Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 14:01   #161
Omg hvala!! Ajd nadam se da ću uspjet. Nisam uspio naći tako neki vodič a laik sam po tom pitanju.

Puno fala!
__________________
Čini mi se paranormalno kada imam para normalno.
d0mag0j is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 21:21   #162
E stvarno si mi pomogao. Uspio sam napraviti to što sam htio od naslovnice. Sada me zanima nešto drugo. Imam sad npr kategorije Vijesti - Sport - Glazba... Ono što me zanima je kako da kad netko klikne npr na "Sport" da ga odvede na tu stranicu gdje su sportski postovi?

Probao sam napraviti novi post i ubacit ga pod "Sport" ali on mi cijeli taj post prikaže u padajućem izborniku sporta. Ne želim to nego da kad se klikne na "Sport" da se otvori nova stranica gdje su svi sportski postovi.

Nadam se da sam uspio objasniti i opet, hvala.
__________________
Čini mi se paranormalno kada imam para normalno.
d0mag0j is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:38   #163
odeš u Appearance - Menus i u Menu umjesto stranice dodaš kategoriju
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 09:41   #164
To sam već probao i ubacim post u kategoriju i piše mi kraj posta "sub item" i događa se isto što i prije. Kraj sporta se stvorila strelica prema dolje i padajućem izborniku vidim post.. :/
__________________
Čini mi se paranormalno kada imam para normalno.
d0mag0j is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:27   #165
Oke oke, skužio sam!
__________________
Čini mi se paranormalno kada imam para normalno.
d0mag0j is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 01:28   #166
Osvoji WordPress temu vrijednu 29$ za besplatno!

https://youtu.be/z3LfMJPmRoE
Ivan43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:34   #167
Pozdrav svima

PItanje...kako da u wordpress u tekst ubacim link za email

tipa....za sva dodatna pitanja posaljite nam email....i da se klikom otvori email

Hvala
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:46   #168
isto kao i kada dodajete link, samo umjesto adrese upisite ovo - mailto:[email protected]
[email protected] zamjenite mailom koji zelite
Maryo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:25   #169
Quote:
Maryo kaže: Pogledaj post
isto kao i kada dodajete link, samo umjesto adrese upisite ovo - mailto:[email protected]
[email protected] zamjenite mailom koji zelite
hvala puno :-)
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 08:53   #170
Chat za wordpress

Poištovani,

Možete li mi preporučiti neki chat plugin za wordpress ono da se učitava za svaki post posebno.

Naime napravio sam wordpress s online igricama i sad bih volio da imam chat odnosno razgovor za svaki post odnosno igricu posebno.

Recimo igrači koji igraju npr neku nogometnu igricu da komuniciraju međusobno samo ti igrači a ne npr igrači koji igraju poker i obratno

Nadam se da ste me razumjeli.

Imam na stranici trenutno chatbro no on funkcionira na cijeloj stranici tj da svi mogu vidjeti razgovor bez obzira koja je igra u pitanju
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:08   #171
site builder u vordpressu

Ima li wordpres ili avada neki plug in, aplikaciju jednostavnog website buildera ?
Za one koji ne vladaju wordpressom (i niti neće).

Nešto jednostavno sa liveprewiew gdje klikneš na ono što želiš urediti i urediš za sekundu ?

Može i gotovi template, samo da se jednostavno uređuje.
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:02   #172
Pozdrav ovako vec neko vrijeme radim neki sustav za evidenciju servisa nekih strojeva ugl kao web app i koristio sam PHP,mysql, js (jquery), Bootstrap i sada to je skoro gotovo dakle radi ima nekakvu funkciju. Mene sad zanima kako bi mogao to uklopiti u CMS kao što je Wordpress (ako je moguće) jer sada izgleda mal "ružno" i lakse bi bilo mozda mijenjat tak neke stvari preko CMS-a. Mozda je bilo najbolje da sam odmah krenuo u Wordpressu radit al eto ja sam krenuo ovak "sirovo" radit jer ovo mi je prvi put i jos ucim.
dado228 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:37   #173
Pozdrav svima

Da li ima netko (pozitivno) iskustvo s WP opcijom Pro Chat....da li se isplati investirati u to....da li je kome (osjetno) povecan promet ili posao ili vec cime se bavi otkad je aktivirao tu funkciju

Hvala
carica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:36   #174
Pozdrav.

