Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 18:51   #81
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
To jesi li dragovoljac ili nisi, to nije provjerljivo a što si se hvatao moblilizacije i postotaka kad nemaš pojma, ni isčitat iz teksta ne znaš..znaš nije opasan onaj koji zna da je glup, nego onaj tko je glup a ne zna da je glup.
a gle...možda sam ovih par dana glup. ali to je moj izbor. ti takav izbor nemaš .dakle..pošto sam ovih dana glup , ti kažeš da od Novigrada do Zd nije bilo postrojbi ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:06   #82
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
.. to se lijepo vidjelo po sljedovanju obroka kada smo bili dole ..za 10 ljudii ođe 30 obroka....
Ne preuvelicavaj.... vec sam ti jednom dao link... dnevnik pripadnika HVO-a
http://ljubuski.net/16179-crni-vrhov...atih-dogadjaja
Quote:
Nas je 16 jutros predalo smjenu isto tolikom broju vojnika, sutra nas isti broj ide mijenjati njih. Na ovu moju izjavu nije uopće vidno reagirao, pa mi to postade malo čudno, u jednom trenutku pomislih da nismo došli na pravu adresu. Pokušao sam biti uvjerljiviji, rekao sam da smo zbog toga došli, jer znamo kako im naša pukovnija laže brojno stanje vojske. Na njegov upit kako znam da je brojno stanje krivotvoreno, rekao sam da dobivamo hranu za 100 ljudi, a trebovanje za hranu kuhinja uzima sa spiska iz glavnog zapovjednog centra.Prije nego je od mene oteo riječi iz usta, pokretima glave davao je do znanje kako mi ne vjeruje. Kazao je da takvo nešto jednostavno nije moguće, i da nije stvar samo višku hrane, već taj spisak povlači nečije plaće i druge povlastice sudionika rata.
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:31   #83
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Ne preuvelicavaj.... vec sam ti jednom dao link... dnevnik pripadnika HVO-a
http://ljubuski.net/16179-crni-vrhov...atih-dogadjaja

sorry , moja isprika . ipak bih pričekao što kaže Davor Domazet u svojim "mudrostim" i doskočicama .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:45   #84
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Ne preuvelicavaj.... vec sam ti jednom dao link... dnevnik pripadnika HVO-a
http://ljubuski.net/16179-crni-vrhov...atih-dogadjaja
Koliko god da ih je bilo pa i 16, više ih je bilo od zagrepčana kojih je po mobilizacijskoj špranci trebalo bit minimum 70 000 a i ono što vas je bilo bili su mahom porijeklom iz BiH ili Like i dalmatinske zagore..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:37   #85
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Koliko god da ih je bilo pa i 16, više ih je bilo od zagrepčana kojih je po mobilizacijskoj špranci trebalo bit minimum 70 000 a i ono što vas je bilo bili su mahom porijeklom iz BiH ili Like i dalmatinske zagore..
jeli imaš link o toj svojoj tvrdnji ili je to priča koju pričate uz čijalo i gange ?ti uvijek tražiš linkove , čovjek ti lijepo dao link . ili vi bosanci imate ekskluzivno pravo objevljivati što hoćete bez ikakvog linka. Usput nisi odgovorio na moje pitanje o praznom prostoru ,bez postojbi između Novigrada i Zadra . i upće ne shvaćaš što je čovjek htio reći... Da , čudi kako nije slavonaca i zagoraca bilo u postrojbama ...sve bosanci u 1. 7 , 2 3 i 5 gbr...mislmi da ih je bilo oko 150 %
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:05   #86
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jeli imaš link o toj svojoj tvrdnji ili je to priča koju pričate uz čijalo i gange ?ti uvijek tražiš linkove , čovjek ti lijepo dao link . ili vi bosanci imate ekskluzivno pravo objevljivati što hoćete bez ikakvog linka. Usput nisi odgovorio na moje pitanje o praznom prostoru ,bez postojbi između Novigrada i Zadra . i upće ne shvaćaš što je čovjek htio reći... Da , čudi kako nije slavonaca i zagoraca bilo u postrojbama ...sve bosanci u 1. 7 , 2 3 i 5 gbr...mislmi da ih je bilo oko 150 %
Ti još nisi skužio da služiš za sprdnju a ne za razgovor..

pogledaj dokumentarac o Maslenici..ako si ga sposoban skužit..

ako nisi informatički pismen da ga nađeš ja ću ti kasnije dat link.

