Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2016., 13:15   #101
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Podcjenjuješ nas, ljudski rod.

Nema problema s time da netko u kombinaciji vježbi odradi 5x snatch s razumnom težinom koji je tehnički izučio.

Zastane se na trenutak, razmisli o formi, disanju i izvođenju. Zatim se izvede. I tako 5x.

Ja sam itekako za to da se uvijek radi pravilno i sigurno (što CF često nije, no tu ne govorimo o tome) ali ti već lagano povlačiš za jezik.


Podupri mi to sa nekom vrednovanom non-troll studijom pa ćemo razgovarati.
Cime tocno povlacim za jezik i kakvu studiju ti zelis? Da ljudi ne mogu raditi tehnicki zahtjeve vjezbe dok su u aerobnom modu. To je vec cisti racio, ne treba ti studija uopce. Optereceni ste studijima. Vi procitate nesto na Internetu sto je radio Billy Bob i Arksansasa i mislite da je to to i zauvijek to. Preporucam ti da si procitas jednu knjigu, zove se "Sigurno se salite, Mr. Feynman". Feynman je bio jedan od najgenijalnijh umova 20. stoljeca, bok uz bok Einsteinu. Bio je teorijski fizicar. U toj knjizi cesto je navodio kako su imali nesto, mislili da je nesto 100% da bi par godina kasnije skuzili da su se opako zajebali. I ponavljam, radilo se o najboljim umovima i najkritickijim polju znanosti. Njima su se dogadale greske.

I uopce ne podcjenjujem ljudski rod, samo sam realan. Ako se netko zeli baviti kontroverznim stvarima, onda treba cuti i drugu stranu. Pa nije zabadave crossfit kontroverzan. Kad izvacite troll-kartu istog trena ste slabi i ostajete bez argumenata.

Kaj se tice trcanja, upisi u gugl trcanje form tired i vidjet ces masu clanaka od trkaca za trkaca. Najurodenija kretnja nakon hodanja postaje ne bas tako sjajna vec nakon pola sata trcanja dobrim tempom. To je racio. Cak i kad bi bila studija koji bi tvrdila suprotno bila bi pogresna!
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:41   #102
Nisam ja bez argumenta već bez volje za daljnjim razgovorom s tobom.

Naravno da je cross-fit diskutabilan ali za prosječnog rekreativca je i više nego poželjan jer radi na svim aspektima fizičke spreme. Već sam i ranije rekla da rekreativci nemaju što raditi sa snatch-em a ni nabačajima.

Što se natjecatelja tiče, i dalje stojim iza onoga što sam rekla pred 2 posta. Sve treba biti u razinama dobrog razmišljanja. Ni u sportu danas nije sve u normalnim razinama no ne govorimo sada o tome. LP
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:45   #103
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Cime tocno povlacim za jezik i kakvu studiju ti zelis?!
"Studija". Jedna od najčešće upotrebljenih riječi na ovom podforumu.
A kad pročitaš sažetak neke "studije" na koju netko stavi link, obično bude neka glupost sa 15-20 ispitanika podijeljenih u dvije grupe koji su 3 tjedna radili svaki svoju stvar, pa se na temelju toga pokušava zaključiti čija stvar daje bolje gainze. Dječji vrtić, a ne studija.

Dobar video za laike koji se redovito pokušavaju baviti čitanjem "studija":
https://www.youtube.com/watch?v=42QuXLucH3Q
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:49   #104
Ima smisla riječ studija ako se zna što iza nje stoje.

Odakle bi trebali izvlačiti novije informacije van knjiga i medicinskih članaka (koji su sami po sebi i studije)?
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:53   #105
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
"Studija". Jedna od najčešće upotrebljenih riječi na ovom podforumu.
A kad pročitaš sažetak neke "studije" na koju netko stavi link, obično bude neka glupost sa 15-20 ispitanika podijeljenih u dvije grupe koji su 3 tjedna radili svaki svoju stvar, pa se na temelju toga pokušava zaključiti čija stvar daje bolje gainze. Dječji vrtić, a ne studija.
Da, to je i moj stav. A kaj ces. Ljudi imaju potrebu dobiti "sluzbenu" potvrdu sa svoja sranja. Zivot im je tako laksi. Meni je to cak i ok.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 13:59   #106
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Ima smisla riječ studija ako se zna što iza nje stoje.

