Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2016., 22:16   #1561
Quote:
Twella kaže: Pogledaj post
Mene je oduvijek zanimalo zašto je jahanje tzv. elitni sport? Još od davnih dana prije više stoljeća su se ljudi dijelili na one koji posjeduju i one koji ne posjeduju konja. I sama sam se neko vrijeme aktivno bavila njime tako da sam prilično upoznata s financijskom stranom priče. No moje pitanje je jednostavno: zašto?
Zato što je prije posjedovanje konja za jahanje predstavljalo imućnost, ljudi bez para si nisu mogli priuštiti tako nešto. Povuci analogiju sa posjedovanjem Ferrarija ili sličnog automobila u današnje doba. Svi mogu kupiti fićeka, manjina može merdžu.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:15   #1562
Bok, svima! Ima li tko iskustva s terapijskim jahanjem u udruzi Flyer? Ako netko ima, zanima me kako se dolazi autobusom?
Očekujem odgovor
, unaprijed hvala!
sandyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 20:55   #1563
pozdrav,

gdje se može jahati u rijeci i okolici?
Noštromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 03:20   #1564
Quote:
trazimstan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Htjela bih naučiti jahati, a budući da sam totalni amater, imam par pitanja.

Prvo me zanima jesam li prestara da uopće razmišljam o ovome, imam 26 godina Ne bih baš htjela doći u školu jahanja i da sam konstantno u grupi sa klincima od 8 godina
Koliko se uopće "stariji" ljudi odlučuju na ovako nešto? Viđate li i starije amatere poput mene na jahanju?

Drugo, počela sam malo gledati koju školu jahanja bih odabrala. Nekako po vašim postovima da Jarun dosta dobro stoji, iako ima komentara da Hipodrom i Jarun treba izbjegavati (dobri konji i treneri, ali prevelika gužva i premalo individualnog pristupa pa se ne nauči baš sve kako treba jer i konji već po šabloni jašu jedni za drugima). Imate neki update informacija u zadnje vrijeme? Neki prijedlog?
Jesi što upisala u međuvremenu, kako ide?

Imam 42 godine i planiram uskoro isto nešto tako, individualni sati da nisam u grupi s klincima, zasad mi je odluka na hipodromu jer mi odgovara zbog blizine i neke ajmo reći sigurnosti jer je klub, imaju licencirane trenere.
Ako netko ima savjet po ovom pitanju, bila bih zahvalna ovdje ili na privatnoj poruci, planiram krenuti negdje sad u kasno proljeće.

I za opremu, savjet gdje kupiti u Zagrebu i što bi mi otprilike sve trebalo.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:10   #1565
Veliki sam ljubitelj jahanja konja i u svakoj prilici tražim slobodno vrijeme za uživanje u toj prelijepoj aktivnosti. Konji i jahanje su moja velika strast, što me kroz godine dovelo do upoznavanja sa svim ponudama jahanja u Hrvatskoj. Moja preporuka je Linden ranč na Velebitu koji u ponudi ima razne vrste i oblike jahanja konja, prilagođeno početnicima i onim malo iskusnijima. U ponudi je i organizirana škola jahanja pod vodstvom stručnih i profesionalnih trenera. Svakako preporučujem za odlazak na jednodnevni izlet ili višednevni odmor, škola jahanja i cijela ponuda je odlična
Sedlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 12:30   #1566
Kad već poznaješ "ponude jahanja u Hrvatskoj", može još par preporuka klubova/rančeva mimo reklame za ranč na Velebitu... nešto bliže većim gradovima što ne zahtjeva cjelodnevni ili višednevni izlet...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:10   #1567
Pozdrav svima,

mene zanima preporuka za dobar klub/ranč za početnike (rekreativno jahanje) u okolici Velike Gorice ili Zagreba?

Kakvi su ovi klubovi:
KK Sokol Dubci
kk Jagodno
KK Apallossa
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:12   #1568
Sokol Dupce preporučujem jer tamo ćeš imati individualni trening, umjesto da se vrtiš u krug sa još 6 jahača, po mogućnosti s različitim stupnjem znanja. Jer je to način većine klubova, ubrati što više novaca i gurati ljude u prevelike grupe i forsirati konje preko svih granica.

Obzirom na ova tema na forumu nikad nije baš bila preaktivna, a jedini veliki konjički forum je ugašen, za sve koje zanima nešto o jahanju i klubovima preporučam da se prebacite na Facebook. Svaki konjički klub ima svoju stranicu pa tamo možete direktno pitati što vas zanima. Također postoje i dvije velike konjarske grupe gdje ima nekoliko tisuća konjara i mjesto je za izmjenjivanje iskustava o jahanju , klubovima, konjima pa je pametnije tamo se raspitati i dobiti odgovor kroz par minuta ili sati, nego ovdje čekati godinama.

Grupe:

KONJI, KONJARI,SVE VEZANO UZ KONJE. savjeti, pitanja, mišljenja

(https://www.facebook.com/groups/RoyJePizda/)

I druga najveća grupa:

KONJI, iskustva, savjeti, obavijesti...

