Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 22:11   #3881
Prije svega, hvala na odgovoru!

Kao što napisah, abrupcija posteljice u 30. tjednu prije mjesec i pol dana.
Trudnoća je bila uredna i sad se izvrsno oporavljam, što je pomalo ironično :/

Trenutno sam vrlo zbunjena i treba mi netko tko će me uputiti na prave pretrage i, nadam se, locirati problem i pronaći rješenje. Iskreno se nadam da je dr. Ivanišević prava adresa.

Voljela bih naći nekoga s istim iskustvom, a tko je kasnije iznio uspješno iznio trudnoću (trudnoće?).
Koliko sam shvatila, ako postoji problem s trombofilijom, uz terapiju heparinom ne bi trebalo biti problema. Voljela bih da je tako

I, kao što je Scissors pitala, što znači ne očekivati više od stručnosti u Pronatalu?



P.S. još me malo muči ovo kvotanje i čudesa, nadam se da ću i to brzo pohvatati
jurodiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:49   #3882
Jurodiv, ja ti svakako preporucujem dr. Ivanisevic. Njezin suprug je dr. Đelmis koji je od nedavno u mirovini, ali jos uvijek radi u Pronatalu. Njih dvoje su strucni i vjerujem da ce ti propisati najbolju mogucu terapiju.

Osim te strucnosti, bilo je i nekih stvari koje se meni osobno nisu svidjele, npr. prepucavanje između doktorice i njene asistentice dok mene pregledava (meni je bilo neugodno, njima valjda nije), ogovaranje trece osobe od strane njih dvije, prilicno ocita usmjerenost na ono materijalno i takve stvari. Ovo ti pisem cisto da znas sto ocekivati.

No, ionako je najbitnija terapija i kontrole i u tom smislu su zbilja strucni i nista ne prepustaju slucaju. Ja sam ovo drugo jednostavno zanemarila.

Sretno i javi se ponekad da znamo kako si i kako napredujes.
__________________
Istina je kao i voda, uvijek negdje probije.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:30   #3883
Nisam nikad mislila da xu se naci na ovoj temi! Dvije trudnoce,prva zavrsena u 36+4 zbog zastoja u rastu i preeklamsije! Moje cudo ,ljubav najveca ima 5 godina i najveca je sreca i utjeha! Druga trudnoca kad smo skroz odustali da cu ikad vise imat jos jedno djete! U 25 tj nakon sto sam dva puta hospitalizirana zbog kolestaze,visokog tlaka i gest.dijabetesa s inzulinom,dijagnoza teski zastoj u rastu! Hitno idem po jos jedno misljenje,otkazali dijastolicki protoci! U 28 tt bez otkucaja roden maleni od 600gr Nisu mi mogli davat aspirin zbog alergije na njega a i na acetilsalicilnu kiselinu! Sva sreca je pukla poput mjehura od sapunice! Sta bi ja.mogla napraviti od pretraga,nista.mi nije jasno sta pisete!? Jos cekamo nalaze.obdukcije
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:21   #3884
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Nisam nikad mislila da xu se naci na ovoj temi! Dvije trudnoce,prva zavrsena u 36+4 zbog zastoja u rastu i preeklamsije! Moje cudo ,ljubav najveca ima 5 godina i najveca je sreca i utjeha! Druga trudnoca kad smo skroz odustali da cu ikad vise imat jos jedno djete! U 25 tj nakon sto sam dva puta hospitalizirana zbog kolestaze,visokog tlaka i gest.dijabetesa s inzulinom,dijagnoza teski zastoj u rastu! Hitno idem po jos jedno misljenje,otkazali dijastolicki protoci! U 28 tt bez otkucaja roden maleni od 600gr Nisu mi mogli davat aspirin zbog alergije na njega a i na acetilsalicilnu kiselinu! Sva sreca je pukla poput mjehura od sapunice! Sta bi ja.mogla napraviti od pretraga,nista.mi nije jasno sta pisete!? Jos cekamo nalaze.obdukcije

jako mi žao, nevjerojatno teške stvari si doživjela.

nisam shvatila, jesi radila nakon ovih gubitaka kad testove na trombofiliju?