Nitko nije spominjao od novigrada do zadra da nema postrojbi

Po mobilizacijskoj špranci minimum 70 000 zagrepčana je trebalo biti moblizirano.

Koliko ih je bilo?'
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:21   #87
Zg branitelji

Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
...Po mobilizacijskoj špranci minimum 70 000 zagrepčana je trebalo biti moblizirano. Koliko ih je bilo?'
Ako je za vjerovati Večernjaku, toliko nas je približno i bilo.

https://www.vecernji.hr/zagreb/pogle...itelja-1008159
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:01   #88
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
Ako je za vjerovati Večernjaku, toliko nas je približno i bilo.

https://www.vecernji.hr/zagreb/pogle...itelja-1008159
Hrvatska je najviše mobiliziranih vojnika imala u Oluji netko kaže 150 000 neko 200 000 a sam Zagreb 60 000. Kako da ne.

u vojsku je išao samo tko je htio i eventualno u Oluju mobilizirani par dana.

kad se lomila stvar 1991 nije sveukupno bilo 60 000 vojnika HV-ea a kamoli Zagrepčana. I to zagrepčana je bilo većina porjeklom iz Hercegovine i Bosne..pa su oni sad ti zagrepčani..kad ih treba pljunut onda su Bosannčine a kad se treba kitit s njima onda su zagrepčani..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:42   #89
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Hrvatska je najviše mobiliziranih vojnika imala u Oluji netko kaže 150 000 neko 200 000 a sam Zagreb 60 000. Kako da ne.

u vojsku je išao samo tko je htio i eventualno u Oluju mobilizirani par dana.

kad se lomila stvar 1991 nije sveukupno bilo 60 000 vojnika HV-ea a kamoli Zagrepčana. I to zagrepčana je bilo većina porjeklom iz Hercegovine i Bosne..pa su oni sad ti zagrepčani..kad ih treba pljunut onda su Bosannčine a kad se treba kitit s njima onda su zagrepčani..
ti si bio u naj užem vrhu HV kada u se ljudi mobilizirali , pa znaš da je podatak iz Večernjaka laž ili uobičajeno mlatiš praznu slamu kad te netko poklopi argumentima ? Gdje se može vidjeti dokument li vjerodostojan podatak da su u početcima rata u Hr zng i mup popunjavali uglavnom ljudi iz BIH ili porijeklom iz BIH ? . Ti si se jaro pogubio ..nitko ne spori da je dio ljudi (velika manjina u odnosu na nas ) iz BIH došao i uključo se u postrojbe HV-a i MUP-a. nitko ne broji krvna zrnca pripadnicima hv-a . rasprava se ponovo odmakla ot teme i i počeli smo o kukavičluku i dezerterstvu pripadnika POSTROJBE koja se zvala HVO. Lijepo to kaže i Glasnović , zap HVO-a i Zapovjednici koji su bili na ratištima bosne i vidjeli da je to u biti smeće od vojske (zap bojne 9. gbr Arbanas) . Možda ljudi koji ne znaju puše takve laži kao što ti to prezeniraš , ali ne pokušavaj to prodavati ljudima koji su svjedoci događaja . Pa čak i sami pripadnici hvo-a , oni koji su iskreni i nisu iskompleksirani , priznaju tko su i što su bili zap HVO-a ikako je ta tzv vojska funkcionirala .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:10   #90
26:34 ...nek vide šminkeri zagrebački gdje se naši dečki bore..

https://www.youtube.com/watch?v=2S0sJVIzK5o

60 000 ljudi a Farkašić i faktički prilaze Zagrebu brani nekoliko desetaka ljudi..

