Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2007., 10:33   #81
moja djeca su malo veca.. ( 11 i 8 god) ali kad se vrnem u rikverc...skuzim da se sve odvija u fazama.. veselja, bunta, jedenja, ne jedenja, spavanja, ne spavanja.. pa tako i kakanja...

dok je kcer bila stara par mjeseci nije htjela oko 2-3 dana nis jesti... apsolutno nis.. a dobre volje, ne place, brbja i vesela je..
samo je pila vodu... pa je proslo..

promatraj bebaca... i dok nema temp, dok je dobre volje i nije trbuh napuhnut.. vjerujem da nema panike.. i ko sto su mame napisale, pojedi nesto sto otvara... suhe sljive, acidofil, kruske, mozda mlaki donat....
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:40   #82
Quote:
spreco kaže: Pogledaj post
U pomoć!
Moj maleni sincic star 2 i pol mjeseca vec šest dana nije kakao? Mokrenje OK, dječak je veseo, smije se, spava, ima 7kg, izgleda super zdravo, doji milijun puta dnevno, ne jede ništa drugo, ali je pelena prazna uvijek .... Stomačić mu je mekan, ne primječujemo znakove nadutosti......, prducka, stalno, ko veliki ali.....
Pomagajte
Moram spomenuti da mu dajemo 3D ili D3 kapi. 4 dnevno. Jeli to mnogo? Može li to biti uzrok? Prijateljica mi kaže kako njena djevojcica jednom nije napunila pelenu 8 dana?!
Hvala
pedijatri za dijete koje je dojeno dozvoljavaju par dana da ne kaka, a sad ne znam koliko dugo, moja isto tako nije bila kakala 7-8 dana i pedica rekla da je to ok. ali odi kod pedijatra svejedno.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:22   #83
Hvala, hvala lijepa

Razgovorili ste me. Danas sam zvao pedijatricu, i ona kaže sve je ok do dva tjedna uz uvjet da je beba vesela i da stomačić nije tvrd.
Hvala.
spreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 13:34   #84
Ista stvar i kod moje starije kćeri.
Nije kenjala 7 dana, mi je otfurali doktoru!
On je malo promasirao po trbuhu, kad je krenulo, bilo je
Ništa se ne brini sve je ok!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 13:51   #85
moji su bili kao bebe totalna suprotnost. kakali su 2-3 puta dnevno.ali je zato frendica imala taj problem, odnosno nije ni problem ako je sve drugo ok.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 09:51   #86
Moj beban ne kaka

Hej drage djeve i majke! Moj sin, 2 i po mjeseca star, sad vec tjedan dana nije imao stolicu il vec kak se to na finjaka kaze. Prvih mjesec i po je kakao pet sest puta dnevno, onda je preslo na jednom dnevno pa na jedan put u dva dana i evo ga sad tjedan dana, nista. Iskljucivo sisa, piski redovno i obilno, prducka u velikim kolicinama al ga to ne smeta, jede normalno i skroz je veseo i raspolozen. Normalno dobiva na tezini, jede ko prasac, poslije jela uvijek podrigne i pljucne viskove, tak da sigurno nije glad u pitanju. Al opet me to brine. Citala sam da to je u toj dobi normalno, al neka 2-3 dana bez kakanja. Ajd da vas cujem jel neko imo slicna iskustva. Mislim, da je neka konstipacija iliti zatvor u pitanju cini mi se nemoguce, da ja pijem samo mlijeko imala bi uparavo suprotan problem
__________________
Evega mali Niko
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 10:21   #87
Ah vidim ima jos nekakajucih beba Bilo mi je lijeno trazit! Thanx!
__________________
Evega mali Niko
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 10:25   #88
bas sam ti isla pisat pm da sam spojila teme, ali vidim da si se brzo snasla

ma ima nekakajucih, to je bas neugodno iskustvo. moja je mala imala tvrde i neredovite stolice, pa smo se nekako navikli da je to takav metabolizam. kod tako mali beba kojima ne mozes potaknuti stolicu prehranom pomaze masiranje trbuscica u smjeru kazaljke na satu. vjerujem da bi i sok od marelice ili suhe sljive koje ti jedes (ako dojis) pomogle, u protivnom promjena adaptiranog mlijeka.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 10:28   #89
Preporučam za mamu ako doji Pago sok od šljiva - kod nas funkcionira.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 10:38   #90
Quote:
Brlja kaže: Pogledaj post
Ah vidim ima jos nekakajucih beba Bilo mi je lijeno trazit! Thanx!
Mi smo do prije mjesec i po kombinirali 90% moja cica, a po noci 1 bočica Bebimila i kakio je svaka 4 dana, pa sam mislila to je od Bebimila, on stišće stolicu...
Otkad je isključivo na mojoj cici sam mislila- ajd sad će bit kakanja!
ALI SVE JE OSTALO ISTO!
(npr, neki dan je 2 dana zaredom imao proljevastu stolicu i to 4 puta -to je bilo prije 5 dana, i od tada NIŠTA, a jede 7 puta dnevno).

