Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 08:56   #121
Video o Velebitu
https://www.youtube.com/watch?v=FcsGiQdnhho
__________________
Facebook stranice: https://www.facebook.com/safarekfilms/
Youtube: https://www.youtube.com/user/gsafarek
Riverma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:50   #122
Želimo napraviti jednodnevni izlet od Zavižana Premužićevom do Rosssijevog i nazad. Vodili bi kćerkicu koja ima godinu i pol, imamo i nosiljku. Da li bi to preporučili? Mislim Premužićeva je dosta lagana staza i ova ruta nije zahtjevna, ali ipak pitam. Kakva su iskustva? Jel bio netko s malom djecom?
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 17:18   #123
Dali išta pomažu one gamaše za obranu od eventualnog ugriza zmije?
__________________
Just one another day...
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 06:15   #124
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Želimo napraviti jednodnevni izlet od Zavižana Premužićevom do Rosssijevog i nazad. Vodili bi kćerkicu koja ima godinu i pol, imamo i nosiljku. Da li bi to preporučili? Mislim Premužićeva je dosta lagana staza i ova ruta nije zahtjevna, ali ipak pitam. Kakva su iskustva? Jel bio netko s malom djecom?
Ovisi dali kćerkica može biti mirna u nosiljci 3-4 sata hoda u jednom smjeru, koliko je ako se ne varam od Zavižana do Rosijeve.. Hm hm.. Znači 6-8 sati da sjedi mirno? Nekak sumnjam u to..
Meni se čini prevelika ruta. Nosio sam ja i svoju kćer u tim godinama, ali ne na tako velike rute. Mislim da je kakva 2h u komadu bilo maksimalno. ALi ako istempiraš da zaspi dok je nosiš, onda može i dulje.

Quote:
AnotherDay kaže: Pogledaj post
Dali išta pomažu one gamaše za obranu od eventualnog ugriza zmije?
Čuo sam da da. Iako nisam čuo da je nekoga ugrizla zmija pa da su ga gamaše spasile.
Koristi štapove za hodanje i lupkaj njima stalno, te dobro otvori oči i gledaj.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 11:27   #125
Istina...ovdje je netko i spominjao da su gamaše odlična stvar a da
konkretno zmija (poskok) teško može ugrizom probit gamaše jer je to obično dvostruki sloj tvrdog materijala
__________________
Just one another day...
AnotherDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 10:00   #126
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Želimo napraviti jednodnevni izlet od Zavižana Premužićevom do Rosssijevog i nazad. Vodili bi kćerkicu koja ima godinu i pol, imamo i nosiljku. Da li bi to preporučili? Mislim Premužićeva je dosta lagana staza i ova ruta nije zahtjevna, ali ipak pitam. Kakva su iskustva? Jel bio netko s malom djecom?
Bogme bih preporučio. Dijete je još maleno i lagano pa hodaš manje-više uobičajeno brzo, ja sam svoje nosio kad su bili veći, Premužićevom i drugdje, i nije bilo problema. Ne bih rekao da je to 3-4 sata, prije dva i pol, s djetetom na leđima. Točno jest da je faktor koliko dijete dugo može izdržati u toj nosiljci, moji se nekad znali buniti, htjeli da ih nosim u ruci, što onda ovisi i o nosiljci, koliko je udobna i to.
Inače, dobar izbor za izlet s djetetom u nosiljci.
tezga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 10:06   #127
Evo konačno smo i mi bili na našem prvom izletu na Sj.Velebitu prošli vikend
Išli smo od parkirališta kod pl.doma Zavižan do vrha Vel.Zavižan i nazad s
pauzom u domu. S obzirom da smo imali dvogodišnju kćerkicu sasvim smo
zadovoljni iako je prvotni plan bio do Rossijeve kolibe i nazad ali smo skužili
da ne bi imali dovoljno vremena za to.
Uglavnom vidici su fenomenalni na sve strane, a pogotovo prema moru,
jedino nas je cijelo vrijeme šibala bura. Zato nam je piva u domu dobro
legla O jesenskim bojama Velebita neću trošiti puno riječi, rana jesen je
možda najbolji period za izlete na Velebit.
Definitivno se planiramo vratiti jer ima toliko zanimljivih tura.
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 10:30   #128
pastirski stanovi na Lubenovcu

Prije nekoliko godina vodile su se diskusije o planovima za izgradnju replika pastirskih stanova na Lubenovcu.Stanovi su izgrađeni,kakvi su dojmovi.
bitoraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 19:53   #129
Rossijeva - trenutno stanje

