Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 00:14   #1401
uh, 4 x 2l svaki dan, ponekad i 8 x 2l, znači 16 litara piva u jednom danu. u mene toliko vode ne stane, kamoli alkohola. je li moguće da ti izgled ne pati zbog toliko alkohola, mislim na trbuh i to? je li ti to uopće dovoljno jaka motivacija da prestaneš?
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:17   #1402
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
uh, 4 x 2l svaki dan, ponekad i 8 x 2l, znači 16 litara piva u jednom danu. u mene toliko vode ne stane, kamoli alkohola. je li moguće da ti izgled ne pati zbog toliko alkohola, mislim na trbuh i to? je li ti to uopće dovoljno jaka motivacija da prestaneš?
Racunao sam pive po 0.5, 4 pive je 2L boca. Ne pati mi izgled, taman sam dobio jedno 15kg (imao sam oko 55 prije 6 mjeseci, uvijek sam bio mrsaviji nekako)
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:18   #1403
Imaš problem koji je nastao iz gluposti, jer ti je bilo lakše popiti par piva i ne razmišljati, te lakše zaspati.
Razmisli da ćeš prije ili kasnije povećati dozu, neće ti biti dovoljne četiri, pa ni osam. Nećeš moći zaspati ako se ne opijes. Onda ćeš izdržat dan dva,nećeš piti ni spavati, pa ćeš treći otići u 23h van i kupiti da bi mogao spavati. ... Zašto bi sebe dovodio u situaciju da se ne možeš sam izvući? Ja sam na ovom forumu zato što je neko počeo sa 3-4 pivice prije spavanja (stresan dan, bezvezan šef, promjena mjesta stanovanja...) , a onda je to prešlo do deset, pa i više. Ili dvije-tri flaše vina. .. I toga da sam ja jednu i pol nogu van te priče...
Ah, da, prestao je piti zadnja dva tjedna zbog krvarenja u želucu i oštećenja jetre i bubrega... On pije par godina duže nego ti, ali količinski ne puno više. Ali tvojoj jetri treba vremena da se obnovi i poslije dvije pive...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:28   #1404
alkoholicar si.
okati svaki dan je jako krivo.

kaj mislis, kak su oni najgori pijanci postali pijanci?
mislili su bas kao i ti da je to samo par pivica.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:39   #1405
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
alkoholicar si.
okati svaki dan je jako krivo.

kaj mislis, kak su oni najgori pijanci postali pijanci?
mislili su bas kao i ti da je to samo par pivica.
Da.

Slažem se.

Ovisan si i imaš problem s alkoholom.

Alkoholičari nisu samo oni koji piju rakijice i mirogojčeke, već svi koji piju u kontinuitetu, svakodnevno, bilo koju vrstu alkoholnih pića.
Količina je čak manje upitna.

Čaša vina "dva puta" tjedno nije problem.
Ali čaša vina nakon ručka, večere, prije spavanja, svaki-svaki dan - je problem.
Isto vrijedi i za pivu.
Popit koje pivce prigodno s ekipom je jedna stvar.

Svaki dan ići u dućkas i kupit si "6 pack" i imati POTREBU za tim svakodnevno je ovisnost.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:48   #1406
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post
Ok, onda nemoj stati u trgovini i kupovati pive koje nosiš kući. Pa onda u kući niti nećeš imati dostupne pive
Ili neka stane i kupi nešto drugo umjesto pive.
Nešto što bi bilo zamjensko.
Da, imaš problem.
Doći će period,ako već nije ,da neće biti dosta tih 6-8 navečer...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:56   #1407
Molim Vas - Sestre Milosrdnice ili Vinogradska. Da li primjenjuju jake psihofarmatike u liječenju ovisnosti od alkohola? Najgore bi bilo da te nakljukaju tabletama.....hvala svima.....
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:46   #1408
Ovako, ja sam svojevremeno usao u alkohol, u pocetku mi je bilo super, mada sam krajickom mozga nekakav strah osjecao koji je vremenom je nestao. Nikada nisam pio svaki dan, ali jesam svaki drugi, to je da se organizam odmori, oporavi, to sam poslije nasao citajuci o alkoholizmu. I to moje je bome trajalo. Pocelo je 2006 i trajalo je do 2014 godine. Sta sam pio, pivo, islo je u pocetku jedna boca od 2l, a poslije i nesto vise. Vremenom sam uvidjeo sta se desava i pozelio sam da sve stane, ali nije islo. Uglavnom, kopajuci po ko zna koji put po netu za nacinima izlaska iz alkoholizma, naletim na nesto sto se zove meditacija, i pocnem. To je bilo 15.11.2014. Sa prvim meditacijama, alkohol je iz mog zivota iscezao, usput, ja meditiram i danas jako se dobro osjecam zahvaljujuci meditaciji. A o alkoholizmu ovako: iz alkoholizma se izlazi iskljucivo kroz bolnicu ili religiju. A kad se izadje iz tog zla, kompletan se zivot mora mjenjati, jer u zivotu nista nije valjalo, ali nista i to od najranijeg djetinjstva. Trebam li kazati da se mora mjenjati krug ljudi u kojem se kreces, posao, struka, ali sve. I polako ali snazno naprijed.
djordje5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:20   #1409
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ili neka stane i kupi nešto drugo umjesto pive.
Nešto što bi bilo zamjensko.
Da, imaš problem.
Doći će period,ako već nije ,da neće biti dosta tih 6-8 navečer...
A to traje vec nekih godinu i nesto, znalo je biti i da se ubijem u alkoholu, samo sto onda smanjim jer nemozes takav sutra na posao i sl. Uglavnom je na toj dvolitrači prokletoj, jedino ako se zalomi jos neki izlazak van ili neka festa, onda je tek veselo...

