Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 07:11   #61
Quote:
pomidora kaže: Pogledaj post
Imam sličan problem, svi usb uređaji mi rade normalno osim mp3 playera. On svijetli i učitava se kao i obično no računalo ne napravi zvuk kao da je učitan, nema ga u my computeru kao i obično i nema ga na disk manageru. Prije dva dana je radio normalno u čemu je problem? Oću li ne baš jeftin mp3 od zid ili ima nade?
Probaj problem rijesit slicno kako je u postu predlozio tirox, ako ga Linux prepozna probaj to iskopirat (ako ti je vazno) ili ga formatirat.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=19
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 16:20   #62
moze i meni pomoc?imam na laptopu 2 ulaza za usb i na oba radi stick za wirl.internet i iphone kad ukljucim..a ne prepoznaje neki mp3 intenso(gledala u uputama i ne treba instalirat drivere) i usb mem.stick(oba ispravna)imam win7..hvala...
la_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 16:23   #63
Quote:
la_st kaže: Pogledaj post
moze i meni pomoc?imam na laptopu 2 ulaza za usb i na oba radi stick za wirl.internet i iphone kad ukljucim..a ne prepoznaje neki mp3 intenso(gledala u uputama i ne treba instalirat drivere) i usb mem.stick(oba ispravna)imam win7..hvala...
Znaci u nekom drugom kompu normalno rade.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 16:30   #64
da...a meni rade samo 2 usba koja uvik koristim...tako da su ulazi ispravni...i sad kad sam isla taj mp3 i memory stavit uopce ih ne prepoznaje...memory svijetli....a u drugom kompu svi rade normalno
la_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 16:35   #65
da i pokusala sam preko disck mngmta promijenit slovo al uopce mi ne da da otvorim tu opciju jer kao nesto disk mngmt nije up to date....al i kada restiram komp kako mi sugeriraju,opet se sve isto javi...znaci u disc mngmt pod DISC3 removable se pojavi taj usb memory s.al nista nista ne mogu s njim.,.ni open...ni promijenit slovo...
la_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 17:21   #66
Quote:
la_st kaže: Pogledaj post
da i pokusala sam preko disck mngmta promijenit slovo al uopce mi ne da da otvorim tu opciju jer kao nesto disk mngmt nije up to date....al i kada restiram komp kako mi sugeriraju,opet se sve isto javi...znaci u disc mngmt pod DISC3 removable se pojavi taj usb memory s.al nista nista ne mogu s njim.,.ni open...ni promijenit slovo...
Na kompu na kojem ti taj stick radi, sa USB sticka skini sadrzaj ako ti je vazan, zatim skini programcic "HP USB Disk Storage Format Tool" sa njime formatiraj taj stick, pa probaj dali ce sada stick raditi na tvom kompu, ako radi vrati sadrzaj koji si sa USB sticka pospremila i probaj oce i dalje raditi na tvom kompu.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:30   #67
ja imam "problem"... nemam opciju na kompu kad mi je usb u njemu da mu napravim "eject"... u desnom kutu dolje mi pokaže da je usb unutra, i kad kliknem na to, prazno... riskiram da mi nestane sadržaj, ali kad nemogu drukčije, izčupam ga. jel se to može kako popravit??
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:34   #68
Quote:
awascro1 kaže: Pogledaj post
ja imam "problem"... nemam opciju na kompu kad mi je usb u njemu da mu napravim "eject"... u desnom kutu dolje mi pokaže da je usb unutra, i kad kliknem na to, prazno... riskiram da mi nestane sadržaj, ali kad nemogu drukčije, izčupam ga. jel se to može kako popravit??
I na dva klika lijevom tipkom misa na tu ikonicu u treju ili na jedan klik desnom tipkom misa nista se ne pojavljuje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:58   #69
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
I na dva klika lijevom tipkom misa na tu ikonicu u treju ili na jedan klik desnom tipkom misa nista se ne pojavljuje.
pojavljuje mi se samo "Open devices and printers" i ispod toga, trebalo bi pisat ime usb-a, ali samo "..." piše.
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 02:51   #70
Quote:
awascro1 kaže: Pogledaj post
pojavljuje mi se samo "Open devices and printers" i ispod toga, trebalo bi pisat ime usb-a, ali samo "..." piše.
kad tako ne ide, odeš u My Computer tu desni klik na USB pa eject ili izbaci i tako mora moć
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:29   #71
Quote:
bajker23 kaže: Pogledaj post
kad tako ne ide, odeš u My Computer tu desni klik na USB pa eject ili izbaci i tako mora moć

