Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 20:53   #3661
Quote:
bioxed kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, odustao sam od toga. Probat ću na FER i zakopat snove haha. Ne znam kakve mape drugi ljudi imaju ali sumnjam da bi im bio do koljena. Glupo mi je plaćat pripreme za prijemni jer ako ne prođem ni dio s mapom neću ni doći do prijemnog.
Možda je sad kasno, ali nemoj. Nemoj upisat faks koji te ne zanima zato što možda nećeš proći prijemni za onaj koji te zanima. Uvijek će ti bit 'what if?' (i općenito nemoj upisivat faks samo zato što ga svi upisuju, samo zato što je dobro zanimanje i sl. Zvuči ko klišej, ali mora te barem malo zanimat to što ćeš upisat, ipak ćeš provest 3, 5 ili više godina učeći o tome a kasnije će ti bit struka. Nemoj da ti faks bude tlaka!). Znam da su pripreme skupe. Been there, done that - što bi plaćala em pripreme em boravak u Zagrebu za vrijeme priprema kad je ionako teško upast, ionako neću upast, upisala nešto treće, odustala, i evo me sad nakon par godina na prvom izboru zajedno s brucošima . Ako ikako možeš, skupi pare, odi na pripreme i probaj.
žuti-kišobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:52   #3662
Quote:
žuti-kišobran kaže: Pogledaj post
Možda je sad kasno, ali nemoj. Nemoj upisat faks koji te ne zanima zato što možda nećeš proći prijemni za onaj koji te zanima. Uvijek će ti bit 'what if?' (i općenito nemoj upisivat faks samo zato što ga svi upisuju, samo zato što je dobro zanimanje i sl. Zvuči ko klišej, ali mora te barem malo zanimat to što ćeš upisat, ipak ćeš provest 3, 5 ili više godina učeći o tome a kasnije će ti bit struka. Nemoj da ti faks bude tlaka!). Znam da su pripreme skupe. Been there, done that - što bi plaćala em pripreme em boravak u Zagrebu za vrijeme priprema kad je ionako teško upast, ionako neću upast, upisala nešto treće, odustala, i evo me sad nakon par godina na prvom izboru zajedno s brucošima . Ako ikako možeš, skupi pare, odi na pripreme i probaj.
Znači prebacila si se na Studij Dizajna s nekog drugog? Jel ti onda trebala mapa i sve to?

Znam da će bit what if ali what if mi je već 4 godine što provodim u ovoj prokletoj gimnaziji. Budem probao FER jer me ipak zanima fizika i vise volim matematiku od većine predmenta, ako to ne ide onda ću probat prometni za kontrolora leta, A AKO I TO NE IDE onda ću pauzirat godinu, sredit tu mapu i slijednit snove
bioxed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:59   #3663
Quote:
bioxed kaže: Pogledaj post
Znači prebacila si se na Studij Dizajna s nekog drugog? Jel ti onda trebala mapa i sve to?
Ne, ja sam htjela arhitekturu. Ali isto sam morala na prijemni zajedno sa svima ostalima, nemožeš to izbjeć.

Ako te zanima fizika i matematika, možda se pronađeš na FERu! Sretno!
žuti-kišobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:46   #3664
Quote:
žuti-kišobran kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam htjela arhitekturu. Ali isto sam morala na prijemni zajedno sa svima ostalima, nemožeš to izbjeć.

Ako te zanima fizika i matematika, možda se pronađeš na FERu! Sretno!
<3
bioxed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:38   #3665
Quote:
bioxed kaže: Pogledaj post
Znači prebacila si se na Studij Dizajna s nekog drugog? Jel ti onda trebala mapa i sve to?

Znam da će bit what if ali what if mi je već 4 godine što provodim u ovoj prokletoj gimnaziji. Budem probao FER jer me ipak zanima fizika i vise volim matematiku od većine predmenta, ako to ne ide onda ću probat prometni za kontrolora leta, A AKO I TO NE IDE onda ću pauzirat godinu, sredit tu mapu i slijednit snove
Za kontrolora leta se ne ide na faks.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:57   #3666
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Za kontrolora leta se ne ide na faks.
http://www.fpz.unizg.hr/zan/?page_id=2
Quote:
Preddiplomski studij aeronautike projektiran je za relativno malu upisnu kvotu zbog čega su specijalistička usmjeravanja u studiju izvedena sa izbornim modulima koji se formiraju pomoću izbornih predmeta. Nastava izvodi u tri izborna modula: vojni pilot, civilni pilot i kontrolor zračnog prometa.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:36   #3667
Ne moras uopce na prometni za to.
Moze svatko probati tko zna engleski i prodje testove.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:39   #3668
Ljudi ima li itko kakav savjet za traženje prakse, imam li uopće šansu naći kakvu praksu nakon dvije godine studiranja?