EDIT:

Neznam, imam neku potrebu malo nasrat ovdje opis cijele situacije. Zavrsio sam faks, imam pripravnicki posao, ok je placa al malo mala, 6 sve skupa. Nakon pripravnickog bi trebala bit oko 8, al pitanje je dal cu dogurat do tada. Je*e me kad vidim kolege koji su uletili na poslove sa vecom placom, nekako se osjecam jadno radi toga i nesposobno. Ekipa sa kojom sam se druzio (nebi rekao da smo si jako dobri) me ne ferma 5%, preselio sam se u drugi grad i nemam nikoga. Familija nula bodova, nasljedstvo nula bodova. Bas ono, kad neko mora od nule stvarat si u zivotu. I onda gledam poznanike, starci im ostavili ovo, kupili ono, faks razvlace godinama i ide im bolje nego meni. Najgore mi je kada su blagdani, kao bozic, uskrs i nova godina. Onda se solo ubijem u alkoholu od muke i obicno se iskopcam iz svijeta na par dana jer nemogu podnijet te izljeve go*ana po drustvenim mrezama i TV-u o obiteljskim vrijednostima i sl. A i posao di trenutno radim se svodi na nista, ne vidim se u tome i ne vidim perspektivu, znam samo da placa racune. Nisam u vezi niti sam imao ikakvu. Tako da, realno pijem iz dosade i vrijeme brze prodje. Znam da bi trebao naci neku zanimaciju, ali nista me vise niti ne veseli ni nista, samo iz dana u dan se izvlacim iz kreveta, idem na posao, doma, piva/vino/nesto trece, spavat. U krug. Zvuci jako glupo, al kada si sam u zivotu, imas jako puno vremena i ispizdis, samo sto to nitko ne razumije kada im govorim. Svi kazu blago tebi, i ja bi mira na par dana....