Ne brinem, jer mi je pedijatrica rekla da i neka djeca, poput nekih odraslih (npr ja i wc svakih 5 dana ) imaju lijenu probavu i da se uopće ne trebam brinut ako beba normalno napreduje.
__________________
jančić naš mali, kad je bio SKROZ mali
miniamala :)
minjamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 10:44   #91
Hvala cure, nista idem se natakat sokom od sljiva i marelica. Masiranje nam bas ne pomaze, radimo to svaki dan al nista. Osim sto Nikola uziva i ima blesasti osmijeh na licu za vrijeme masaze. Totalni hedonista i ljenjivac, vjerojatno otud i problem s nekakanjem. Istisnit govance je sasvim nepotreban napor)
__________________
Evega mali Niko
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 14:58   #92
Uf to je dosta vremena bez kakanja,nemoj slučajno jesti hranu koja zatvara,baci se na suhe šljive,suhe smokve
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 15:27   #93
Update! Nisam se trebala natakat sljivama marelicama i smokvama. Obavio je to prije sat vremena i to posteno! U trenutku presvlacenja, daklem bez pelene. Oboje smo bili zuti od glave do pete, do sad nevidjena kolicina kake koju je proizveo
__________________
Evega mali Niko
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:54   #94
cure, a kaj ak je bebač na umjetnoj prehrani kao moj 3-mjesečni crvek, a nije kakao 3 dana? Do sad je kakao svaki drugi dan, a još je uzimao i željezo.Sad je na terapiji cedaxom zbog e.coli i pedica je preporučila probiotic premium od vitalitija, to je 100% prirodni prah s dobrim bakterijama koji mu topim u mlijeku ujutro i predvečer, protiv zatvora, proljeva, za jačanje imuniteta, protiv urinoinfekcija.., al od kakice ni k..
isto prducka, vesel je, samo kaj me muči to da ne jede baš količinski onoliko koliko piše na kutiji nan1, jede puno manje, jednostavno stane kad mu je dost i nemreš ga natjerat da pojede još. Jede oko 100ml po obroku, a bebe od 3mj. bi kao trebale jesti po 180, ne kužim.
Ima skoro 7 kg.
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 09:48   #95
Kod moje bebačice je počelo tako da je bilo po osam dana bez stolice dok je bila samo na prsima (5-6 mjeseci). Počeli smo sa dohranom sve po propisu i to strogo ocijeđeno, ribano i gnječeno. Uglavnom nastavilo se. I ispostavilo da je imala tu fisuru. Znači zbog tvrde stolice je guza dobila malo napuknuće pa je to bolilo . Zbog toga je opet stiskala guzu u nije htjela kakati pa bi se kakica još više stisnila. I tako u krug. Ja sam joj štapićem za uho (umočenim u maslinovo ulje lagano stavljala u guzu), tako njegovala tu ranicu i postizala da kakica lakše izađe. Osim toga morala sam postići da stalno ima mekani kakicu da se to ne događa ali i redovnu stolicu. Da, sad mi pada na pamet da je to trajalo dugo jer se tek sredilo sa time šta sam joj svaki dan davala naranču a to je sigurno bilo oko jedne godine starosti. U međuvremeu sam kupila portalak ne govoreći da je za bebu. Uzela bocu u ruke i pročitala uputstva. Uglavnom je pisalo da su tu neki šećeri koji zbog svojih djelovanja povećaju volumen kakici i olakšavaju probavu bez da imaju neki drugi učinak na organizam. (Mislim i prije sam se srela sa portalakom pa sam znala da je ok ali sam morala opet pročitati kad je već za bebu.)
Uglavnom naranča je u konačnici sa svim ostalim mjerama spasila slučaj. Meni je ostala navika da voće i dan danas kupujem tako da ima onog koji čisti i koji stiska. Banane rijetko.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:49   #96
Mi isto imali problema. I baš je znala obaviti kad je bila na previjalici tako da sad imam zid na mrlje kako je letilo po sobi. Znao mi se i želudac 50 puta okrenut u sekundi. Trajalo je prvo samo 2-3 tjedna i to kakanje 2 puta tjedno a onda je mjesec i pol dana jedva svakih 10 dana i to se je događalo nakon toplomjera s uljem. Prakticirali to samo par puta da se ne zalijene crijeva od kopkanja po guzi i s grčevima otišlo i to i nakon 3. mj svaki dan kaka 3-4 puta
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 22:59   #97
Mene zabrine ako 2 dana ne kaki jer nikada ne prođe ni dan a da ne obavi,obično ujutro a evo danas i jućer nije ništa,pa mislim da mu nije kašica od banane malo blokirala probavu.Nadam se da će sutra sve nadoknaditi!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 23:05   #98
Joj, ja bananu ne želim više ni nacrtanu u njenom tanjuru. Kad se sjetim, morala sam joj drobit toplomjerom stolicu kad je izlazila da ju manje boli, potrošila sam cijeli melem u tjedan dana samo da joj zaraste guza koliko je popucala od banane!
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 21:56   #99
Mi isto muku mučimo, nema stolicu od badnjaka. To nam je prvi put da tako dugo čekamo Samo doji, ima 3.5 mjeseca i vidim da je to dosta česta pojava ali mama ko mama - brinem

Probat ću sa sokom od marelice, možda pomogne...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 22:22   #100
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Mi isto muku mučimo, nema stolicu od badnjaka. To nam je prvi put da tako dugo čekamo Samo doji, ima 3.5 mjeseca i vidim da je to dosta česta pojava ali mama ko mama - brinem

Probat ću sa sokom od marelice, možda pomogne...
Ne moj davati ništa. Pa tek mu je 3.5 mj i nije vrijeme za nikakvu dohranu. Kod isključivo dojenih beba normalno je da imaju stolicu po nekoliko puta na dan do tog da ju nemaju i po 10 dana. Moja je u toj dobi imala stolicu svakih 4-5 dana. Ako se zbilja brineš, pitaj pedicu ili patronažnu što da daš. Kod tako malih može pomoći toplomjer u guzi ili užasno sladak čaj od kamilice, ali, ako beba ima vjetrove i normalno jede, ne treba provocirati stolicu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.