Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 18:45   #261
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Da prevedem, Kronsteiner je ponudio socijalnu etnogenezu umjesto etničke. No za tu svoju hipotezu on nema nikakvih dokaza. Štoviše vrlo je nategnuta. Sve je to izraz nemoći da se na pravi način objasni neobično preklapanje hrvatskog i slavenskog etnonima prema mjestima i vremenima.
Sve te teorije su nategnute prvenstveno jer pokušavaju ignorirati Ukrajinske i Ruske povjesničare.
Treba se vratiti Mayorovu i Vojtoviču, a oni su više nego jasni. Istu priču govori i arheologija i povijest i lingvistika, a sada i genetika. Radi se o istom prostoru. I nema tu više nikakvih dilema. Dolazi vrijeme za jednu novu sintezu. Žalosno je da to najvjerojatnije neće napraviti netko od hrvatskih znanstvenika, nego će to opet morati napraviti netko sjeveroistočnije.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:12   #262
Quote:
MoroHr

Quote:
TMRCA I-S17250 nije i ne može biti iz Bijele Hrvatske jer ta pokrajina tada nije niti postojala, a niti je povezana s Bijelim Hrvatima.
mutacija I-S17250 je za sada zajednička svim hrvatskim mutacijama iz tog razloga se dolazi do zaključka da je to bijelo hrvatska mutacija..

I-PH908 je bijelo hrvatska mutacija...pa nismo mi potomci samo jednog čovjeka u bijeloj hrvatskoj, I-Y5596, I-Y4882, I-Z16983, sve su to bijelo hrvatske mutacije a otac svim tim mutacijama ili pradjed je I-S17250 u istom prostoru, u njihovoj kući samo par sto godina prije...

ako je tamo velika ili bijela hrvatska pa ne traje ona samo sa jednom mutacijom 100 godina, tu su braća, rođaci, par sto tisuća ljudi u tom području...ne nose oni samo mutaciju I-S17250 već sve mutacije koje i danas hrvati imaju... I-Y5596, I-Y4882, I-Z16983 itd...

ja govorim da je I-S17250 njihova poveznica u južnoj poljskoj znači njihov pradjed....da, nije se izjasnio bijelim hrvatom i tada nema zapisa o bijeloj hrvatskoj ali to ne znači da tada hrvati nisu tamo živjeli već ih je netko drugačije zvao a moguće da su se i oni sami drugačije zvali ali mutacije iza I-S17250... I-Y5596, I-Y4882, I-Z16983 su bijelo hrvatske pa možemo pretpostaviti da im je i pradjed bijeli hrvat...ako nije i dalje to ništa ne mijenja...i dalje je tamo bila bijela hrvatska i bijeli hrvati a hrvati kao jedini narod na balkanu od tamo dolazi na balkan... oni se spominju prije svih slavena...znači prvo se spominju bijeli hrvati tek onda ostali..


Quote:
Južni Slaveni općenito što se tiče tih grana uglavnom pripadaju podgrani I-PH908 tj. STR Dinaric-South clusteru, što je u potpunoj opreci s tvojim tvrdnjama.
u sloveniji i sjeverozapadnoj hrvatskoj prevladavaju bivši dinarik-N tipovi zato i navodim da je za sada poveznica mutacija I-S17250 a ne mutacija bivšeg dinarik-S tipa I-PH908..


dali kužiš I-PH908 je samo jedna grana hrvatskih I2a došlih iz južne poljske, hrvati imaju i bivše dinarik-N tipove koji su u sjeverozapadnoj hrvatskoj i sloveniji...
ako dolaze iz istog središta logično se dolazi do zaključka da su bijeli hrvati nosioci i dinarik-N i dinarik-S tipova, najbliža poveznica koja spaja ta dva tipa je mutacija I-S17250...

možda u konačnici bijelo hrvatske mutacije budu sve mutacije iza I-S17250 ali i dalje je to predak svim bijelo hrvatskim mutacijama u južnoj poljskoj...dali se u vrijeme I-S17250 ne spominju bijeli hrvati nema veze sa time da je to predak bijelo hrvatskih mutacija u istoj kući iz koje dolaze hrvati na balkan..