Zadnje uređivanje Mackomir : 28.10.2017. at 23:34.
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:51   #1410
Pfff, budi sretan kaj imaš posao. Ja sam lani diplomirao, par mjeseci radio na ugovor i nakon toga dobio vritnjak. Plaće na pripravničkom za VSS i jesu oko 6000 kn, tu nisi zakinut u odnosu na druge. Ja bi bio zadovoljan da to dobijem.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:21   #1411
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Pfff, budi sretan kaj imaš posao. Ja sam lani diplomirao, par mjeseci radio na ugovor i nakon toga dobio vritnjak. Plaće na pripravničkom za VSS i jesu oko 6000 kn, tu nisi zakinut u odnosu na druge. Ja bi bio zadovoljan da to dobijem.
Ma znam sve to, samo za posao se nikad nisam bas previse brinuo, uvijek bi nasao nesto u roku 2-3 tjedna, nebitno kaj. A radio sam stvarno svasta... Sam jbg, kad na drugim frontovima je zatisje, imat poso i bit sretan... ah duga prica
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:34   #1412
Ja sam svojevrsno tražio pomoć ovdje na forumu u vidu iskustva sa Vinogradskom i liječenju problema alkohola tamo. Nisam našao ništa ili nisam dobro tražio, nebitno. Želim reći da je alkoholizam obiteljska bolest. Alkoholičaru je svaki dan borba da održi apstinenciju, ali najvažnije od svega je priznati problem sam sebi i da obitelj bude svjesna tog problema. Alkoholičaru je vrlo teško kada mora sam prolaziti kroz liječenje. Vinogradsku bolnicu preporučio bih onima kojima je potrebna pomoć. Stacionarno liječenje traje 14 - 16 dana(nažalost HZZ - o) je u potpunosti skratio vrijeme boravka. Odjel je otvorenog tipa i koncipiran je prema američkom modelu. Veći dio dana su edukacije, razgovori i rad u grupama. Uključen je cijeli tim: socijalni radnik, psihoterapeut, psiholog i psihijatar. Dakle, nema klasične terapije, tipa: "nafilaju te lijekovima i hodaš kao zombi". Ne, toga nema. Eto ukoliko će nekome pomoći ovaj post ili treba pomoć u vezi informacija, slobodno neka se javi.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 01:06   #1413
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Želim reći da je alkoholizam obiteljska bolest. Alkoholičaru je svaki dan borba da održi apstinenciju, ali najvažnije od svega je priznati problem sam sebi i da obitelj bude svjesna tog problema. Alkoholičaru je vrlo teško kada mora sam prolaziti kroz liječenje.
A alkoholičaru nije vrlo teško godinama svakodnevno lokati kako bi postao alkoholičar? Znamo svi da su potrebne godine pijanstava da se razvije ovisnost o alkoholu. Obitelj bi trebala biti svjesna tog problema? Naravno da bi, i što prije napucati pijanca nogom u guzicu. Ja sam u obitelji imao alkoholičare i mogu samo reći da su to užasno neodgovorni i sebični ljudi koje nije briga za nikoga i za ništa osim da namire alkoholom svoju pijanu guzicu. I ne, nisu ti alkoholičari bili u takvim problemima da su jadni morali posegnuti za alkoholom, bilo im je u životu sasvim dobro. Postoji masa bolesti na koje čovjek ne može utjecati i gdje je potrebna pomoć obitelji, ali za alkoholizam si je svatko sam kriv jer konstantno pije svojom odlukom i osim toga je nerijetko agresivan i ugrožava i sramoti ostale članove obitelji. Taman posla da bi se obitelj trebala podrediti pijanduri.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 18:31   #1414
Ima li pomoći alkoholičaru koji si sam ne priznaje da ima problem?!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 17:03   #1415
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Ima li pomoći alkoholičaru koji si sam ne priznaje da ima problem?!
Tako da cijela obitelj, udruzena, prestane biti suovisnik, i omogucavati mu da pije. A dati mu samo podraku da ode na odvikavanje. Sve drugo ne vrjedi. Ako zbilja to svi zele, napraviti intervenciju, gdje ga svi suocavate, i kazetw da sa danasnjim danom, prestajete imati s njim kontakt dok god bira ovisnost, dogovoriti se s dr gdje da ode na odvikavanje ako zeli prestati piti. Al obicno nije cijela obitelj u tome, neko se boji, nekom treba ovisnik, jos ako je vlasnik stana i svi ovise o njemu, neda im se iseliti, biti cvrst u odluci da mu se ne omogucava alkoholizam a podrska samo ako ode na odvikavanje. Obicno cijela obitelj treba pomoc, jer su suovisnici, slabi, uplaseni, i neznaju uopce kako sa ovisnikom. Moljenje da prestane ne pomaze, niti prazne prijetnje. Pogledajte na yt intervention. Opako prikazano koja je to borba i kako se mora biti dosljedan ako se zbilja zeli pomoci. Cijela obitelj se mora mjenjati, a ne samo ovisnik.

Sent from my NOA N2 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 03:28   #1416
Meni nije jasno koja je granica izmedju alkoholicara i ne-alkoholicara koji voli tu i tamo popit.

Vidim da su neki priznali problem s alkoholom iako nisu pili svaki dan. Nekad mi dodje period da mogu komotno svaki dan popit 1-3 pive, nije da se napijem, svjesno ne ulazim u zonu pijanstva jer mi poremeti san i mamuran sam. Naravno da se nekad i pretjera, ali to je vikend pijancevanje uglavnom. Nekad dodje da odredjeni period nis ne pijem jer mi jednostavno ne pase.

