Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 22:12   #481
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Pih! To je znak OGROMNOG nedostatka mašte, kreativnosti, ideja u ovo doba kada je k'o fol sve moguće - ima se pristup svemu, internet, olakšano školovanje, i sve to, da sada "ne odem u krivi sokak".

Svega ima, a ne može se stvoriti prava stvar, bez obzira govorili o stripu, filmu ili nečemu trećem.
I onda se bojaju stripovi. Ma može se Alan Ford obojati kako hoće, ja cijenim one brojeve koje su stvorili zajedno Luciano Secchi i Roberto Raviola. Čim je drugačije bilo nacrtano, već sam to, na neki način odbacio - ali OK,.... Alan Ford je Alan Ford.

Ali neće pridobiti nove fanove - to će im biti malo teže.
Mislim da nisam dovoljno obrazložio.
Stripovske kuće od nečeg moraju živjeti, a mladih strip fanova je premalo da bi oni svojom potražnjom za novim stvarima držali izdavače u plusu.
Pa se fino izda Alan Ford u boji i pokupi lova od zagriženih starih fanova koji jednostavno moraju imati i AF u boji.

Recimo Bonelli zbog i dalje solidne prodaje Texa i svih njegovih edicija može sebi priuštiti da gura neke serijale koji imaju slabu nakladu.

Kreativnosti ima, samo moja generacija slabo čita stripove, zapravo slabo se uopće cijeni knjiga, strip itd.
Strip je nekada bio kvalitetna zabava za mase cijenom pristupačna, danas sve više postaje elitistički prostor okupljanja "geekova" i sličnih. A cijene su često paprene.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:00   #482
Uvijek sam se pitao zašto su Luciano Secchi i Roberto Raviola smjestili grupu TNT u New York, tj. radnju Alan Forda u SAD-e, a ne U Evropu?

Također sam se uvijek pitao, pretpostavljao da su inspiraciju imali u gomili špijunskih filmova, koji su bili posljedica hladnog rata?

Čitao sam ( kao dijete - osnovna i srednja škola ) Marty Misteriju, Zagora, Kapetan Miki, itd., ali Alan Ford uvijek na prvom mjestu.

Da li se na kioscima Tiska mogu nabaviti njihovi stripovi Satanik? Sada sam par puta ( nisam mogao odoliti ) uzeo Alan Fordove u boji.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 13:50   #483
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Uvijek sam se pitao zašto su Luciano Secchi i Roberto Raviola smjestili grupu TNT u New York, tj. radnju Alan Forda u SAD-e, a ne U Evropu?
Također sam se uvijek pitao, pretpostavljao da su inspiraciju imali u gomili špijunskih filmova, koji su bili posljedica hladnog rata?
Čitao sam ( kao dijete - osnovna i srednja škola ) Marty Misteriju, Zagora, Kapetan Miki, itd., ali Alan Ford uvijek na prvom mjestu.
Da li se na kioscima Tiska mogu nabaviti njihovi stripovi Satanik? Sada sam par puta ( nisam mogao odoliti ) uzeo Alan Fordove u boji.
New York je "univerzalan" grad. Mogao je biti i Rim, London, Pariz (podijeljeni Berlin baš i ne), ali bi onda lako moguće patili od "malomišćanskih" stereotipa

Uzor za AFa je James Bond, a sam AF izgleda kao Lawrence od Arabije
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:47   #484
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
alan ford NIKADA nije bio u boji koliko se jos u magli sjecam tog stripa.. fantastican strip u originalnom izdanju.. dok su jos Luciano Secchi i Roberto Raviola bili kreatori i Nenad Brixy prevodilac..
a kad smo vec kod starih stripova.. zna li netko gdje se moze naci Ironside ili diabolik ili pauk?? nekada stripovi istog formata kao i alan ford a djelomicno objavljeni u plavom vjesniku kojeg se vjerovatno nitko od vas ni ne sjeca a kasnije u panorami pa u stripoteci panorami pa na kraju u stripoteci ..hvala na ljubaznom ( i korisnom) odgovoru

ps

modesti blaise bih isto mogao ponovo prolistati... ck mi se cini da je animirana serija ARCHER napravljena po uzoru na modesti

Jučer sam na kiosku Tiska vidio roman Diabolik - u ALAN FORD formatu. Prodaje se u paketu od tri komada, na akciji - tri komada za 18kn, mislim,..... koliko se sjećam,......