i ovo je bijelo hrvatska mutacija I-Z17855, https://yfull.com/tree/I-CTS10228/ predak navedene je mutacija I-Y3120 koja je puno starija od mutacije I-S17250 ali je navedena isto sa izvorom u južnoj poljskoj...

to ti govori da u bijeloj hrvatskoj postoji desetine mutacija i kada se sele na balkan te mutacije nose sa sobom u hrvatima...bijeli hrvati žive na širem području južne poljske i jugozapadne ukrajine i kada se sele logično da imaju više I2a mutacija koje nose sa sobom na balkan, koje su to mutacije vidjeti ćemo za par godina ali sigurno da će ih biti dosta...

to kao da bi hrvati sada otišli u njemačku..sa sobom bi povukli 5,6 haplogrupa i desetine haplotipova i mutacija...isto tako su i bijeli hrvati povukli sa sobom na balkan više mutacija...
u bijeloj hrvatskoj ljudi ne žive samo u vrijeme bijele hrvatske nego par tisuća godina ranije i sigurno da postoje desetine mutacija kroz to vrijeme..

Zadnje uređivanje hrvat22 : 19.10.2017. at 19:22.
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:14   #263
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
I nema tu više nikakvih dilema.
Ma daj molim te, da si pročitao što isti pišu daleko od toga da nema dileme

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
mutacija I-S17250 je za sada zajednička svim hrvatskim mutacijama iz tog razloga se dolazi do zaključka da je to bijelo hrvatska mutacija..
Ponovno si dobio prijavu jer se praviš glup i trolaš. Ova tvrdnja nema veze sa zdravim razumom i logikom. Ti nemaš pojma o etnogenezi hrvatskog naroda, samo romantičarski amater ili šovinisti ala J. Deretić može iz konstatacije A zaključiti C.

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
I-PH908 je bijelo hrvatska mutacija...pa nismo mi potomci samo jednog čovjeka u bijeloj hrvatskoj, I-Y5596, I-Y4882, I-Z16983, sve su to bijelo hrvatske mutacije a otac svim tim mutacijama ili pradjed je I-S17250 u istom prostoru
Nije i nisu. Prekini lagati i izmišljati. Nema ikakvog dokaza niti činjenice za to što stalno tvrdiš, dapače, ti sve proglašavaš "bijelo hrvatskim" porijeklom nikakvim jedno te istim "argumentima" koje stalo spamaš, poput ideoloških kretena sa Srpski DNK Projekat koji pišu da su svi srpskog porijekla. Iz kojeg ti razloga uopće komentiraš na ovom forumu, kao njihova protuteža? Imaš osobne razloge? Zar se natječete tko će što prije proglasiti hrvatskim ili srpskim? Ako želiš i dalje takvo što piskarati, otvori si blog i izpiskaraj se na tu temu koliko hoćeš, ali nemoj to izvoditi ovdje i pritom raditi od svih budale jer sam profesonalno alergičan na idiotizam.

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
ja govorim da je I-S17250 njihova poveznica u južnoj poljskoj znači njihov pradjed....da, nije se izjasnio bijelim hrvatom i tada nema zapisa o bijeloj hrvatskoj ali to ne znači da tada hrvati nisu tamo živjeli već ih je netko drugačije zvao a moguće da su se i oni sami drugačije zvali
Ovo je samo dokaz da ti uopće ne želiš argumentiranu raspravu. To je nemoguće, jer ti samoga sebe ne čuješ, ne želiš osporiti niti kritizirati, kontradiktoran si samome sebi, a ne želiš zaključiti očito. Ovo ludost. Ovo što ti pišeš nema veze s logikom. Ti izvodiš intelektualni salto mortale - "iako se navodni nije izjasnio kao Bijelim Hrvatom niti je tada postojala Bijela Hrvatska, to ne znači da tada njih tamo nije bilo i da su se drugačije zvali", umjesto "to znači da tada njih tamo nije bilo i da su se/nisu drugačije zvali" - ma kakvo je to argumenitranje i zaključivanje? Ti izmišljaš i navodne nemogućnosti smatraš kao legitimnima koje imaju veću vjerojatnost i vrijednost nego one koje jasno ukazuju da njih tada nema i nije moglo biti.

