Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2013., 08:55   #41
radi se o rijetkoj dijagnozi i najcesce pogadja zene koje su lijecene od ca maternice i jajnika tj.nastane kao posljedica zracenja tog predjela.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 09:50   #42
nakon koliko vremena može nastupiti recidiv tumora na mjehuru , kakva je onda prognoza
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 10:31   #43
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
nakon koliko vremena može nastupiti recidiv tumora na mjehuru , kakva je onda prognoza
Nema pravila ni za jedno ni za drugo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 07:58   #44
Moje iskustvo: jednog dana pomokrila sam čistu krv i velike ugruške. Otišla sam na hitnu i doktori su mi rekli - djevojko, dobili ste menstruaciju. Naime, imala sam 18 godina. Na moj inzistiranje poslali su me na urologiju gdje su mi ustanovili tumor mokraćnog mjehura. Usljedila je hitna operacija. Bio je maligni. Doktorima nikako nije bilo jasno kako sam u tim godinama dobila takav tip tumora koji je inače karakterističan za starije ljude (što vidim i tijekom redovnih cistoskopija u čekaonici). Pored toga, genetski faktor je jako bitan (meni nitko nema to u obitelji) jer je uglavnom nasljedan. I nisam bila pušač. Dakle, nema pravila. Dobra stvar je što taj tumor puca i na takav način ga se brzo otkrije što pospješuje njegovo rano otkrivanje. Loša stvar je što se, prema rječima doktora, vraća u 90% slučajeva. Kod mene međutim, nije bilo recidiva. Radim redovne cistoskopije i “čista” sam već 11 godina.
malena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:04   #45
Rak mjehura

Evo ovako. Mom djedu je prije 2 mjeseca dijagnosticiran rak mjehura. Napravio je TUR operaciju, tj. operaciju da se taj tumor izvadi, tumor je izvađen ali patološki nalaz je pokazao da je rak duboko ušao u mjehur te sada mora na novu operaciju kompletnog skidanja mjehura, što znači da će urin ubuduće izlaziti u stomu (vanjsku vrećicu). E sada, mene interesira, ima li tko kakvih iskustava po pitanju života bez mjehura ili same operacije. Negdje sam pročitao da postoji mogućnost ugradnje umjetnog mjehura, pa ako tko zna što o ovakvim stvarima svaka pomoć bi dobro došla!
Splitboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:17   #46
Mojem znancu kojem su zbog raka odstranili prostatu i mjehur (ili samo dio mjehura) su od tih istih ćelija mjehura "uzgojem" (ili kako se već to tačno kaže) napravili novi mjehur i presadili mu na mjesto starog. Sedam godina funkcionira u redu, koliko sam još informirana. Tako da možda postoji i ta mogućnost.



ako netko zna to stručnije objasnit....
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:34   #47
Pozdrav,
mojoj mami je na ginekološkom pregledu nađena ehogena tumorska tvorba na stijenci mjehura. Urolog je potvrdio nalaz, novotvorina veličine 22,5 mm, naručena je za cistoskopiju. Jel ima tko ovdje sličnih iskustava? Cistoskopija će tvrditi benignost/malignost tvorbe? Ako je benigno da li je ipak nužan operativan zahvat?
Hvala unaprijed!
dulcinea131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 14:49   #48
Quote:
dulcinea131 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
mojoj mami je na ginekološkom pregledu nađena ehogena tumorska tvorba na stijenci mjehura. Urolog je potvrdio nalaz, novotvorina veličine 22,5 mm, naručena je za cistoskopiju. Jel ima tko ovdje sličnih iskustava? Cistoskopija će tvrditi benignost/malignost tvorbe? Ako je benigno da li je ipak nužan operativan zahvat?
Hvala unaprijed!
Meni je mama lani nakon cistoskopije morala na TUR koji je pokazao malignost. Nakon toga kompletno odstranjivanje mjehura i stavljen umjetni mjehur. Nadam se da će tvojoj mami biti benigni jer po doktorima u većini slučajevima i jeste benigni. Ako kome treba više informacija neka se javi. Mi smo prošli sve i svašta zbog karcinoma mjehura, a na internetu ima jako malo informacija.
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 19:20   #49
Rak u mokracnom mjehuru?

Pozdrav, nakon sto je meni bliska osoba dva dana imala krv u mokraci, otisla je kod urologa, koji je pogledao na ultrazvuku i posumnjao na rak unutar mokracnog mjehura. Iako je rekao da to nije strasno ni opasno i da je tu 99%dobrocudni(bar po njegovom 30godisnjem iskustvu) kazu da ce joj dati kemoterapiju (kao ubrizgati u mokracni mjehur nakon operacije na sat dva)

E sad, zanima me jel itko to prosao i jel samo ja mislim da to nema smisla odmah ubrizgavati jer oni ni nece znati jel zloćudni ili dobrocudni nego tek tjedan dana poslije operacije nakon sto dodju nalazi analize?

Hvala svima na odgovorima unaprijed. Molim vas pomoc, jako mi je tesko, ovo je prvi put da se susrecem sa ovako necim.



Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
fashionista92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 23:59   #50
Pozz! Moj stric je imao zlocudni tumor mokracnog mjehura, bio je mali lokalizirani stoga i lako izlijeciv. Operacija i kemoterapija nakon dobivanje PHD nalaza uz konzultaciju sa onkoloskim timom prije nego li se uopce odluci o potrebi onkoloskog lijecenja. Kod mog strica sve proslo u najboljem mogucem redu, zicv je i zdrav godinama nakon te dijagnoze.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 13:06   #51
Hvala ti puno na odgovoru. Iako ne znam kako da to objasnim ovom urologu ovdje sto ce operirat, jer smo u Njemačkoj i malo me strah da se ne bi naljutio zasto propitkujem njegovu dijagnozu i lijecenje, ali evo upravo cekam da zavrsi s pacijenticom pa cu popricat opet s njim. Mislim da bi mozda trebali otici traziti drugo misljenje jer ovaj urolog planira odmah nakon operacije joj ubrizgati kemoterapiju-citostatik, a koliko znam to je prilicno jak lijek protiv raka, e sad kako on zna vec da joj to treba, ne znam, to me i brine. Mislim da on ne moze samo na ultrazvuku vidjeti jel tumor i kakav je. Moze naslutiti, jer ima iskustva jel. Hvala jos jednom i izvinite na romanu. Samo sam previse zabrinuta. Ne bi da prima nikakav lijek koji ne mora, a narocito kemo.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
fashionista92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 14:37   #52
Dobroćudan tumor, a treba kemoterapiju?

Možda doktor ne želi prepasti pacijenta/icu...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2018., 17:28   #53
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Dobroćudan tumor, a treba kemoterapiju?

Možda doktor ne želi prepasti pacijenta/icu...
Ne znam, ne vjerujem da bi nas uopce postedili, pricala sam danas sa ovim urologom koji ce izvesti operaciju, da mi to pojasni u vezi kemoterapije, on kaze da jos uvijek ne znaju sta je to, da ce tokom cistoskopije vise znati, ALI da ce tek za tjedan dana znati tocno sta je to nakon rezultata patologije. A kaze da ce joj tu kemoterapiju sa epirubicinom ubrizgati direktno iza Operacije na pola sata, sat za svaki slucaj, jer iako ce oni tu izraslinu ili kako da to nazovem izvaditi, ipak postoji mogućnost da komadic ostane unutar mjehura i da zato to odmah ubrizgavaju da ubije te stanice ako se ispostavi da je rak. Ne znam ujutru u 7:30 je Op. Nadam se da ce sve biti uredu, treba onda jos tjedan dana prezivjeti da saznamo sta je. Nek nam je Bog na pomoći. Nikad nitko u obitelji nije imao nikakvu operaciju pa smo svi u bedu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
fashionista92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 00:37   #54
Epirubicin djeluje lokalno na sluznicu mokracnog mjehura, daje se kao preventiva. Bez brige, sve pod kontrolom! Onkolosko lijecenje se moderniziralo.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 06:29   #55
hvala ti puno

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
fashionista92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 08:05   #56
Drzim fige da sve dobro prodje.
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 23:51   #57
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Drzim fige da sve dobro prodje.
Hvala. Operacija je prosla i sve je uredu bilo, to je sve sto su nam zasad rekli. Ona se osjeca dobro, malo pospano od anestezije ali je bila orijentirana i sve tako da Bogu hvala mirnija sam. Sutra cemo pricati sa doktorom, nadam se da ce nam ipak malo vise reci, a za tjedan dana onda rezultati.

Ne znam jel iko zna jel bolje da nema krvi u urinu sada ili sta? Jer nema nimalo. Ja se nadam da je to dobar znak.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
fashionista92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 21:16   #58
Meni su 22 godine i ginekolog mi je sasvim slučajno vidio nešto na mjehuru i nije znao što je, poslao me kod urologa kod kojeg sam obavila i cistoskopiju. Na kraju ispalo da je tumor od 1 cm, ona misli da je dobroćudan, al znat ću više nakon operacije. Nikad nisam imala bolova niti ostalih simptoma tako da mi je totalno neočekivano ovo sve. Al nadam se najboljem pogotovo kad sam pročitala ovu temu
nella4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2021., 11:56   #59
Pozdrav svima,

Moj svekar ima dijagnozu carcinoma urotheliale papillare non invasivum, CIS, histoloski tip: urotelni karcinom.
Pise i izmjedju ostalog : Prikladnost materijala za utvrdjivanje invazije misicne stijenke: U materijalu se nalazi misicni sloj stijenke.
Mikroskopsko sirenje tumore: Ne siri se u tanski sloj lamine propije
E sad, ne znam jel to znaci da se prosirilo na misicno tkivo ili ne. Vec je bio na nekoliko operacija TUR ali mu je ovaj put gori nalaz nego prije. Izgleda da se vraca.
Savjetuje mu se BCG terapija uz Mitomicin i EMDA.
Da li netko ima kakav savjet sto napraviti i da li je ta terapija potrebna u ovoj fazi?

Puno hvala
oinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2021., 12:01   #60
Quote:
oinkica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

...
Mikroskopsko sirenje tumore: Ne siri se u tanski sloj lamine propije
E sad, ne znam jel to znaci da se prosirilo na misicno tkivo ili ne. ...

Puno hvala
Nije se još proširio do tamo, za sve ostalo neka odgovori netko kome je to svakodnevica, moje znanje je po tom pitanju poprilično opće i u ovom konkretnom slučaju ograničeno.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.