Vjetar je sinoć otkinuo dio limenog krova na Rossijevom skloništu. Upravo se vrše dogovori što i kako napraviti.
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 14:19   #130
krajem 6.mj muž i ja bi išli Premužičkom od Alana.
pošto smo prošli Zavižan-Rossijevo sklonište prije x godina, razmišljam dal da ovaj puta krenemo od Alana prema Rossijevom ili od Alana na drugu stranu prema Baškim Oštarijama. nismo preiskusni planinari, dal ima nešto zanimljivo (navodno neki izvor) na tu stranu u rangu hoda max 3 sata jer se moramo vratiti i nazad 3 sata do Alana.
Na stranu prema Baškim su ljepši vidici prema moru (muž to voli) a opet, mene je fascinirala ljepota onog dijela od Zavižana do Rossijevog, pa mislim da je krajobrazno ljepše ići prema Rossijevom-stijene, livade i sl
može li preporuka kuda da idemo?
Hvala
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 22:18   #131
Ako dobro pamtim, za 1.5h hoda od Alana ne budete došli do rosijeve osim ako ne jurite.
U suprotnom smjeru slično.
Krenite bez plana pa gdje stignete i nazad..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 23:08   #132
Plan je hodat minimalno 3 sata u jednom smjeru i jasno, 3 sata nazad.
Pitanje je samo na koju stranu je ljepse.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 06:03   #133
aha, to sam previdio
Svaka strana ima svoje čari, teško mi je reći koja je ljepša. Ali ako ste išli već do Rosijeve, onda možda nije loše da odete na jug od Alana jer je malo drugačije
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 12:32   #134
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
aha, to sam previdio
Svaka strana ima svoje čari, teško mi je reći koja je ljepša. Ali ako ste išli već do Rosijeve, onda možda nije loše da odete na jug od Alana jer je malo drugačije
e pa to pitam, kako je drugačije?
jer ako su samo vidici na more preko livade-meni to nije neki wow efekt. al ako je onako kao što je od zavižana, pa gledaš na škrape i one predivne stijene, to mi je puno bolje. još ako je u pozadini more, neopisivo..
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 12:53   #135
Onda bolje odite prema rossijevoj.
Doduše, nisam 5 godina sigurno išao prema jugu od Alana, pa mi je sjećanje maglovito, ali mislim da baš nema puno toga za čime žudiš tamo.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 13:09   #136
ok, hvala na odg
ići ćemo prema Rossijevoj ove god. a nekom drugom prilikom ćemo onda na jug
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 15:50   #137
kad ideš od alana prema rossijevoj isto hodaš dobar sat i pol po livadama rožana, a onda se strmo penješ prema crikveni po stepenicama. dio zavižan - rossijeva je puno atraktivnija tura od ove. na jug od alana su odlićni pogledi, možete spavati u ograđenici i obići šatorinu, taj dio na jug ima svojih atraktivnosti i prave divljine. također od alana možete preko lubenovca na veliki kozjak, jedan od najljepših vrhova velebita, ili kružno od alana premužićevom na sjever do krajačevih kukova pa spust na lubenovac i šumom nazad na alan. ima u tom kraju ljepota za cijeli život, a ne samo jednu turu. sretno! oprosti za mala slova, crkla tastatura.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 17:07   #138
Dali netko zna da li ove godine Prpa organizira prehodavanje Premužićeve staze.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2019., 13:12   #139
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
kad ideš od alana prema rossijevoj isto hodaš dobar sat i pol po livadama rožana, a onda se strmo penješ prema crikveni po stepenicama. dio zavižan - rossijeva je puno atraktivnija tura od ove. na jug od alana su odlićni pogledi, možete spavati u ograđenici i obići šatorinu, taj dio na jug ima svojih atraktivnosti i prave divljine. također od alana možete preko lubenovca na veliki kozjak, jedan od najljepših vrhova velebita, ili kružno od alana premužićevom na sjever do krajačevih kukova pa spust na lubenovac i šumom nazad na alan. ima u tom kraju ljepota za cijeli život, a ne samo jednu turu. sretno! oprosti za mala slova, crkla tastatura.
hvala puno, proučit ću i ovo
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 15:08   #140
da li je netko bio ovo proljeće na više dana po sj. velebitu i ostavio auto na mjestima tipa siča, zavižan, lubenovac, careva kuća, mrkvište i sličnim i da li je sreo ili vidio tragove migranata u tom području?
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.