Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 13:00   #121
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
koliko si visok i koliko kg imaš?
ja imam tri njihove jakne i 2 su L a zadnja koju sam uzeo je XL

ja sam 186/88
190 cm, 93,5kg ali po tablici s njihove stranice bi mi pasao L ali nisam siguran ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:47   #122
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
190 cm, 93,5kg ali po tablici s njihove stranice bi mi pasao L ali nisam siguran ...
ne kužim gdje si to vidio jer ono što meni pokazuje da si ti u xl i xxl veličini. moja preporuka, odi u Arena centar i probaj par modela u Intersportu. ne znam šta kupujueš ali dvije tanje njihove imam u L a deblju pernatu u XL veličini. Ovu pernatu ubo prošle godina i ispalo me cca 900 kuna a jakna je 20k/15k nepromočivost/paropropusnost
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:54   #123
Kaj je North Face trgovina u Vlaškoj već zatvorena?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 08:50   #124
Čarape za planinarenje

pozdrav,
zanima me jeli itko za za čarape za planinarenje koje se nose bez gojzerica,
naime kada god mogu hodam bos po planinama,tako sam načuo da imaju takve čarape.
Jeli itko zna gdje se mogu nabaviti?hvala
Demarco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2019., 22:24   #125
pozdrav, imate li preporuku EU online shopova s dobrim izborom kvalitetne planinarkse opreme i dobrim cijenama/popustima? Prije svega me odjeca zanima

hvala!
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:58   #126
znao sam kupovati sa https://www.bergfreunde.eu

nema najjeftinije cijene, ali zna imati stvari na popustima i besplatnu postarinu iznad 100E pa se racunica moze isplatiit.

Po amoazonima se isto da nac svasta

https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ mi je bio OK
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 12:38   #127
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
pozdrav, imate li preporuku EU online shopova s dobrim izborom kvalitetne planinarkse opreme i dobrim cijenama/popustima? Prije svega me odjeca zanima

hvala!
Zar nije logičnije potražiti nešto u domačim trgovinama tipa Iglu ili Kibuba, Vrhunac....Često imaju sezonske popuste, možeš doći k njima, isprobati veličinu i opipati materijal onoga što te zanima i imaju vrhunsku brendiranu robu.. Ovako kupovinom on line riskiraš krivu veličinu pa povrat pa troškovi poštarine i slanja i sl. Ok svatko ima svoj način i odluku samo navodim prednosti i mane takvog načina kupovanja.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 15:47   #128
u Splitu imam samo Iglu i tamo kupujem vecinu opreme, ali neke stvari nikako da docekam na snizenju a kad se snize nema brojeva. Tesko je cesto naci broj i kad nema snizenja jer je vrlo mali prostor, a onda treba narucivati i izgubiti cijelo popodne za oticici u St isprobati nesto.

A neke stvari koje trazim uopce nemaju.
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 14:39   #129
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
u Splitu imam samo Iglu i tamo kupujem vecinu opreme, ali neke stvari nikako da docekam na snizenju a kad se snize nema brojeva. Tesko je cesto naci broj i kad nema snizenja jer je vrlo mali prostor, a onda treba narucivati i izgubiti cijelo popodne za oticici u St isprobati nesto.

A neke stvari koje trazim uopce nemaju.
Već su napomenute meni dvije najdraže stranice bergfreunde.eu (europska grana poznatog americkog backcountry ducana, dakle legit) i www.ultralightoutdoorgear.co.uk

Još neke: exxpozed.eu, bergzeit.co.uk, outnorth.com, backpackinglight.dk , outdoorline.sk , trekkinn.com, sportshoes.com, sportsdirect.hr

Jedino je bitno da je u EU da ne plaćaš carinu (da ne spominjem da američke stranice prikazuju cijenu bez poreza). Ako nisi prethodno isprobao proizvod u nekoj fizičkoj trgovini dobro je naći stranicu koja nudi besplatni povrat pa onda možeš naručiti par modela/veličina i vratiti koje ti ne pašu (ako imaš keša jel).

Ako imaš neki spicifični proizvod isplati se otiči na stranicu tipa pricespy.co.uk i pogledati di je najniža cijena, većina online trgovina u EU je ionako iz engleske. Na ovaj način sam si kupio Inov-8 Roclite 290 tenisice za 50% popusta u sportsshoes.com


Za kraj ću još spomenuti da engleski trekkinn.com ima možda i najniže cijene sveukupno ali nema besplatnu dostavu niti povrat.
emptyfile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 16:25   #130
Quote:
emptyfile kaže: Pogledaj post
Za kraj ću još spomenuti da engleski trekkinn.com ima možda i najniže cijene sveukupno ali nema besplatnu dostavu niti povrat.
Ima najnize cijene, ali je prilicno muljatorska stranica.

Jednom sam narucio obucu za koju su prikazivali da ju imaju na lageru, pa nakon nekoliko tjedana sto nije niti krenula u proceduru otkazao.

