Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 22:40   #781
Quote:
flitmo kaže: Pogledaj post
Ja sam prijavio u Provjereno i mjesnom odboru i sanitarnoj i hrpi novinara, a vi? ili čekate nekoga da to napravi kao ja sad.
Btw. da li vam je lakše kada se ovdje izjadate ili ćete stvarno nešto poduzeti?
Ja sam prijavila sanitarnoj, no nisu nis poduzeli. Svi su ionako podplaćeni... Možda novinari nisu... Makar novinari ne mogu spriječiti, osim ako prozovu vlasti i konačno se netko pozabavi time.
Kay88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:38   #782
Pozdrav,
ima li netko sheme instalacija u stanovima, odnosno zna li tko kako bih mogao doći do istih? Naime, kod preuzimanja stana nije mi palo na pamet traziti to, oni mi naravno nisu dali, a sada bi mi dobro doslo.
Planiram pomaknuti klimu 2.5 metra desno iznad vrata od sobe, kako bi preko cijelog zida došli ormari, pri čemu mi je bitno da znam i kuda dolazi klima i kuda ide struja, kabelska i telefon, kako prilikom bušenja zida i montaže nebi došlo do iznenađenja.
__________________
"Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh:NASTOJTE SVAKOME UGODITI!"
Herbert B. Swope
Linpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:22   #783
Quote:
Linpus kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ima li netko sheme instalacija u stanovima, odnosno zna li tko kako bih mogao doći do istih? Naime, kod preuzimanja stana nije mi palo na pamet traziti to, oni mi naravno nisu dali, a sada bi mi dobro doslo.
Planiram pomaknuti klimu 2.5 metra desno iznad vrata od sobe, kako bi preko cijelog zida došli ormari, pri čemu mi je bitno da znam i kuda dolazi klima i kuda ide struja, kabelska i telefon, kako prilikom bušenja zida i montaže nebi došlo do iznenađenja.
Malo kasnom sa odgovorom, ali možda će nekom u budućnosti trebati.

Ja kada sam kupio stan sam tražio i nacrte instalacija. Dečko koji je tada radio primo-predaje mi je obećao poslati, ali nisam nikada dobio. Iako mi je naglasio da nacrti kao nacrti postoje, ali da ih se instalateri nisu baš pridržavali. Da su radili po svojem i da mi nacrti neće baš pomoći u životu.
haharek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 14:46   #784
E pa dragi susjedi, počelo je ove godine opet besramno glasno puštanje muzike na vanjskim terasama klubova na jarunu.
Ne znam jeste li i vi čuli bass ritmove 22.05.2021 u subotu do 22 sata.

Za divno čudo jedan jarunski klub iz nekog razloga pušta glazbu na otvorenoj terasi baš full jako, a od bassa se u stanovima koji gledaju na jarun ne da živjeti.

U svakom slučaju prava adresa za prijavu je Državni Inspektorat Republike Hrvatske, u sklopu kojeg od 2019. godine djeluje sanitarna inspekcija koja je zadužena za kontrolu buke.
Iako je upitno ima li klub na jarunu uopće dozvolu za to...
Web stranica Državnog inspektorata je: https://dirh.gov.hr/
Na toj stranici idete na Podnošenje prijava (gore lijevo).

Ja sam uz pomoć prijatelja koji živi blizu Jaruna ustanovio da je buka 22.05.2021 dolazila iz kluba Gallery, državnom inspektoratu sam uz podnesenu prijavu dostavio i snimku s balkona (uploadanu na youtube kao unlisted, znači samo ljudi s linkom mogu otvoriti video, tak je najlakše) gdje se jasno čuje buka. Čekam odgovor...

Po mom saznanju na Jarunu trenutno funkcioniraju 2 ugostiteljska objekta koji se nazivaju klubovima.
Njihove evente možete pratiti po društvenim mrežama i shodno tome podnijeti prijavu sanitarnoj inspekciji kad ustanovite o kojem se klubu radi, makar se meni čini da Aquarius sad radi kao kafić i ne puštaju bučnu glazbu.

https://www.facebook.com/gallery.club
https://www.instagram.com/galleryclub.zagreb/

https://www.facebook.com/aquariusklub
https://www.instagram.com/aquariuszagreb/

Pozdrav od susjeda s Laništa 1i (Mešić-com zgrada)
Laniste1i is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2022., 15:47   #785
O zgradama na adresama Lanište 20, 22, 24, 26, dalo bi se raspravljati. Tamo sam 10 godina. U tih deset godina imamo 2 raznesena automobila pred zgradom, imamo raznošenje stana dinamitom i redovno se oko zgrade motaju mutni likovi. Krađe auta u garaži su česte. Garaža od samog početka pušta vodu i dan danas, a to sigurno dugoročno ne može nikako biti dobro za temelje. Garaža je prljava, neuredna i neodržavana. Vrata često ne rade. Zvučna izolacija u stanovima je katastrofa tj. ne postoji, a to je najveći minus. Doslovno čujem susjeda iznad kad pali i gasi svjetlo na prekidaču. Kad mu vribrira mobitel na stolu itd. Parketi su jako loši i mekani. Jedan lift u svakoj zgradi je premalo, prespor je i nekad ga čekam kao da živim u mamutici. Prometno je loše povezano. Ruku na srce, tramvaj je predaleko i nije 8 minuta udaljen kako često piše na oglasima na Njuškalu. ZET 234 je OK, ali se probija kroz najgore gužve do glavnog kolodvora. Također, s autom svako jutro putovati preko mostova nije nimalo bajno. Rotor je riješio gužve na rotoru, ali su gužve premještene na Jadranski most, Savski gaj, Kajzericu.

Toplinska izolacija je dobra, imamo optički internet i infrastruktura je odlična (trgovine, pošta, Arena itd.). Blizina nasipa je veliki plus. Plus je i što brzo izlaziš/dolaziš u grad. Smrad s Jakuševca vrlo rijetko dolazi do Laništa.

Sve u svemu, raduje me što više ne živim tamo iz različitih razloga.
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.