(https://www.facebook.com/groups/134206790036792/)

I oglasnik za prodaju konja i opreme:

Oglasnik Konji (Horses and equipment for sale)

(https://www.facebook.com/groups/38382657154/)
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:09   #1569
Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post
Sokol Dupce preporučujem jer tamo ćeš imati individualni trening, umjesto da se vrtiš u krug sa još 6 jahača, po mogućnosti s različitim stupnjem znanja. Jer je to način većine klubova, ubrati što više novaca i gurati ljude u prevelike grupe i forsirati konje preko svih granica.

Obzirom na ova tema na forumu nikad nije baš bila preaktivna, a jedini veliki konjički forum je ugašen, za sve koje zanima nešto o jahanju i klubovima preporučam da se prebacite na Facebook. Svaki konjički klub ima svoju stranicu pa tamo možete direktno pitati što vas zanima. Također postoje i dvije velike konjarske grupe gdje ima nekoliko tisuća konjara i mjesto je za izmjenjivanje iskustava o jahanju , klubovima, konjima pa je pametnije tamo se raspitati i dobiti odgovor kroz par minuta ili sati, nego ovdje čekati godinama.

Grupe:

KONJI, KONJARI,SVE VEZANO UZ KONJE. savjeti, pitanja, mišljenja

(https://www.facebook.com/groups/RoyJePizda/)

I druga najveća grupa:

KONJI, iskustva, savjeti, obavijesti...

(https://www.facebook.com/groups/134206790036792/)

I oglasnik za prodaju konja i opreme:

Oglasnik Konji (Horses and equipment for sale)

(https://www.facebook.com/groups/38382657154/)
Bok,

hvala na odgovoru i prijedlozima za grupe na fbu, budem ih pogledao

Zar se tako malo ljudi bavi jahanjem?
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 06:52   #1570
Mislim da nije baš tako strašno malo koliko se taj tip ljudi možda ne okuplja po forumu. Doduše što se tiče pisanja po forumu generalno o imalo specifičnijim temama aktivnost je 0 bodova, pa nije samo jahanje u pitanju. Da se radi o "skupom" sportu nije upitno pa i to smanjuje broj populacije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:10   #1571
Quote:
Condor93 kaže: Pogledaj post
Bok,

hvala na odgovoru i prijedlozima za grupe na fbu, budem ih pogledao

Zar se tako malo ljudi bavi jahanjem?
Ništa. Vidim da si već pitao i ekspresno dobio odgovore.

Ne, malo konjarskih ljudi prati ovaj forum. Svi su bili na Pegasusu koji je ugašen. Sad smo na Fejsu. U Oglasniku je preko 9000 ljudi. Ali puno ih ni nema Fejs profil niti je općenito aktivno na internetu.

@til
Nije to više ni tako skup sport, ide se prema zahtjevima tržišta. Sve je više rančeva i klubova, konkurencija se povećava pa tako se mora korigirati i cijena i poboljšavati usluga.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:30   #1572
Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post
Ništa. Vidim da si već pitao i ekspresno dobio odgovore.

Ne, malo konjarskih ljudi prati ovaj forum. Svi su bili na Pegasusu koji je ugašen. Sad smo na Fejsu. U Oglasniku je preko 9000 ljudi. Ali puno ih ni nema Fejs profil niti je općenito aktivno na internetu.

@til
Nije to više ni tako skup sport, ide se prema zahtjevima tržišta. Sve je više rančeva i klubova, konkurencija se povećava pa tako se mora korigirati i cijena i poboljšavati usluga.
Da, jesam.

Oke.
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:23   #1573
Za jahanja onako ''mozak na pašu'' preporučam udrugu Don Kihot (kraj Sesveta). Prekrasan teren, mirni terapijski konji, zakon ekipa...
Brego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:04   #1574
trebam pomoć, ako netko zna... kaciga Kavalkade vel. 57, koja je to točno veličina??? M ili L hvala
__________________
Ver La Television
Felix-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 20:25   #1575
Pozz, zna li tko za neki konjicki klub ili ranch s konjima koji ima trenera ili osobu koja dosta zna o konjima i jahanju u blizini Siska?
Jasim od svoje 6. no klub u koji idem ce se raspasti zbog selidbe pa zato trazim kk ili ranch gdje cu moci jos poboljsavati svoje znanje.
Izzi0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 18:47   #1576
Škole jahanja iskustva 2020./2021.

Pozdrav,

ima li netko iskustva sa Zagrebačkim hipodromom ili Trajbar Teamom? Kakvi su treneri? Posvećuju li dovoljno pažnje polaznicima? Kakva je kvaliteta tih škola?
Htjela bih upisati školu jahanja i ne mogu se odlučiti između ove dvije.
Hvala unaprijed na odgovoru, puno će mi pomoći svaki
vaš odgovor
Lilacgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2021., 21:35   #1577
Mene zanima koji je konjički klub dobar za edukaciju volontera? Htjela bih naučiti jahati konje i općenito se ophoditi s njima pa sam mislila da bi to super bilo naučiti kroz volonterstvo. Samo ne bi htjela da se to na kraju svede na čišćenje boksova i ništa drugo...
baby voice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 07:21   #1578
Ovo sto ti trebas je ukljuceno u skolu jahanja na hipodromu, samo nije free of charge.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 17:39   #1579
Talking

A znam hihih, trazim glitch u matrixu
baby voice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.