Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 14:44   #41
Ljudi, trebam malenu pomoć, ako je itko voljan!

Ima li ovdje nekoga tko je pročitao Zeleni kontinent? Bi li mi objasnio na što se taj kontinent odnosi? Naime, naslov izvornika potpuno je drukčiji (Toujours un peu plus loin).

HVALA!
__________________
www.akne.mojblog.hr
_Tyche_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 17:36   #42
Quote:
_Tyche_ kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebam malenu pomoć, ako je itko voljan!

Ima li ovdje nekoga tko je pročitao Zeleni kontinent? Bi li mi objasnio na što se taj kontinent odnosi? Naime, naslov izvornika potpuno je drukčiji (Toujours un peu plus loin).

HVALA!
Zeleni kontinent je naziv Corta u izdanju Antibarbarusa iz Zagreba,a u izdanju Bookglobea to izdanje se naziva"Uvijek malo dalje".Radnja se odvija u Južnoj Americi.Antibarbarusovo izdanje je u dva djela.
Unutra su priče:
Glave gljiva ili čudotvorne gljive,
Banana kongo ili Banana rat
Vudu za gospodina predsjednika,
Laguna slatkih snova ili Uvala Tlapnji
Bajke i djedovi
stefek321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 17:55   #43
Quote:
stefek321 kaže: Pogledaj post
Zeleni kontinent je naziv Corta u izdanju Antibarbarusa iz Zagreba,a u izdanju Bookglobea to izdanje se naziva"Uvijek malo dalje".Radnja se odvija u Južnoj Americi.Antibarbarusovo izdanje je u dva djela.
Unutra su priče:
Glave gljiva ili čudotvorne gljive,
Banana kongo ili Banana rat
Vudu za gospodina predsjednika,
Laguna slatkih snova ili Uvala Tlapnji
Bajke i djedovi
Hvala na odgovoru, no još me uvijek muči otkud ideja za naslov Zeleni kontinent... Baš zato što se originalni naslov može vrlo lako prevesti. A onda odjednom - Zeleni kontinent! Ne znam na što bi se naslov trebao odnositi.
__________________
www.akne.mojblog.hr
_Tyche_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:20   #44
Smile

Quote:
_Tyche_ kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, no još me uvijek muči otkud ideja za naslov Zeleni kontinent... Baš zato što se originalni naslov može vrlo lako prevesti. A onda odjednom - Zeleni kontinent! Ne znam na što bi se naslov trebao odnositi.
Valjda jer se radnja odvija u Južnoj Americi koja ima puno zelenila.
stefek321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:37   #45
Thumbs up

Hvala!
__________________
www.akne.mojblog.hr
_Tyche_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:53   #46
Imade li itko link za Corta Maltesea za skinut sa rapidsharea ili kakovog torrenta ??? Hvala
__________________
ćemo malo na grancigule a e !
Galijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:08   #47
Corto Maltese

Kada mu je majka, ciganka sa Gibraltara, gledala u dlan nije videla liniju sreće. Prorekla mu je da sreće neće mnogo ni imati. Onda je on uzeo britvu i napravio duboku brazdu u dlanu tamo gde bi trebalo da se nalazi linija sreće.
Korta Maltezea čitam tek od nedavno, Darkwood je krenu da ga štampa ( sjajno opremljena izdanja by the way ). Voleo bih da čujem utiske iskusnijih "kortomaltežana". Dok ga čitamo zavalimo se i maštamo da mi plovimo tim misterioznim svetovima...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:20   #48
Citao sam ga 80-ih godina u StripOteci, nije mi se bas svidio.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 00:39   #49
Imam sve u kolekciji, čak sam i svojedobno preveo 'Mu' sa francuskog, ali nekako mi nije više dobar kao prije.
S vremenom mi je postao nekako mlak i kenjkav.
'U Sibiru' mi je daleko najbolji uradak.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:06   #50
Čitao sam ga davno, relativno redovito..... ali imam dobro sjećanje na kvalitetu crtanja, priču i likove.... ukratko zadovoljan sam i da ponovim riječi iz prvog posta, koji najbolje opisuju ulazak u čudesnu maštu i radnju stripa Corto Maltese:

.....dok ga čitamo zavalimo se i maštamo da mi plovimo tim misterioznim svetovima...

Uživajte.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:15   #51
Istina. Redak je primer da je neko tako dobar i crtač i pisac...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2019., 16:51   #52
Čitam malo Corta pa me zanima kako se vama strip više sviđa, u boji ili c/b!?

Meni se sviđa boja koji je radila Anne Frognier (supruga H. Pratta), a razlikuje se od ovog novog bojanja koje sad izlazi u izdanju bookglobea!
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 17:08   #53
Može li neko, molim vas, objasniti novopridošlici Cortu svu tu zavrzlamu s izdanjima, bojanjem, crtežom...

Našao sam na engleskoj Wikipediji kronologiju prvih 12 brojeva i svi su navedeni kao crno-bijeli. Jesu li ta izdanja kasnije izdana u boji ili tih prvih 12 postoji isključivo CB?

