Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 16:32   #1
Škola jedrenja za odrasle

Zna li neko, organizira li neko na podrucju Splita skolu jedrenja na krstasu za odrasle. Koliko god trazio, ako imas vise od 14 godina u problemu si, ako izuzmemo utru koja za 6 dana preko ljeta trazi skoro 900 eura
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 13:45   #2
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
Zna li neko, organizira li neko na podrucju Splita skolu jedrenja na krstasu za odrasle. Koliko god trazio, ako imas vise od 14 godina u problemu si, ako izuzmemo utru koja za 6 dana preko ljeta trazi skoro 900 eura
Nema ti sreće u Splitu.. pokušavao godinama naći neku razumnu školu pa nikako, a klubovi ne upisuju djecu stariju od 13-14 godina.

S druge strane imaš u Zagrebu klub: Dobro more.
Škola je besplatna, samo se dijele troškovi najma broda među polaznicima.
Provjeri ako ne moraš biti prisutan u Zagrebu možda je dovoljno da se učlaniš i prijaviš kad bude organizirana sljedeća škola / izlet.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 13:40   #3
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
Zna li neko, organizira li neko na podrucju Splita skolu jedrenja na krstasu za odrasle. Koliko god trazio, ako imas vise od 14 godina u problemu si, ako izuzmemo utru koja za 6 dana preko ljeta trazi skoro 900 eura
šta te zanima.koji vid jedrenja osnove ili napredno.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:37   #4
znam da je dugo proslo od posta, ali da tematiku malo aktualiziramo.
Dakle postoji li u ST osnovni tecaj jedrenja za odrasle a da se vrijeme moze prilagodit obavezama (ili vikend, ili iza posla...) jer za onaj ultrin od 7 dana ne mogu toliko izostat.
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:43   #5
Promijeni viziju.
Da li imaš ispit za voditelja brodice? Ako imaš, unajmi jedan dan ili preko vikenda neku malu jedrilicu (19 - 22 stope), eventualno nađi još nekoga tko ima slične sklonosti i zajedrite do prve vale. Pa imaš i jedan Elan-19 iz ST koji ima u ponudi dnevni najam sa skiperom . Prije toga prouči neku od knjiga o jedrenju npr. Bob Bond - Sve o jedrenju, pa će ti stvari biti jasnije. Za rekreativno jedrenje stvari su relativno jednostavne, a na manjim krstašima su i sile manje pa je sve lakše. Stvari se "kompliciraju" na većim brodovima, posebno ako želiš iz jedara i broda izvuči maksimum.
Dakle, ako imaš volju, naći ćeš i načina. Što se love tiče, na žalost, tu ti je 100 EUR kao dobar dan.
A što se tiče jedriličarskih klubova, moj prijedlog je - učlani se. Ne može škoditi. Možda klub ima i neki rabljeni iz malih klasa da se okušaš (okupaš) prije nego izađeš na "debelo" more.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:28   #6
Meni stvarno nije jasno zašto jedriličarski klubovi iz Splita koji imaju škole jedrenja ne uvedu program za odrasle.

Treba im svega 4-5 prastarih lasera ili europa koje će lako isplatit kroz par godina s cijenom škole jedrenja.

U Zagrebu se već par godina održava škola jedrenja za odrasle. Tečaji se održavaju od 5. do kraja 9. mjeseca i to vikendom. U grupi bude po 4-5 sudionika i svak plati po 550 kn. Ako se održi cca 5 grupa po 5 sudionika po 550 kn..nije to zanemariv iznos. S tim bi se možda mogao financirat novi (ili noviji) laser za mlađu ekipu koja planira ići na regate a njihov stariji se da odraslima za školu.

Sve u svemu.. još uvijek vrijedi savjet koji sam ti napisao prošle godine. Učlani se u klub Dobro more (www.dobromore.com) i prati kad je koje jedrenje. To su sve zaposleni ljudi kojima odgovara da se ide vikendom. Troškovi se dijele pa to ne ispadne nešto skupo a uvijek ide i netko iskusan tako da imaš "besplatnu" školu.

U protivnom ti ne preostaje ništa nego da sam kupiš neki staru jedrilicu (Elan 431, Laser, Europa, Zeta,..) te se učiš sam a čuvaš je u nekom od klubova ili kupi dasku za jedrenje pa je čuvaj u stanu (tako sam ja)
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:13   #7
Stvar ponude i potražnje... ovog drugog očito nema dole.

