Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 14:03   #5741
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Paranoja je ako si uvjeren da prate bas ciljano tebe, a cinjenica da nas prate manje-vise sve.
Ma da al daj ti to dokaži. Mogu ja reć prati me murja...kad me nitko ne prati...kužiš.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:20   #5742
Pozdrav svima

Dva dana čitam forum i prispitujem se Imala sam psihotične epizode nakon silovanja u 21 godini i završila nekoliko puta na psihijatriji Uspješno sam odradila 24 godine na poslu i napredovala Cijelo vrijeme sam bila na terapiji održavanja Zadnji put je moj , sad bivši , suprug iskoristio moju povijest i nakon obiteljskog nasilja me hospitalizirao Nisam bila agresivna, samo mi je bilo dosta života s njim. U bolnicu je išao meni iza leđa i svašta napričao Dobila sam dijagnozu šizofrenije Bila sam cijelo vrijeme svjesna u bolnici, nisam imala halucinacije niti glasove, jedino sam bila ogorčena na sustav i u najbliže što su mu to dozvolili . Pokušala sam i pobjeći Nakon te hospitalizacije sam bila očajna. Nisam imala nigdje nikoga. Popila sam kutiju normabela Nisam imala halucinacije niti psihozu. Samo očaj i nepovjerenje u sustav i moje nejbliže. Kako i ne bi,Zlostavljač , obiteljski nasilnik me zatvorio,ja pijem tablete a on se provodi. Čak je i djeci prijetio da će ih zatvoriti jer su bili tužni zbog mene. Dobila sam dijagnozu šizofrenije Potegnula sam razvod. Odvjetnica me poslala u Zagreb po drugo mišljenej i psihologijsko testiranje Nalazi su takvi da psihopatologije nama Djecu mi je sud dodijelio, a on je odgovarao na prekršajnom i osuđen za nasilje i dobio je zabranu prilaska 6 mjeseci . Psihijatar u Zagrebu je napisao da nemam šizofreniju jer ne bih mogla tako uspješno funkcionirati tolike godine. Mrzim hospitalizaciju. Nađene su mi traume i to od psihijatrije. Ima li netko slična iskustva s prisilnom hospitalizacijom.Ima li netko iskustva sa olakim pisanjem dijagnoza. Bez obzira na papire koje nikome ne mogu pokazivati, ja sam u traumi . Ljudi me gledaju kako i vas gledaju Povukla sam se iz svih društvenih zbivanja i nosim se kako znam sa problemima On je moje papire kopirao u 20 primjeraka i dijelio po gradu. Imam stigmu. U 21 sam imala psihozu i znam što je to, ali ovo što se dogodilo u zadnjoj hospitalizaciji je bilo njegovo smišljeno nasilje. Eto, i to je moja priča.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:35   #5743
Ma imam izgleda sizofreniju i izgleda sa sam ja los, zao i otrovan. Nisam ni svjestan toga. Ja sam kriv.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:27   #5744
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ma imam izgleda sizofreniju i izgleda sa sam ja los, zao i otrovan. Nisam ni svjestan toga. Ja sam kriv.
imaš shizofreniju isto kao što ju i ja imam.to si ti sebi stavio neke stvari u glavu.kakva shizofrenija. da si stvarno zao,onda ne bi pomišljao da si zao.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:34   #5745
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ma imam izgleda sizofreniju i izgleda sa sam ja los, zao i otrovan. Nisam ni svjestan toga. Ja sam kriv.
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
imaš shizofreniju isto kao što ju i ja imam.to si ti sebi stavio neke stvari u glavu.kakva shizofrenija. da si stvarno zao,onda ne bi pomišljao da si zao.
Neznam poantu ove priče??
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:21   #5746
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
imaš shizofreniju isto kao što ju i ja imam.to si ti sebi stavio neke stvari u glavu.kakva shizofrenija. da si stvarno zao,onda ne bi pomišljao da si zao.
Ma nisam ni dobar, ni dobro. Znam to. Priznajem to. Ne negiram i ne krijem. Sad samo pitanje je koliko sam lud. A dobar i bez grijeha nisam sigurno, i toga sam i svjestan, a i biblija to kaze. Slazem se sa njom, i ne zelim licemjer da budem i govorim da sam dobar i bez grijeha.

