Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 13:26   #141
Ni ovo nije loše:

https://picload.org/image/rpagrria/tx_sa_29.jpg
https://picload.org/image/rpagrrpi/tx_sa_30.jpg
https://picload.org/image/rpagrrpw/tx_sa_31.jpg
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 14:47   #142
Ovo je zadnji gigant izašao 20.06. u Italiji, nedavno:

http://www.sergiobonelli.it/tex/2017...legge-1001017/
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 18:33   #143
Aha, to su oni giganti koji su izašli. A ne znam, 126kn je komad, kod Texa ću se držat samo kiosk izdanja

Na stranici SNK su napisali da imaju manja oštećenja:

Quote:
Važna napomena: Prilikom uvezivanja nastala su manja oštećenja na koricama stripa!
Hvala na razumijevanju!
https://www.stripovi.hr/detalji_proi...a-sumraka.aspx
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:07   #144
br.146., "Shannonove puške"

Crtao; Nizzi

-jedna sitna opaska...Na početku stripa stoji;

tekst; Nizzi crtež; Venturi

Ja bih sebi dopustio ispraviti ovu pogrešku iz dva razloga;

1) Nizzi je preoriginalan autor da bi Venturi kopirao

2) Venturi je u prošloj epizodi bio zadužen za tekst, pa ovu pogrešku pripisujem nemaru redakcije/editora

Da nastavimo do epizode koja je konačna u serijalu od dva.
Ove epizoda je zaključila odgovornost sabotera drvosječarske zadruge koji je bio na platnoj listi g.Shannona.
To je bilo očekivano, moram to primjetiti jer je ova druga epizoda načinjena na prilično jednostavanoj pripovjedačkoj bazi.
Ubojica je vrlo brzo otkriven, otmica je produžila događaj što je na koncu rezultiralo pogibiji glavnog negativca uz osudu zajednice.
Epoizoda je vrlo brzo odrađena.

Po meni ovdje nedostaje malo složenijeg pristupa događajima..Previše je očito, ali to pripisujem možda i hitrosti u vremenskom stvaranju stripa.

Pouzdam se da će autori inspiraciju potražiti i od našeg suvremenog svijeta gdje biva sve podložno nemiru od strane ekstremnih skupina i nastojanju društva da nastavi neometano živjeti svoj bitak.
Nerijetko su stripovi odraz odnosa kapitala i radnika, moći i utjecaja onih pri vlasti ili lokaciji gdje se odlučuje u srazu sa društvom. To je slikovita borba čovjeka, osobe protiv države, angažman pojedinca za napredak sebe, svoje obitelji ili društva.
Ta stalna inicijativa zapravo oslikava sve stripove. Borba pojedinca protiv sustava.
U tome je i inspirativna snaga koju smo crpili kao mladci..

Nastojim stripove promatrati i kao resurs duhovne snage. Ono što me ispunjava i čini me sretnim, i to je svaki put vrlo uspješno potvrđeno, stoga i ova epizoda koja po scenariju i ne spada u najbolja izdanja, nije me nimalo razočarala..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:10   #145
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Ovo je zadnji gigant izašao 20.06. u Italiji, nedavno:

http://www.sergiobonelli.it/tex/2017...legge-1001017/
Postoji li ideja da se to pretvori u maxi ljetno izdanje kod nas ?
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 10:08   #146
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
Postoji li ideja da se to pretvori u maxi ljetno izdanje kod nas ?


Mislim da ne, 2005 su to izdanje odlučili izdavati u HC koricama kao album.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:31   #147
br.147, "Dugo putovanje"

Crtao ; Ortiz

- preporučujem svakom, tko već nije, da uzme u ruke ovu epizodu i naprosto se prepusti slobodnoj mašti i volji te neka mu duh uživa u rečenom odličnom uradku velikog majstora g.Ortiza.

Ne mogu pronaći dovoljno superlativa kako bih opisao svoje zadovoljstvo što imam prilike pročitati i dijeliti ugodu sa stvaranjem ove izvrsne umjestnosti, koja je prepuna doživljaja, avanture, zanimljovsti, oku ugodno promatranja i umu pozivajućeg uzbuđenja.

