Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 01:39   #701
Elektronika I (6 ECTS) - e ovo je već malo zajebanija priča, 3 kolokvija, u prvom dijelu ćete ućiti o poluvodičima, što se događa sa elektronima i šupljinama tj. vodljivosti kada se povisi/snizi temperatura okoline poluvodiča, svojstva p.vodiča kad se materijalu dodaju primjese npr.bor, fosfor itd... u drugom ćete učiti o diodama, njihovim svojstvima i vrstama...a u trećem o nečemu što se zove JFET i MOSFET, nebitno, naučit ćete...
e sad, da bi razumjeli gradivo trećeg kolokvija morate znati gradivo drugog kolokvija, a da bi to znali morate znati gradivo prvog, sve se nadovezuje i ima puno detalja no ako budete pratili prvih 5-6 predavanja, olakšat ćete si život...profesor je jako strog ali pravedan, nema pričanja, nema mobitela, na kolokvijima nemojte ni pokušavati prepisivati, sve je uređeno po špagi, prezentacije su jako detaljne i kvalitetne...prolaznost 65%

to je to što se tiće 3.semestra, druga 2 predmeta nisam mogao upisati
karloy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:11   #702
Pozdrav ljudi, upisao sam se ove godine na studij Elektrotehnike pa me zanima koliko mi je potrebno racunalu u nastavi ali i izvan nje, kako ucite za ispite, postoji li nekakva grupa ili stranica sa materijalima? Unaprijed hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:29   #703
Vidim da se dosta opet spominje racunarstvo.

Ovako ljudi ja sam zavrsila taj fax prije godinu dana.

NO ovako cu vam reci. Profesori su sasvim ok. Ima ih naravno i onih koji nisu ok i pred kojima se bolje praviti nevidljiv i proci taj predmet, ali nista nije nemoguce tesko poloziti. To je fax koji biras ako hoces imati diplomu racunarstva u rukama i pri tome osjetiti cari studentskog zivota. Tko god ima malo putra u glavi i zna zagrijati stolicu bez ikakvog problema ce proci sve. Zna biti problema u organizaciji predmeta pa se doogodi da tjedan dana ne spavas vise od 4 sata jer imas 3-4 projekta paralelno za zaversiti, ali na svim fakultetima je vise manje tako. Samo što je to na ritehu samo uoči zavrsetka semestra.

Vidim da se usporeduje tvz i riteh, to je kao da usporedujete kruske i jabuke. Oboje je voce ali opet razlicito. Tvz je veleuciliste i da bi presli na sveuciliste na diplomski studij morate proci razlikovnu godinu koja nije bas lagana. Riteh je ipak stepenicu iznad tvz-a. Diploma tvz-a i riteha nije ista, i nije istina da ce uzeti nekoga prije iz zg-a nego iz rijeke. Kako je na tržištu manjak programera poslodavci ce uzeti koga god mogu a da je kvalificiran za taj posao. Dosta mojih kolega je otislo raditi u zagreb i bez ikakvog problema nasli su posao. Mene evo vrebaju i iz inozemstva da dodem raditi, a imam diplomu riteha u rukama tako da nemojte se opterecivati s tim koja diploma vise vrijedi.

Upišete ono što smatrate da vise zelite. Fax je sasvim ok. Profesori su pristupacni ako vide da se trudite oko njihovog predmeta. Ima par profesora o kojima ne bih htjela puno pricati i kojima zapravo nije mjesto da ikoga ista uce, ali ne predavaju bitne predmete tako da se to da bez problema poloziti. Sve u svemu dobar je to fax i papir koji dobijete kada zavrsite nece biti za brisanje guzice.
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:10   #704
Ima li koga da je na sveučilišnom preddiplomskom studiju brodogradnje da podijeli iskustva sa samog studija. Kritični kolegiji (po prolaznosti itd). Hvala
AncientDweller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:51   #705
Ima li netko da je polagao razlikovne ispite za diplomski studij strojarstva ? Koja je tezina (mat, meh) ?
Kako onda nakon toga (ukoliko se sve polozi) rangira upis na diplomski studij ?
hERODPU is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 22:35   #706
Koliko bodova je bilo dovoljno prošle godine za upad na računarstvo?
Racan212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 23:09   #707
Quote:
hard.fallxxx kaže: Pogledaj post
Vidim da se dosta opet spominje racunarstvo.