Samo se nadam da nisam puno losega i zla ucinio za svog zivota. A dobra ne znam. Nisam nesto puno, niti se sjecam da jesam. A neka se zna da sam se trudio da ne cinim svjesno lose i zlo drugima. Ali jesam losega i zla ucinio drugima u svom zivotu.

= Nazalost
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:40   #5747
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ma nisam ni dobar, ni dobro. Znam to. Priznajem to. Ne negiram i ne krijem. Sad samo pitanje je koliko sam lud. A dobar i bez grijeha nisam sigurno, i toga sam i svjestan, a i biblija to kaze. Slazem se sa njom, i ne zelim licemjer da budem i govorim da sam dobar i bez grijeha.

Samo se nadam da nisam puno losega i zla ucinio za svog zivota. A dobra ne znam. Nisam nesto puno, niti se sjecam da jesam. A neka se zna da sam se trudio da ne cinim svjesno lose i zlo drugima. Ali jesam losega i zla ucinio drugima u svom zivotu.

= Nazalost
a čuj..i tvoje pokajanje puno govori o tebi.kaješ se.to je dobar znak.možda bi se trebao ispovjediti.da ti svećenik da odrješenje od grijeha.nemoj produbljivati svoju krivnju.isus je rekao idi i ne griješi više.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:40   #5748
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Ma nisam ni dobar, ni dobro. Znam to. Priznajem to. Ne negiram i ne krijem. Sad samo pitanje je koliko sam lud. A dobar i bez grijeha nisam sigurno, i toga sam i svjestan, a i biblija to kaze. Slazem se sa njom, i ne zelim licemjer da budem i govorim da sam dobar i bez grijeha.

Samo se nadam da nisam puno losega i zla ucinio za svog zivota. A dobra ne znam. Nisam nesto puno, niti se sjecam da jesam. A neka se zna da sam se trudio da ne cinim svjesno lose i zlo drugima. Ali jesam losega i zla ucinio drugima u svom zivotu.