Sam početak epizode je fantastičan..Dodir povijest, seciranje tajni na tako snažan jednostavan način omogućuje i muzejski postav stripa u okruženju sa arheologijom i drevnom historiografijom.
Naš dvojac junaka putuje u Chihuahuu na poziv starog prijatelja koji se našao u nevolji..
Do tamo su već imali nezgoda gdje su uspijeli izvući živu glavu, a usporedno s time zaključuju da slučajnosti na putu nisu bile slučajne.

Pregršt dobrih crteža, odličnih scena (npr. scena kada se vlak nalazi u tunelu, gdje Ortiz izaziva sam sebe i svoje majstorstvo u crtanju tamnih prostora ).

Ako smijem kritizirati crtanje Ortiza onda bi to bilo ponegdje prejako stavljanje debljih linija koje su nepotrebne, no na prvi pogled privlači čitatelja da se zadubi u priču i time to nestaje.
Ovdje je i priča neumorna i zanimljiva.
Ima dinamiku stalne pažnje kao uvod u slijedeću epizodu sa naslovom Kripta.

Nemam što drugo dodati već Vam reći ljudi moji ; uživajte !
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 18:40   #148
Vidio sam danas naslovnicu na kiosku Tiska. Odlicna je. Obzirom da doma preuredjujem, stao sam sa kupovanjem. Cim montiram nove police, idem u Stripove na kvadrat i popunjavam propusteno.

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:29   #149
Ako sam dobro primjetio na kiosku postoji maxi broj ljeto 2017. ( spojena dva stripa..).
Nisam imao vremena pozornije provjeriti, ali naslovnica mi govori da su to reprize.
Nisam siguran, provjerit ću.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:43   #150
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro primjetio na kiosku postoji maxi broj ljeto 2017. ( spojena dva stripa..).
Nisam imao vremena pozornije provjeriti, ali naslovnica mi govori da su to reprize.
Nisam siguran, provjerit ću.
Vjerojatno se radi o starijim Maxijima, ali ako slučajno budeš opet išao, provjeri pa napiši o kojim se naslovima radi.

Meni fale još ovi Maxiji:

01. Oklahoma!, 02.Lovac na fosile, 03.Zlato juga, 13.Putovima zapada, 14.Zvijer u ljudskom obličju, 16.Starkerov zakon, 17.Aljaska, 19.Texova pravda.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:47   #151
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro primjetio na kiosku postoji maxi broj ljeto 2017. ( spojena dva stripa..).
Nisam imao vremena pozornije provjeriti, ali naslovnica mi govori da su to reprize.
Nisam siguran, provjerit ću.

Da to su stariji maxiji.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:03   #152
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro primjetio na kiosku postoji maxi broj ljeto 2017. ( spojena dva stripa..).
Nisam imao vremena pozornije provjeriti, ali naslovnica mi govori da su to reprize.
Nisam siguran, provjerit ću.
U pravu si, reprize su. Radi se o Starkerov zakon i Aljaska, spojeni. Meni su ti falili pa sam si kupio.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:07   #153
Najavljen je i novi Tex.

Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: José Ortiz
Naslovnica: Claudio Villa

Original #516

18.09.17. u snk
19.09.17. na kioscima

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:11   #154
br.148., "Kripta"

Crtao; Ortiz

-II nastavak u trilogiji o meksičko-azstečkoj avanturi našeg junačkog dvojca.
Epizoda je odrađena vrlo filmski, sa puno detektivske radnje. Willer i Carson su se zapleli u istražne radnje pa provode vrijeme kako bi ušli u trag nepoznatom naručitelju napada protiv njih..

Ipak, radi se o aztečkom blagu koje su oteli konkvistadori netom kasnije što su se iskrcali u Novom Svijetu.
Willer je odlučan ići do kraja u nameri da otkrije odgovorne..Bit će zanimljivo vidjeti kome će pripasti pronađeno blago.

Što se tiče crtanja, to je neprikosnoveno dobro kod g.Ortiza. Sve scene su odrađene vrhunski, vrlo su izražajne, odmjerene, precizne u mjeri, prostor je sveden na privlačan pogled, svi akteri imaju karakter..