Ovako ljudi ja sam zavrsila taj fax prije godinu dana.

NO ovako cu vam reci. Profesori su sasvim ok. Ima ih naravno i onih koji nisu ok i pred kojima se bolje praviti nevidljiv i proci taj predmet, ali nista nije nemoguce tesko poloziti. To je fax koji biras ako hoces imati diplomu racunarstva u rukama i pri tome osjetiti cari studentskog zivota. Tko god ima malo putra u glavi i zna zagrijati stolicu bez ikakvog problema ce proci sve. Zna biti problema u organizaciji predmeta pa se doogodi da tjedan dana ne spavas vise od 4 sata jer imas 3-4 projekta paralelno za zaversiti, ali na svim fakultetima je vise manje tako. Samo što je to na ritehu samo uoči zavrsetka semestra.

Vidim da se usporeduje tvz i riteh, to je kao da usporedujete kruske i jabuke. Oboje je voce ali opet razlicito. Tvz je veleuciliste i da bi presli na sveuciliste na diplomski studij morate proci razlikovnu godinu koja nije bas lagana. Riteh je ipak stepenicu iznad tvz-a. Diploma tvz-a i riteha nije ista, i nije istina da ce uzeti nekoga prije iz zg-a nego iz rijeke. Kako je na tržištu manjak programera poslodavci ce uzeti koga god mogu a da je kvalificiran za taj posao. Dosta mojih kolega je otislo raditi u zagreb i bez ikakvog problema nasli su posao. Mene evo vrebaju i iz inozemstva da dodem raditi, a imam diplomu riteha u rukama tako da nemojte se opterecivati s tim koja diploma vise vrijedi.

Upišete ono što smatrate da vise zelite. Fax je sasvim ok. Profesori su pristupacni ako vide da se trudite oko njihovog predmeta. Ima par profesora o kojima ne bih htjela puno pricati i kojima zapravo nije mjesto da ikoga ista uce, ali ne predavaju bitne predmete tako da se to da bez problema poloziti. Sve u svemu dobar je to fax i papir koji dobijete kada zavrsite nece biti za brisanje guzice.

fino sročeno....samo bih dodala....moj je sin s diplomom bacc riteh-a preskočio master i dobio doktorat na Cambridge-u....

....prema tome....sve se može....nije bitno jel ri ili zg....bitno je koliko znaš i želiš....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 02:31   #708
Post Program razlikovne edukacije za upis na diplomski sveučilišni studij elektrotehnike u Rijeci

Planiram nakon TVZ-a upisati diplomski studij elektrotehnike u Rijeci.
Zanimaju me iskustva ljudi koji su polagali semestar razlike prije upisa. Koliko su predavanja obavezna/neophodna za polaganje? Ima li materijala za udaljeno pracenje nastave? Hvala.
zli-vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2019., 14:17   #709
Je li forum još aktivan?

Trebao bih par informacija o tehničkim fakultetu pa ako ima netko tko trenutno tamo studira neka napiše samo
adrian0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 19:01   #710
Pita kolega da li netko ima iskustva Elektrotehnikom, kakav je studij, da li je težak, šta se ući i da li se iza toga može naći posao

Hvala
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 00:20   #711
Quote:
robertino1985 kaže: Pogledaj post
Pita kolega da li netko ima iskustva Elektrotehnikom, kakav je studij, da li je težak, šta se ući i da li se iza toga može naći posao



