Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 22:04   #61
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
dakle, složili smo se da kur'an ne spominje nikakve "đavolske demone" koji ljudima mijenjaju kožu.
Dakle TKO im mijenja izgorene kože u islamskom paklu - džehennemu? Ne mijenjaju si sami, ne? I tko izlijeva kipuću vodu po njihovim glavama.

Quote:
u vezi muških imena, objasnio sam da anđeli /u islamu/ nemaju spol i da je davanje muških ili ženskih imena u domeni kulture jezika i izražaja.
Ali svakako se anđeli pretvaraju isključivo u muškarce i imaju isključivo MUŠKA imena, kada idu po Zemlji (po tim mitovima i legendama).

Hoće li uostalom i većinski muškarci u raju poslije Sudnjega dana imati spolovila? Hoće li se razmnožavati tamo, imati spolne odnose s huriima, ili će im to služiti samo kao privjesak?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:46   #62
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Dakle TKO im mijenja izgorene kože u islamskom paklu - džehennemu? Ne mijenjaju si sami, ne? I tko izlijeva kipuću vodu po njihovim glavama.
Bog. Tako plaši ljude da bi postali bolji i da ne bi ugrozili druge ljude.



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali svakako se anđeli pretvaraju isključivo u muškarce i imaju isključivo MUŠKA imena, kada idu po Zemlji (po tim mitovima i legendama).
možeš li nekako pojmiti da u islamu anđeli nemaju spol?


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Hoće li uostalom i većinski muškarci u raju poslije Sudnjega dana imati spolovila? Hoće li se razmnožavati tamo, imati spolne odnose s huriima, ili će im to služiti samo kao privjesak?
ne znam. to je gajb.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:23   #63
Quote:
Nepoznati kaže:
Dakle TKO im mijenja izgorene kože u islamskom paklu - džehennemu? Ne mijenjaju si sami, ne? I tko izlijeva kipuću vodu po njihovim glavama.
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Bog.
Vrhunski sadist dakle osobno. Mijenjati spaljene kože da mogu i dalje duuugo ili čak vječito, patiti i urlikati u paklenim vatrama.

Quote:
Tako plaši ljude da bi postali bolji i da ne bi ugrozili druge ljude.

Radi se o kaznama za nevjernike (većinu žena) u paklu - poslije Sudnjega dana. Nema tu više nikakva popravka i "vaspitanja" ikoga.

Quote:
možeš li nekako pojmiti da u islamu anđeli nemaju spol?
Možeš li ti pojmiti da kad ti anđeli skoknu na Zemlju (po sahih hadisima i Kuranu), da su uvijek muškoga spola i muških imena i ponašanja.

Quote:
Quote:
Nepoznati kaže:
Hoće li uostalom i većinski muškarci u raju poslije Sudnjega dana imati spolovila? Hoće li se razmnožavati tamo, imati spolne odnose s huriima, ili će im to služiti samo kao privjesak?
ne znam. to je gajb.
Gajb?

Morao sam privirit u Mali rječnik sufijsko-tarikatskih izraza (I)

Kršćani bi duže rekli: "Čudni su putevi gospodnji."
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:07   #64
Kratko pretraživanje youtubea nedvojbeno je utvrdilo da može. Zmija predstavlja Sotonu, ne?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 04:19   #65
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vrhunski sadist dakle osobno. Mijenjati spaljene kože da mogu i dalje duuugo ili čak vječito, patiti i urlikati u paklenim vatrama.
bog kur'ana nije sadist, i bazična misao kur'ana je da ništa sem boga nije vječito, pa ni paklna kazna. jesi li ikada pročitao kompletan kur'an, od početka do kraja,barem jedan put? tih 608 stranica, što je od prilike manje od osmine teksta biblije? da jesi, znao bi da si pogriješio. jer autor samo plaši ljude da bi postali bolji.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:21   #66
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
(cut)jer autor samo plaši ljude da bi postali bolji.
Pa to je Ok i slažem se.
Sve u Kuranu (Bibliji) je izmišljotina iz motiva da se proba ljude zastrašiti da budu dobri, i namamiti ih fiktivnim "nagradama" na onome svijetu. Ali to ipak nije dobro u konačnici. Vjere imaju po pravilu jako snishodljiv stav prema ljudima. Laž im se kad-tad obije o glavu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 02:01   #67
Divovi u Bibliji su k'o i današnji veliki ljudi preko 2 metra.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:05   #68
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Divovi u Bibliji su k'o i današnji veliki ljudi preko 2 metra.
A sjekira koja je zaplivala kao Božje čudo proroka?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:20   #69
I što s njom?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:14   #70
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
I što s njom?
Kako je mogla plivati na vodi, ako je željezna a ne drvena sjekira?

