Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 18:10   #1281
Na vojnom poligonu Eugen Kvaternik u Slunju održana je završna vježba gađanja s PzH2000...

https://www.facebook.com/HrvatskiVoj...type=3&theater
Dejan206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:34   #1282
Odlicne slike. Jesu li sve došle u RH?
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:40   #1283
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Jesu li sve došle u RH?
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:43   #1284
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:53   #1285
Obje lijepo pucaju, simpatično.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:50   #1286
Ovaj put bez kanapčeta.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:58   #1287
Quote:
Gurevich kaže: Pogledaj post
Ovaj put bez kanapčeta.
Nisi informiran.
Prva granata se OBAVEZNO ispaljuje na "kanapče".
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:23   #1288
Quote:
Dejan206 kaže: Pogledaj post
Na vojnom poligonu Eugen Kvaternik u Slunju održana je završna vježba gađanja s PzH2000...

https://www.facebook.com/HrvatskiVoj...type=3&theater


Ima li negdje usporedba preciznosti pogodaka između PZH2000 i Gvozdika na poligonu, ili to možda neki smatraju nebitnim?
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:46   #1289
Gađanja na našim poligonima su irelevantna, jer se gađa po dobrano isprobanim tablicama.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:09   #1290
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Gađanja na našim poligonima su irelevantna, jer se gađa po dobrano isprobanim tablicama.
Želiš reći da je balistika na (podužoj) cijevi od PzH 2000 identična drugim 155icama pa vrijede iste tablice?
Osim toga, može se pričati o razlici između točnosti i preciznosti odn. jedno je pogoditi i točno pokriti ciljano područje (eventualno nakon korekcije), a drugo pitanje je kolika je disperzija pogodaka zbog karakteristike haubice koje nema previše veze s elementima gađanja. Možda čovjek pita ovo drugo?
failzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:26   #1291
Quote:
failzor kaže: Pogledaj post
Želiš reći da je balistika na (podužoj) cijevi od PzH 2000 identična drugim 155icama pa vrijede iste tablice?
Osim toga, može se pričati o razlici između točnosti i preciznosti odn. jedno je pogoditi i točno pokriti ciljano područje (eventualno nakon korekcije), a drugo pitanje je kolika je disperzija pogodaka zbog karakteristike haubice koje nema previše veze s elementima gađanja. Možda čovjek pita ovo drugo?


Bravo kolega, lijepo je vidjeti da ima još ljudi koji drže do balistike.

Preciznost PZH2000 me zanima, točnost naših topničkih postrojbi mi je poznata.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:37   #1292
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post


Ima li negdje usporedba preciznosti pogodaka između PZH2000 i Gvozdika na poligonu, ili to možda neki smatraju nebitnim?
naravno...neka opažanja postoje

mi smo ovo malo gvozdika što imamo nedavno remontovali...osobno svjedočio gađanju istih...mogu reć kako su bile iznenađujuće precizne (na opće oduševljenje nazočnih tome performansu)...znači remont je dobro odrađen,znači sa tim sredstvom može se i zna vlastitim sposobnostima...

gađanju PzH nazočio nisam (nažalost) ali prema onome kaj sam čul isto tak precizne...znači očekivano,standardno...znači remont je kao što znamo odrađen u zemlji rođenja kako treba i sukladno dogovoru...hoćemo li ih mi samostalno moći remontovat (kad se za tim ukaže potreba) to ne znam...nadam se da hoćemo...

zaključak i jedno i drugo samohodno topničko sredstvo generalno ostvarili su vrlo dobre il čak odlične rezultate sukladno svome trenutnom stanju i mogućnostima...i tu sad postoje neke razlike...ako me razumijete
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:58   #1293
Mene zanima, koje oružje je Pzh2000 zamijenila u HV?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:27   #1294
Nisu li OS tražile 24 komada PzH, a dobili samo 12 (+3)?

Slično je bilo i 2000-te s remontom MiG-ova u Izraelu, tražili su 24 komada, a odobreno im 12 komada i to u Rumunjskoj.

Je li barem s Kiowama išlo koliko se tražilo (16)? Ovako odokativno, reklo bi se da ih je solidan broj.
s-verse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:32   #1295
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Mene zanima, koje oružje je Pzh2000 zamijenila u HV?
paa kako ispada nije ništ zamjenila ... podigla se sposobnost generalno(samo)..hi,hi,hi
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:42   #1296
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
paa kako ispada nije ništ zamjenila ... podigla se sposobnost generalno(samo)..hi,hi,hi
Pa koji ljudi na njoj rade? Nisu ih valjda izmislili iz ničega?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:43   #1297
Quote:
s-verse kaže: Pogledaj post

Je li barem s Kiowama išlo koliko se tražilo (16)? Ovako odokativno, reklo bi se da ih je solidan broj.
Obzirom na broj pilota, čini mi se da je to i previše.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:50   #1298
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Pa koji ljudi na njoj rade? Nisu ih valjda izmislili iz ničega?
Kičmu PzH pukovnije čine ljudi iz TRB-a južne brigade,ostatak ljudi je skupljen odasvuda milom i silom...(uglavnom milom)...TRB je ovim činom desetkovan i potjeran sa Slunja ali nije ugašen...Taj manjak ljudi planira se popunit omladinom(vojnici i časnici) dočasnike će sustav proizvest...a tehnički i materijalno hoće se popunit il neće...ko zna...bude se krpilo ko i do sada...Inače ovaj spomenuti TRB južne brigade..oni su u zadnjim godinama fasovali pravo,možd prošli najgore od svih postrojbi u HV-u ... što zbog svojih zapovjednika,što zbog svoje lokacije .. jer kad si podstanar na poligonu onda te rastežu na sve strane...radiš i što treba i što ne treba,maltretira te svako ko stigne i kad god mu se digne...ma užas.
Valjda će sad na novoj lokaciji bit malo mirniji...

No uglavnom pojavom PzH ništa nije nestalo,možemo reć stvoreno je nešto novo ali na nekakvim temeljima od prije....
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:04   #1299
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Kičmu PzH pukovnije čine ljudi iz TRB-a južne brigade,ostatak ljudi je skupljen odasvuda milom i silom...(uglavnom milom)...TRB je ovim činom desetkovan i potjeran sa Slunja ali nije ugašen...Taj manjak ljudi planira se popunit omladinom(vojnici i časnici) dočasnike će sustav proizvest...a tehnički i materijalno hoće se popunit il neće...ko zna...bude se krpilo ko i do sada...Inače ovaj spomenuti TRB južne brigade..oni su u zadnjim godinama fasovali pravo,možd prošli najgore od svih postrojbi u HV-u ... što zbog svojih zapovjednika,što zbog svoje lokacije .. jer kad si podstanar na poligonu onda te rastežu na sve strane...radiš i što treba i što ne treba,maltretira te svako ko stigne i kad god mu se digne...ma užas.
Valjda će sad na novoj lokaciji bit malo mirniji...

No uglavnom pojavom PzH ništa nije nestalo,možemo reć stvoreno je nešto novo ali na nekakvim temeljima od prije....
Onda "Južna brigada" više praktično ni nema topničko-raketnu bojnu?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:56   #1300
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Onda "Južna brigada" više praktično ni nema topničko-raketnu bojnu?
Ja samo znam da su momci s D30 sa Zeceva pogodili metu direktno dva puta.
meridiem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.