Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 21:36   #1041
Ajd, zakaj ne, javi, iako kaj se graševine tiče, gotovo sve zapadnije od zapadne Slavonije ispadne više kao iznimka koja potvrđuje pravilo (npr. Petrač), nego pravilo samo...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:31   #1042
Da malo dopišem dopunim dojmove. Dobra je bila organizacija, bili prisutni vinari iz Slavonije, Baranje, Srbije, Mađarske, Austrije i Slovenije. Ja došao slučajno preko frenda, tako da nemam posebno iskustvo u obilaženju vinskih kušaona (stoga mi je običaj pljuvanja vina nastran ali sam u 13 h bio već prilično veseo ).

Od prisutnih vinara sam posebno zapamtio Peraka (bivšeg gl. podrumara Kutjeva) i vinariju Buhač iz Iloka. Jako dobra, a cijenovno jako povoljne (do 45 kn butelja u Vrutku).
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:50   #1043
viš, od Peraka sam mislio uzeti njegovu vrhunsku graševinu ali to nikad nisam napravio, sad budem
što od Buhača je za preporučiti? rekli su mi da njegov vrhunski merlot nije dobar (mislim da je u međuvremenu čak degradiran kao kvalitetno vino) a ništa njegovo nisam probao
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:25   #1044
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
viš, od Peraka sam mislio uzeti njegovu vrhunsku graševinu ali to nikad nisam napravio, sad budem
što od Buhača je za preporučiti? rekli su mi da njegov vrhunski merlot nije dobar (mislim da je u međuvremenu čak degradiran kao kvalitetno vino) a ništa njegovo nisam probao
Ja sam probao Buhačevu graševinu i chardonnay, pohvale za oboje.

Pričao sam s nekim amerom koji pokriva HR za Decanter, on je posebno pohvalio Buhača.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:53   #1045
Preporuke vina: što kupiti, obavezno probati, iskoristiti dobru cijenu

Davno sam pio nekaj črno kv. Buhačevo i ni bilo nekaj..

A Perakova vrh. graševina je ok, al mi nije bolja od usporedive Krauthakerove, Adžićeve, daruvarske pa čak i beljske, tu negde sa standardnom kutjevačkom.
Osim cijenom , jeftinija je i često na akciji u Vrutku pa time možda i bolji bang-4-bucks.
Onak mi je, hm, nedojmljiva, nezapamtljiva, misim dobro je vino, al opet, da ga nisam pio nikom niš lagano.
A stvar je i (te proklete) navike dijelom, sigurno.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:37   #1046
Bihać je prije 2-3 godine imao izvrstan merlot al Slijedeće berbe mu nisu opravdale uspjeh

Graševina mu je solidna, pila sam kvalitetnu za 35 kn, sad je vani vrhunska koju nisam probala

Traminac na Westinu mu je bio fenomenalan
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:25   #1047
mislim da nisam spomenuo Krauthakerov sivi pinot, odlično vino koje je i pomalo fensi... bio sam ga uzeo u Konzumu na nekoj akciji za relativno malih 55 kuna ali vrijedi puno više od toga
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:23   #1048
Valjda sam pogodila temu... da li netko zna gdje se kod nas može kupiti porto?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:25   #1049
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Valjda sam pogodila temu... da li netko zna gdje se kod nas može kupiti porto?
http://www.vrutak.hr/catalog.aspx?search=porto
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:40   #1050
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Valjda sam pogodila temu... da li netko zna gdje se kod nas može kupiti porto?
Vivat fina vina, oko 10- tak vrsta
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:24   #1051
Dižem temu... da li netko zna gdje mogu nabaviti Boutari rose u Hrvatskoj? Ili, ima li šta slično u ponudi kod nas? Hvala!
__________________
To define is to limit.
Ember- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:07   #1052
Evo naletila da je u Intersparu akcijska ponuda vina do 17.10., ako će koga zanimati.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:59   #1053
i to vrlo dobra ponuda: ako kupiš 6 komada bilo kojih butelja onda te vrhunska graševina Kutjevo košta smiješne 32 kune, Perakova isto, plavac Mediterano za 55, ima i postupa i dingača po vrlo niskim cijenama
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:30   #1054
Quote:
appletini kaže: Pogledaj post
Evo naletila da je u Intersparu akcijska ponuda vina do 17.10., ako će koga zanimati.
jedan gepek je vec bio napunjen, drugi cu kroz koji dan standardno odlicni krauthakeri su jeftiniji nego u podrumu
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:24   #1055
kakav je pošip Roso?
vidim da je u Tommyu 20 kuna butelja, sniženo sa 45 pa ne znam da li da ga uzmem, nisam ga nikad probao
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:12   #1056
Bok molim vas preporuku za jako dobar teran. Jedini uvjet je dobavljivost u Zagrebu I to danas I da ne bude slovenski.


Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:02   #1057
There's no such thing as "jako dobar teran"

No, šalu nastranu, imaš u Vrutku Veraldu, to je valjda top of the pops, s obzirom na nagrade i pičke materine, ali košta skoro 200 kuna.

Ako ne želiš baš toliko plaćati premiju za platinasti Decanter, imaš Tomaza upola jeftinijeg, a također je korektno vino (Veraldu nisam probala, pa ne znam, ali znam da kad sam tog Tomaza probala da sam mislila da je čudo kakvo je vino uspio od jebenog Terana napraviti).

A valjda negdje ima i Trapana, ne znam

Samo se nemoj dati navući na vina starija od 2015. - 2014. je bila apsolutni očaj, a sve starije od toga za teran jednostavno više nije to, što god ti prodavači pokušali prodati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:09   #1058
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
There's no such thing as "jako dobar teran"

No, šalu nastranu, imaš u Vrutku Veraldu, to je valjda top of the pops, s obzirom na nagrade i pičke materine, ali košta skoro 200 kuna.

Ako ne želiš baš toliko plaćati premiju za platinasti Decanter, imaš Tomaza upola jeftinijeg, a također je korektno vino (Veraldu nisam probala, pa ne znam, ali znam da kad sam tog Tomaza probala da sam mislila da je čudo kakvo je vino uspio od jebenog Terana napraviti).

A valjda negdje ima i Trapana, ne znam

Samo se nemoj dati navući na vina starija od 2015. - 2014. je bila apsolutni očaj, a sve starije od toga za teran jednostavno više nije to, što god ti prodavači pokušali prodati
Hvala otprilike odgovor kakav sam tražio. Osim uvodnog dijela
Imam uvjet dofurati baš teran, a budući da stalno visim po Julijskoj krajini I navikao sam na refosco (a to je ista pm), nije ni meni mrzak,naprotiv.


Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 22:54   #1059
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Bok molim vas preporuku za jako dobar teran. Jedini uvjet je dobavljivost u Zagrebu I to danas I da ne bude slovenski.
Nedavno sam pio Veraldu i to vino je meni izvrsno. Vino je fakat wow. Možda baš zato jer nema klasične odlike terana. Ničim ne posdsjeća na tipične slovenske kraške terane, a ni na istarske. Nije divlje i taninsko, a sam proizvođač, Luciano Visintin tj. njegov enolog, Slovenac, Uroš Bolčina kaže da se prema grožđu nisu odnosili kao prema klaičnom teranu nego kao da je crni pinot. Jedan od razloga za to je jer potječe iz posve mladog, tek 4 godine starog vinograda.

Ja koji inače jako volim Trapana, njegov teran Terra Mare mi je njegov jedini promašaj. Vino je predivlje, ubitačno taninsko, tako jako barikirano da imam filig da pijem rastopljeno drvo. Nemam pojma uz što bih to vino pio. Probao sam ga uz ovčji sir iz mišine i pršut i nije mi sjelo, a bilo bi mi predivlje i za špekom našpikan komad starog boškarina.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:13   #1060
kakav je vrhunski Zeleni silvanac Orahovica, i jel ima neka godina koju treba izbjegavati?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.