PS. Negiraš da se u Bibliji (što s ostalim spisima tipa Henok?) spominju divovi, koji su nastali od seksa anđela i žena, ali što s mnogobrojnim ostalim čudesima po Bibliji? Za svako čudo imaš racionano opravdanje?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:33   #71
Nije plivala. Palo je sječivo u vodu s odsječenom granom. I prorok Eliša je odsjekao drugu granu i bacio na to mjesto i sječivo se pojavilo na površini i onaj ga je dohvatio nazad.
Divovi nisu čudesa, bili su veći i jači od Izraelaca u svojim ratnim oklopima i velikim zidinama. !0 od 12 izraelskih uljeza su se uplašili i zbunili narod.
Ostala čudesa su Božje djelo. Bog kao stvaratelj svega može promijeniti tok stvari kad god hoće. Što je tu čudno ak se govori o Svemoćnomu.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:21   #72
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kratko pretraživanje youtubea nedvojbeno je utvrdilo da može. Zmija predstavlja Sotonu, ne?
Ovo je još gore od ugrizanja i ubijanja ... podmuklo djelovanje Sotone na najmlađe
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:12   #73
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Nije plivala. Palo je sječivo u vodu s odsječenom granom. I prorok Eliša je odsjekao drugu granu i bacio na to mjesto i sječivo se pojavilo na površini i onaj ga je dohvatio nazad.
Ali to je onda puka banalnost? Zašto bi se spominjalo u Bibliji ako nije Božije čudo preko slavnog Proroka koji je pobio 42 djece preko medvjedica?
"A dok je jedan od njih tesao gredu, pade mu sjekira u vodu i on povika: "Jao, gospodaru! I još je bila posuđena!" A čovjek Božji upita ga: "Gdje je pala?" Onaj mu pokaza mjesto. Tada on odsiječe komad drveta, baci ga na ono mjesto i učini da sjekira ispliva . I reče: "Izvadi je!" I čovjek pruži ruku te je uze. "
Druga knjiga o kraljevima 6,5
Očigledno je zapisano da zadivi ljude kako Božji prorok može činiti čudesa, a ne da je "granom izvadio sjekiru iz vode".

Quote:
Ostala čudesa su Božje djelo. Bog kao stvaratelj svega može promijeniti tok stvari kad god hoće. Što je tu čudno ak se govori o Svemoćnomu.
Nije čudno kad si ga ti definirao kao takvoga. Mogao je prošloga Petka u pola tri popodne i tri sekunde, stvoriti cijeli univerzum i učiniti da se nama samo čini da postoji milijarde godina... On može sve kad je svemoguć. Ali kad god spomeneš Boga, onda nema više mjesta u takvo iskazu za logiku niti razum.

****

A znači ipak ima Božjih čudesa u Bibliji, samo neka izdvajaš "kao da nisu bila".

Jel ovo bilo?

"Dogodilo se te su neki, sahranjujući čovjeka, opazili razbojnike: baciše mrtvaca u grob (od proroka) Elizeja i odoše. Mrtvac, dotakavši se Elizejevih kostiju, oživje i stade na noge. "
Druga knjiga o kraljevima (13,21)
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:35   #74
Naravno da je Bog svemoćan, inače ne bi bio Bog. To je logika.
Čudo je ono što ne možemo nikakvim prirodnim zakonima objasniti što znači da Bog namjerno preinači neki zakon koji je sam dao. Na nama je poštovati ga ili ne, vjerovati mu ili ne.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:49   #75
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Naravno da je Bog svemoćan, inače ne bi bio Bog. To je logika.
To je prelijevanje iz šupljega u prazno bez ikakvih dokaza ili logike. Šuplja sofisterija.
Od toga teolozi svih religija dobro žive.

