Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 23:08   #21
Quote:
Om Tat Sat kaže: Pogledaj post
Odosmo mi u bezdan s takvim rastom fanatizma. U ovom slučaju povrijeđen je isključivo ego i to ego uvjetovan fanatizmom i zatucanošću. Neki dan sam čula odličnu definiciju fanatizma: fanatik je onaj koji svom silom uvjerava druge u ono u što sam ne vjeruje. U smislu da treba drugima nametati da bi mu njegovo ponašanje bilo opravdano.

Jezivo je to što se događa i kuda konkretno kao država idemo. Na stranu s ovim slučajem, smatram da se inače povređuje ego jer čak i da je osjećaj povrijeđen, opet je tu upleten ego u vidu očekivanja. Može li se išta drugo povrijediti?
Zato sam ja popio kritiku par dana nakon Velike gospe: http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...a-veliku-gospu
Naime, vidio ja svoga radnog kolegu na slici u procesiji i ja ga pitam: da li ti moj prijatelju stvarno vjeruješ da je Djevica Marija uzašla na nebo dušom i tijelom ? A on se malo zamisli i kaže nakon 4-6 sekundi : Vjerujem !
Ali onda odmah nadoda: molim te da više ne postavljaš ovakva pitanja Mućki provokatoru
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:59   #22
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A on se malo zamisli i kaže nakon 4-6 sekundi :
U tome je problem. Nisi ga smio navesti na razmišljanje koje je trajalo punih 4-6 sekundi.

__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:21   #23
Religijski extremizam ce normalne vjernike kostati jer se ne odupiru extremima.Desiti ce se zabrana religija radi extrema.

@Nepoznati
Bas lijep prizor lijepe cure u nosnjama i majka bozija cool skroz..
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:12   #24
Jedno čisto proceduralno pitanje: ne bi li kao dokaz duševne boli sudu trebalo predočiti otpusno pismo ili bar nalaz duševne bolnice?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:06   #25
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Jedno čisto proceduralno pitanje: ne bi li kao dokaz duševne boli sudu trebalo predočiti otpusno pismo ili bar nalaz duševne bolnice?
Ne.
Treba ti vješti odvjetnik koji je skup do boli /duševne dakako/ dokazati da ti zbog tuđe kritike, odnosno vrijeđanja svetinja, blasfemije i pejorativnosti doživljavaš noćne more (recimo napada te dr. Markić sa cirkularom u ruci), imaš tahikardiju, napadaje panike, ansioznosti i sličnih hajvanluka koji su
p o s lj e d i c a narušavnja stabilnosti tvoga ega.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:31   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne.
Treba ti vješti odvjetnik koji je skup do boli /duševne dakako/ dokazati da ti zbog tuđe kritike, odnosno vrijeđanja svetinja, blasfemije i pejorativnosti doživljavaš noćne more (recimo napada te dr. Markić sa cirkularom u ruci), imaš tahikardiju, napadaje panike, ansioznosti i sličnih hajvanluka koji su
p o s lj e d i c a narušavnja stabilnosti tvoga ega.
Neka Josipović samo kaže da je imao sinkopu i slobodno će išetati iz sudnice.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:34   #27
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Neka Josipović samo kaže da je imao sinkopu i slobodno će išetati iz sudnice.
...a onda će tužiti Vigilare zbog bacanja ljage na ime.