Odakle bi trebali izvlačiti novije informacije van knjiga i medicinskih članaka (koji su sami po sebi i studije)?
Stvar je u tome, Marina, sto ti ne znas sto iza nje stoji. I ne kazem ovo da te omalovazavam. Prvo, ti sigurno ne znas jer si jos premlada i nemas dovoljno iskustva. Sigurno nisi jos radila studije, ne poznajes metodologije, i na kraju krajeva, pitanje je li ti to uopce struka. I ako ti je struka, bavis li se uskim specijalizacijama unutar struke. Mozes li zakljuciti je li studija o kreatinu ispravna i je li studija o crossfitu ispravna. Itd. Mozda ces se baviti time za par godina, tko zna. Ali nebitno. Poanta je da kad ljudi citaju studije da se automatski lijepe za ono sto je u psihologiji poznato kao argument od autoriteta. Nesto vam je autoritet i odmah vjerujete u to. Ne biste tak trebali funkcionirati jer je vecina tih studija za nis.

A ni od kuda. Vjerujes u ono u sto zelis vjerovati i gledas po sebi. Ima li ili nema smisla. Logicki povezujes. Kritiziras. Svaku sitnicu.

Ali offtopic smo.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 14:23   #107
Ne, nismo.

Vjerujem i mislim u ono što sam napisala proteklih nekoliko postova. Dakle, to je moje mišljenje.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 17:27   #108
http://gol.dnevnik.hr/galerija/ostal...---460189.html

Nisam ni znao da je odustala od gimnastike.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:19   #109
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
http://gol.dnevnik.hr/galerija/ostal...---460189.html

Nisam ni znao da je odustala od gimnastike.
Daaaa, Tina je jednovrijeme istovremeno bila i u gimnastici i na Crosfittu al se skroz prebacila na CF i brutalna je
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:31   #110
Ja bih čak i probao crossfit, kad bi bio siguran da imam trenera koji me može pravilno naučiti trzaj i izbačaj, po mogućnosti nekog tko dolazi iz olimpijskog dizanja utega. Možda ja imam preveliki respekt prema tim disciplinama al bilo bi me strah to trenirati bez kvalitetnog nadzora...

U biti me zanima sljedeće: kako uopće crossfit treneri postaju treneri? Koje oni znanje moraju imati?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:16   #111
crossfit, je li to slično bodyweight treninzima, a koja je razlika naspram klasične gym sa spravama?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:25   #112
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ja bih čak i probao crossfit, kad bi bio siguran da imam trenera koji me može pravilno naučiti trzaj i izbačaj, po mogućnosti nekog tko dolazi iz olimpijskog dizanja utega. Možda ja imam preveliki respekt prema tim disciplinama al bilo bi me strah to trenirati bez kvalitetnog nadzora...

U biti me zanima sljedeće: kako uopće crossfit treneri postaju treneri? Koje oni znanje moraju imati?
Nisam vidio trenera koji zna olimpijka dizanja. Za to ti je najbolje platiti nekom bivsem ili sadasnjem prvaku, raspitaj se u Metalcu.

Treneri crossfita se certificiraju; kriticnost prema trenerima je na najnizim mogucim granicama i svaki bedak moze biti trener. To ne znaci, naravno, da nema dobrih trenera. Sigurno ima. Ali postupak ne ulijeva povjerenje.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:32   #113
Evo, vidim da Crossfit Maksimir idući mjesec drži radionicu sa 7X državnim prvakom u olimpijskom dizanju.

Tako da nije baš da su svi bedaci. Radi se na tehnici i radi se progresivno.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:54   #114
Odlično, prvak u dizanju utega će demonstrirati kako se izvodi pravilno olimpijsko dizanje utega, a Crossfit ekipa će i dalje nastvaiti po svome. Različiti su to svijetovi.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:56   #115
Molim preporuku za crossfit centar (ZG) području: savice, kruge, novi ZG.
Voljela bih raditi to jednom tjednom inače radim jogu 3-4 puta tjedno pa bi nešto totalno drugačije jednom tjednom probala.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 05:12   #116
Quote:
thecopycat kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za crossfit centar (ZG) području: savice, kruge, novi ZG.
Voljela bih raditi to jednom tjednom inače radim jogu 3-4 puta tjedno pa bi nešto totalno drugačije jednom tjednom probala.
pogledaj na Velesajmu, Tvornica Šampiona, paviljom 6 ja mislim

CRossfit Zagreb, Ulica Jurja Žerjavića 2 https://www.facebook.com/CrossFitZagreb1/
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:54   #117
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Evo, vidim da Crossfit Maksimir idući mjesec drži radionicu sa 7X državnim prvakom u olimpijskom dizanju.