Zagrebačka zlatna mladež..kako piše Globus u to vrijeme orgija..popularne su orgije u vilama "zlatne mladeži"..pije se alkohol u potocima, lajne su vuku kroz nozdrve a nekoliko desetaka ljudi brani prilaz glavnom gradu..

Zadnje uređivanje sedan : 24.10.2017. at 23:42.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:16   #91
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
26:34 ...nek vide šminkeri zagrebački gdje se naši dečki bore..

https://www.youtube.com/watch?v=2S0sJVIzK5o

60 000 ljudi a Farkašić i faktički prilaze Zagrebu brani nekoliko desetaka ljudi..

Zagrebačka zlatna mladež..kako piše Globus u to vrijeme orgija..popularne su orgije u vilama "zlatne mladeži"..pije se alkohol u potocima, lajne su vuku kroz nozdrve a nekoliko desetaka ljudi brani prilaz glavnom gradu..
ponovo pričaš o početcima rata . nikada nitko nije tvrdio da su se svi odazvali pozivu domovine . već sam rekao da tenk protiv lovačke puške , baš i ne ide. a i ovaj koji je to rekao ima naglasak kao da je iz Lištice ili Duvna
Usput , do dan danas se nije ništa promjenilo kod zlatne mladeži..i dalje se pije i šmrče .. A i tih "desetak " ljudi se uspjelo obraniti ...Moraš nači jače argumenta da obraniš sprdnju zvanu HVO.
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 11:05   #92
Dok se zagrebačka mladost opija, kurva i šmrče a rat na prilazima grada dotle "seljačine" iz Hercegovine Bosne i Dalamtinske zagore krvare.

Posušje, Ljubuški, Široki, Bos. Posavina

ovo je snimak iz vremena ( 19991-va) kad su "gaće parale" a ne mobilizacija par dana pa ja ratnik. I koliko dana borbenog sektora..30 a rat trajao 4 godine.

https://www.youtube.com/watch?v=7YC5kdlHEqU

tako je 4-ta gardijska nazivana pa njoj 90% ljudi Imotski kao prvo pa Sinj, Hercegovina i sl.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:09   #93
Priča vam je dno dna i klasika ove države. Gdje je tko bio, od kuda i koliko. Tko kome treba zahvaljivati i tko je šmrkao gdje

Koliko vi godina imate? Teška infantilna rasprava i odron mozga..

Bilo je tako da je šaka ljudi htjela ići dobrovoljno kad je najviše zagustilo na početku. Bilo je i tako da je masa ljudi od dole došla i to baš masa unutar šake onih koji su spremno krenuli. Bilo je i tako da se ginulo za njihove kuće kada je trebalo dole.

Sve u svemu ovo mjerkanje koga i gdje je poput razvoda kada se baca prljav veš van

Inače ove fore katolici iz BiH i strana država

Provociranja na razini osnovne škole,doslovno
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:43   #94
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Dok se zagrebačka mladost opija, kurva i šmrče a rat na prilazima grada dotle "seljačine" iz Hercegovine Bosne i Dalamtinske zagore krvare.

Posušje, Ljubuški, Široki, Bos. Posavina

ovo je snimak iz vremena ( 19991-va) kad su "gaće parale" a ne mobilizacija par dana pa ja ratnik. I koliko dana borbenog sektora..30 a rat trajao 4 godine.