Quote:
Čudo je ono što ne možemo nikakvim prirodnim zakonima objasniti što znači da Bog namjerno preinači neki zakon koji je sam dao. Na nama je poštovati ga ili ne, vjerovati mu ili ne.
Čudo je sve oko nas. Ubacivati nekakva dodatna čudesa Božija, to po meni rade neznabošci.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 02:35   #76
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa to je Ok i slažem se. Sve u Kuranu (Bibliji) je izmišljotina, iz motiva da se proba ljude zastrašiti da budu dobri...
to si ti rekao a ne ja. ja sam rekao nešto deseto - da je bazična misao kur'ana upravo to da ništa sem Boga nije vječito, i da Bog samo utiče na ljude da budu bolji, a ne zatošto je sadist. kod nekoga to sigurno pomogne. Nisi miodgovorio, jesi li barem jedan put pročitao cijeli kur'an?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 02:35   #77
Život je najveće čudo. Jedino život daje drugi život. Sam od sebe ne može nastati. To je dovoljan dokaz za postojanje Boga.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 02:54   #78
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Život je najveće čudo. Jedino život daje drugi život. Sam od sebe ne može nastati. To je dovoljan dokaz za postojanje Boga.
upravotako - život je, sam po sebi, dokaz da postoji Bog.
zapravo, dokaza za postojanje Boga ima bezbroj, ali su takvi da su skriveni inadžijama.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:19   #79
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
to si ti rekao a ne ja. ja sam rekao nešto deseto - da je bazična misao kur'ana upravo to da ništa sem Boga nije vječito, i da Bog samo utiče na ljude da budu bolji, a ne zatošto je sadist.
Što onda mijenja spaljene kože u paklu da ljudi i dalje vrište od muka torture? I zalijeva ih kipućom vodom itd. prema Kuranu. Opet samo simbolike (laži) da se ljude učini dobrima?

Quote:
kod nekoga to sigurno pomogne. Nisi miodgovorio, jesi li barem jedan put pročitao cijeli kur'an?
Koliko puta sam već spomenuo da sam pročitao cijeli Kuran, zajedno s komentarima. Koja dosadna knjiga....

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Život je najveće čudo. Jedino život daje drugi život. Sam od sebe ne može nastati. To je dovoljan dokaz za postojanje Boga.
Ti pobijaš da je teorija evolucije znanstvena činjenica?

Jer za "život" se može reći da je nastao kod prvih najprimitivnijih virusa u spoju organskih tvari s kristalima. Zar je potreban Svemogući Sveznajući Bog da se to potakne, i onda milijuni i milijuni godina da se od toga razviju složeniji organizmi u nemilosrdnoj borbi vrsta za preživljavanjem i slučajnih mutacija?
Moćan neki Bog...
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:45   #80
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što onda mijenja spaljene kože u paklu da ljudi i dalje vrište od muka torture? I zalijeva ih kipućom vodom itd. prema Kuranu. Opet samo simbolike (laži) da se ljude učini dobrima?
tako se u Kur'anu prijeti, ali ja ne kažem da toga hoće ili neće biti. ja to ne znam, to je gajb (sakriveno).

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Koliko puta sam već spomenuo da sam pročitao cijeli Kuran, zajedno s komentarima. Koja dosadna knjiga....
ne znam, meni to zaista nikada nisi napisao.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ti pobijaš da je teorija evolucije znanstvena činjenica?
ni ti ni darwin za evolucionizam najvjerovatnije ne biste ni znali da nije bilo muslimana.
a Darvin je najobičniji gusar. poruči ovo preko amazona, ja je imam.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jer za "život" se može reći da je nastao kod prvih najprimitivnijih virusa u spoju organskih tvari s kristalima.
To je samo pretpostavka.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zar je potreban Svemogući Sveznajući Bog da se to potakne, i onda milijuni i milijuni godina da se od toga razviju složeniji organizmi u nemilosrdnoj borbi vrsta za preživljavanjem i slučajnih mutacija? Moćan neki Bog...
pa Bog je potreban za sve. da nema Boga nebi ni svijeta bilo. to je tako očito.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.