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
mutacije iza I-S17250... I-Y5596, I-Y4882, I-Z16983 su bijelo hrvatske pa možemo pretpostaviti da im je i pradjed bijeli hrvat...ako nije i dalje to ništa ne mijenja...i dalje je tamo bila bijela hrvatska i bijeli hrvati a hrvati kao jedini narod na balkanu od tamo dolazi na balkan... oni se spominju prije svih slavena...znači prvo se spominju bijeli hrvati tek onda ostali..
Ti pretpostavljaš ništa. Ti lažeš i obmanjuješ. Tebi je mjesto na alternativnoj povijesti ili na rubu znanosti. Ponovno, I-S17250 nije i ne može biti bijelo hrvatskog porijekla, ali ne, prema tebi ako navodni i nije bio pradjed Bijeli Hrvat to ništa ne mijenja... Ma kako ništa ne mijenja kada Bijela Hrvatska i Bijeli Hrvati se spominju kasnije od formiranja i širenja I-S1725; Hrvati nisu jedinstven homogeni narod koji isključivo i većinski vuče porijeklo od Bijelih Hrvata jer etnogeneza Bijelih Hrvata je i nadalje nepoznata i problematična; Hrvati nisu jedini narod čiji (navodni) preci su došli od tamo na Balkan; Bijeli Hrvati se ne spominju prije svih Slavena.

Logika - nula. Argumentacija - nula. Znanje - nula. Razumijevanje - nula. Čovječe, ti pojma nemaš.

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
u sloveniji i sjeverozapadnoj hrvatskoj prevladavaju bivši dinarik-N tipovi zato i navodim da je za sada poveznica mutacija I-S17250 a ne mutacija bivšeg dinarik-S tipa I-PH908.. dali kužiš I-PH908 je samo jedna grana hrvatskih I2a došlih iz južne poljske, hrvati imaju i bivše dinarik-N tipove koji su u sjeverozapadnoj hrvatskoj i sloveniji...
ako dolaze iz istog središta logično se dolazi do zaključka da su bijeli hrvati nosioci i dinarik-N i dinarik-S tipova, najbliža poveznica koja spaja ta dva tipa je mutacija I-S17250...
Evo ga opet; koliko puta moram na ovom forumu ponavljati da Dinaric-North i Dinaric-South clusteri nisu bivši niti su odbačeni termini?

Štoviše, ti s obzirom na Sloveniju i sjeverozapadnu Hrvatsku zaključuješ poveznicu preko cijele I-S17250 (što je nemoguće iz razloga već navedenih u prijašnjim komentarima), a pritom ignoriraš gdje je kolijevka naseljavanja Hrvata i ostalih Slavena na Balkanu tj. prema tome donosiš zaključak za cijeli zapadni Balkan. Da li ti uopće shvaćaš koliki je omjer SNP I-PH908 tj. STR Dinaric-South clustera naspram SNP mutacija STR Dinaric-North clustera npr. u Hrvata? Ponovno, logika - nula.

Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
...i ovo je bijelo hrvatska mutacija I-Z17855, https://yfull.com/tree/I-CTS10228/ predak navedene je mutacija I-Y3120 koja je puno starija od mutacije I-S17250 ali je navedena isto sa izvorom u južnoj poljskoj...
Umjesto da staneš na I-S17250, što kao takvim već je pogrešno, ti spominješ sestrinske i starije haplogrupe kao bijelo hrvatskog porijekla... Ako tebi tu nije ništa sumnjivo, oprosti, onda lijepo se odlogiraj, otvori svoj blog, štogod, ali čovječe, pusti ove teme na miru
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.