Imala sma u planu tražit praksu između preddiplomskog i diplomskog, ali eto poremetili se planovi.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:32   #3669
Ima netko sa studija dizajna tu?
Što treba u mapu, jeste trebali neke instrukcije/pripreme?
Kakav je prijemni?
Bira se jedan od dva smjera odmah prije upisa, jos na prijemnom?
Kakav je studij?
Netko stariji ili tko je završio. Kakva su vam bila ulazna očekivanja, a kako ste sada zadovoljni?
Netko sa dizajna vizuala, a da je maybe završio. Čime se sada bavite?
Kako vidite ovaj studij u odnosu na graficki fakultet?
Nezz sad šta još, ak se sjetim dodam.
mxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:48   #3670
Koliki su troškovi studiranja na arhitekturi?
Kolko se prosječno mjesečno plati za pribor koji vam treba za tipa makete i slično?
Sweet pug is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 20:32   #3671
Bok! ima li tko ideju koji bi bio zajednički mail studenata vašeg fakulteta? Provodim istraživanje za doktorsku disertaciju i potreban mi je neki zajednički mail studenata (ako takav postoji kod vas) kako bih mogla provesti istraživanje. Zvala sam fakultet nebrojeno mnogo puta ali mi ne odgovaraju, a hitno mi je. Zajednička mail adresa studenata trebala bi biti javni podatak uh... Dakle, ne zanimaju me pojedinačne mail adrese studenata jer se to kosi s anonimnošću ispitanika već samo jedan taj zajednički mail, tipa ono [email protected] ili slicno..

Neka se nađe neka dobra duša pa javi na privat i spasi me muke jer moram napraviti istraživanje na 3000 studenata :/ Hvala puno!
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 08:33   #3672
Može li se naći rješenja Zbirke testova razredbenih ispita Arhitektonskog fakulteta?
Hvala
djvaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 12:13   #3673
pozdrav, da li netko zna do koliko tocno sati traje prijemni ispit? zahvaljujem
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 16:38   #3674
Jel zna itko kako ide plaćanje godine. Ako morma platit punu godinu jel se može na rate?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 16:44   #3675
Jel zna itko kako ide plaćanje godine. Ako morma platit punu godinu jel se može na rate?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 19:30   #3676
arhitektonsko urbanistički natječaj

Pozdrav !

Moram provesti arhitektonsko urbanistički natječaj za recimo rekonstrukciju trga.
Sa aspekta nekoga tko radi u jedinici lokalne samouprave, a da lakše pohvatam pojmove i aktere jednog takvog natječaja, sve prema važećem Pravilniku o najtečajima s područja arhitekture, urbanizma, unutarnjeg uređenja i uređenja krajobraza, zanima me postoji li možda izrađen hodogram aktivnosti? i gdje ga je moguće pronaći ukoliko postoji?
Ovako je sve malo komplicirano.
Tko kome što? Tko koga odabire i imenuje i na koje načine ...

Hvala !
zajček is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 11:09   #3677
Bok svi,

trebam vašu pomoć. Pišem doktorski rad i u sklopu njega provodim istraživanje o misiji i zadaćama suvremenog sveučilišta. Ako biste bili voljni, zamolila bih vas da ispunite ovaj kratki upitnik dolje na poveznici. Upitnik sadrži SAMO 12 pitanja, a puno bi mi značilo da ga ispunite jer trebam imati 10000 ispunjenih upitnika :/.
Poveznica za pristup upitniku: http://limesurvey.srce.hr/357174?lang=hr

Hvala svima koji će odvojiti dio svog vremena za ovo, zahvalna sam vam do neba!
__________________
E seppellire lassù in montagna, tutte le genti che passeranno, Mi diranno...Che bel fior!
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 15:35   #3678
Pozdrav. Koliko je zahtjevna matematika i fizika na ovom fakultetu? Upadaju li tu derivacije i integrali, i do koje razine? Je li to uopće potrebno kasnije u poslu?

Imam dara za crtanje, no nisam to nikad iskoristio u životu. Je li potrebno znati nekako posebno dobro crtat? Vjerojatno bih ponavljao maturu jer mi fale A razine iz matematike i hrvatskog, no ono što me je posebno zabrinulo su prijemni ispiti.

Ispituje se takozvana "opća kultura". Znači li to da ako ja nemam neki određen ukus u filmove i glazbu da ja nisam dobrodošao na fakultet (sudeći po nekim pitanjima na prijemnom).

Išao sam u gimnaziju ali nažalost smo konstantno bili bombardirani informacijama i dao bih ruku u vatru da se tek par od mojih kolega sjeća baš svega što smo učili.

Koliko je potrebno poznavati povijest za ovaj fakultet? Likovnu umjetnost?

Također snalaženje u prostoru, koliko je zahtjevno? Percepcije prostora? Jel se da pripremit za to/naučit?

Koliko je potrebno imati u sebi nekakvu ideju kako bi nešto izgledalo? Kao klinac sam bio užasno kreativan, no isparilo sve zbog depre
ksja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2021., 13:07   #3679
Tražim studenta za posao!

Pozdrav svima. Nije moja struka, tražim za kolegicu nekoga za izmjeriti stan laserom (njezinom), iscrtati u autocadu i dignuti 3D bez materijala samo zidova u Sketchupu, i za izvuci nacrte za izvedbu u Autocad iz Sketchupa i za slicne poslove po satu.
Ima li tu studenata koji su zainteresirani za opisano? Ako da, please da mi pošalju poruku s ponudom cijene
hvala
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2022., 14:02   #3680
Arhitektura je najljepsi studij koji postoji. Nije lako za upasti, ali ako upadnes, bez obzira na veliki rad koji studij arhitekture zahtjeva to je jednostavno uživancija. Davno sam zavrsio arhitekturu i gledano s profesionalne strane to mi je jako draga uspomena. Oni koji zaista zele zapoceti preporucijem da ne odustaju ako od prve nisu upali. Kao da je jucer bilo, tako dobro se sjecam prijemnog ispita. Preporucio bih onima koji ne razumiju prostor i relacije u prostoru da ne pokusavaju. Ako ikog zanima, mogu uputiti kako se spremiti za prijemni.
__________________
Zelim obljubiti Kurotresina Anku
Komotno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.