Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 17:51   #81
Quote:
nanina kaže: Pogledaj post
Koliko znam nema za kupit, možda je ove godine bilo pa trebaš pitat. Pitanja su doista iz knjige i nisu toliko dataljna. Neznam koliko se ljudi prijavi al zvoni mi u glavi broj 70-tak No važnije ti je koliko ljudi pređe prag jer oni idu na usmeni. Šanse stvarno ima ak daš sve od sebe, više se prestrašiš kad čuješ da primaju 30 ljudi.
A gdje ima knjige za nabavit?nigdje ne mogu nabaviti knjige iz hrvatskog..
Znači u biti je najvažniji rezultat na pismenom?jako bi htjela upisati logopediju,to mi je velika želja..al primaju samo 3 ljudi pa me to malo i straši. mislim,koje su šanse da uspiješ? .. .. Što bi mi savjetovala?svaki savjet mi dobro dođe... Hvala ti,pozdrav...
tajcika5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:41   #82
Ovako, ja sam na logopediji i stvarno fax nije težak. Jako. Naravno ak redovito radiš, sve će ti bit super. A profesori su stvarno zakon. I mene je bilo malo strah kad sam čula da ih malo primaju, ali sam to "izbrisala" iz mozga i jednostavno se pripremila najbolje što sam mogla. Biologiju sam naštrebala ko luđak, psihologiju isto - cijelu knjigu ko manijak. Tak da sam na prijamnom manje-više sva pitanja lako riješila. Hrvatski sam malo slabije naučila i tu nisam tak bajno riješila, ali sam nakon pismenog dijela bila na vrhu liste. Na usmenom samo mali razgovorčić, jer je onda to bilo odmah nakon što su došli rezultati iz pismenog, pa su vidjeli da smo umorni. Uglavnom, pitaju te o motivaciji i da li si negdje volontirala. No nije strašno uopće. Sljedeći dan bio je engleski - također lagano. Moj savjet je da se super pripremiš iz barem dva predmeta na pismenom, uopće ne razmišljaj da ih malo primaju već daj sve od sebe! Sretno!
__________________
Half a bee, philisophically, must ipso facto half not be.
Eric The Half A Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:20   #83
Quote:
tajcika5 kaže: Pogledaj post
A gdje ima knjige za nabavit?nigdje ne mogu nabaviti knjige iz hrvatskog..
Znači u biti je najvažniji rezultat na pismenom?jako bi htjela upisati logopediju,to mi je velika želja..al primaju samo 3 ljudi pa me to malo i straši. mislim,koje su šanse da uspiješ? .. .. Što bi mi savjetovala?svaki savjet mi dobro dođe... Hvala ti,pozdrav...
Nema ti tu puno savjeta- moj ti je ne paničari. I ja sam bila luda kad sam čula brojku 30 ali kad pogledaš isti ti je omjer ljudi koji se prijave i 30 koji upisuju kao i na filozofskom gdje ih dođe 4000 a cijeli faks upisuje 1000.Otprilike.
Ovo samo gadnije zvuči.
Ispričat ću ti kak je meni išlo. Pripremala sam se za filozofski- pa sam prošla čuda od gramatike i gluposti iz kulture . Biologiju sam sama spremala i nisam imala nikakvu podlogu iz srednje škole, a psihologiju sam najmanje učila jer sam je znala iz srednje i samo sam ponavljala. Tak sam ti ja učila biologiju mjesec dana i došo prijemni. Hrvatski sam ostala paf jer sam za filozofski morala znat svakakve zakukice a ovdje je jedno pitanje bilo npr. koji su samoglasnici Psihologiju sam sve rješila-ak sam imala 2-3 kriva, a biologiju sam znala tek par pitanja.
Prešla prag i obavila usmeni- svakog pitaju drugačije pa si nemreš baš pomoć.
I upala sam.
p.s sve su ti knjige iz srednje škole, tako i gramatika-hrvatski. No možeš učit po bilo kojoj gramatici, sve ti je tak otprilike isto.
Malo sam se raspisala Pozdrav
__________________
Ambicioznost je jadan izgovor za one koji nemaju dovoljno smisla za lijenost.
nanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:42   #84
Quote:
nanina kaže: Pogledaj post
Nema ti tu puno savjeta- moj ti je ne paničari. I ja sam bila luda kad sam čula brojku 30 ali kad pogledaš isti ti je omjer ljudi koji se prijave i 30 koji upisuju kao i na filozofskom gdje ih dođe 4000 a cijeli faks upisuje 1000.Otprilike.
Ovo samo gadnije zvuči.
Ispričat ću ti kak je meni išlo. Pripremala sam se za filozofski- pa sam prošla čuda od gramatike i gluposti iz kulture . Biologiju sam sama spremala i nisam imala nikakvu podlogu iz srednje škole, a psihologiju sam najmanje učila jer sam je znala iz srednje i samo sam ponavljala. Tak sam ti ja učila biologiju mjesec dana i došo prijemni. Hrvatski sam ostala paf jer sam za filozofski morala znat svakakve zakukice a ovdje je jedno pitanje bilo npr. koji su samoglasnici Psihologiju sam sve rješila-ak sam imala 2-3 kriva, a biologiju sam znala tek par pitanja.
Prešla prag i obavila usmeni- svakog pitaju drugačije pa si nemreš baš pomoć.
I upala sam.
p.s sve su ti knjige iz srednje škole, tako i gramatika-hrvatski. No možeš učit po bilo kojoj gramatici, sve ti je tak otprilike isto.
Malo sam se raspisala Pozdrav