Zadnje uređivanje MoroHr : 20.10.2017. at 13:44.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:29   #264
rofl..koja komedija..
jos se uvijek pitam zasto je forumas Filozof? baniran..mogao je i on kao i hrvat22.."niko niko..kao ja".."niko me nije osporio 5 godina"

__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:38   #265
Majko mila... daj Andelko nabaci neku novu rundu mapa da ne skrenemo s teme, npr. ista metoda kao i prije samo za R1a, pa onda pokušati povezati to dvoje.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:07   #266
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
rofl..koja komedija..
jos se uvijek pitam zasto je forumas Filozof? baniran..mogao je i on kao i hrvat22.."niko niko..kao ja".."niko me nije osporio 5 godina"

Njegovi stavovi se u osnovi se zasnivaju na radu Kennetha Nordtvedta na koga se neprestano poziva. Ovdje je jedan papir autora K. N. koji je objavljen još 2008 godine:

http://www.jogg.info/42/files/nordtvedt.pdf

Radi se o fizičaru koji nesumnjivo dobro barata matematičkim aparatom:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kenneth_Nordtvedt

Od objave rada do danas otkrivene su brojne haplogrupe, posebno one iz prošlosti, koje imaju potencijal opovrgnuti Nordtvedtov izračun. No to se do sada, koliko mi je poznato, nije dogodilo. Neka me netko ispravi ako griješim.

Da podsjetim, prema modelu koji je ponudio K. N. ishodište hrvatskih mutacija haplogrupe I2a nalazi se na području jugoistočne Poljske- zapadne Ukrajine, što se dovodi u vezu s područjem koje je u više povijesnih izvora znano kao Bijela (sjeverna op. a.) ili Velika (magna op. a.) Hrvatska, odnosno tzv. slavenska pradomovina.

Do tada se vjerovalo da haplogrupa I2a kod Hrvata potječe od starosjedilaca Ilira i da na našem prostoru ima kontinuitet od 20000 godina. Te teze je promovirao krug oko dr. Primorca i one su danas gotovo potpuno napuštene.

Zadnje uređivanje Liudewitus : 20.10.2017. at 14:43.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:17   #267
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Majko mila... daj Andelko nabaci neku novu rundu mapa da ne skrenemo s teme, npr. ista metoda kao i prije samo za R1a, pa onda pokušati povezati to dvoje.
Ne može se s R1a raditi takve analize.
R1a je kaos. A i premalo je testiranih s područja bivše Jugoslavije (zasad).
Andelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:22   #268
Ipak...
Raspored podgrupa R1a-CTS3402 (samo FTDNA) ipak ukazuje na područje jugoistočne Poljske kao izvor većine R1a kod nas:

https://imghost.io/image/pCmIS
Andelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:30   #269
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Nije i nisu. Prekini lagati i izmišljati. Nema ikakvog dokaza niti činjenice za to što stalno tvrdiš, dapače, ti sve proglašavaš "bijelo hrvatskim" porijeklom nikakvim jedno te istim "argumentima" koje stalo spamaš, poput ideoloških kretena sa Srpski DNK Projekat koji pišu da su svi srpskog porijekla. Iz kojeg ti razloga uopće komentiraš na ovom forumu, kao njihova protuteža? Imaš osobne razloge? Zar se natječete tko će što prije proglasiti hrvatskim ili srpskim? Ako želiš i dalje takvo što piskarati, otvori si blog i izpiskaraj se na tu temu koliko hoćeš, ali nemoj to izvoditi ovdje i pritom raditi od svih budale jer sam profesonalno alergičan na idiotizam.



Ovo je samo dokaz da ti uopće ne želiš argumentiranu raspravu. To je nemoguće, jer ti samoga sebe ne čuješ, ne želiš osporiti niti kritizirati, kontradiktoran si samome sebi, a ne želiš zaključiti očito. Ovo ludost. Ovo što ti pišeš nema veze s logikom. Ti izvodiš intelektualni salto mortale - "iako se navodni nije izjasnio kao Bijelim Hrvatom niti je tada postojala Bijela Hrvatska, to ne znači da tada njih tamo nije bilo i da su se drugačije zvali", umjesto "to znači da tada njih tamo nije bilo i da su se/nisu drugačije zvali" - ma kakvo je to argumenitranje i zaključivanje? Ti izmišljaš i navodne nemogućnosti smatraš kao legitimnima koje imaju veću vjerojatnost i vrijednost nego one koje jasno ukazuju da njih tada nema i nije moglo biti.



