Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 00:26   #3501
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Tema na kojoj pišeš je "nasilje u porodici ", te je stvarno moguće postaviti pitanje zašto se očevima i majkama koji su bili nasilni u braku ne bi moglo (možda i trebalo )uskratiti pravo da viđaju djecu.
Nije u pitanju samo ovaj slučaj, koji je užasan, imamo na temi i KHS čija žena je bila nasilna prema njemu i djeci. A ima pravo da djeca dolaze kod nje, te KHS piše da je ponovo dovela do toga da jedno dijete završi u bolnici i još ih manipulira da lažu o tome(što meni nije jasno zašto dopušta da odlaze kod nje i više nego što je presuda, ali nije mi odgovorio)
Sigurno je da ima pristojan broj razvedenih gdje je bilo nasilja u porodici. Zašto dopustiti da neko i dalje nesmetano uništava djecu? Ima Bogom dano pravo?
AKO netko uništava djecu onda je druga priča. lako bi se moglo dogodit da sa tim propisom dopustite nekoj manipulativnoj gaduri da uništi bivšeg partnera
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:59   #3502
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ne dopustam joj ja,nego zakon
Obiteljski nadilnici takodjer imaju pravo na kontakte s djecom
Ako je betko nadilan,taj moze nasilje pociniti i u 5 minuta kontakta u mjesec dana,tako da zaista ucestalost kontakata nema veze s tim
Nasilnici u rvackoj opcenito nisu adekvatno tretirani,a ni procesuirani jer smo dno dna europskog pravosudja,i ubijek smo bili i uvijek cemo bit
Sudstvu su ljudska prava nasilnika,lopova i svih kriminalaca bitnija od stvarnog stanja
Bas tako!
Ja pisem o ovome, vi kazete kako nije los otac onaj koji bije detetovu majku? Nije los, jer maltretira onu koja je rodila dete? Nije los, iako ce dete imati psihicke posledice gladjuci batine, slusajuci viku?!

Ja nisam pisal da je neki lenji muz automatski los otac ili neki nezainteresovani za seks, vec o ovakvim ludacima!

A takve drzava stiti!
Ovu zenu je drzava kaznjavala sto ne dozvaljava da otac vidja decu, a njega nije kaznjavala sto joj ne uplacuje alimentaciju?

Taj covek je cak bacio kiselinu na automobil jedne zapsolene u CSR-u i ona nije pisnula!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:02   #3503
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
AKO netko uništava djecu onda je druga priča. lako bi se moglo dogodit da sa tim propisom dopustite nekoj manipulativnoj gaduri da uništi bivšeg partnera
A takvih je mnogo vise, nego onih koji tuku zene? Ne preteruj!
S obzirom sta si sve pisao do sada, tvoji postovi se trebaju uzimati sa rezervom...
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:52   #3504
Angry Strašno

Hrvatska država ide u stara vremena sa mišljenjem pučanstva , a izgleda i sa zakonima. Kad sam se žalila na centru, bilo dabvno, veli meni službenica, pa to nije tak strašno, nije vas bacao u zid i udarao cipelama. Jooj, primila sam se za glavu, i takvi će pomoći? Ide mi na povraćanje. Danas sam čitala ovo; http://100posto.hr/news/zlostavljane...te-djedu-mrazu

Izvinjavam se što sam upala kao padobranac, ali morala sam
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:43   #3505
Drage moje sve žrstve nasilja...

Prvo i osnovno što se radi u tim slučajevima je sledeće:

1. Slikavanje modrica
2. Krivična prijava policiji
3. Prijava socijalnoj službi...

S tim da se obavezno traži policijska zaštita jer se uvijek radi o čovjeku psihopati ,,,,to je poznato, jer ne tuku normalni....
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:21   #3506
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno što se radi u tim slučajevima je sledeće:

1. Slikavanje modrica
2. Krivična prijava policiji
3. Prijava socijalnoj službi...

S tim da se obavezno traži policijska zaštita jer se uvijek radi o čovjeku psihopati ,,,,to je poznato, jer ne tuku normalni....
Hajde nemoj pisati neistine na javnom forumu.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:58   #3507
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Hajde nemoj pisati neistine na javnom forumu.
To ti je ona logika:
danas sam tužan = u depresiji sam
boli me glava = imam migrenu
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:22   #3508
Osuđujem nasilje.
Žalim žrtve i mislim da im treba pomoći.
Ali kad su klinci u pitanju, to je poseban level i moja empatija prema žrtvi poprima određene granice.
Svjesna sam štokolma, svjesna sam da je žrtvi teško izaći iz začaranog kruga, ali isto tako ne odobravam enablersko ponašanje.
Nije štokolm šizofrenija da nisi svjestan realnosti i onoga što nasilna okolina čini tvom djetetu.