ja bih ti svakako preporučila Pronatal i Dr Đelmiša, mislim da ćeš kod njega puno odgovora dobiti i uputa što dalje.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:15   #3885
Nisam radila testove ba trombofiliju! Prvu trudnocu sam vodila u Pronatalu i nisu mi to radili! Nikad mi zapravo nitko.nije rekao zasto se dogodio zastoj u rastu,pretpostavila sam zbog preeklamsije?! Nije mi ni bitno bilo,on je bio savrsen,malen ali savrsen! Evo ga trci po kuci ko da ga je nesto upiknulo😍
Drugu trudnocu sam krenula na Merkur ,sve zivo su.mi napravili Zbog zucnih kiselina uzv abdomena dvaput,zbog naglog porasta tlaka kompletnu kks i ekg! Dva puta.me.hospitalizirali.zbog visokih zucnih kiselina i dobila ursofalk! Otpocetka su nudili andol ali ja alergicna na acetilsalicilnu! Kad su me zadnji puta hosp. bilo je 25 tt i maleni je bio tjedan manji ali.je od prvog dana bio manji! Moji ciklusi su po 40 dana! Do prve trudnoce sam imala niski tlak! Svaka dva tj sam se kontrolirala! Kad se ovo.dogodilo nisu znali uzrok bili je mozda ie genetski jer sam odbila RACZ a dotad je.morfoligija bila uredna i fetalni kardiolog na rebru potvrdio da je sve uredu! Drugo.misljenje je bio.dr Kos i on je odmah ustanovio izostanaj dijadtole.plus kaj je on tvrdio rewers flow ili.kak se to vec zove sto su na merkuru rekli da nije kao samo zahvaca zilu..ono nepitajte me ,uopce se ne kuzim u to! Radili su ctg i kad je bio suzen prebacili me u petrovu ,nisu.me htjeli poroditi jer je djete od 500gr ispod granice prezivljavanja ,znaci preostalo nam.je samo cudo cekat,a.koje se znala sam nemoze dogoditi jer nema protoka! Nisam stala na tom,svakog sam.jos.jednom pitala i.molila i pitala i trazila i.kopala i na kraju dosla do jos jedne trece bolnice di mi je samo.na lijepsi nacin receno sve sto i dosad! Zavrsilo se tak kak.se zavrsilo,ni u najgoroj nocnoj mori.nisam razmisljala da bi se tak nekaj moglo dogoditi! Smatrali smo ovo cudom jer drugi Ivf je bio dobitan za orvo djete i nakon njega dva ivfa neuspjesna i kad smo odustali dogodila se prirodna trudnoca i prvih 20tj su prosli bez ikakvih komplikacija
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:45   #3886
Bok Nety, maš mi je žao što ti se tako dogodilo. Znam koliko si željela drugo dijete.

Za sada ti mogu samo reći da mi je stvarno žao, i da čitaš ovu temu u natrag, romani su napisani.
Uglavnom, morati ćeš napraviti testove na trombofiliju.
A kad budeš malo više informirana o svemu tome, slobodno mi se javi ako hoćeš dodatno objašnjenje.

__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:08   #3887
Pitala sam na mpo temi, ali odgovora nema, a dobro bi mi dosao savjet
dijagnostirani su mi
MTHFR 677 - CT - heterozigot
MTHFR 1298 - AC - heterozigot
Pai-1 - 4G5G - heterozigot
faktor II i Iv su mi ok.
ginekolozi mi kažu da se to više ne liječi, ali da mogu dobiti bijeli recept za fragmin. mogu dobiti i uputnicu, ali da opet necu dobiti lijecenje.
Što mislite za kakvu dozu je to? i od kada? idem na fet uskoro, a osim jedne biokemijske (jedino taj put sam koristila andol), nemam ni jednu trudnocu.
tnx cure
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:13   #3888
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Pitala sam na mpo temi, ali odgovora nema, a dobro bi mi dosao savjet
dijagnostirani su mi
MTHFR 677 - CT - heterozigot
MTHFR 1298 - AC - heterozigot
Pai-1 - 4G5G - heterozigot
faktor II i Iv su mi ok.
ginekolozi mi kažu da se to više ne liječi, ali da mogu dobiti bijeli recept za fragmin. mogu dobiti i uputnicu, ali da opet necu dobiti lijecenje.
Što mislite za kakvu dozu je to? i od kada? idem na fet uskoro, a osim jedne biokemijske (jedino taj put sam koristila andol), nemam ni jednu trudnocu.
tnx cure
meni je rečeno da su to zanemarive dijagnoze, nisu patologija i da se za to ne daje ništa, osobito jer nemaš gubitke iza sebe (biokemijska se ne smatra trudnoćom i spontanim).

ja sam čak išla kod Dr koji je dulje od ostalih bio za davanje terapija, ali i on mi je rekao da za te mutacije nema potrebe ništa uzimati, svaka druga žena ih navodno ima i prema najnovijim istraživanjima, MTHFR i PAI hetero ne znače veću šansu za spontane ništa više nego tamo gdje ih nema. čak sam i sama pronašla neka takva istraživanja na netu.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:42   #3889
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
meni je rečeno da su to zanemarive dijagnoze, nisu patologija i da se za to ne daje ništa, osobito jer nemaš gubitke iza sebe (biokemijska se ne smatra trudnoćom i spontanim).