A Satanik? Da li je ova strip izlazio kod nas?

http://comicvine.gamespot.com/satani...o/4000-489080/
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 08:32   #485
Za satanik znam da je izlazio kod nas zajedno s Kriminal, ali samo je nekoliko brojeva izdano. Ionako po meni preloš strip.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:49   #486
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
alan ford NIKADA nije bio u boji koliko se jos u magli sjecam tog stripa.. fantastican strip u originalnom izdanju.. dok su jos Luciano Secchi i Roberto Raviola bili kreatori i Nenad Brixy prevodilac..
a kad smo vec kod starih stripova.. zna li netko gdje se moze naci Ironside ili diabolik ili pauk?? nekada stripovi istog formata kao i alan ford a djelomicno objavljeni u plavom vjesniku kojeg se vjerovatno nitko od vas ni ne sjeca a kasnije u panorami pa u stripoteci panorami pa na kraju u stripoteci ..hvala na ljubaznom ( i korisnom) odgovoru

ps

modesti blaise bih isto mogao ponovo prolistati... ck mi se cini da je animirana serija ARCHER napravljena po uzoru na modesti
Da. Kod ovih Alan Fordova u boji, čudim se, kako im se da bojati te stripove? Kvalitetno je obojano..... svaka čast. Kao da je Roberto Raviola, naravno u dogovoru sa Luciano Secchi-ijem, u startu imao namjeru da stripovi budu bojani, zar ne?
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:04   #487
Jel tko ima ili se sjeca ponovno ozivljenog plavog zabavnika koji je izlazio negdje devedesetih? Gdje bi se to moglo nabavit?

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:35   #488
Quote:
antinjo kaže: Pogledaj post
Jel tko ima ili se sjeca ponovno ozivljenog plavog zabavnika koji je izlazio negdje devedesetih? Gdje bi se to moglo nabavit?

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
stripovi.com, nuskalo.hr ili aukcije.hr od "hr domena".
Nike581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 11:44   #489
Postovani ljubitelji Alan Forda molim vas pomoc. U jednom broju, epizodi, postoji slicica koja prikazuje groblje sa svom uobicajenom dekoracijom eksterijera te vrste: humcima, grobovima, krizevima itd. Na nadgrobnim spomenicima su istaknuti prilicno duhoviti natpisi, a ja se sjecam od tih samo dva: "OVDJE LEZI NETKO, A NE ZNA SE TKO" i "TKO LEZI, NE BJEZI"
Zna li netko o kojem broju Alana forda se radi i pod kojim nazivom? Hvala.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:36   #490
Evo jos tih epitafa ako cu time pomoci. Je li to sve iz epizode "Sastanak na groblju" mozda?

Ovdje leži netko, a ne zna se tko.

Umro je ovaj jadnik.

Ovdje je trebao biti kip, ali nije bilo dosta novaca.

Ovdje leži, ne bježi, jer nije svježi.

John Veseljak. Zaboravio disati.




Ovdje ne leži Al Capone! Nikad nije stigao.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:18   #491
I meni bi dobro došla pomoć. U nekom trenutku netko od ekipe Alana Forda nešto korisno napravi, ali naravno da ne dobije nikakve pare za to. I onda komentira: "Znači opet medalja, ništa pare?" (ili nešto slično tome, ali svakako je u pitanju medalja)

Da li itko ima ideju u kojoj epizodi je ta scena?
novidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:19   #492
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Postovani ljubitelji Alan Forda molim vas pomoc. U jednom broju, epizodi, postoji slicica koja prikazuje groblje sa svom uobicajenom dekoracijom eksterijera te vrste: humcima, grobovima, krizevima itd. Na nadgrobnim spomenicima su istaknuti prilicno duhoviti natpisi, a ja se sjecam od tih samo dva: "OVDJE LEZI NETKO, A NE ZNA SE TKO" i "TKO LEZI, NE BJEZI"
Zna li netko o kojem broju Alana forda se radi i pod kojim nazivom? Hvala.
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Evo jos tih epitafa ako cu time pomoci. Je li to sve iz epizode "Sastanak na groblju" mozda?

Ovdje leži netko, a ne zna se tko.

Umro je ovaj jadnik.

Ovdje je trebao biti kip, ali nije bilo dosta novaca.

Ovdje leži, ne bježi, jer nije svježi.

John Veseljak. Zaboravio disati.




Ovdje ne leži Al Capone! Nikad nije stigao.
Da. To ti je Sastanak na groblju br. 101. To mogu potvrditi.

Quote:
novidan kaže: Pogledaj post
I meni bi dobro došla pomoć. U nekom trenutku netko od ekipe Alana Forda nešto korisno napravi, ali naravno da ne dobije nikakve pare za to. I onda komentira: "Znači opet medalja, ništa pare?" (ili nešto slično tome, ali svakako je u pitanju medalja)

Da li itko ima ideju u kojoj epizodi je ta scena?
Ovo mi zvuči poznato, ali trebam još podataka......


A tko zna, koja je to epizoda - Bob Rock se spušta padobranom i upada u dimnjak. Ali ne u dimnjak broda, već u dimnjak neke kuće ili tvornice?
Ovo kada Bob Rock upada u dimnjak broda - mislim da je to epizoda STUPICA ZA GRUPU TNT ( nisam siguran ).
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 13:18   #493
koje epizode Alen Forda imaju neku sportsku tematiku?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 23:15   #494
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
koje epizode Alen Forda imaju neku sportsku tematiku?
Golf - golf
Derbi - jahanje
Gužva u Monte Kablu - automobilizam
Sportska afera - nogomet
Zabranjeni udarac - boks
Bob na bobu - bob
Ružičasta majica za Boba - biciklizam
Da se okladimo? - tenis
Osveta šahom - šah
Zlatni pokal - nogomet

Mislim i da je Pet metaka tenis, morao bih pogledati u strip.

