Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 08:58   #81
Quote:
toni_cobra kaže: Pogledaj post
Mislis?

Ako se vec nema para za SMANDovu 8icu http://www.smand.hr/karte.php

ima neki gugl alat

http://www.tz-samobor.hr/files/file/...or_okolica.pdf

Pozdrav, Cobra
Pa nađe se koja kuna, ali u Puli sve prodano (naručena je), e sad konkretno, planirani put: Samobor-Anindol-Cerje-Okić-Klake,
dali staza vodi do autobusne ?(na googleearthu selo izgleda dosta raspršeno) znam ja i pitati lokalce, ali volim znati unaprijed
zahvaljujem na trudu
P.S. i naravno, ima u Klakama gostiona da ne čekamu bus na cesti??

Zadnje uređivanje mike92 : 12.04.2011. at 09:05.
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:18   #82
Quote:
mike92 kaže: Pogledaj post
Pa nađe se koja kuna, ali u Puli sve prodano (naručena je), e sad konkretno, planirani put: Samobor-Anindol-Cerje-Okić-Klake,
dali staza vodi do autobusne ?(na googleearthu selo izgleda dosta raspršeno) znam ja i pitati lokalce, ali volim znati unaprijed
zahvaljujem na trudu
P.S. i naravno, ima u Klakama gostiona da ne čekamu bus na cesti??
nazovi samoborček ili autoturist nemam pojma kaj tamo vozi, npr mene je iznenadilo da u Lipovec ide Autoturist iako je na smb području a ne jaskanskom

Koliko vidim u voznom redu neki polasci idu do Klaka neki do Terihaja, najbolje ti se nacrtat na okretištu, tam mora proć ili nazovi i objasni svoju situaciju
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 20:18   #83
Imas autobusnu stanicu u Klakama naravno,a mislim da je tam i ducan/birtija
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 12:28   #84
Quote:
Ozzy Smb kaže: Pogledaj post
Imas autobusnu stanicu u Klakama naravno,a mislim da je tam i ducan/birtija
Izlet obavljen po planu, staza završava u Klakama praktično pred autobusnom stanicom ali tamao nema ni birtije ni trgovine (ima negdje u susjednom selu).

Bilo je sunčano i toplo i pivica nam se priviđala, a kad tamo dom pod Okićem zatvoren, za Uskrs tj. crkvene blagdane valjda ne rade
u Klakama nam je dobra duša u blizini autobusne dala vode, pive ili vina nema za prodati

ali nema veze dobro je bilo i sve smo nadoknadili u Samoboru
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:30   #85
Samoborsko gorje - pomoč hitno

Pozdrav!
Ovako, ovaj vikend bi se uputili u Samoborsko gorje - Žumberak, ali problem je što nismo upoznati sa spomenutim terenom. Dakle došli bi u Samobor i trebali bi preporuku nekog obližnjeg vrha/ova sa skloništem. Problem je što od Samobora ne bi išli autom, pa bi nam do istih vrhova trebao javni prijevoz (bus). Gore bi vjerojatno i prespavali, pa u preporuci vrhova dajemo prednost onima sa skloništem (ne treba biti ni skroz zatvoreno), a tek onda i onima sa domovima koji se plaćaju.

Molim pomoć i isprike na padobranskom upadu.
illyrians is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:43   #86
Pa jeidno sklonište za kojem zanm ti je u crkvici na Sv. Geri, vrh Žumberkal... Ovo sve drugo su planinarske kuće i domovi. Imate jedino opciju uzeti šatore s obzirom da počinje proljetno vrijeme.
Gorski-vilenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 06:49   #87
A i to sklonište je nakrcano smećem bilo kada sam zadnji puta bio, tako da baš i nije najugodnije mjesto za spavanje.

Mi smo imali šator kada smo rokali tim područjem
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:54   #88
Postoje li kakve markacije za neki vrh Samoborskog gorja iz samog grada Samobora?

I ako postoje, gdje i kako?

Hvala.
illyrians is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:11   #89
Quote:
illyrians kaže: Pogledaj post
Postoje li kakve markacije za neki vrh Samoborskog gorja iz samog grada Samobora?

I ako postoje, gdje i kako?

Hvala.
Evo jedna staza http://www.planinarenje.hr/kt/jgorja...l-veliki-ostrc

a evo ih više na tražilici http://www.planinarenje.hr/kt/s/?q=samobor&x=0&y=0
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 10:55   #90
je li netko išao u zadnje vrijeme na plešivicu iz smjera okića stazom preko karvanišća? odvojak za tu stazu je ispod popovdolske pećine. staza nije ofišl, ali je navodno jako lijepa, ide se preko grebena. zanima me je li staza dobro markirana, pa ako ima netko da je nedavno bio da kaže iskustva.

pozdrav!
klingklang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 22:42   #91
Quote:
klingklang kaže: Pogledaj post
je li netko išao u zadnje vrijeme na plešivicu iz smjera okića stazom preko karvanišća? odvojak za tu stazu je ispod popovdolske pećine. staza nije ofišl, ali je navodno jako lijepa, ide se preko grebena. zanima me je li staza dobro markirana, pa ako ima netko da je nedavno bio da kaže iskustva.
evo odgovorit ću sam sebi, staza jako lijepa, sa dosta izdanaka stijena i odličnih vidika, dosta dinarskog štiha odlično markirana, markacije umjesto bijelog kruga imaju žuti krug unutar crvenoga. jedna od ljepšim u s. gorju, za preporuku tko nije išao njime.
klingklang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2024., 08:48   #92
Dva puta sam prošao tuda i kao što si napisao, odlična opcija za kružnu stazu na Plešivici.
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.