Radim u Wordpressu na jednom projektu i potrebna mi je pomoć.

O čemu se radi?

Napravio sam datoteku podaci.php gdje se generiraju određeni podaci. Sad moram pristupiti toj datoteci, uzeti varijable i ispisati njihove vrijednosti u naslov i tijelo posta.

Uspio sam ispisati potrebno u tijelo posta pomoću sljedeće linije
Kod:
<?php require "podaci.php"; echo $tijelo; ?>
U naslovu to ne radi. Misli da je problem u require funkciji, jer u naslovu radi sljedeća linija
Kod:
<?php  echo $naslov='Naslov posta'; ?>
Probao sam u datoteci header.php teme koju koristim dodati require
Kod:
<?php require "podaci.php" ?>
pa onda u naslovu posta staviti sljedeće
Kod:
<?php echo  $naslov; ?>
ali nije uspjelo. Probamo sam na još par mjesta učitati željenu datoteku (functions.php, wp-config.php), ali također nije uspjelo.

Mogu li negdje učitati svoju datoteku podaci.php pa da mogu pristupati varijablama bez ponovnog učitavanja datoteke?

Hvala na pomoći.
mrki444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:28   #175
Pozdrav,

Slagao sam frendu stranice u wordpress-u i prije par dana kada se njegove stranice googlaju pojavio se tekst 'site may been hacked' i opis stranice nije onaj koji je postavljen u wordpresss-u nego se pojavilo neko kinesko smeće, pa me zanima jel se da što napraviti da se riješi ovaj problem ili je problem malo dublji jer očito su stranice bile napadnute?
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:46   #176
Imate li problema s ažuriranjem Wordpressa?

Upravo kako naslov kaže.
Imate li i vi sa ažuriranjem wordpressa na najnoviju verziju 4.9.?
Meni nikako da se ažurira
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:19   #177
Možda imaš loš hosting. [pogotovo ako je free]
Ja imam sajt na jednom hostingu, i sve je prošlo bez problema,
dok mi je drugi za testiranje na nekom shitty hostingu i tamo sam bar 20 puta pokušavao dok nije prošlo,
jer smeće su i response time im je očito koma.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:57   #178
SWF File u wordpress

OK znam kako embedovati neki swf sa drugih web stranica. Npr Flash banner, flash igrice i sl.

No kako uploadati sa računala na svoj server ili wordpress swf file.
Pokušao sam priko woprdpressa ali ne ide. Postavio sam ga direkt na serveru ali kad kliknem na njega da bi dobio link da bi ga mogao ugraditi u wordpress pomoću HTML koda nudi mi download tog istog swf filea.

Da li je moguće to na svom serveru, ili pak uploadati na neki drugi server npr. Google site i sl.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 14:12   #179
Jel zna netko neki plugin za Wordpress koji omogucuje pregledavanje slika kao kod amazonu kada pregledavam proizvod.
Npr. https://www.amazon.com/SKYROKU-SM-PW...f_rd_i=desktop

Gore lijevo kada pregledavam slike, samo predjem s misem preko ostalih i mijenjaju se PLUS sto kada idem na glavnu sliku ona se povecava

Zadnje uređivanje Cydia : 26.12.2017. at 14:33.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 07:20   #180
na jedenoj wordpress stranici imam neke čudne registracije novih korisnika.
Ono Vidiš po emailu da taj email nema veze sa stvarnošću nešto poput ovoga [email protected]
a i korisničko ime isto tako nema smisla ono kao da po tipkovnic prijeđeš rukom pa što ispadne.
Da li je to spam, malware...i kako zaštititi od takvih stvari. Ja sam kao privremenu mjeru u postavkama skinuo kvačicu da se mogu se svi registrirati,
No da li je to rješenje
P.S. Imam još neke wordpress stranice al s njima nemam ovakvih problema
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.