Drugo mi ne pada na pamet i ne nalazim po naslovnicama.
dvadesetdevet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 13:57   #495
Prodajem očuvane brojeve Alana Forda 5 kuna po stripu. Radi se o naslovima:

Konspiratorova osveta
Kad srce radi bi-bam, ba-bam
Šaljivčina
Pokajnik
Vesela dolina
Plati 2, ubij 3
Ime mi je Font, Alex Font
Ubojica je ostavio svoj trag
Pljačkaš
Božićna šala

Prednost Zagrepčani, zainteresirani, molim u inbox. Hvala.
__________________
Klasa optimist!
180perminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 22:06   #496
stari / novi link za strip Alan Ford:

http://skab612.com/AlanFord/index.html

.......odličan i još uvijek radi.

__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2018., 02:33   #497
Pozdrav svima!

Čitao sam AF kao klinac pa kao malo stariji klinac, a čitam ga i sad.
Nažalost, sve svoje primjerke sam u jednoj epizodi poklonio pa me sad snašla nova epizoda

(S)kupio bih klincima jedan komplet dok ih još ima za (s)kupiti. Još ne čitaju, al bit će im taman za 10-ak godina, a i nek im od starog ostane i poneka glupost za nasmijat se

Koji komplet je dobar (kolekcionarski), a da nije skup (ne pratim baš tržište). Ne mogu ulupati par (desetaka) tisuća kuna u stripove.
Od Zagora sam nabavio jednu malu Alamanah seriju, al od AF bih nešto malo bolje.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 14:33   #498
Iako sam vlasnik određene vrlo sitne kolekcije Alan Forda, mogu sa ponosom objaviti da sam odnedavno vlasnik i slijedećih epizoda;

Superhik Razbijena boca
Fetiš
Elisa
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 19:16   #499
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Čitao sam AF kao klinac pa kao malo stariji klinac, a čitam ga i sad.
Nažalost, sve svoje primjerke sam u jednoj epizodi poklonio pa me sad snašla nova epizoda

(S)kupio bih klincima jedan komplet dok ih još ima za (s)kupiti. Još ne čitaju, al bit će im taman za 10-ak godina, a i nek im od starog ostane i poneka glupost za nasmijat se

Koji komplet je dobar (kolekcionarski), a da nije skup (ne pratim baš tržište). Ne mogu ulupati par (desetaka) tisuća kuna u stripove.
Od Zagora sam nabavio jednu malu Alamanah seriju, al od AF bih nešto malo bolje.
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
Iako sam vlasnik određene vrlo sitne kolekcije Alan Forda, mogu sa ponosom objaviti da sam odnedavno vlasnik i slijedećih epizoda;

Superhik Razbijena boca
Fetiš
Elisa

Ovaj link koji sam postao ovdje, a evo i opet ljepim; je stvarno jako dobar, ako ne i najbolji:

http://skab612.com/AlanFord/index.html

Nisam još sve pročitao, ali stvarno bi bilo lijepo kada bi me netko "razuvjerio" i postao još bolji izvor informacija o Alan Ford stripu. Bio bih zahvalan.

Uvijek kada počnem pisati / govoriti o stripu Alan Ford, prvo mislim na prvih 75 senzacionalnih epizoda: Raviola i Secchi. Da se razumijemo pišem / govorim o kompletnom stripu, ali prvih 75 epizoda me jako, jako drži. Za mene je to spoj ( devete ) umjetnosti, filma, karikature, humora, života. Ima nešto epski u tom stripu Alan Ford i šteta je da je na neki način zapostavljen.

Što se tiče brojeva i skupljana stripova, tu sam nemaran. Ali "učim" svoga sina da čita i pokuša skužiti strip Alan Ford.
Kada već ovako pišem o tome; strip Alan Ford je strip jednog vremena - nastao je kao parodija na fimove o James Bondu i sličnim filmskim / književnim junacima. Ali to se na neki način može primjeniti i dan-danas; uvijek ima materijala za "izrugivanje", za karikaturu.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 08:31   #500
Quote:
Curiosum kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Čitao sam AF kao klinac pa kao malo stariji klinac, a čitam ga i sad.
Nažalost, sve svoje primjerke sam u jednoj epizodi poklonio pa me sad snašla nova epizoda

(S)kupio bih klincima jedan komplet dok ih još ima za (s)kupiti. Još ne čitaju, al bit će im taman za 10-ak godina, a i nek im od starog ostane i poneka glupost za nasmijat se

Koji komplet je dobar (kolekcionarski), a da nije skup (ne pratim baš tržište). Ne mogu ulupati par (desetaka) tisuća kuna u stripove.
Od Zagora sam nabavio jednu malu Alamanah seriju, al od AF bih nešto malo bolje.
Ako ne želiš iskenjat tisuće kuna, najbolje ti je kompletirat barem prvih 75 epizoda iz nove Klasik serije. to će te izać oko soma, vjerojatno i manje.
perich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.