Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 20:56   #1
problem sa vanjskim hard diskom toshiba

pozdrav
problem je kad spojim disk komp ne učitavav
disk je store.e canvio 2tb
i pun filmova serija i dokumentaraca kod frenda radi kod meen ne radi
pokušao nači drajver na toshiba stranicci ali kad upišem serijal nuber ne pronalazi gha
što mi je radittii ima tko zg da bi mi pogledao komp možda je u njemu neki nedostatak
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:58   #2
Daj malo detaljnije objasni, ustekas ga u usb port na računalu i nece ti ocitati? Ili sto se dogodi? Baci neku grešku? Jesi pokusao u neki drugi usb port?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:29   #3
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Daj malo detaljnije objasni, ustekas ga u usb port na računalu i nece ti ocitati? Ili sto se dogodi? Baci neku grešku? Jesi pokusao u neki drugi usb port?
isprobao sve utore i ništa u device mi pokazuje uređaj ali nemogu ga otvoriti
disk je pun materijala žao mi je to izgubiti od2tb slobodno je 500gb
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:37   #4
Očito je problem sa windowsima, posto frendu otvori bez problema.

Trebao bi pokusati u safe modu vidjeti hoce li ti hard otvoriti, ili jos bolje pomocu linux live minta, znaci skines navedeni linux, https://linuxmint.com/download.php

sprzis ga i bootas racunalo, nakon sto se linux podigne, ukopcaj prijenosni hard i vidi hoce li onda podic. I ako uspije prebacis si na komp vazne podatke.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:48   #5
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Očito je problem sa windowsima, posto frendu otvori bez problema.

Trebao bi pokusati u safe modu vidjeti hoce li ti hard otvoriti, ili jos bolje pomocu linux live minta, znaci skines navedeni linux, https://linuxmint.com/download.php

sprzis ga i bootas racunalo, nakon sto se linux podigne, ukopcaj prijenosni hard i vidi hoce li onda podic. I ako uspije prebacis si na komp vazne podatke.
probam sa linkom ovov safe ne kužim
bootas je restart
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:55   #6
Quote:
maznimedozg kaže: Pogledaj post
probam sa linkom ovov safe ne kužim
bootas je restart
nudi 4 linka sa 32bit i 64 bit
bilo bi lakše da netko to osobno uradi da ja kaj ne sprčkam
imma neke poznanike ali ih nikako uloviti jer oni mi nebi puno naplatili
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:07   #7
Pitanje za autora, dali je disk vidliv u my computer?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:14   #8
nije
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:22   #9
Probao si kopčat druge usb diskove i usb stick? Čisto da se uvjerimo da nije do kompa.

Jesi li kome posuđivao disk, prije nego što si skužio kvar?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:27   #10
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Probao si kopčat druge usb diskove i usb stick? Čisto da se uvjerimo da nije do kompa.

Jesi li kome posuđivao disk, prije nego što si skužio kvar?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
sve isprobao
kupio od kolege s posla na poslu mi pokazao što sve ima disku
oko1.5tb materijala
doma kod mene nula bodova danas bio kod drugog frenda i radi on če ovih danan donjet svoj disk kod menen da još i to probam pa da vidim jeli če njegov otvoriti
probao trtažiti po webu ali ništa tu dobio nekek linkove no ja nisammvičan skidanju linkova pa se bojim da kaj ne zeznem kod skidanja
problem mi je kaj nemem nikod da mi dođe i osobno vidi kaj me muči meni ne ide ovak prek weba

meni neš otovri kad se spojim na dvd reciver
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:32   #11
probam još sa frendovim diskom ovih danan idem off
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:34   #12
Onda moramo otkriti zašto ti ne možes vidjeti.

Koliko je star komp? Koji windows imaš? Jel možda taj usb disk 3.0 a ti na kompu imaš samo 2.0 usb?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:47   #13
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Onda moramo otkriti zašto ti ne možes vidjeti.

Koliko je star komp? Koji windows imaš? Jel možda taj usb disk 3.0 a ti na kompu imaš samo 2.0 usb?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
comp je star 10g
ovaj disk je 3.0 i 2.0
windows je 7 ultimate
nešto kontam da nije problem u procesoru
moj je
amd athlon(tm)64 processor 3500+2.19ghz
sory kaj nisam prije odgovorio ne služim se puno forumom
sisitem 32 bayt
bilo bi mi lakše da imam nekog ko može osobno doči ovako se ja ne snalazim
na fejsu mi lik poslao lin za restore drivers ali meni to ne šljaka
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:50   #14
Jedini način koji ja vidim, otici kod frenda sa tim vanjskim diskom pošto njemu kompjuter učitava prijenosni, nabaviti još jedan prijenosni hard disk ukoliko mozes (posuditi) i na taj posudeni prijenosni hard disk prebaciti podatke sa prvog hard diska

Ili još bolje po meni solucija, formatirati hard disk i instalirati friške windowse, jer ja i dalje smatram da su tebi windowsi u banani i da ti jednostavno ne zeli ocitati hard disk, jesi pokusao sa nekim drugim usb stickom ukoliko imas ukopcati u komp da vidis hoce ti kompjuter ocitati. Inače procesor ti nema veze sa time sto ne očitava.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:38   #15
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Jedini način koji ja vidim, otici kod frenda sa tim vanjskim diskom pošto njemu kompjuter učitava prijenosni, nabaviti još jedan prijenosni hard disk ukoliko mozes (posuditi) i na taj posudeni prijenosni hard disk prebaciti podatke sa prvog hard diska