Ti pretpostavljaš ništa. Ti lažeš i obmanjuješ. Tebi je mjesto na alternativnoj povijesti ili na rubu znanosti. Ponovno, I-S17250 nije i ne može biti bijelo hrvatskog porijekla, ali ne, prema tebi ako navodni i nije bio pradjed Bijeli Hrvat to ništa ne mijenja... Ma kako ništa ne mijenja kada Bijela Hrvatska i Bijeli Hrvati se spominju kasnije od formiranja i širenja I-S1725; Hrvati nisu jedinstven homogeni narod koji isključivo i većinski vuče porijeklo od Bijelih Hrvata jer etnogeneza Bijelih Hrvata je i nadalje nepoznata i problematična; Hrvati nisu jedini narod čiji (navodni) preci su došli od tamo na Balkan; Bijeli Hrvati se ne spominju prije svih Slavena.

Logika - nula. Argumentacija - nula. Znanje - nula. Razumijevanje - nula. Čovječe, ti pojma nemaš.



Evo ga opet; koliko puta moram na ovom forumu ponavljati da Dinaric-North i Dinaric-South clusteri nisu bivši niti su odbačeni termini?

Štoviše, ti s obzirom na Sloveniju i sjeverozapadnu Hrvatsku zaključuješ poveznicu preko cijele I-S17250 (što je nemoguće iz razloga već navedenih u prijašnjim komentarima), a pritom ignoriraš gdje je kolijevka naseljavanja Hrvata i ostalih Slavena na Balkanu tj. prema tome donosiš zaključak za cijeli zapadni Balkan. Da li ti uopće shvaćaš koliki je omjer SNP I-PH908 tj. STR Dinaric-South clustera naspram SNP mutacija STR Dinaric-North clustera npr. u Hrvata? Ponovno, logika - nula.



Umjesto da staneš na I-S17250, što kao takvim već je pogrešno, ti spominješ sestrinske i starije haplogrupe kao bijelo hrvatskog porijekla... Ako tebi tu nije ništa sumnjivo, oprosti, onda lijepo se odlogiraj, otvori svoj blog, štogod, ali čovječe, pusti ove teme na miru

nikako da razumiješ logiku....


ajmo ovako...ante antić rođen u zagrebu prije 20 godina a muški predci istog dolaze iz like....u sebi ante antić nosi I2a mutacije stare 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1300, 1400 znači unazad sve do 600 godine...

ako se recimo hrvati spominju u lici 1200. godine znači prije 800 godina sve mutacije prije spomena hrvata nisu ustvari hrvatske.. mutacije I2a iz like iz 600, 700, 800 godine sve do 1200 godine nisu hrvatske iako su njegovi muški predci tu cijelo vrijeme u području za koje se smatra da je hrvatsko ali se faktično nigdje ne spominju hrvati do 1200. godine, za ovu logiku ćeš osvojiti modnog oskara...


šta ti stvarno misliš da u bijeloj hrvatskoj postoji samo jedna mutacija koja se odnosi na hrvate....čovječe mutacije na Y haplotipu nastaju svakih oko 100 godina.. nisu hrvati živjeli u bijeloj hrvatskoj 100 godina i da imaju mutaciju samo jednog čovjeka....šta ti jedeš...žute mrave...?

prema tome kada nabrajam bijelo hrvatske mutacije to nabrajam jer je to logika a mutacija https://yfull.com/tree/I-S17250/ je predak svim tim mutacijama u srcu bijele hrvatske....

bijelo hrvatske mutacije za sada...

https://yfull.com/tree/I-Y30729/

https://yfull.com/tree/I-Y4882/

https://yfull.com/tree/I-PH908/

https://yfull.com/tree/I-Z16971/

https://yfull.com/tree/I-Z17855/


šta si ti stvarno mislio da je u bijeloj hrvatskoj izvor samo mutacije I-PH908.. u sjeverozapadnoj hrvatskoj prevladavaju bivši dinarik-N tipovi.....I-PH908 nije u grupi dinarik-N tipova....znači u dalmaciju su stigli hrvati I-PH908 iz bijele hrvatske a u sjeverozapadnu hrvatsku iz iste bijele hrvatske su stigli tunguzi..