Nadalje, vidio sam na forumu stripovi.com da neka izdanja imaju bolji crtež (tj. isti je crtež, ali detaljniji, linije su jasnije isprintane) pa trebam li, sa stajališta crteža, ciljati na određena izdanja?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 17:54   #54
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Može li neko, molim vas, objasniti novopridošlici Cortu svu tu zavrzlamu s izdanjima, bojanjem, crtežom...

Našao sam na engleskoj Wikipediji kronologiju prvih 12 brojeva i svi su navedeni kao crno-bijeli. Jesu li ta izdanja kasnije izdana u boji ili tih prvih 12 postoji isključivo CB?

Nadalje, vidio sam na forumu stripovi.com da neka izdanja imaju bolji crtež (tj. isti je crtež, ali detaljniji, linije su jasnije isprintane) pa trebam li, sa stajališta crteža, ciljati na određena izdanja?
To pitanje moraš i postaviti na stripovi.com, gdje ima ljudi koji razumiju materiju i samim time će ti moći odgovoriti. Ovdje je aktivno svega par ljudi, a od toga 80% su klinci koji znaju za Zagora, DD i Texa. Nemaš tu ekipe koja može odgvoriti na malo kompleksnija pitanja van bonelijane.
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 19:42   #55
A jbg kad tamo trebaš dati sve moguće privatne podatke uključujući OIB i otisak prsta samo da se registriraš. Mislim, nije da mislim da će mi neko ukrast neki info, al, ne znam, imam neku refleksnu zadršku kad neko traži takve podatke (za faking forum!)
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 11:49   #56
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
A jbg kad tamo trebaš dati sve moguće privatne podatke uključujući OIB i otisak prsta samo da se registriraš. Mislim, nije da mislim da će mi neko ukrast neki info, al, ne znam, imam neku refleksnu zadršku kad neko traži takve podatke (za faking forum!)
Nije samo za forum vec i aukcije...a ako ne misliš sudjelovati na aukcijama ne treba OiB. Treba ti samo valjana e-mail adresa od providera...
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 14:19   #57
Lakše je pizdit bezveze nego li pročitat uputstva.
Moćni Ormag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 20:32   #58
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
Nije samo za forum vec i aukcije...a ako ne misliš sudjelovati na aukcijama ne treba OiB. Treba ti samo valjana e-mail adresa od providera...
E da, to je zapravo bio največi problem, nemam to. Mislim, mislim da večina ISP-ova danas ne daju mail adrese kad uzmeš pristup internetu pa mi je taj kriterij pogotovo sulud, ni jedan forum na internetu nema taj kriterij pa funkcionira bez problema, zašto pak to!

Quote:
Moćni Ormag kaže: Pogledaj post
Lakše je pizdit bezveze nego li pročitat uputstva.
Aj ne seri
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 20:34   #59
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Može li neko, molim vas, objasniti novopridošlici Cortu svu tu zavrzlamu s izdanjima, bojanjem, crtežom...

Našao sam na engleskoj Wikipediji kronologiju prvih 12 brojeva i svi su navedeni kao crno-bijeli. Jesu li ta izdanja kasnije izdana u boji ili tih prvih 12 postoji isključivo CB?

Nadalje, vidio sam na forumu stripovi.com da neka izdanja imaju bolji crtež (tj. isti je crtež, ali detaljniji, linije su jasnije isprintane) pa trebam li, sa stajališta crteža, ciljati na određena izdanja?
Izvorna su FR/IT izdanja mislim sva ili skoro sva bila crno-bijela, ali su s vremenom počele izlaziti i obojane verzije. Dva su sveska na hrvatskom izašla mislim samo u boji (Mladost i Helvetske priče), ostalo je sve izašlo c/b. Osobno preporučujem crno-bijele, Prattova linija je po meni jedan od vrhunaca strip-crteža. Nije niti boja loša, samo mi "razvodnjava" izvorni stil. Čini mi se(!) da su relativno nedavno počeli izdavati i ostale brojeve u boji, ali čitao sam Corta zadnji put pred sedam godina, pa više nisam ziher kakvo je stanje. Crno-bijela su izdanja bila od Bookglobea, npr. ovo, veći format, u boji malo manja.
Za kvalitetniji i lošiji print ne znam, oni koje sam čitao bili su potpuno oštri.
Inače, ako ideš čitati kronološki, upozoravam da su svesci "U znaku jarca" i "Uvijek malo dalje" (Corto toujours un peu plus loin) vjerojatno najslabiji, pripovjedno totalno nefokusirani. Nemoj da te odbiju, iza njih su vrhunske stvari.

EDIT: Ako si student, možeš se preko AAI@edu adrese registrirati na stripovi.com.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 21:51   #60
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
E da, to je zapravo bio največi problem, nemam to. Mislim, mislim da večina ISP-ova danas ne daju mail adrese kad uzmeš pristup internetu pa mi je taj kriterij pogotovo sulud, ni jedan forum na internetu nema taj kriterij pa funkcionira bez problema, zašto pak to!



Aj ne seri
Ne piši bedastoće.
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.