I da, osoba nasilna prema partneru nije i ne može biti normalan i dobar roditelj.
To je drek od roditelja par ekselans.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 03:33   #3509
Molim vas odgovor, gdje bi se trebalo prijaviti nasilje, na czss ili policiji? Ili oboje? I moze li se na policiju ako je prošlo par dana od napada?
beznadnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 08:09   #3510
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Osuđujem nasilje.
Žalim žrtve i mislim da im treba pomoći.
Ali kad su klinci u pitanju, to je poseban level i moja empatija prema žrtvi poprima određene granice.

I da, osoba nasilna prema partneru nije i ne može biti normalan i dobar roditelj.
Iako zvuci grozno, ja osudjujem one koje trpe nasilje jer kazu kako je on dobar otac!
Da li su se ikad zapitale je li to tako ili sebe zavaravaju?!
Svoju majku bih zaboravila, da mi je npr.tako nesto priredila, d asam imala oca nasilnika, a da nije htela da ode! (Moja je radila, uvek)
Naravno da nije! Najpre sto deca gledaju to ili gledaju majku u losem stanju! Zatim sto ce postoji velika sansa i da oni jednom budu nasilnici!
Onda kazu kako nije bitno sto zena ne radi, ukoliko muz ima dobra primanja!
Naravno da je bitno, jer tada mzoe da ode!
I nikada ne praviti i drugo dete, ako se vec prvo zalomilo sa nasilnikom!

Odgovor na poslednje pitanje ne znam :-(, ne zivim tu.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:14   #3511
Quote:
beznadnazena kaže: Pogledaj post
Molim vas odgovor, gdje bi se trebalo prijaviti nasilje, na czss ili policiji? Ili oboje? I moze li se na policiju ako je prošlo par dana od napada?
Na policiji, može i nakon par dana. Ne treba oboje.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:53   #3512
Hvala puno na odgovoru, bila sam na centru i prijavila sve. Uzasno se osjećam
beznadnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:25   #3513
Jesi sad na sigurnom?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:14   #3514
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Jesi sad na sigurnom?
Iskreno, ne znam. Doma sam. Sad sve ovisi o policiji. Ne znam hoce li ga zadrzati ili ne. Bar dok se malo ne snađem, dođem k sebi. Dugo sam cekala, dugo trpila. Je li normalno da imam osjećaj krivnje, mslm jasno mi je sve, ali dugo sam bila uvjerena da sam sama kriva za to?
Sad sam još u šoku.
beznadnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:31   #3515
Quote:
beznadnazena kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne znam. Doma sam. Sad sve ovisi o policiji. Ne znam hoce li ga zadrzati ili ne. Bar dok se malo ne snađem, dođem k sebi. Dugo sam cekala, dugo trpila. Je li normalno da imam osjećaj krivnje, mslm jasno mi je sve, ali dugo sam bila uvjerena da sam sama kriva za to?
Sad sam još u šoku.


Posve je normalno da osjećaš krivnju, pa čak i sram, nažalost, osjećaj krivnje gotovo da ide "u paketu" s pričama o nasilju. Nisi kriva, i nisi odgovorna, ma koliko si dugo trpjela. Ne znam koja je tvoja priča, ne znam što se sve dogodilo, ali svatko je odgovoran za svoje postupke i uvijek je kriv onaj koji čini nasilje, onaj koji odluči dignuti ruku na drugu osobu.

Žao mi je što si preplavljena svime, nadam se da imaš malo vremena odahnuti. Imaš li neki podršku, nekoga s kim možeš razgovarati?

Ako dobro razumijem, nasilje je trajalo dugo prije nego si se ohrabrila prijaviti. Jeste li u braku, imate li djece? Razmišljaš li o rastavi?
Pretpostavljam da je on sad u istražnom zatvoru? Što ti je rekla policija?

Imaš li kamo otići, roditelje, braću, sestre, nekome kod koga bi mogla ostati neko vrijeme, dok ne prođe šok i najveći strah? Znaš li možda ima li u tvojoj blizini nekakvo sklonište za žrtve obiteljskog nasilja?