ja sam čak išla kod Dr koji je dulje od ostalih bio za davanje terapija, ali i on mi je rekao da za te mutacije nema potrebe ništa uzimati, svaka druga žena ih navodno ima i prema najnovijim istraživanjima, MTHFR i PAI hetero ne znače veću šansu za spontane ništa više nego tamo gdje ih nema. čak sam i sama pronašla neka takva istraživanja na netu.
To je i meni receno, ali sa mojim godinama (40) postalo je nemoguce da i dodem do spontanih. Nemam vise vremena. Bit ce mi zao da nisam probala nesto.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:15   #3890
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
To je i meni receno, ali sa mojim godinama (40) postalo je nemoguce da i dodem do spontanih. Nemam vise vremena. Bit ce mi zao da nisam probala nesto.
odi svakako na konzultacije, samo mislim da će ti većina njih reći, obzirom da nemaš nikakvu prošlost, da nema potrebe za nikakvim lijekovima.

ja osobno nisam htjela ništa uzimati sama na svoju ruku.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 11:17   #3891
Pozdrav svima!
Zna li netko treba li se pikati heparinom nakon spontanog i kiretaze?
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 11:56   #3892
Quote:
DiDi55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zna li netko treba li se pikati heparinom nakon spontanog i kiretaze?
Ne. Sama činjenica spontanog nije indikacija za heparin.
Utvrđene genske mutacije jesu.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:43   #3893
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Ne. Sama činjenica spontanog nije indikacija za heparin.
Utvrđene genske mutacije jesu.
Ja imam antifosfolipidni sindrom i pai hetero. Prva trudnoca mors fetus in utero u 37.tt bez terapije, druga trudnoca uredna uz heparin i sad missed ab. na heparinu. Ne smatram da je trombofilija kriva za spontani, nego me zanima treba li se i nakon kiretaze biti na heparinu? Jer nakon poroda ide jos neko vrijeme, pa sad nisam sigurna.
DiDi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:53   #3894
Quote:
DiDi55 kaže: Pogledaj post

Ja imam antifosfolipidni sindrom i pai hetero. Prva trudnoca mors fetus in utero u 37.tt bez terapije, druga trudnoca uredna uz heparin i sad missed ab. na heparinu. Ne smatram da je trombofilija kriva za spontani, nego me zanima treba li se i nakon kiretaze biti na heparinu? Jer nakon poroda ide jos neko vrijeme, pa sad nisam sigurna.
Ovo je sad već puno više info nego u prvom postu.

Ne znam ništa o tome za poslije poroda/ kiretaze, mislim da je najbolje pitati doktora koji ti je to propisao.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:45   #3895
Didi - ukoliko je zabilježena srčana akcija kod tvoje trudnoće koja je završila spontanim mora se nastaviti neko vrijeme nakon spontanog koristiti heparin. Koliko dugo pitaj svog liječnika.
Ukoliko nije bilo embrija u vrečici ili embrij nije ni prokucao, heparin ti ne treba.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:33   #3896
Trombofilija

Pozdrav svima!
Zanima me vaše mišljenje. Iza sebe imam dva spontana, u 6. i 8. tj. Nakon toga dijagnosticiran MTHFR heterozigot, PAI homozigot, ostale osnovne pretrage na trombofiliju uredne, nisam radila sve. Trenutno sam u 24. tj trudnoće, do 16. tj bila na Fragminu, po preporuci privatnog ginekologa, a od tada samo na Andolu 150, a sve zbog hematoma tek u 14 tj. Nakon prestanka uzimanja Fragmina, hematom konačno prestao krvariti i apsorbirao se, i uz misljenje bolničkog ginekologa, da moje mutacije nisu tako opasne, ukinuti je Fragmin. Ima li netko sa sličnim iskustvom?
Avon Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:51   #3897
Pozdrav svima...mene zanima kako doci do bijelog recepta za heparin?
Pai 4g/4g a na Svetom Duhu ne smatraju nekom.panikom��
Hvala
TetaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:29   #3898
Nitko to vise ne smatra patologijom, za heparin... Probaj mozda da ti ginic da ako ste si ok, tj za dogovor
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:36   #3899
Razumijem...jer sam u Vinogradskoj dobila heparin i preporuku od njihovog hematologa od dana transfera!Nazalost,zavrsilo je neslavno a ja sam promjenila kliniku i ono sok...oni me smatraju da je ovo za heparin
Sve u svemu hvala
TetaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:55   #3900
Probaj također u Pronatal kod Đelmiša. Očito imaš povijest, vidi šta on kaže, na glasu je kao autoritet za trombofiliju u trudnoći.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.