= Nazalost
Znaci svjestan sam da sam u toku svoga zivota povrijedio neke ljude i nazao im ucinio. A znam da nisam ubica, silovatelj, lopov i slicno. Nadam se da nisam zlikovac. Ali jesam povrijedio i nazao ucinio nekim ljudima pa i sebi, sad ne znam jesam li svjesno, pri razumu. Za mene je to lose i zlo. Zato i kazem da nisam dobar i bez grijeha.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:45   #5749
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
a čuj..i tvoje pokajanje puno govori o tebi.kaješ se.to je dobar znak.možda bi se trebao ispovjediti.da ti svećenik da odrješenje od grijeha.nemoj produbljivati svoju krivnju.isus je rekao idi i ne griješi više.
Tesko. Prvo nisam ni katolik ni pravoslavac ni musliman itd. Nisam ni nevjernik. A ne znam hoce li mi bog oprostiti. Kad umrem valjda saznam kao i valjda svi. Ne moram u raj niti to trazim. Nadam se da druge bog rajem nagradi. Ne mora mene.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:52   #5750
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Znaci svjestan sam da sam u toku svoga zivota povrijedio neke ljude i nazao im ucinio. A znam da nisam ubica, silovatelj, lopov i slicno. Nadam se da nisam zlikovac. Ali jesam povrijedio i nazao ucinio nekim ljudima pa i sebi, sad ne znam jesam li svjesno, pri razumu. Za mene je to lose i zlo. Zato i kazem da nisam dobar i bez grijeha.
Iako jesam od drzave ukrao nisam siguran mislim 2 puta davno ko momcic da se ja i drug tada napijemo. Znaci i lopov sam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:56   #5751
Pamtim dogadzaje iz svog zivota onako, mozda solidno, iako imam veoma lose pamcenje. Kazem izgleda da imam sizofreniju jer sam uvijek cudak bio i sada sam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:13   #5752
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Pamtim dogadzaje iz svog zivota onako, mozda solidno, iako imam veoma lose pamcenje. Kazem izgleda da imam sizofreniju jer sam uvijek cudak bio i sada sam.
Ma nisi čudak šta si zabrijo. Po meni, ali nemoj me krivo shvatit nije ni uvreda niti to želim, ali stvarno doista mislim da kad čovjek ima previše vremena da počne misliti o glupostima. Zašto sam ovo, nisam ovo, pa crnjaci. Probaj se zaokupit nečime, bilo čime šta te interesira i da ne misliš da ni meni nije bilo tako, bilo je. Naročito nakon izlaska iz bolnice. Sto pitanja. Kamo, gdje, kako? Znam nije ti lako ali moraš se probuditi iz te monotonije. I znaš mene možda čeka pučka kuninja za par mjeseci, u poslu mi ne cvjetaju ruže tak da vidiš ipak, možda, tebi nije najgore. Ima i gorih stvari. I nije me to sram reć, jedino mutav čovjek ne vidi di živimo.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:45   #5753
a gle,Visionary,ako sam sebi oprostiš,onda ti je i bog oprostio.to sam čuo od jednog pametnog čovjeka. btw-prije bih rekao da si depresivan nego shizofren.
prestrogo sam sebi sudiš.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:41   #5754
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Ma nisi čudak šta si zabrijo. Po meni, ali nemoj me krivo shvatit nije ni uvreda niti to želim, ali stvarno doista mislim da kad čovjek ima previše vremena da počne misliti o glupostima. Zašto sam ovo, nisam ovo, pa crnjaci. Probaj se zaokupit nečime, bilo čime šta te interesira i da ne misliš da ni meni nije bilo tako, bilo je. Naročito nakon izlaska iz bolnice. Sto pitanja. Kamo, gdje, kako? Znam nije ti lako ali moraš se probuditi iz te monotonije. I znaš mene možda čeka pučka kuninja za par mjeseci, u poslu mi ne cvjetaju ruže tak da vidiš ipak, možda, tebi nije najgore. Ima i gorih stvari. I nije me to sram reć, jedino mutav čovjek ne vidi di živimo.
Ma znam sve to i upravu si ali sam zaglibio i ne znam kako da se izvucem iz gliba.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:44   #5755
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
a gle,Visionary,ako sam sebi oprostiš,onda ti je i bog oprostio.to sam čuo od jednog pametnog čovjeka. btw-prije bih rekao da si depresivan nego shizofren.
prestrogo sam sebi sudiš.
Ma nemogu nikako, i zaglibio sam. A za ovo da sebi prestrogo sudim mozda, ali ja tako mislim da ne, a mislim i da imam neku sizofreniju i depresiju, cak kako sam cuo ide to zajedno.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:05   #5756
Bijah danas kod psihijatrice, nakon mjesec i pol, točno u dogovoreno vrijeme.

Dogovreno je da ću umjesto azolara primati taj isti lijek u depo obliku (Abilify Maintena) u dozi od 400 mg jednom mjesečno. Također sam zatražio Cerson, koji uzimam u krajnjoj nuždi kad ostali lijekovi dovoljno ne uspavaju. Ladiomil i Leponex nismo dirali, i dalje ih pijem po 50 mg navečer sat vremena prije spavanja. Zasluga za moje poboljšanje upravo pripada Leponexu, koji ako nisu doze prevelike, po meni je najbolji lijek za shizofreniju. Pijem ga navečer jer me i uspava pa su to dvije muhe jednim udarcem (rješava me psihoze i nesanice).

Za stanje na faxu se isto nemam šta požaliti, ali to je zato što sam digao studentski kredit kojim ću dobivati sredstva kroz 2 godine, zatim imam jednu godinu počeka, te iste novce (uz povoljnu kamatu) vraćam 7 godina. Naravno da rizik postoji, kao i u svakom kreditu , ali to mi je jedina šansa da završim ovaj fax, zadnja dlaka za koju se hvatam. Ne bih si mogao oprostiti da ga ne završim nakon što sam 1 godinu očistio, a čekaju me još dvije.

