Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2016., 13:52   #1
Česte stolice kod djece

nisam neki talent za "izmišljanje" naslova, pa slobodno prominite ili primistite u neki prigodan topic koji ja nisam uspila nać.

moja mala cura ima 17 miseci i zadnjih 20-ak dana ima stolicu 3-4 puta dnevno. stolica uglavnom izgleda normalno, ka i do sad, ponekad ima malo sluzi, ali sve u svemu, ne čini mi se ništa posebno zabrinjavajuće osim samog broja. čini mi se da više pokaki nego pojede.

kako znat šta je normalno, a šta nije, i kad triba reagirat?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 15:23   #2
Moj je dost dugo - kak je pojeo, tak je pokenjao. Zato nikak dobit na kilazi. Sad kaka 2 x dnevno.
Dok je stolica kompaktna ja se ne brinem.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 15:27   #3
Moj je do nedavno jako jako dugo kakao 3 puta dnevno, nekad i 4. Sad smo na 1 ili 2, i to je olakšanje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 14:27   #4
ma, samo da je sve ok.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:55   #5
Znam da nije konkretno točno tema ali da pitam ovdje....

Naime mani malena od 3 godine već jedno mjesec ako ne i više onako kaki jako svijetlo nekako nije ni žuto već više onako svijetlo-smeđe neka svijetlo-kaki boja

Nema nikakvih drugih tegoba sve drugo je ok stolice jesu redovne i ništa ju ne boli. E sad jedino što zadnjih dva mj jako slabo jede i jedino što voli jesti je hrpa jabuka, banana, jogurta, grožđa, mandarina, kruha, malo salame, jaja a meso ono komadić mali ako uvalim i naravno ništa želeno ni tamno??

Mislim jedno tjedan dana bude tako pa kad par dana pojede nečeg tamnijeg onda bude mrvicu tamnije ali iskreno više ni ne sjećam se kad je bilo ono neke standardne boje. Mislim da ću ići pedici ovaj tjedan pitati jer nekako iz početka sam stalno mislila da je od hrane jer je počela slabije jesti ali sad više svaki put kad puštamo vodu u wc-u više mi zlo dođe

Je li to neki razlog za brigu ili?
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:23   #6
Pa obzirom da stvarno jede samo svijetlu hranu, mislim da je boja od hrane jer nema od čega biti tamnija
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:40   #7
Ajde i ja se nadam da je tako. Jer tko zna što i u vrtiću pojede.

Evo jučer baš ju gledam jučer što je pojela sve...ž

Doručak - dva kuhana jaja, jedan sir trokutić, dva zalogaja peciva, pola b aktiva

za ručkom....tanjur juhe s povrćem (mrvka, koraba, tjestenina i jako jako maleni komadić junetine), pola šnitice kruha, dva zalogaja pire krumpira, tri zalogaja pilećeg bataka i cijelu zdjelicu naribanog kupusa....

Međuobrok - banana i pola bio aktiva

Večera - banana, jabuka, 1 petit keks

Ajme meni koja joj je to prehrana....ali barem nema slatkiša nekih

Valjda stvarno onda je samo od tih takvih blijedih namirnica
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:42   #8
A valjda bi ju još nešto još bolilo da ne daj bože nešto uistinu je jer ovo traje već neko vrijeme.....a nikakvih drugih tegoba uopće nema...
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 10:51   #9
stolica nije tamna niti svijetla od hrane.
odi pedici svakako.

http://www.krenizdravo.rtl.hr/zdravl...bijelu-stolicu
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 12:10   #10
ne znam koju boju stolice ocekujes i koliko svjetloj se radi

moja mala je jednom imala bas bijelu (kao kreda bijelu ) stolicu
umrla sam od straha, zvala pedicu iste minute
rekla mi da pratim i ukoliko i sljedeca bude takva da dodjemo
sve sljedece su bile normalna pa nismo isli doktoru
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 12:17   #11
Hvala na savjetima ali išli smo pedici i iskreno ja to uslikala kada se mala pokakila jer gledala sam po netu koja boja znači što pa sam se i sama prestravila a da nas ne potjera odmah krv, mokraću i stolicu na analizu ja to lijepo uslikala i pokazala joj.

Na kraju ispalo da je to skroz normalno (ja ostala zbunjena kad je svjetlija dosta ma meni nekako žuta zato i jesam slikala da sad ne bi upali u raspravu o nijansama) a meni se činilo nekako dosta svijetlo a kako malena tako kaki već zadnjih mjesec ili čak dva valjda bi imala još neke simptome.

I eto sad zadnja 3 kakanja skroz drugačija boja i ok ono tamnije i standardno kakvo smatram da i inače je kod svih. Ali na kraju je od hrane jer ovih zadnjih par dana skroz jede drugu hranu i eto promijenila se i boja stolice
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:37   #12
mi nemamo problem sa zatvorom, al gdje da pitam?

naime, malac kenja 3 do 5 puta na dan, svaki dan. mršav je pa si mislim da je metabolizam takav. s obzirom da je to tako oduvijek, nisam se ni malo brinula, ali evo sad sam počela. je li normalno da ima 20-25 stolica tjedno?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:42   #13
Koliko je star?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:55   #14
Skoro 5 godina. To nisu proljevi, normalne stolice, ali česte.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:14   #15
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Skoro 5 godina. To nisu proljevi, normalne stolice, ali česte.
Hm to je dosta neobicno ali mozda je stvarno takav metabolizam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:04   #16
Neću zbog toga ići doktoru, ali ću svakako napomenuti idući put kad odemo.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 14:10   #17
koliko puta dnevno djeca kake? :)

imam djevojčicu od 5,5 godina i kaki u prosjeku 3 puta na dan, ponekad samo dvaput, ali ponekad i 4 puta. nema proljev, nema tvrdu stolicu, ništa je ne boli, "govance" izgleda normalno, ali svejedno mi se čini da je 3-4 puta dnevno ipak previše. je li?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 14:57   #18
Znam i neke odrasle koji kake poslije svakog jela

Ocito ima brz metabolizam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2020., 09:14   #19
Mislim da je to onaj neki refleks, gazonesto.... zaboravim kako se zove. Pretpostavljam da je brzo nakon jela.
Koliko znam to bi trebalo biti sasvim ok odnosno nije bolest. Ali mozes pitati dr akd je vidis na nekoj kontroli, cijepljenju i sl...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2020., 10:36   #20
tek sam kasnije, kas su moderatori spojili teme, skontala da sam već otvorila ovo prije par godina. znači, mala je sralo otkad se rodila. fala vam, valjda je sve ok. pitat ću pedijatricu kad nam bude usput.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.