Batarelu se vratio bumerang
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:40   #28
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
@Nepoznati
Bas lijep prizor lijepe cure u nosnjama i majka bozija cool skroz..
Imaju smisla za ceremonije, mora im se priznat.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:50   #29
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Imaju smisla za ceremonije, mora im se priznat.
Prekrasni obicaji no extremi unistavaju namecuci ljudima pa se ljudima pocelo sve da gadi..
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:54   #30
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne.
Treba ti vješti odvjetnik koji je skup do boli /duševne dakako/ dokazati da ti zbog tuđe kritike, odnosno vrijeđanja svetinja, blasfemije i pejorativnosti doživljavaš noćne more (recimo napada te dr. Markić sa cirkularom u ruci), imaš tahikardiju, napadaje panike, ansioznosti i sličnih hajvanluka koji su
p o s lj e d i c a narušavnja stabilnosti tvoga ega.
Nda, i onda se sve to lijepo liječi u duševnoj bolnici pa se sudu podastre pisani trag inače se svodi na rekla-kazala. Na primjer, priložiš EEG sa zapisom noćnih mora, tahikardični EKG, napadnopaničnu snimku bijega sa mjesta nesreće i tako sve.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:28   #31
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nda, i onda se sve to lijepo liječi u duševnoj bolnici pa se sudu podastre pisani trag inače se svodi na rekla-kazala. Na primjer, priložiš EEG sa zapisom noćnih mora, tahikardični EKG, napadnopaničnu snimku bijega sa mjesta nesreće i tako sve.
Da ...a kako je Horvatinčić na slobodi, bojiš se i cesta i mora...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:03   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da ...a kako je Horvatinčić na slobodi, bojiš se i cesta i mora...
Dobar je strah kome ga je Bog dao, reko bi moj stari, pokoj mu duši.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:47   #33
Zabrinjavajuća je opstojnost pseudo-terorističkih vjerskih organizacija kod nas.
Donedavno takvog nečeg nije ni bilo u javnosti. Izgleda da se bolest Hrast-a i Markić genetski prenaša i evoluira. Pitanje je na koji način će evoluirati.
Da li će biti besperspektivni promašaji suvremenog svijeta kao što sada jesu ili će postat inteligentniji i time opasniji u manipulaciji i korupciji javnosti.
Ono što je sigurno je da dok god postoje i neometano (bez adekvatne kritike) djeluju, ljudska prava će se postavljat pod upitnik. A svi znamo da je danas lako medijskom manipulacijom stvarat pomutnju gdje se ne zna tko je u pravu a tko u krivu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:58   #34
Porast extremizma na religijskom planu je dobar znak, to govori da ce biti skoro kraj extremismu jer najgore je kad iz sjene vlada extremizam.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:06   #35
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Porast extremizma na religijskom planu je dobar znak, to govori da ce biti skoro kraj extremismu jer najgore je kad iz sjene vlada extremizam.
Možda si u pravu a možda i nisi - vrijeme će pokazati.

Krajnosti imaju svoju svrhu a to je da unaprijed upozorava većinu što bi se dogodilo da im se dozvoli da vladaju po svojim pravilima.

Problem je slizanost bilo kakve krajnosti sa političkim elitama jer jedni druge trebaju da bi čvrsto vladali i da bi nametnuli svoj program.

Eto, sad čitam da ide nova akcija uz tekuću 40-dana za život gdje se moli ispred bolnica - moljenje na granicama države kao u Poljskoj.

https://www.vecernji.hr/vijesti/polj...islama-1200438

Ljudi kopaju po kantama, djeca idu gladna u školu a neki mole...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:10   #36
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Ljudi kopaju po kantama, djeca idu gladna u školu a neki mole...
A neki pišu po forumima kako im molitve idu na živce.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:12   #37
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
A neki pišu po forumima kako im molitve idu na živce.
A drugi umjesto da mole pišu gluposti.

Amen!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:04   #38
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Porast extremizma na religijskom planu je dobar znak, to govori da ce biti skoro kraj extremismu jer najgore je kad iz sjene vlada extremizam.
Svašta.
Jedna od temeljnih značajki ekstremizma je rad iza sjene. Više ekstremizma znači više rada iza sjene. Na temelju čega zaključuješ da bi takva situacija bila bolja u pogledu razotkrivanja?
Kako znaš da popularnost ekstremizma ne bi pridonijela njegovom usavršavanju baš zbog toga što je sve širi i dostupniji?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:54   #39
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A drugi umjesto da mole pišu gluposti. Amen!
Amen. evo nešto za tebe iz vremena naše mladosti.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 05:29   #40
Quote:
Om Tat Sat kaže: Pogledaj post
Odosmo mi u bezdan s takvim rastom fanatizma. U ovom slučaju povrijeđen je isključivo ego i to ego uvjetovan fanatizmom i zatucanošću. Neki dan sam čula odličnu definiciju fanatizma: fanatik je onaj koji svom silom uvjerava druge u ono u što sam ne vjeruje. U smislu da treba drugima nametati da bi mu njegovo ponašanje bilo opravdano.
u taj isti bezdan su vec davno otisli ti koje ti upravo opisujes, na zacelju s josipovicem:

povrijedjena ega
uvjetovanog fanatizmom i supremacistickim nadljudizmom
silom uvjeravajuci druge u svoja krivovjerja i bezvjerja
ili ih pak pljujuci
i vodeci borbu do krajnjeg istrebljenja
luciferijanska alijansa svih izama
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.