Tako da nije baš da su svi bedaci. Radi se na tehnici i radi se progresivno.
Koliko sam vidio po centrima - uglavnom jesu. A i nacin na koji ti ljudi treniraju u svakom trenutku je uvijek za podsmijeh. Problem je u samom crossfitu, jako nepametna izmisljotina.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 18:31   #118
Tema nije bila dugo aktivna, ali probati ću, možda dobijem odgovor.

Biste li preporučili crossfit kao opciju treniranja za početnika? Znači, jedino što sam radila od fizičke aktivnosti u zadnje vrijeme je trčanje, i to nije bilo redovito nažalost.

Zanima me i teretana, ali trebala bih imati trenera koji će me naučiti sve, a mislim da je opcija osobnog trenera preskupa za mene trenutno :/

Čula sam da postoje dobri treneri u crossfit centrima (govorim o Zagrebu) pa mi se to učinilo kao dobra opcija.
Nalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 19:45   #119
Quote:
Nalu kaže: Pogledaj post
Tema nije bila dugo aktivna, ali probati ću, možda dobijem odgovor.

Biste li preporučili crossfit kao opciju treniranja za početnika? Znači, jedino što sam radila od fizičke aktivnosti u zadnje vrijeme je trčanje, i to nije bilo redovito nažalost.

Zanima me i teretana, ali trebala bih imati trenera koji će me naučiti sve, a mislim da je opcija osobnog trenera preskupa za mene trenutno :/

Čula sam da postoje dobri treneri u crossfit centrima (govorim o Zagrebu) pa mi se to učinilo kao dobra opcija.
Nemoj Crossfit. Na Crossfitu se radi sve i svašta u grupnom okruženju, bez ikakvog reda, plana i programa, i vrlo je upitno koliko ćeš zapravo naučiti tamo. I sami imaju mantru "routine is your enemy". Kako su si oni zamislili ikakav pokret kvalitetno izvježbati i utrenirati ako je "rutina neprijatelj" i pojedine vježbe rade 2 put mjesečno?
Umjesto nekoliko Crossfit članarina, platiš jedno kraće razdoblje osobnog trenera i financijski ti dođe na isto.
Naravno, ima i svakakvih osobnih trenera pa ni tu nemaš neku garanciju.

U svakom slučaju ćeš se morati i samostalno educirati jer i treneri znaju davati nebulozne treninge ljudima koji se samo svode na navlačenje sprava. Pa ti malo pokažu kako navlačiti sprave, to ti naplate, a ti na kraju nemaš ništa korisno iz toga.

Uglavnom, sve što ti treba s aspekta težinskog treninga je 5-7 osnovnih vježbi (čučanj, mrtvo, pressovi, veslanja, zgibovi) i neki bazični full body ili upper-lower program treninga. Prolistaj temu Programi treninga, 100 puta se spominjalo.
Probaj nešto za početak sama, vidi kak to sve skupa izgleda, vidi kak ti ide, a onda tek kreni razmišljati o osobnom treneru. Tada ćeš biti u boljoj poziciji da prepoznaš OK trenera i sama odlučiš treba li ti uopće.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 12:17   #120
Quote:
Nalu kaže: Pogledaj post
Tema nije bila dugo aktivna, ali probati ću, možda dobijem odgovor.

Biste li preporučili crossfit kao opciju treniranja za početnika? Znači, jedino što sam radila od fizičke aktivnosti u zadnje vrijeme je trčanje, i to nije bilo redovito nažalost.

Zanima me i teretana, ali trebala bih imati trenera koji će me naučiti sve, a mislim da je opcija osobnog trenera preskupa za mene trenutno :/

Čula sam da postoje dobri treneri u crossfit centrima (govorim o Zagrebu) pa mi se to učinilo kao dobra opcija.
Nemoj! I nisu dobri treneri. Razdvoji aktivnosti, nastavi s trcanjem, a ako bas zelis utege, mogu ti ja preporuciti jednog naseg dizaca utega (kolega ga je bas nedavno uzeo pa si njega uzmi za cucanj i deadlift na par sati). Od vjezbi s utezima trebas u zivotu 3 vjezbe i nista vise. Pripremis malo materiju, cituckas na netu, gledas youtube, krenes sa stapom da tijelo osvjesti pokret i onda uzmes covjeka da te ispravi.

Crossfit je ako zelis ubijati vlastito tijelo i ako si sklona toj nekoj grupnoj identifikaciji.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.