Srecom, novac su uredno vratili, neki su se morali vise natezati.


Tek nakon narucivanja sam isao provjeravati recenzije ducana - ocajne su i uredno prikazuju lazno stanje lagera.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2019., 19:41   #131
super, fala!
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 16:41   #132
bok, molim savjet za par stvari

Kupujem kompas, koji i gdje bi ga bilo dobro kupiti, možda webshop jer nisam u ZG. Gledo sam u intersportu al me se nije nešto dojmio, mislim da preko njega nemožeš odrediti azimut. Ni u decatlonu mi nije nešto ponuda, al ja se ne kužim previše pa zato i pitam ovdje.

Kupujem "zamku" znači uže od koliko ono, jel 7 metara, neznam ni sam kakve debljine i dužine, molim savjet.

Kupujem karabinjere, znači ništa određeno neplaniram sad s njima, al da ih imam sa sobom za kakvu potrebu ili kad budem na nekim putevima sa sajlom za osiguranje

Jel vi imate kakav prijedlog šta bi znalo zatrebat u našim šumama, recimo sviđaju mi se ove narukvice paracord sa užetom, kremenom, nožičem i pištaljkom, sve bi znalo dobro doć.

Kupujem i durbin za gledat u planine, njega sam si već izabrao: https://teleskopcentar.hr/proizvod/lacerta-mini-2/ ,mislim da je dobar kompromis težine i veličine sa povećanjem od 10x, može mišljenje i za njega te možda alternativu u tom cjenovnom rangu.

Znam da sam sad nadrobio puno te se unaprijed zahvaljujem tko god ima vremena za kakav savjet.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 17:20   #133
Zaboravio sam da kupujem i prvu pomoć za u planinama, znači mora imat onu smotanu udlagu za prelome, da bude malo bolje opremljena od nekih osnovnih sa 20 različitih flastera i ništa drugog,..

ova stavka mi je još i najbitnija, pošto sam u medicinskoj struci svi će gledat u mene ako je neka hitnoća pa bi volio da bude baš dobra prva pomoć, cijena je nebitna, al mislim od 300-500 kuna da bi se dobilo nešto.

neznam dal sam na pravoj adresi, ako nisam molim usmjerite me na drugi forum, hvala još jednom.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2019., 23:39   #134
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam da kupujem i prvu pomoć za u planinama, znači mora imat onu smotanu udlagu za prelome, da bude malo bolje opremljena od nekih osnovnih sa 20 različitih flastera i ništa drugog,..

ova stavka mi je još i najbitnija, pošto sam u medicinskoj struci svi će gledat u mene ako je neka hitnoća pa bi volio da bude baš dobra prva pomoć, cijena je nebitna, al mislim od 300-500 kuna da bi se dobilo nešto.

neznam dal sam na pravoj adresi, ako nisam molim usmjerite me na drugi forum, hvala još jednom.
Zgodan pribor za PP u Lidlu trenutno, inače...možeš na ebay.
Pribor za prvu pomoć-od najmanjeg do velikog
Udlaga

Eto, još par stvari za preživljavanje (ako si na ebayu imaš cijelu ponudu pod "prepper" ili "survival") i spreman si.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 15:40   #135
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
bok, molim savjet za par stvari

Kupujem kompas, koji i gdje bi ga bilo dobro kupiti, možda webshop jer nisam u ZG. Gledo sam u intersportu al me se nije nešto dojmio, mislim da preko njega nemožeš odrediti azimut. Ni u decatlonu mi nije nešto ponuda, al ja se ne kužim previše pa zato i pitam ovdje.

Kupujem "zamku" znači uže od koliko ono, jel 7 metara, neznam ni sam kakve debljine i dužine, molim savjet.

Kupujem karabinjere, znači ništa određeno neplaniram sad s njima, al da ih imam sa sobom za kakvu potrebu ili kad budem na nekim putevima sa sajlom za osiguranje

Jel vi imate kakav prijedlog šta bi znalo zatrebat u našim šumama, recimo sviđaju mi se ove narukvice paracord sa užetom, kremenom, nožičem i pištaljkom, sve bi znalo dobro doć.

Kupujem i durbin za gledat u planine, njega sam si već izabrao: https://teleskopcentar.hr/proizvod/lacerta-mini-2/ ,mislim da je dobar kompromis težine i veličine sa povećanjem od 10x, može mišljenje i za njega te možda alternativu u tom cjenovnom rangu.

Znam da sam sad nadrobio puno te se unaprijed zahvaljujem tko god ima vremena za kakav savjet.
Kompas:
https://www.iglusport.hr/kompasi-i-kurvimetri a i ostalo što trebaš možeš ovdje pogledati.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 16:38   #136
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
bok, molim savjet za par stvari

Kupujem kompas, koji i gdje bi ga bilo dobro kupiti, možda webshop jer nisam u ZG. Gledo sam u intersportu al me se nije nešto dojmio, mislim da preko njega nemožeš odrediti azimut. Ni u decatlonu mi nije nešto ponuda, al ja se ne kužim previše pa zato i pitam ovdje.