https://www.youtube.com/watch?v=7YC5kdlHEqU

tako je 4-ta gardijska nazivana pa njoj 90% ljudi Imotski kao prvo pa Sinj, Hercegovina i sl.
mislim da je spomenuo i rođene Zagrepčane i Slavonce.. nitko nije rekao da su Zagrepčani i Slavonci napuštali položae kao što to nabijaju HVO-u na nos.
Opet ponavljam nitko ne spori da su ljudi van hr dolazili u rat u Hr...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:05   #95
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Koliko god da ih je bilo pa i 16, više ih je bilo od zagrepčana kojih je po mobilizacijskoj špranci trebalo bit minimum 70 000 a i ono što vas je bilo bili su mahom porijeklom iz BiH ili Like i dalmatinske zagore..
Pitanje je koliko je uopce po Zagrebu poslano poziva za mobilizaciju pocetkom 90-ih. Tada sam bio u osnovnoj skoli i iz mog razreda od nas 30ak, mozda je od nas max 5 netko iz uze obitelji imao nekog na ratistu, a nitko nije pobjegao u Njemacku. Zaboravljas da u Zagrebu ima ljudi iz svih krajeva i ljudi koji su se javljali dobrovoljno nisu isli u neke Zagrebacke brigade, nego u lokane ovisno o kraju iz kojega dolaze, sto je i logicno, idu branit svoju djedovinu i tamo su najefikasniji s obzirom da najbolje poznaju teren.
Konstanto napadas TheWorm-a i izvrces njegove tvrdnje, a ne prihvacas ono sto on tvrdi i naglasava, a ja sam potvrdio pricom bivseg pripadnika HVO-a (savjetujem procitati sve price iz serijala, zanimljivo stivo). Problem nije u 16 boraca koji su bili na polozajima, problem je ostalih 84 koji su dobivali place, a sada i sve ostale povlastice na temelju onih 16 nesretnika koji su riskirali svoje zivote. I ovih 16 od 100 tj 16% nije postotak onih koji su se odazvali na mobilizaciju, ovih 100 cine sve koji su se sluzbeno odazvali, tako da je zapravo realno stanje nize od ovih 16%
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:45   #96
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Pitanje je koliko je uopce po Zagrebu poslano poziva za mobilizaciju pocetkom 90-ih. Tada sam bio u osnovnoj skoli i iz mog razreda od nas 30ak, mozda je od nas max 5 netko iz uze obitelji imao nekog na ratistu, a nitko nije pobjegao u Njemacku. Zaboravljas da u Zagrebu ima ljudi iz svih krajeva i ljudi koji su se javljali dobrovoljno nisu isli u neke Zagrebacke brigade, nego u lokane ovisno o kraju iz kojega dolaze, sto je i logicno, idu branit svoju djedovinu i tamo su najefikasniji s obzirom da najbolje poznaju teren.
Konstanto napadas TheWorm-a i izvrces njegove tvrdnje, a ne prihvacas ono sto on tvrdi i naglasava, a ja sam potvrdio pricom bivseg pripadnika HVO-a (savjetujem procitati sve price iz serijala, zanimljivo stivo). Problem nije u 16 boraca koji su bili na polozajima, problem je ostalih 84 koji su dobivali place, a sada i sve ostale povlastice na temelju onih 16 nesretnika koji su riskirali svoje zivote. I ovih 16 od 100 tj 16% nije postotak onih koji su se odazvali na mobilizaciju, ovih 100 cine sve koji su se sluzbeno odazvali, tako da je zapravo realno stanje nize od ovih 16%


dao sam mu link da vidi kakav im je bio odaziv.. međutim vrlo brzo je preskočio tu temu
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:00   #97
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Pitanje je koliko je uopce po Zagrebu poslano poziva za mobilizaciju pocetkom 90-ih. Tada sam bio u osnovnoj skoli i iz mog razreda od nas 30ak, mozda je od nas max 5 netko iz uze obitelji imao nekog na ratistu, a nitko nije pobjegao u Njemacku. Zaboravljas da u Zagrebu ima ljudi iz svih krajeva i ljudi koji su se javljali dobrovoljno nisu isli u neke Zagrebacke brigade, nego u lokane ovisno o kraju iz kojega dolaze, sto je i logicno, idu branit svoju djedovinu i tamo su najefikasniji s obzirom da najbolje poznaju teren.
Konstanto napadas TheWorm-a i izvrces njegove tvrdnje, a ne prihvacas ono sto on tvrdi i naglasava, a ja sam potvrdio pricom bivseg pripadnika HVO-a (savjetujem procitati sve price iz serijala, zanimljivo stivo). Problem nije u 16 boraca koji su bili na polozajima, problem je ostalih 84 koji su dobivali place, a sada i sve ostale povlastice na temelju onih 16 nesretnika koji su riskirali svoje zivote. I ovih 16 od 100 tj 16% nije postotak onih koji su se odazvali na mobilizaciju, ovih 100 cine sve koji su se sluzbeno odazvali, tako da je zapravo realno stanje nize od ovih 16%
Po kojim kriterijima je birano tih 5. kakva je to mobilizacija. To je smiješno.