dali stvarno ne shvaćaš ili me malo zezaš....pa to bi dijete od tri godine shvatilo...ako hrvata ima i u drugim granama a ne samo u grani I-PH908 a svima je predak mutacija I-S17250 tj. ista kuća pa kako je samo I-PH908 bijelo hrvatska...

koljevka hrvata je dalmacija..šta hrvati ne mogu doći do slovenije...?

koljevka hrvata je ilirik, dalmacija i panonija..dali si ti čitao DAI..


Quote:
Hrvati nisu jedini narod čiji (navodni) preci su došli od tamo na Balkan;
daj mi navedi koji je još narod došao uz hrvate i priloži genetiku koja dokazuje tu migraciju...prema tome hrvati su jedini narod na balkanu kojemu je genetika potvrdila put iz bijele hrvatske u dalmaciju što znači da na balkan jedino, isključivo, konačno i vječno dolaze hrvati...to je za ljude sa I2a i predak mutacijom I-S17250...za ostale haplotipove ćemo vidjeti...

čekam već tri godine da to osporiš i još ništa...dali možeš dokazati genetikom i povijesnim zapisima migraciju nekog drugog naroda na balkan..

ne možeš.. što to govori..pa da sam ja u pravu i da govorim jedino ono što je istinito..da lažem već bi odavno osporio moje navode a ne ti iz nemoći mene prijavljuješ iz razloga što govorim istinu....

bog kaže ne laži..ja ne lažem i ovo što govorim je konačno vječno i nepobitno.. ako je to tebi krivo to je druga stvar...ja tu ne mogu ništa....


Quote:
Projekat koji pišu da su svi srpskog porijekla.
stari daj ti meni kaži da recimo naši I2a tipovi dolaze iz lužičke srbije i da jedino potvrđuju zapis o dolasku srba na balkan....vjerojatno bi i tada trubio ovo što sada tvrdiš ili ipak možda nebi (iz principa hahahahaha)?

logične je da bi bili srbijanskog porijekla....kako si to mislio osporiti....daj mi to objasni....da, ali mi dolazimo 200 godina prije nego što se spominju lužički srbi...bili bi lužičko srpskog porijekla nepobitno, konačno i vječno..to ti je zdrava logika....ja ne znam u kojem si ti bunkeru i koje si škole izučio ali ako to ne možeš shvatiti onda imaš problem...

Zadnje uređivanje hrvat22 : 20.10.2017. at 20:31.
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:53   #270
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Ipak...
Raspored podgrupa R1a-CTS3402 (samo FTDNA) ipak ukazuje na područje jugoistočne Poljske kao izvor većine R1a kod nas:

https://imghost.io/image/pCmIS
to nije i ne smije biti moguće jer je samo I2a I-PH908 ustvari bijelo hrvatskog porijekla...R1a tipovi iz tog razloga ne mogu dolaziti iz južne poljske na balkan jer bi to značilo da hrvatski R1a tipovi dolaze kao i ostali hrvatski I2a tipovi iz istog mjesta a to se kosi sa zdravim razumom jer je u koljevci hrvata(dalmacija) isključivo i jedino I2a I-PH908. hrvati su jedino na granici od dalmacije prema lici, do cetine i oko livna sve ostalo su tunguzi....inače ti hrvati su odselili a na njihovo mjesto su došli srbi koji se danas hrvatima nazivaju...


šalim se..