No ne vidim problem... ako baš imaš želju, odi do kluba, nađi trenera i sigurno ćeš se brzo dogovorit za par sati na laseru, uz odgovarajuće solarno plaćanje naravno.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:47   #8
sta ce ti tecaj? ak je laser u pitanju: unajmi, pitaj kako da isplovis, uplovis, okrenes ga nakon prevrtanja, i pravac na pucinu. dalje moras sam isprobavati, i stjecati feeling. a ono prvo mozes i prek youtubea, kasnije ti sam treba brod, kupis kakav rabljeni, ili za pocetak iznajmis.

a ak hoces krstas, skola jedrenja ima koliko hoces. imas i ana. samo to sve kosta, sto je netko napisao sto eura je za dobar dan. za vikend ako ces iznajmit brod racunaj bar 1000eur. najam, brod, gorivo, hrana, privez. naravno van sezone. treba dosta vremena, dosta sati jedrenja. a sto si vise na brodu, vise ces dolazit u doticaj s tom ekipom, i ponude krenu same. zvat ces i ti, a zovu i drugi. cesto i besplatno.
na krstasu je najproblematicniji dio isplovljavanje i uplovljavanje. svi znaju jedrit, al uplovit, i isplovt, npr. pod vjetrom, eeeee...... za taj dio pomaze praksa sa bilo kakvog broda, sto tezi i neupravljiviji, to bolje.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 08:22   #9
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Stvar ponude i potražnje... ovog drugog očito nema dole.

No ne vidim problem... ako baš imaš želju, odi do kluba, nađi trenera i sigurno ćeš se brzo dogovorit za par sati na laseru, uz odgovarajuće solarno plaćanje naravno.
Upravo o tome i pričam. Ne postoji takva mogućnost jer brodovi nisu u vlasništvu trenera a klubovi to ne dozvoljavaju.
Ne dozvoljavaju ni da kupiš svoj brod pa ga dovedeš i čuvaš u klubu.
Logika im je jednostavna.. ako si se prvi put pojavio tamo a imaš više od 14 godina - nemaš šta tražit u tom (odnosno u bilo kojem) klubu.
Ne postoji nekakva veteranska/seniorska liga gdje bi ekipa mogla doć i za svoj gušt trenirat i regatavat poslje posla ili vikendom.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 07:47   #10
A ima li kakvi "video tutoriali" amo rec koji obajsnjavaju sta, kako, kada i zasto sa primjerima po teoriji.
Gledao sam po YouTube-u pa nisam bas naletio
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 14:42   #11
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
Zna li neko, organizira li neko na podrucju Splita skolu jedrenja na krstasu za odrasle. Koliko god trazio, ako imas vise od 14 godina u problemu si, ako izuzmemo utru koja za 6 dana preko ljeta trazi skoro 900 eura
I mene ovo zanima.
Mr Beholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:27   #12
Koliko ja znam nitko a isto koliko ja znam plan je mislim Mornara da to pokuša u proliće.

Uz dužno poštovanje svima jedrenje se ne uči preko youtub filmića, knjiga i sličnih kombinacija bez da se smoči guzica. To tako ne ide a može bit i prilično opasno tako da vam ja osobno ne savjetujem neke prevelike sam svoj majstor kombinacije.

Za ove znam da su dobri pa ako imate volje kontaktirajte ih http://www.anasail.com/osnove-jedrenja a ovi su ti blizu Splita pa probaj ali kakvi su nemam pojma http://www.skipper4you.com/nauticki-centar.html

Bila je kombinacija da se zovne Split Ship Managment i preko njih se nešto organizira a je li to još u igri nemam pojma.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 01:06   #13
Quote:
Mr Beholder kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima.
Ja imam u planu odradit neke treninge jedrenja na jedrilicama od 11,12 metara... Ako te zanima sta i kako mogu ti poslat broj pa me nazovi...
GTI_16V is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 21:58   #14
Ima sta novog po ovom pitanju u ST
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:04   #15
Ima li sta po ovom pitanju novo. Opcija individualne poduke u terminu kad mozemo oboje (radi posla, tipa par dana, ili par vikenda kad je vrijeme ok) mi je nekako najprimamljivija.
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.