Ono što sam zamijetio jest lik profesora koji putuje sa Willerom i Carsonom..Ortiz očito nije uspio nadmudriti crtanje naočala..Ostalo je kao i u svim stripovima..Teško je prenjeti autentičan izgled osobe koja nosi dodatak za vid..
No, uz čitavo majstorstvo, to nije kritika..Jednostavno se zamijeti nekoj sceni.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:04   #155
Giuseppe Prisco je odličan crtač. On radi u Zagor-staffu. Preporučam ga za crtanje Texa jer je vrlo vješt i nadaren majstor.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:22   #156
U SNK stigao novi Tex:

Tex 149: Pernata zmija

https://www.stripovi.hr/detalji_proi...ata-zmija.aspx

Original #517

Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: José Ortiz
Naslovnica: Claudio Villa

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:42   #157
br.149, "Pernata zmija"

Crtao; Ortiz

- nastavak i posljednja epizoda trilogije o potrazi za asztečkim blagom pohranjenim na tajna skorovišta daleko od ruku konkvistadora.

Ova epizoda je puna zabave, avanture, pravog smisla uzbuđenja što strip donosi u moćnoj mjeri koja oduševaljava sve enutzijaste sklone vjerovati u maštu i poklonike kreativnosti.
Epizoda je odrađena stručno po scenariju, po kronologiji je neupitno smještena u svaku scenu, sve je povezano i umjereno predstavljeno čitatelju.

Pohvale g.Ortizu na majstorskom umijeću više neću ponavljati jer ne želim da izgube značaj..Neka nastavi ovim smjerom i imat će puno više odlika od puno više čitatelja.
Epizoda je, kako rekoh gore u uvodu, u meni izazvala nevjerojatan osjećaj avanture i slobode. Aerostatični balon i njegov upravljač odličan su dvojac u ovoj priči. Komika i uzbuđenje letom u jednom..Odlična ideja da se u radnji koristi balon koji ima identične simbole u westernima kao osamljeno imanje uz horizont Doline Monumenta ( Arizona ) ili utvrda podno crnogoričnih šuma iz kojih vreba opasnost neprijateljskih domorodaca..Balon je preuzeo tu sjajnu utočišnu ulogu za osobu koja u bespućima opasnosti i neizvjesne okoline ima svoj kutak sigurnosti.
Dakle, to je fenomenalan psihološki učinak na svaku osobu u potrazi za utjehom.

Nadalje, arhipelag ili ona utvrda na litici koji su prikazani tijekom leta balonom podsjetili su me na ideju naših Kornata ili Argonauta..Sami taj prekrasan ambijent zamijenio je pitanje kamo uopće idu naši junaci..
Sreća nije uvijek cilj..Sreća je putovanje..

Do slijedećeg viđenja sve Vas srdačno pozdravljam, poštovani stripoljupci !!
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:04   #158
br.150.,"Kiša"

Crtao; Gianluca i Raul Cestaro

Tekstom se bavio g.Nizzi pa pretpostavljam da je rečenom dvojcu sugerirao i mentorirao u ovoj epizodi kako bi održali kvalitetu koju je podigao upravo Nizzi.
Što reći na kvalitetu ovog dvojca..?
Zanimljivo. Prije svega postoje dijelovi koji bi se trebali dotjerati, mogli su i zapravo trebaju biti fokusirani na detalje jer oko čitatelja nemilosrdno u kritici ako nešto promakne..
Napominjem da je epizoda crtana 2003.

Epizoda je počela standardno sa pljačkom bande jednog zabačenog mjesta. No, priznat ću da je iako standardna priča ovdje traje kroz čitavu epizodu koja nema nastavka, meni je bilo osobito interesantno jer je vrlo dobro prenesena slika karaktera.
Vođa bande je g.Sheldon koji očito ima problem sa svojom obiteljskom prošlošću izgubio je bitku, izgubio je obračun zbog svoje slabosti i pogrešne procjene..
Tex je uspješno svladao sve negativce.

Po meni je ovdje nedostajalo većih prizora, većih okvira..Postojala je mjera i disciplina kronologije priče, i svakako je dokazan dobar talent ovog dvojca, ali nedostaje odvažnosti većih scena.