Naravno da ću ignorirat ovog cirkusanta. Kad je odgovorio i na jedno pitanje. Nikad. pročitao sma priču "Crni vrhovi" inače posdtoji toponim "Crni vrh". Crni vrhovi ne postoje.

Može se vjerovati čovjeku a ne mora možda je frustriran. Ovaj komopleksaš kad god mu podastreš neki dokumnet iz HVO..on kaže njima da vjerujem njima..hahaha..a sad vjeruje kad mu paše..paše mu i Glasnović ponekad..inače mu je sve iz HVO-a laž..

pa tom cirkusantu sam ja jednom citirao nešto kad je Praljak govorio iz knjige "Herecgovci na ognjenim vratima Bosne" a on se sprdao kao e ako su Hercegovci onda će puno saznat..a nije znao da je to knjiga muslimanskog zapovjednika Esada Šejtanića zapovjednika muslimanske brigade Bregava..gdje on misli na Hercegovce muslimane na "ognjenim vratima Bosne"..

Onda je na navođenje dokumanta o gubicima 4-og i 6-og muslimanskog korpusa u borbi sa Hrvatima pisao..kakvi gubici pa ja sam bio tamo to je laž..jer je on čučao i srao iza jednog grma kod G. vakufa sedam dana..šta znaju muslimanski generali koliko im je ljudstva izgiunulo..čučavac zna bolje.

i tak
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:36   #98
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Po kojim kriterijima je birano tih 5. kakva je to mobilizacija. To je smiješno.

Naravno da ću ignorirat ovog cirkusanta. Kad je odgovorio i na jedno pitanje. Nikad. pročitao sma priču "Crni vrhovi" inače posdtoji toponim "Crni vrh". Crni vrhovi ne postoje.

Može se vjerovati čovjeku a ne mora možda je frustriran. Ovaj komopleksaš kad god mu podastreš neki dokumnet iz HVO..on kaže njima da vjerujem njima..hahaha..a sad vjeruje kad mu paše..paše mu i Glasnović ponekad..inače mu je sve iz HVO-a laž..

pa tom cirkusantu sam ja jednom citirao nešto kad je Praljak govorio iz knjige "Herecgovci na ognjenim vratima Bosne" a on se sprdao kao e ako su Hercegovci onda će puno saznat..a nije znao da je to knjiga muslimanskog zapovjednika Esada Šejtanića zapovjednika muslimanske brigade Bregava..gdje on misli na Hercegovce muslimane na "ognjenim vratima Bosne"..

Onda je na navođenje dokumanta o gubicima 4-og i 6-og muslimanskog korpusa u borbi sa Hrvatima pisao..kakvi gubici pa ja sam bio tamo to je laž..jer je on čučao i srao iza jednog grma kod G. vakufa sedam dana..šta znaju muslimanski generali koliko im je ljudstva izgiunulo..čučavac zna bolje.

i tak
uvijek...ako nisi zapamtio pitaj ponovo... možda sam i srao iza grma , ali ipak sam bio tamo . pitanje je dali si ti bio tamo. nije bilo 7 dana nego otprilike 40... a o gubitcima muslimana , ne znam... ako su pravili brojno stanje kao što je bio običaj u HVO-u onda tu može biti svašta . Znači i ovaj iz HVO-a što je pisao o Crnim vrhovima je frustrirani lažov ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:08   #99
Pa ti si rekao da ne vjeruješ nikome i ničemu što dolazi iz HVO-ea pa što bi sad ovom vjerovao..odakle sad to naglo povjerenje..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:04   #100
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Po kojim kriterijima je birano tih 5. kakva je to mobilizacija. To je smiješno.
Ne znam kakva je bila, ali znam kakva nije bila, nije bila opca mobilizacija, niti se ikad spominjalo da je po Zg bilo opce mobilizacije.
theD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.