nemam uopće toga...u padajućem izborniku je samo dio add to archive, pa nekoliko toga, pa format, ispod toga copy, delete, rename i to je to..tu gdje bi trebao biti taj eject...nemaa
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 22:36   #72
Quote:
awascro1 kaže: Pogledaj post
nemam uopće toga...u padajućem izborniku je samo dio add to archive, pa nekoliko toga, pa format, ispod toga copy, delete, rename i to je to..tu gdje bi trebao biti taj eject...nemaa
ako je XP onda imaš u izborniku pored sa lijeve strane, klikneš jednom na USB i onda ti se pojavi taj izbornik na lijevoj strani
__________________
TRGAJ GUME, ČUVAJ DUŠU
bajker23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:11   #73
Evo vidim da ima slična tema pa da ne otvaram novu.
Kod mene je ovaj problem: Kad uštekam USB u utor on ga registrira i mogu ga naći u My Computer. kad to otvorim dočeka me shortcut. E sada, kad hoću da otvorim shortcut pojavi mi se mali prozorčić u kojem piše:

There was a problem starting

\eeccaaeeccaaeeccaaeeccecaaecaaeeccaaeeccaaeecec.e eccaaeeccaaeeccaaeeccecaaecaaeeccaaeeccaaeecec,Ogk oswAEIMQUYcEE

The specified module could not be found.


Dakle neće da otvori USB.
Kad na Shortcut kliknem Desni klik --- Properties, pogledam šta mi piše u TARGET. Tamo piše ovo:

C:\Windows\system32\cmd.exe /c start rundll32  \eeccaaeeccaaeeccaaeeccecaaecaaeeccaaeeccaaeecec. eeccaaeeccaaeeccaaeeccecaaecaaeeccaaeeccaaeecec,Og koswAEIMQUYcEE


probao sam više USB-ova i svaki put isto. Probao sam i druge utore i opet je isto. Provjeravao sam USB-ove u Malwarebytes i on kaže da su čisti.

Meni pada na pamet da možda kompjuteru fali neka komponenta uz pomoć koje on očitava/otvara USB-ove. Ali ja sam laik za ove stvari pa neću pametovat. Molio bih ako neko zna da pomogne.
garcon M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:37   #74
Pa zar nitko???
garcon M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:02   #75
Taj što si kopirao shotcut ti vrijedi samo na tom PC a na drugima ne...i tko to još kopira shortcut umjesto datoteka kad misli sa USB memorijom prebaciti podatke na drugi PC ........
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:05   #76
Ne znam o čemu govoriš. Ja nisam pravio shortcut niti ga pokušavam kopirat niti pokušavam prebacit podatke na drugi PC.
Problem je u tome što moj PC ne može učitati sadržaj nijednog USB-a i samo hoću da znam u čemu je problem pa da vidim kako ću to riješit
garcon M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 05:14   #77
mislim da ti je registry sjeban. probaj sa nekim programom za popravak registry-a
klonj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:03   #78
..moja greška, mislio sam da ti je taj shortcut na usb-u , ovako izgleda da ti je neki virus/malwer zabrljao system i nečim si ga uklonio ali je brljotina ostala. Prije repair opcije probao bi u cmd promptu(admin) sa : sfc /scannow ako tvoj system to ima ( neznam koji win koristiš) pa i sa programima što spomenu kolega post iznad.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:24   #79
Odradio sam sfc /scannow u C:\Windows\System32> i na kraju mi je izbacio ovo:

Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

Zatim sa opet uštekao USB i gle čuda opet ne valja, Malwarebytes me obavijesti da našao zlonamjerni softver Worm Midie Generic i da ga je stavio u karantenu, i onda je njega počistim iz karantene, ali naravno problem ostaje isti.

Hoću li sad probati programe za popravak registry-a? Šta mi preporučate?
garcon M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:15   #80
Našao sam program Vit Registry Fix, u njemu sam napravio Scan, a zatim i fix, ali nije pomoglo, problem je i dalje tu.

Unutar programa Vit Registry Fix postoji alat koji se zove Vit Registry Optimizer. Piše da on radi sljedeće:

Vit Registry Optimizer creates a new registry and eliminates all structural mistakes and defect.

Zvuči da bi ovo moglo pomoći ali ovo što piše ''creates a new registry'' me malo zbunjuje. Šta to znači za kompjuter, hoće li se išta promijeniti?

Dobro bi mi došla pomoć oko ovog.
garcon M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.