Hvala
Bok, ja sam sad pri kraju elektrotehnike.
Iskreno, prve 3 godine su bile bez vecih problema, ali kad gledam u usporedbi sa prijateljima s drugih fakulteta, puno se vise uci.
Uglavnom, par je tezih predmeta, ali se da rjesiti. E onda dolazi diplomski. Četvrta godina je kaos, svi na godini smo bili ludi i iscrpljeni. Meni je bilo grozno, samo učenje tjednima, stres.
Što se tiče posla, ima posla, svi s kojima se družim rade ili su radili barem nešto u struci..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
faith11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2019., 12:19   #712
Quote:
faith11 kaže: Pogledaj post
Bok, ja sam sad pri kraju elektrotehnike.
Iskreno, prve 3 godine su bile bez vecih problema, ali kad gledam u usporedbi sa prijateljima s drugih fakulteta, puno se vise uci.
Uglavnom, par je tezih predmeta, ali se da rjesiti. E onda dolazi diplomski. Četvrta godina je kaos, svi na godini smo bili ludi i iscrpljeni. Meni je bilo grozno, samo učenje tjednima, stres.
Što se tiče posla, ima posla, svi s kojima se družim rade ili su radili barem nešto u struci..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Hvala na odgovoru
robertino1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2020., 23:46   #713
Quote:
zli-vuk kaže: Pogledaj post
Planiram nakon TVZ-a upisati diplomski studij elektrotehnike u Rijeci.
Zanimaju me iskustva ljudi koji su polagali semestar razlike prije upisa. Koliko su predavanja obavezna/neophodna za polaganje? Ima li materijala za udaljeno pracenje nastave? Hvala.
Ovo i mene zanima.
Kamill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 12:53   #714
Pozdrav ekipa
Ima li ovdje netko tko studira brodogradnju ili zna nešto o tome...zanima me je li bolje upisati taj smjer na ritehu ili na FSB-u, kakva se ekipa tu upisuje i kakve su mogućnosti zaposlenja?
Unaprijed puno hvala
ajmemeni73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 23:19   #715
Pozdrav,
Planiram upisati računalstvo na Tehničkom fakultetu u Rijeci i zanima me sve u vezi tog faksa... Koliko ga je teško završiti, koliko treba da se nađe posao nakon njega, mogućnost zaposlenja dok si još na faksu..... Sve u svemu isplati li se studirati računalstvo u Rijeci jednako kao u drugim gradovima (Zagreb, Split...)

Poslano sa mog DUB-LX1 koristeći Tapatalk
arbagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2020., 12:16   #716
Quote:
ajmemeni73 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa
Ima li ovdje netko tko studira brodogradnju ili zna nešto o tome...zanima me je li bolje upisati taj smjer na ritehu ili na FSB-u, kakva se ekipa tu upisuje i kakve su mogućnosti zaposlenja?
Unaprijed puno hvala
Ja sam ti na ritehu, samo sto ne studiram brodogradnju vec strojarstvo. Sasvim je svejedno hoces li se upisati na fsbu ili ritehu, mada je na ritehu nešto malo lakše u odnosu na fsb zbog samih odnosa profesora prema studentima. Samim time, puno je lakse naci stručnu praksu, a kasnije i zaposlenje jer je rijeka i okolica centar brodogradnje u hrvatskoj. Što se tiče zaposlenje, situacija u zadnjih par godina oko brodogradnje nije bajna u hrvatskoj zbog samih stečaja uljanika i 3.maja. No opet, nije nemoguće naći posao jer u rijeci i okolici ima firmi koji se bave projektiranjem brodova za strane kompanije. Ako ne nađeš posao u hrvatskoj, u inozemstvu se može naći bez problema- u italiji, njemačkoj, norveškoj i sl.
Na ovom linku- http://http://www.riteh.uniri.hr/media/filer_public/40/ad/40adc0e3-6051-4b2a-b742-ab6b88be2242/popis_poduzeca_strucna_praksa_brodogradnja.pdf imas popis firmi kojim možeš obaviti stručnu praksu, a kasnije nakon završetka faksa ili u toku studiranja se možeš zaposliti.
Skrillexrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2020., 12:34   #717
Quote:
arbagi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Planiram upisati računalstvo na Tehničkom fakultetu u Rijeci i zanima me sve u vezi tog faksa... Koliko ga je teško završiti, koliko treba da se nađe posao nakon njega, mogućnost zaposlenja dok si još na faksu..... Sve u svemu isplati li se studirati računalstvo u Rijeci jednako kao u drugim gradovima (Zagreb, Split...)