Zadnje uređivanje hrvat22 : 20.10.2017. at 20:23.
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 02:26   #271
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
...
Samo tako nastavi, ponovno si dobio prijavu jer se praviš glup, trolaš lažima, ponavljaš jedno te iste rečenice poput papige. Dosadio si. Mentalno si limitirana osoba koja propagira ideološko jednoumlje. Rasprava s tobom je besmislena jer "pobjeđuješ" ne argumentiranjem već zamoravanjem rasprave ignoriranjem i negiranjem činjenica i zaključaka do trenutka kada jedino što preostane je ili odustajanje sugovornika koji uvidi da ima posla s budalom ili korištenje sile od strane sugovornika kako bi te se maknulo jer usporavaš napredak rasprave. Ne mogu vjerovati koliko puta ti moram naglasiti da nisam tri godine na ovom forumu. Ti kao da živiš u zasebnom filmu u kojem te zlobni MoroHr tri godina bezuspješno osporava. Toliko si nesposoban da nisi u stanju jednim klikom pogledati na moj profil kada sam se registrirao
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:58   #272
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Samo tako nastavi, ponovno si dobio prijavu jer se praviš glup, trolaš lažima, ponavljaš jedno te iste rečenice poput papige. Dosadio si. Mentalno si limitirana osoba koja propagira ideološko jednoumlje. Rasprava s tobom je besmislena jer "pobjeđuješ" ne argumentiranjem već zamoravanjem rasprave ignoriranjem i negiranjem činjenica i zaključaka do trenutka kada jedino što preostane je ili odustajanje sugovornika koji uvidi da ima posla s budalom ili korištenje sile od strane sugovornika kako bi te se maknulo jer usporavaš napredak rasprave. Ne mogu vjerovati koliko puta ti moram naglasiti da nisam tri godine na ovom forumu. Ti kao da živiš u zasebnom filmu u kojem te zlobni MoroHr tri godina bezuspješno osporava. Toliko si nesposoban da nisi u stanju jednim klikom pogledati na moj profil kada sam se registrirao
prije nego što me baniraju dali mi možeš prvi puta u tri godine odgovoriti

Quote:
čekam već tri godine da to osporiš i još ništa...dali možeš dokazati genetikom i povijesnim zapisima migraciju nekog drugog naroda osim hrvata na balkan..
ako ne možeš dokazati genetikom i povijesnim zapisima dolazak nekog drugog naroda na balkan osim hrvata onda to reci... s obzirom da ja govorim istinu i to dokazujem povijesnim zapisima i genetikom ti me cijelo vrijeme prijavljuješ a ne govoriš istinu, znači ja sam trol koji govori istinu i zbog toga će me banirati...
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:05   #273
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post
...s obzirom da ja govorim istinu i to dokazujem povijesnim zapisima i genetikom ti me cijelo vrijeme prijavljuješ...
Evo ti još jedna koljetina od prijave. Samo nastavi praviti se glup i trolati kako govoriš "istinu" koju "dokazuješ". Više ti ne odgovaram
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:50   #274
Od javnih podataka na 'Srpskom DNK projektu' napravio sam mapu podgrupa:
Srpske R1a podgrupe

Meni se čini da se zapadni R1a Srbi poprilično razlikuju od svojih istočnih sunarodnjaka.
Andelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:45   #275
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Od javnih podataka na 'Srpskom DNK projektu' napravio sam mapu podgrupa:
Srpske R1a podgrupe

Meni se čini da se zapadni R1a Srbi poprilično razlikuju od svojih istočnih sunarodnjaka.
Kao što si već napisao R1a su izuzetno komplicirani. Ovdje su vjerojatno počeli dolaziti već i u brončanom dobu. Vidi temu o kurganima/tumulima na Kupresu.

Zadnje uređivanje mozak_free : 24.10.2017. at 16:02.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:12   #276
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Od javnih podataka na 'Srpskom DNK projektu' napravio sam mapu podgrupa:
Srpske R1a podgrupe
Meni se čini da se zapadni R1a Srbi poprilično razlikuju od svojih istočnih sunarodnjaka.
Da.

Plavi su rubni, nalaze se u Pounju, Hercegovini, seobama vjerojatno u Srijemu, a ima ih i među Torlacima.
Crveni su isto rubni, opet Pounje, u Hercegovini istočnije, opet Vojvodina seobama, i opet Torlaci.
Ljubičasti, Hercegovina, enklave po novoštokavskim područjima, malo i Torlaci.
Zeleni obuhvaćaju cijelo područje, ali ne baš i Torlake.
Žuti križić, istok Sandžaka, istočna Bosna, nešto među Torlacima.
Žuti romb, prečanske enklave, Torlaci i sjever kosova.

