zamisli kako je roditeljima tih nestalih. Ne znaju jesu li živi ili mrtvi, ne znaju pate li negdje zarobljeni..strava
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:46   #54
Oooo da. Kada znas da ti najmiliji nije medju zivima odes na mjesto gdje je pokopan i nadjes mir. Ovako ga nikada ne mozes pronaci.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 03:11   #55
Mediji imaju velik utjecaj i trebali bi čećše o tome pisati.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:58   #56
Joj dajte, pa većina ode svojom voljom, posebno ovi oženjeni. Što će onda mediji objaviti "pronađen s drugom ženom" i slično? Punoljetna osoba ima pravo otići gdje god poželi i nikome se ne javiti, dobro, doduše bilo bi fer ostaviti neku poruku, ali opet možda obitelj i nađe tu poruku pa svejedno pokrene istragu, ali u svakom slučaju mislim da je rijedak broj onih koji fakat nestanu, ti koji baš "nestanu" ili si naude ili nikad ne bivaju pronađeni i tko zna što im se dogodilo, ali mislim da nema mjesta panici i nekoj paranoji. Isto često nestanu djeca iz domova, to su problematična djeca koja stalno bježe, mislim da nema smisla da svako malo mediji pišu da su pronađeni..

Inače po meni je najsumnjivije kad nestane mlađa ženska osoba, tu se nažalost može sumnjati na trgovinu ljudima/ organima, mislim da su žene manje sklone odjednom nestati, nikome se ne javiti.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:31   #57
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Joj dajte, pa većina ode svojom voljom, posebno ovi oženjeni. Što će onda mediji objaviti "pronađen s drugom ženom" i slično? Punoljetna osoba ima pravo otići gdje god poželi i nikome se ne javiti, dobro, doduše bilo bi fer ostaviti neku poruku, ali opet možda obitelj i nađe tu poruku pa svejedno pokrene istragu, ali u svakom slučaju mislim da je rijedak broj onih koji fakat nestanu, ti koji baš "nestanu" ili si naude ili nikad ne bivaju pronađeni i tko zna što im se dogodilo, ali mislim da nema mjesta panici i nekoj paranoji. Isto često nestanu djeca iz domova, to su problematična djeca koja stalno bježe, mislim da nema smisla da svako malo mediji pišu da su pronađeni..

Inače po meni je najsumnjivije kad nestane mlađa ženska osoba, tu se nažalost može sumnjati na trgovinu ljudima/ organima, mislim da su žene manje sklone odjednom nestati, nikome se ne javiti.
Pa dobro, ovdje je interesantan onaj slučaj koji nije to što ti tu kažeš. Kao ovaj momak koji je rekao da dolazi doma za deset minuta i nestao skupa sa autom.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:09   #58
Ne kažem da nema tih pojedinih čudnih slučajeva, ali to su iznimke, ne treba zbog njih raditi neku paniku, evo opet roditelji šire neke priče o kombijima i slično. Daje se takvima materijala za izmišljati gluposti pa onda krene panika.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:44   #59
ima li tu mjesta za "David Paulidesa"
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 06:30   #60
Nestali: Djeca se nisu vratila u domove. Jeste li ih vidjeli?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.