Ne moraš odgovarati na ova pitanja, ali možda bi bilo dobro da razmisliš o njima, za ubuduće.
Najveći korak si prevalila, žao mi je što si se našla u toj situaciji, ali stvarno mi je drago što si skupila snage da tome staneš na kraj.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 17:49   #3516
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post


Posve je normalno da osjećaš krivnju, pa čak i sram, nažalost, osjećaj krivnje gotovo da ide "u paketu" s pričama o nasilju. Nisi kriva, i nisi odgovorna, ma koliko si dugo trpjela. Ne znam koja je tvoja priča, ne znam što se sve dogodilo, ali svatko je odgovoran za svoje postupke i uvijek je kriv onaj koji čini nasilje, onaj koji odluči dignuti ruku na drugu osobu.

Žao mi je što si preplavljena svime, nadam se da imaš malo vremena odahnuti. Imaš li neki podršku, nekoga s kim možeš razgovarati?

Ako dobro razumijem, nasilje je trajalo dugo prije nego si se ohrabrila prijaviti. Jeste li u braku, imate li djece? Razmišljaš li o rastavi?
Pretpostavljam da je on sad u istražnom zatvoru? Što ti je rekla policija?

Imaš li kamo otići, roditelje, braću, sestre, nekome kod koga bi mogla ostati neko vrijeme, dok ne prođe šok i najveći strah? Znaš li možda ima li u tvojoj blizini nekakvo sklonište za žrtve obiteljskog nasilja?

Ne moraš odgovarati na ova pitanja, ali možda bi bilo dobro da razmisliš o njima, za ubuduće.
Najveći korak si prevalila, žao mi je što si se našla u toj situaciji, ali stvarno mi je drago što si skupila snage da tome staneš na kraj.
Stalno sam mislila, da mozda nisam rekla ovo ili učinila ono, mozda se ne bi dogodilo. Iako i kada sam se makla i sutila opet je bilo isto.
Imam obitelj, ali ne zelim ih petljati, daleko su. Došli bi tu, bilo bi mi još teze. Znam da bi me podrzali ali ne zelim ispasti slaba.
U braku sam, imamo djecu, trpim od pocetka, dobrih 15ak godina. Ali više nisam mogla.
Bilo je tu svega, samaranja, bacanja u zid, saka, optuzbi, vrijeđanja.
Zbunjena sam, emocije su mi kaos. Ali rekla sam dosta, bez obzira na sve.
beznadnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:00   #3517
Hvala ti Any na podršci, nemaš pojma koliko mi znaci
Da, uzela sam danas sa socijalnog sto mi treba za rastavu, to je slijedeci korak. Uh, još ne mogu vjerovati da se sve ovo događa.
beznadnazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:12   #3518
Svaka ti čast što si se odvažila. Nadam se da su ti djeca relativno velika, da shvaćaju, da će ti biti podrška i da ih neće sve skupa previše pogoditi.
Sretno i samo hrabro.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:17   #3519
Quote:
beznadnazena kaže: Pogledaj post
Stalno sam mislila, da mozda nisam rekla ovo ili učinila ono, mozda se ne bi dogodilo. Iako i kada sam se makla i sutila opet je bilo isto.
Imam obitelj, ali ne zelim ih petljati, daleko su. Došli bi tu, bilo bi mi još teze. Znam da bi me podrzali ali ne zelim ispasti slaba.
U braku sam, imamo djecu, trpim od pocetka, dobrih 15ak godina. Ali više nisam mogla.
Bilo je tu svega, samaranja, bacanja u zid, saka, optuzbi, vrijeđanja.
Zbunjena sam, emocije su mi kaos. Ali rekla sam dosta, bez obzira na sve.
ajme uzas.

cestitam na hrabrosti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:51   #3520
Quote:
beznadnazena kaže: Pogledaj post
Iako i kada sam se makla i sutila opet je bilo isto.
Zato što nije bilo do tebe, da si bila i "najbolja" na svijetu, šamari i udarci su njegov odabir, zapamti to.

Ne znam jesu li te na Centru informirali, kao žrtva obiteljskog nasilja trebala bi imati pravo na besplatnu pravnu pomoć (odvjetnika), to je u nadležnosti ureda državne uprave.

Stvarno si svašta prošla, drago mi je da je došlo vrijeme da prodišeš.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.