Zeleni bi mobli biti Vlasi, možda i plavi i crveni. Ljubičasti su ist. Hercegovina i dijaspora (možda isto Vlasi).
Žuti bi mogli imati srpske korjene, njih baš i nema previše među Prečanima.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 17:56   #277
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Od javnih podataka na 'Srpskom DNK projektu' ... Meni se čini da se zapadni R1a Srbi poprilično razlikuju od svojih istočnih sunarodnjaka.
Pri donošenju nekakvih zaključaka ne smije se zaboraviti da su pojedinci porijeklom iz istoga plemena ili roda, mnogi koji su se ondje testirali su znali testirati bilo širu porodicu bilo one koji slave istu slavu, a mnogima prezimena u Srbiji su se ustalila tek od 19. stoljeća. Zbog toga se može raditi o regionalnom i testnom biasu tako da razlika može biti veća ili manja, svakako ne jednaka, ali ni nepostojeća. S obzirom na mapu, a nedostatak informacija o testiranim pojedincima, ne može se to tako detaljno interpretirati (npr. da su neki Torlaci). Jedino što se može zaključiti je da se ističe nedostatak Y33 na zapadu, a Y2608 na istoku među testiranima.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:17   #278
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Da.
Quote:
Crveni su isto rubni, opet Pounje, u Hercegovini istočnije, opet Vojvodina seobama, i opet Torlaci.
crveni su hrvatski tipovi, a u konačnici ćemo vidjeti dali su to posrbljeni hrvati ili neka istočna migracija...

Quote:
Zeleni obuhvaćaju cijelo područje, ali ne baš i Torlake.
ova mutacija M458 je jaka u grčkoj i bugarskoj ali koliko vidim ima je po svuda tako da je moguće i lokalnog porijekla...moguće vlasi ali još nije sigurno..

Quote:
Žuti križić, istok Sandžaka, istočna Bosna, nešto među Torlacima.
za sada većinom srpsko obilježje, u budućnosti ćemo vidjeti smjer migracije..

Quote:
Ljubičasti, Hercegovina, enklave po novoštokavskim područjima, malo i Torlaci.
isto hrvatska grana, ali sve je ovo još na 2-4 tisuće godina, trebaju nam mlađe mutacije. pa ćemo biti pametniji..
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:29   #279
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Kao što si već napisao R1a su izuzetno komplicirani. Ovdje su vjerojatno počeli dolaziti već i u brončanom dobu. Vidi temu o kurganima/tumulima na Kupresu.
ti svi R1a tipovi će kod nas biti stari 100 godina...na ovoj mapi je navedena starost R1a grana iz razloga što su mutacije do tih godina istražene 4000, 3000, 2000 godina...još nam fali cirka 20,25 mutacija za konačan zaključak...tako da još ne znamo dali je itko ovdje došao u brončanom dobu ili prije 200 godina iz rusije...

to je kao da pričamo o primorčevom I2a iz ledenog doba...danas znamo da naš hrvatski I2a nije iz ledenog doba već iz bijele hrvatske....ali i dalje imamo predak mutaciju I2a iz ledenog doba...to je naš praprprprparapaprappraa djed...isto tako je i sa R1a...ovdje je starost za recimo R1a1a1 a mi smo danas recimo R1a1a1a1a1a1a1a1, kužiš...
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:34   #280
Quote:
Andelko kaže: Pogledaj post
Od javnih podataka na 'Srpskom DNK projektu' napravio sam mapu podgrupa:
Srpske R1a podgrupe

Meni se čini da se zapadni R1a Srbi poprilično razlikuju od svojih istočnih sunarodnjaka.
da, zapadni R1a tipovi su vjerojatno posrbljeni hrvati....dobro si primjetio...ali kao što sam rekao još je dugo do konačnog zaključka...

i dalje ovisimo o privatnim osobama i njihovom novčanom stanju...i normalno dali će oni svoju genetiku dati u javne baze podataka..tako da je prilično nezahvalna situacija...
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.