Poslano sa mog DUB-LX1 koristeći Tapatalk
To je sasvim svejedno gdje završiš- bilo na feru, fesbu, tvzu, ritehu i sl.
Studij računarstva na ritehu je lakši u odnosu na fer jer se studente ne ubija u pojam sa svim tim opsežnim i detaljnim gradivima u matematikama i fizikama u odnosu na fer. Samim time, lakše je i upasti u odnosu na fer. Sam koncept studiranja na ritehu je drukciji nego u zagrebu. Potrebno je skupljati bodove na kolokvijima, prisustvima i projektima(zadace, seminari, programski zadaci) da bi se izaslo na završni ispit. Što se tiče zaposlenja, mozes se zaposliti i na 1.godini preddiplomskoga ukoliko imas solidni znanje otprije u programskim jezicima. Posla ima na na pretek, bilo u hrvatskoj bilo u inozemstvu te je IT struka najbrze rastuca u svijetu. Sve ovisi o tebi koliko si zainteresiran za računarstvo. Jedina mana riteha je sto na diplomskom studiju imaš mali broj odabir smjerova u odnosu na fer, ali mozes se iprebaciti na fer ili studirati van kad zavrsis preddiplomski.
Skrillexrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2020., 12:59   #718
Quote:
Skrillexrules kaže: Pogledaj post
Ja sam ti na ritehu, samo sto ne studiram brodogradnju vec strojarstvo. Sasvim je svejedno hoces li se upisati na fsbu ili ritehu, mada je na ritehu nešto malo lakše u odnosu na fsb zbog samih odnosa profesora prema studentima. Samim time, puno je lakse naci stručnu praksu, a kasnije i zaposlenje jer je rijeka i okolica centar brodogradnje u hrvatskoj. Što se tiče zaposlenje, situacija u zadnjih par godina oko brodogradnje nije bajna u hrvatskoj zbog samih stečaja uljanika i 3.maja. No opet, nije nemoguće naći posao jer u rijeci i okolici ima firmi koji se bave projektiranjem brodova za strane kompanije. Ako ne nađeš posao u hrvatskoj, u inozemstvu se može naći bez problema- u italiji, njemačkoj, norveškoj i sl.
Na ovom linku- http://http://www.riteh.uniri.hr/media/filer_public/40/ad/40adc0e3-6051-4b2a-b742-ab6b88be2242/popis_poduzeca_strucna_praksa_brodogradnja.pdf imas popis firmi kojim možeš obaviti stručnu praksu, a kasnije nakon završetka faksa ili u toku studiranja se možeš zaposliti.

Hvala kolega, lijepo je čuti ovo od nekoga s lica mjesta ljudi valjda misle da je zg centar svijeta i bacaju me u teške nedoumice svega 10 dana prije upisa..
ajmemeni73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2020., 14:16   #719
Quote:
ajmemeni73 kaže: Pogledaj post
Hvala kolega, lijepo je čuti ovo od nekoga s lica mjesta ljudi valjda misle da je zg centar svijeta i bacaju me u teške nedoumice svega 10 dana prije upisa..
Opet ovisi gdje upadnes, kako financijski stojis i da li te to stvarno zanima i sl. Sve je na tebi i sretno.
Skrillexrules is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 00:14   #720
Quote:
Skrillexrules kaže: Pogledaj post
To je sasvim svejedno gdje završiš- bilo na feru, fesbu, tvzu, ritehu i sl.

Studij računarstva na ritehu je lakši u odnosu na fer jer se studente ne ubija u pojam sa svim tim opsežnim i detaljnim gradivima u matematikama i fizikama u odnosu na fer. Samim time, lakše je i upasti u odnosu na fer. Sam koncept studiranja na ritehu je drukciji nego u zagrebu. Potrebno je skupljati bodove na kolokvijima, prisustvima i projektima(zadace, seminari, programski zadaci) da bi se izaslo na završni ispit. Što se tiče zaposlenja, mozes se zaposliti i na 1.godini preddiplomskoga ukoliko imas solidni znanje otprije u programskim jezicima. Posla ima na na pretek, bilo u hrvatskoj bilo u inozemstvu te je IT struka najbrze rastuca u svijetu. Sve ovisi o tebi koliko si zainteresiran za računarstvo. Jedina mana riteha je sto na diplomskom studiju imaš mali broj odabir smjerova u odnosu na fer, ali mozes se iprebaciti na fer ili studirati van kad zavrsis preddiplomski.
Hvala na odgovoru!

Poslano sa mog DUB-LX1 koristeći Tapatalk
arbagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.