Ne mogu shvatiti zašto, ali ova me epizoda nekako dotaknula zašto volim strip. Taj neviđeni energetski prsten koji svaki čovjek nosi u sebi i reagira po svom emocionalnom satu, i uzmimo nas koji volimo strip jer nam omogućava upravo razvijanje emocionalne inteligencije sa poštovanjem umjetničkog stvaralaštva i plemenitosti ideje pravde i borbe za dobro.
Ovdje u epizodi "Kiša" je prošlo sve što treba biti..Sunce, vjetar, kiša..
Sve je bilo pod nebeskim svodom.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:19   #159


Uz ovom iznimnom broju postoje tri epizode;
Buffalo Soldiers
Deseta konjanička
Opsada Uta


Oni čine seriju koja ponajviše govori, barem simbolično naglašava ulogu oslobođenih crnaca sa prostora južnjačkih robovlasničkih država koji su unovačeni ili su se prijavili u Vojsku Sjedinjenih Država i bili raspoređeni na Zapadu gdje se tek započelo sa asimilacijom tih prostora u okvir koji je danas poznat kao SAD.

Čitav serijal od 293 stranice načinio je fenomenalni, genijalni, superodlični majstor g.Ticci.
Što biste rekli kada naiđete na izvrsnost ? Ostanete bez riječi, zar ne ?
Tako je i ovaj slučaj..Naprosto gigantski supredobro !
Nemam nijedne zamjerke na crtanje..
Mogu dakako sam imati neke ideje povećanja prizora ili promjene scenarija, ali to je moja proizvoljnost koja ne sudjeluje u apsolutnom majstorstvu koji je izveo g.Ticci.

Moram spomenuti da je ovaj primjerak od 293 stranica ukoričen, da je izdavač Libelus, da sam dobio kao izvrstan dar i da nastojim pronaći i ostala izdanja navedene kuće.
Cijena je 155 kn što nije nimalo privlačno za mnoge ljubitelje stripa, ali kada shvatimo vrijednost, kada spoznamo što nam taj strip donosi, kako nam podiže unutarnje biće, kako nam ispunjava želju i volju, cijena ustvari ne postoji..Ona je samo ekonomski razred, samo simbol.
Važno je ono što je u tim stranicama..Tamo gdje smo svi mi.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:02   #160
br.151., "Muddy Creek"

Crtao; Monti & Brindisi

-navedeni dvojac podijelio je kreativni rad u istoj epizodi. Kako zaključujem podijela se dogodila na stranici 73 ( Monti ) i 74 (Brindisi ) od ukupnih 112 stranica..Epizoda se nastavlja u sljedećem broju, pretpostavljam sa obrnutim redoslijedom autora.
No, ono što je iznimno važno za naglasiti jest vrhunski rad obojice autora.
Doista, sasvim dolično za g.Willera i njegovu družinu.

Ukratko bih objasnio par opaski koji se dotiču sitne kritike prema crtanju g.Montija. Naime, ovdje se doima jaka debljina linije, sa puno "oblih" crta koje su dodatno pojačane sa isticanjem karakternih formi.
Monti pokušava biti vrlo detaljan iako postoji par scena u kojem je izgubio orijentir likova u prostoru, u par njih ne raspoznaje se lica aktera.
No, u zaključku rada g.Montija ja sam naprosto uživao. Ja volim takvo crtanje, predstavlja mi pravi užitak u jakom "pečatenju"scene..

Brindisi je sasma drugačiji tip od Montija, iako ćete razlike tek primjetiti u pojedinim likovima koji se ponavljaju u epizodi, poput šerifa ili odvjetnika Dillona koji su posve drugačije osobe po izgledu..Tu se vrlo jako primjeti Montijev i Brindisijev pristup.
U samoj širini na početku ne primjećujete razlike od krupne scene okoliša, prostora i zbivanja, ali kada sam došao do drugog dijela uočio sam briljantan rad i vrhunski talen kod Brindisija.
Naprosto fenomenalno crtanje..Brindisi crta sažeto, jasno, istanačano, sa mesom i krvlju. Sve je određeno u jednostavnosti, čistoći crtanja, skladnosti linija, odličnom odabiru mjera i gabarita, sa puno življim linijama koje pozivaju čitatelja na suradnju..
Dok ovo pišem imam ispred sebe strip ( ili roman kako volim reći..) i listam te stranice o kojim bih rekao mnoštvo toga..Ali, na koncu možda je bolje reći samo jedno; savršeno !
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.