Kupujem "zamku" znači uže od koliko ono, jel 7 metara, neznam ni sam kakve debljine i dužine, molim savjet.

Kupujem karabinjere, znači ništa određeno neplaniram sad s njima, al da ih imam sa sobom za kakvu potrebu ili kad budem na nekim putevima sa sajlom za osiguranje

Jel vi imate kakav prijedlog šta bi znalo zatrebat u našim šumama, recimo sviđaju mi se ove narukvice paracord sa užetom, kremenom, nožičem i pištaljkom, sve bi znalo dobro doć.

Kupujem i durbin za gledat u planine, njega sam si već izabrao: https://teleskopcentar.hr/proizvod/lacerta-mini-2/ ,mislim da je dobar kompromis težine i veličine sa povećanjem od 10x, može mišljenje i za njega te možda alternativu u tom cjenovnom rangu.

Znam da sam sad nadrobio puno te se unaprijed zahvaljujem tko god ima vremena za kakav savjet.

Sve od toga možeš kupiti jeftino u Decathlonu, ili ako ti trebaju malo ozbiljnije stvari jačih (i dosta skupljih) marki - u Iglu Športu ili Kibubi. Kibuba ti ima nekoliko vrsti prvih pomoći, različitih veličina i namjena.

Debljina zamke ovisi o tome za što ju misliš koristiti - ja za alpinizam koristim 5mm i 7mm te 2mm za privezat primopredajnik. Za što točno ti planiraš svoju koristit?

Ako misliš ići po nekim dugačkim i strmim putevima sa sajlom (ferrata), kupi si radije set za samoosiguranje, npr. https://www.iglusport.hr/katalog/37CA%202403/VORTEX
Karabin i zamka će te možda zadržat u slučaju pada, ali u slučaju dugog pada će ti kičmu polomit pošto nema absorbera šoka.

Što se tiče paracord narukvica i sličnih stvari, to sve zvuči potrebno u teoriji, ali meni nikad nisu zatrebale. Za obično jednodnevno planinarenje po suhom u našim šumama dosta ti je ruksak, gojzerice, spremnik za vodu, štapovi i instalirana gps aplikacija na mobitelu. Eventualno sprej za obranu od divljači da se osjećaš sigurnim - mada ni s tim nisam imao problema nikada, životinje uvijek pobjegnu kad me osjete ili vide.
Odjn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 10:52   #137
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam da kupujem i prvu pomoć za u planinama, znači mora imat onu smotanu udlagu za prelome, da bude malo bolje opremljena od nekih osnovnih sa 20 različitih flastera i ništa drugog,..

ova stavka mi je još i najbitnija, pošto sam u medicinskoj struci svi će gledat u mene ako je neka hitnoća pa bi volio da bude baš dobra prva pomoć, cijena je nebitna, al mislim od 300-500 kuna da bi se dobilo nešto.

neznam dal sam na pravoj adresi, ako nisam molim usmjerite me na drugi forum, hvala još jednom.
Koji će ti k.... udlaga. Možeš tako cijeli jedan ruksak nositi samo za prvu pomoć...
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 12:15   #138
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
Koji će ti k.... udlaga. Možeš tako cijeli jedan ruksak nositi samo za prvu pomoć...
U večini slučajeva ne treba ALI može biti od koristi jednom u 100 godina. Isto kao i biciklistička kaciga ili motoristička. Ta udlaga se zarola i ne zauzima puno mjesta i težine pa ako netko ima volje i želje da je nosi, nije loša odluka.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 15:31   #139
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
U večini slučajeva ne treba ALI može biti od koristi jednom u 100 godina. Isto kao i biciklistička kaciga ili motoristička. Ta udlaga se zarola i ne zauzima puno mjesta i težine pa ako netko ima volje i želje da je nosi, nije loša odluka.
Da, ali kao što rekoh tako možeš nositi i hrpu drugih stvari za zlu ne trebalo. Jer ako ti treba udlaga onda ćeš ovako i onako zvati GSS.
A usporedba s kacigom ne stoji jer je kaciga preventiva a udlaga nije.
Ako već nešto misliš nanašati bolje uzmi kompresivni zavoj, ako netko izvrne zglob. To se puno češće dešava nego lom.
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 16:09   #140
interesantna diskusija.

Pa ako se već mora zvat nekoga za pomoć ,logično taj netko će imat sve potrebno.

Mislim si i prvu pomoć složit po svome, ove kupovne imaju od 300 djelova 100 flastera, 50 ziherica, i ništa sve skupa. Kupit jednu dobru nepromočivu torbu i napunit sam po preporukama HPS.

A šta mislite o setu za ugrize zmija. To je dosta hitno i nemože se baš čekat 2 sata pomoć. Ne mislim na antidot, nego na sisaljke.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.