Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 20:40   #1
Kako se spojit na internet

Reinstalirao sam windowse 7,zajedno sa driverima,međutim nemogu se spojit na net.Ostala mi je broandband conection kad tu utipkam svoju konekciju međutim neće.E sad uđem u network and internet i conect to internet pojave mi se Broandband conection i pitanje do you sant to use a connection that you already have?No,create a new connection i yes,I ll choose an existing conection.Kako dalje
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:04   #2
možda stari driveri sa cda, ili ih je windows skinuo sam?
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:10   #3
Skinio sam ih sa drugog računala.No sad moram napravit ponovo internet konekciju.Uđem u network and internet i connect to internet međuttim javla mi grešku 651.
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:14   #4
bzvz kompliciras, samo instaliraj windows i on ce sam sve drivere naci ako nije prastari ili najnoviji hardware
možda fale neki farmework driveru, ako si dobar skinuo, ili šta ja znam šta
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:15   #5
https://answers.microsoft.com/en-us/...a57fcf0?auth=1

a i tu ti piše ak zapne piši ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:01   #6
Laptop mi ima 7 godina,nemam 4 g,nego wirales.Skinio sam sa toshibe 5 drivera lan,wirales,thws,mdm i custill i raspakova sam.Međurim laptop mi ne pronalazi wieales adresu niti jednu pojavi se samo broadband conection.Dakle rijeć je o toshiba satellite L500-1TE.I skinio sam drivere sa službene stranice i oni su u laptopu.Trebam napravit konekciju javlja mi se uskličnik u device and printers moj pc,također i u device manegeru network controlleru iako su driveri tu.
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:07   #7
imas jos gdje usklicnike ili samo za net ?
u device manager
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:28   #8
Samo za net.Uđem u network controller u driver details piše windows /system32/DRIVERS/disk.sys i partmgr.sys..Kad stisnem u network and sharing centar između mog pc i interneta je x.Kliknem na x on mi nađe problem plug an ethernet cable into this computer.An ethernet cable looks like a telephone cable but with lager connections on the end.Plug this cable into the opening on the back or side of the computer.Make sure the other end of the cable is plugged into the router.If that does not help,try using a different cable .-Check to see if the problem is fixed. -Skip this steep contunie trying to fix to problem
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 00:48   #9
ako u device manager nemas uskličnike onda su svi chipseti laptopa instalirani
pa si ili skinuo nekompatibilan driver sa hardware ili je nekompatibilan sa verzijom osa. wireless bi trebao raditi bez ikakvih updejta ili frameworka u windowsu
ne znam, možda ko drugi pomogne više
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:18   #10
Quote:
morski vuk kaže: Pogledaj post
Reinstalirao sam windowse 7,zajedno sa driverima,međutim nemogu se spojit na net.Ostala mi je broandband conection kad tu utipkam svoju konekciju međutim neće.E sad uđem u network and internet i conect to internet pojave mi se Broandband conection i pitanje do you sant to use a connection that you already have?No,create a new connection i yes,I ll choose an existing conection.Kako dalje

Nemoj ulaziti u network connections. Dolje u tray-u bi trebao imati ikonu za wireless na koju kad klikneš se pojave dostupne konekcije.

Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:09   #11
Meni se pojavljuje dial -up and VPN. Wireless adrese mi se nepojavljuju niti jedna.Kad hoću napravit novu konekciju za internet pojavi se broandband(PPPoE) i conect using DSL or cable that requiress a user name and pasword.Kad hoću napravit novu konekciju pita username i pasword i to upišem ali traži i conection name.Da pojednostavnim pojavljuju mi se samo Diul up konekcije,ne wireless.Kad kliknem na set up and network i next pojavi se Chose the wireless router or acess point you want to configure.It might up to 90 seconds for uncofigured devices on your network to appear.I čekam tih 90 sekundi i ništa se ne dešava.Ne pojavljuju mi se wireless adrese u okolini samo dial up.Wireless mi se izgleda ne dopušta da instaliram

Zadnje uređivanje morski vuk : 14.10.2017. at 20:24.
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:25   #12
U "Devices Menager" pod "Network" bi trebao imati svoj wifi adapter ako su pravi drajveri instalirani, a ako nije tada vidi na stranici proizvođača ima li koji drugi drajver za wifi.
Nekada je kućni wifi na ruteru podešen na kanale 12 ili 13 pa neki wifi koji imaju od 1-11 kanala ne vide takav ruter...provjeri kad središ drajvere.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:40   #13
Ma opet sam instalira drivere.Sa službene toshibe stranice wirales lan driver,ima samo jedan driver od 2011,za wireless.al opet neće
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:14   #14
....preostaje samo još da upitam da li ti je wifi uključen, neki prekidač ili kombinacija Fn + neka tipka F1-12 ? ...(vidi u manual ako se nevide oznake).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:12   #15
iman piše realtek pcie fe family controller u network adapters,ali mi je uskličnik u network controlleru .U windows network diagnostics piše problem found.A network cable is not properly plugged in or may be broke.Probao sam fn do f1 f 12,al neće samo dial up konekcija

Zadnje uređivanje morski vuk : 15.10.2017. at 20:28.
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:31   #16
Si probao try to fix problem
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:45   #17
Sve sam probao,,al nikako da rješim problem.Stvar je da mi se ne pojavljuju wireless konekcija,samo dial up.
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:50   #18
Kad bi znali o kojem čipu mrežne je rijeć onda bi to skinuo sa stranice proizvođaća. Driveri su večinom friškiji od onog kojeg nudi proizvođač laptopa.

Si gledao na realtekovoj stranici za drivere?

Ako ništa ne pomogne, da staviš win 10 ?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:22   #19
Skinio sam originalne drajvere sa toshibine stranice.Drajveri su instalirani.Laptop ima 7 godina,nemože ni osmicu primit,kamoli destku.Drajvere iman,sve radi ko sat,jedino nemam konekciju za wireless.Samo dial up.Ne pronalazi mi nikakve wirelesse u blizini.Možda treba u postavkama kliknit za aktivaciju wirelessa,internet options,conection,možda neku kvačicu maknit
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:29   #20
Jesi dobro pogledao po laptopu da nema neki gumb ili prekidač za uključivanje wirelessa? Pogledaj i u biosu da nema možda opcija.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.