Nikome ne bih poželio da mora raditi uz fax, pa da je i zdrav a kamoli još i bolestan. Prošla akad godina je bila za zaboraviti, dao sam samo 2 ispita, toliko se iscrpio jer sam 3 mjeseca radio u Francku jutarnju smjenu a popodne išao na predavanja. Sve to (a i još nešto) je rezultiralo hospitalizacijom za božićno-novogodišnje praznike. Iako je trajala samo 3 tjedna, nisam se potpuno oporavio još 3 mjeseca barem. Nikad više istovremeno šljakat i obavljat studentske obaveze, jer onda niti radim kako treba niti studiram kako treba. Takve izazove ostavljam ambicioznijima i sposobnijima, tj zdravijima.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:43   #5757
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Bijah danas kod psihijatrice, nakon mjesec i pol, točno u dogovoreno vrijeme.

Dogovreno je da ću umjesto azolara primati taj isti lijek u depo obliku (Abilify Maintena) u dozi od 400 mg jednom mjesečno. Također sam zatražio Cerson, koji uzimam u krajnjoj nuždi kad ostali lijekovi dovoljno ne uspavaju. Ladiomil i Leponex nismo dirali, i dalje ih pijem po 50 mg navečer sat vremena prije spavanja. Zasluga za moje poboljšanje upravo pripada Leponexu, koji ako nisu doze prevelike, po meni je najbolji lijek za shizofreniju. Pijem ga navečer jer me i uspava pa su to dvije muhe jednim udarcem (rješava me psihoze i nesanice).

Za stanje na faxu se isto nemam šta požaliti, ali to je zato što sam digao studentski kredit kojim ću dobivati sredstva kroz 2 godine, zatim imam jednu godinu počeka, te iste novce (uz povoljnu kamatu) vraćam 7 godina. Naravno da rizik postoji, kao i u svakom kreditu , ali to mi je jedina šansa da završim ovaj fax, zadnja dlaka za koju se hvatam. Ne bih si mogao oprostiti da ga ne završim nakon što sam 1 godinu očistio, a čekaju me još dvije.

Nikome ne bih poželio da mora raditi uz fax, pa da je i zdrav a kamoli još i bolestan. Prošla akad godina je bila za zaboraviti, dao sam samo 2 ispita, toliko se iscrpio jer sam 3 mjeseca radio u Francku jutarnju smjenu a popodne išao na predavanja. Sve to (a i još nešto) je rezultiralo hospitalizacijom za božićno-novogodišnje praznike. Iako je trajala samo 3 tjedna, nisam se potpuno oporavio još 3 mjeseca barem. Nikad više istovremeno šljakat i obavljat studentske obaveze, jer onda niti radim kako treba niti studiram kako treba. Takve izazove ostavljam ambicioznijima i sposobnijima, tj zdravijima.
Svaka čast Diego.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 02:57   #5758
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Svaka čast Diego.
hvala Vordas kak si ti ?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:49   #5759
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
hvala Vordas kak si ti ?
A čuj meni se malo pogoršalo ovih dana. Možda je to od vremena, neznam, ne gledam telku, tak da uopće ne pratim vrijeme, sam na netu i vele da ovih dana neće bit dobro za kronične bolesnike. Inaće sve ok, kaj se tiće zdravlja, jedino sad zbog vrememena. Ja idem psihički sljedeći tjedan.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:30   #5760
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
A čuj meni se malo pogoršalo ovih dana. Možda je to od vremena, neznam, ne gledam telku, tak da uopće ne pratim vrijeme, sam na netu i vele da ovih dana neće bit dobro za kronične bolesnike. Inaće sve ok, kaj se tiće zdravlja, jedino sad zbog vrememena. Ja idem psihički sljedeći tjedan.
Može biti. Ja osobno nisam meteoropat, što to ne znači da nemam pogoršanja, ali to ne ovisi kod mene o vremenu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.