Eto, zadnjih mjesec dana valjda 3 tjedna u komadu sam svaki dan nesto popio, bilo je i raznih dogadjaja koje je trebalo proslavit, a i imam takvo drustvo da nam je navika navecer otic u birc. No sad zadnjih 5 dana pijem cajeve, ne da se kontroliram pa izbjegavam, jednostavno mi ne pase.

Kad citam ovu temu to mi izgleda kao problem, ali da nisam procitao temu ne bi mi palo na pamet da je problem. 95% ljudi s kojima se druzim pije alkohol, pred kraj faksa znam da su kolege resetale svakodnevno sve kaj dodje pod ruku, znam ljude koji popiju nesto svaki dan vec zadnjih par godina pa funkcioniraju ful normalno.
ahaoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 04:21   #1417
Quote:
ahaoke kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno koja je granica izmedju alkoholicara i ne-alkoholicara koji voli tu i tamo popit.

Vidim da su neki priznali problem s alkoholom iako nisu pili svaki dan. Nekad mi dodje period da mogu komotno svaki dan popit 1-3 pive, nije da se napijem, svjesno ne ulazim u zonu pijanstva jer mi poremeti san i mamuran sam. Naravno da se nekad i pretjera, ali to je vikend pijancevanje uglavnom. Nekad dodje da odredjeni period nis ne pijem jer mi jednostavno ne pase.

Eto, zadnjih mjesec dana valjda 3 tjedna u komadu sam svaki dan nesto popio, bilo je i raznih dogadjaja koje je trebalo proslavit, a i imam takvo drustvo da nam je navika navecer otic u birc. No sad zadnjih 5 dana pijem cajeve, ne da se kontroliram pa izbjegavam, jednostavno mi ne pase.

Kad citam ovu temu to mi izgleda kao problem, ali da nisam procitao temu ne bi mi palo na pamet da je problem. 95% ljudi s kojima se druzim pije alkohol, pred kraj faksa znam da su kolege resetale svakodnevno sve kaj dodje pod ruku, znam ljude koji popiju nesto svaki dan vec zadnjih par godina pa funkcioniraju ful normalno.
Nije ti jasno zato jer jasna granica ne postoji. To je vise kao spektar. Volis ponekad popiti, volis popiti sve vise i vise, i negdje usput potpuno neprimjetno predes tu granicu kada se naziva alkoholizmom. Nitko zapravo ne moze reci tocno kada si ju presao, ali odjednom vise ne volis popiti nego si tesko i moguce neizljecivo bolestan.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 04:23   #1418
Quote:
ahaoke kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno koja je granica izmedju alkoholicara i ne-alkoholicara koji voli tu i tamo popit.
Razlika je u fizickoj ovisnosti... alkoholicar se trese ako ne popije (kao i narkoman), dok je ovom drugom svejedno. Kad postane fizicka ovisnost je sranje.

edit: alkoholizam je nešto drugo.... alkoholicari su ljudi koji ne mogu bez alkohola, alkoholizam je ovo sto je Ego napisao.

edit2: moguce da sam alkosvasta... sorry, dobro je sve napisao
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 05:09   #1419
Quote:
dakky21 kaže: Pogledaj post
Razlika je u fizickoj ovisnosti... alkoholicar se trese ako ne popije (kao i narkoman), dok je ovom drugom svejedno. Kad postane fizicka ovisnost je sranje.

edit: alkoholizam je nešto drugo.... alkoholicari su ljudi koji ne mogu bez alkohola, alkoholizam je ovo sto je Ego napisao.

edit2: moguce da sam alkosvasta... sorry, dobro je sve napisao
Ne moras imati simptome fizicke ovisnosti da bi bio alkoholicar. Dovoljno je da volis alkohol toliko jako da izgubis kontrolu i upadnes u spiralu prema dnu. Fizicka ovisnost je sporedna stvar. Ono najgore od alkohola je upravo to sto te svakom casom polako programira da ga volis sve vise i vise. Koliko je taj efekt izrazen stvar je genetske lutrije

Nije cak ni da moras ne moci bez alkohola. Vise je stvar toga da zapravo ne zelis.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 05:32   #1420
Ovo sto si napisao je vezano jedno za drugo, ako alkic naravno da si vec izgubio kontrolu i naravno da ides prema dnu... ako nisi, onda te cuga tjera prema alkicu pa ces svejedno upasti u to "prema dnu"... dakle kako god okrenes ako si cuga ... ides prema dnu.. ali nisam to htio reci, "prema dnu" je jako sirok pojam... ja recimo idem prema smrti, ali da li je to dno?
dakky21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.