Ili još bolje po meni solucija, formatirati hard disk i instalirati friške windowse, jer ja i dalje smatram da su tebi windowsi u banani i da ti jednostavno ne zeli ocitati hard disk, jesi pokusao sa nekim drugim usb stickom ukoliko imas ukopcati u komp da vidis hoce ti kompjuter ocitati. Inače procesor ti nema veze sa time sto ne očitava.
sve moje usbstick učitava
bojim se externi formatirat pun je filmova serija i dokumentaraca oko1.5tb
meni bi trebao netko da to osobno učini tu nastaje problem što par ljudi znam ali nikako do njih doči jer znam da me neče oderat za napaltu usluge
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:01   #16
uspiomi se javitit kolega koji se dosta kuži u kompjutere
za prvu ruku se čujemo preko moba pa vidim bude li kakvog rješenja ili če on morat do mene
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:21   #17
ovako, comp/komp ti je oko 10godina star i tu je valjda problem u biosu/maticne-ploce tocno.
mnogo tih stari bios nezna procitati 2Tb-HDD, neki mogu procitati...neki do 1TB samo.. a opet problem u Windows, neide.
Moze ti bios update pomoci, trebas se kuziti u to, ako stavis krivi bios, moguce da ti Maticna-ploce uopce vise nece raditi, normalno ti kaze bios ako hoces staviti krivi Update, ali neznam jeli svaki proizvodac tu sigurnost ima.

Znaci nemoze ti nitko i nista pomoci na obican nacin.
ako stvarno u managmentu nije vidljiv disk, to ti je onda do biosa.

Ili napravis bios update ili netko ti to napravi, ili kupis novu maticnu i napajanje itd...ili kompletno novo gotovo sranje od kompa koji ce ti drzati negde 2 do 3 godina i gresit ce ti bezkrajno i na kraju je do pre slabog napajanja....

ili ako se ne kuzis u racunala/kompa odlucis se stvarno za novo kompletno racunalo i na kraju kazes da ti ugrade nesto jace napajanje na strani od 12 volti , negde 30-40% jace, pa platis sitnicu vise, pa ces imati racunalo za opet 10 godina negde, koje stavrno stabilno radi ako se i instalira sve drivere posle Windowsa i ako ga cistis 2x godisnji od prasine i ako ga izstekas iz uticnice od struje kada vani grmi ili bolje cak nesto prije.
i citat ce sve/Hardiskove sta postoje.

Budale netrebaju ovo kometirati, a pametni tak i onak nema sta komentirati.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:58   #18
10 godina je dovoljan razlog za moderniziraš računalo. Disk ti je u redu, i ne moras ga mjenjati ili tražiti nekog uslugu.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:07   #19
Thumbs up

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
ovako, comp/komp ti je oko 10godina star i tu je valjda problem u biosu/maticne-ploce tocno.
mnogo tih stari bios nezna procitati 2Tb-HDD, neki mogu procitati...neki do 1TB samo.. a opet problem u Windows, neide.
Moze ti bios update pomoci, trebas se kuziti u to, ako stavis krivi bios, moguce da ti Maticna-ploce uopce vise nece raditi, normalno ti kaze bios ako hoces staviti krivi Update, ali neznam jeli svaki proizvodac tu sigurnost ima.

Znaci nemoze ti nitko i nista pomoci na obican nacin.
ako stvarno u managmentu nije vidljiv disk, to ti je onda do biosa.

Ili napravis bios update ili netko ti to napravi, ili kupis novu maticnu i napajanje itd...ili kompletno novo gotovo sranje od kompa koji ce ti drzati negde 2 do 3 godina i gresit ce ti bezkrajno i na kraju je do pre slabog napajanja....

ili ako se ne kuzis u racunala/kompa odlucis se stvarno za novo kompletno racunalo i na kraju kazes da ti ugrade nesto jace napajanje na strani od 12 volti , negde 30-40% jace, pa platis sitnicu vise, pa ces imati racunalo za opet 10 godina negde, koje stavrno stabilno radi ako se i instalira sve drivere posle Windowsa i ako ga cistis 2x godisnji od prasine i ako ga izstekas iz uticnice od struje kada vani grmi ili bolje cak nesto prije.
i citat ce sve/Hardiskove sta postoje.

Budale netrebaju ovo kometirati, a pametni tak i onak nema sta komentirati.
malo kasnim s odgovorom nisam stalno na forumu
eto moj problem riješen kolega ugradio usb port sa 6 ulaza i sve radi
tebi zahvaljujem na iscrpnom odgovoru ako si zg imaš piče od mene
maznimedozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:23   #20
Quote:
maznimedozg kaže: Pogledaj post
malo kasnim s odgovorom nisam stalno na forumu
eto moj problem riješen kolega ugradio usb port sa 6 ulaza i sve radi
tebi zahvaljujem na iscrpnom odgovoru ako si zg imaš piče od mene
Na tvoju sreću, prilično jeftino si riješio svoj problem. U stvari, nisi ga riješio, nego si odgodio značajan upgrade ili zamjenu računala primjerenijim današnjem vremenu. tebi jednostavno USB portovi nisu davali dovoljno struje za pokretanje diska, sad to dobijaju preko utora.

E sad, na žalost, zasluge za to si pripisao liku kojem se sve rješava flešanjem BIOS-a, zamjenom napajanja pa vozi dalje narednih 10 godina s istim kompom...
Sorry, ali napravio si medvjeđu uslugu novim forumašima s problemom, jer on ekipu uglavnom zavede svojim općenitim nabrajanjem onoga što je novo saznao o računalima.

Ništa protiv tebe @Blues Willis, ali daviš ljude bespotrebnim i zavodiš ih na krivi put. Ipak svaka čast na marljivosti, ti barem pokazuješ neki interes, ne dolaziš gotovanski po rješenja, ali suzdrži se malo, barem dok ne probaviš znanje.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.