hvala ti..puno mi pomažeš inače. Znači za hrvatski mogu učiti iz bilo kojih knjiga?jer sam pročitala na web stranici od erf-a točan popis knjiga iz kojih se vade pitanja za prijemni,a za hrvatski piše Fonetika i morfologija..zato me to malo muči. Ali uglavnom,moguće je sve..ne? Biologiju i psihologiju sam nabavila,tako da to već mogu početi učiti
tajcika5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:53   #85
Quote:
tajcika5 kaže: Pogledaj post
hvala ti..puno mi pomažeš inače. Znači za hrvatski mogu učiti iz bilo kojih knjiga?jer sam pročitala na web stranici od erf-a točan popis knjiga iz kojih se vade pitanja za prijemni,a za hrvatski piše Fonetika i morfologija..zato me to malo muči. Ali uglavnom,moguće je sve..ne? Biologiju i psihologiju sam nabavila,tako da to već mogu početi učiti
Nisam dugo bila na web stranici faksa al kolko ja znam iz hrvatskog su one srednjoškolske knjige za gramatiku- može bit da su napisali područja koja moraš znat. Tak je bilo kad sam ja polagala, možda će ti netko od prošle godine znati reći točnije ali mislim da se nije ništa mijenjalo. Pozdrav
__________________
Ambicioznost je jadan izgovor za one koji nemaju dovoljno smisla za lijenost.
nanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 02:40   #86
Thumbs up HEY!

Eto, da se konačno javim! Predugo me nije bilo, već zaboravih na forum... Dala sam sve osim...a pogodite kaj... I upisala 2.semestar- već su predavanja punom parom al ne više turnusno.
Dakle, taj divan predmet od kojeg,ako to slučajno niste znali,ljepšeg nema (citiram profu:Anatomija...to ste vi!) za sada je položila samo 1 CURA sa cijelog smjera dakle nas 43... Sretnica...
Ah, al doći će već i moj dan...jednom. Dogovor je da nakon tobožnjeg prolaza iz anatomije idemo na pivu...
pozz
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 10:53   #87
hej..ja sam na izvanrednom studiju..smijer rehabilitacija...3 godina...
faks je super... prezadovoljna sam

@pipita5 ja sam iz Anatomije kod Kelovića dobila 3... ako trebaš neku pomoć, hoummejd šalabahter - neće ti biti od pomoći ako ne naučiš, ali opet... slobodno se javi
bubbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 10:44   #88
kako ti je to uspjelo joj ,blago ti se.... imaš kakav savjet kako učit to čudo, jer ja koliko god pokušavala ništa ne ide u glavu i čini mi se da je nemoguće sve popamtit
Chaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:45   #89
da li ima smisla ići na prijemni za logopeda ako nisam odlikaš
wendy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:39   #90
Vidim da je faks poprilicno zanimljiv, no mene ipak vise zanima koje su mogucnosti za zaposlenje, da li netko zna ili ima iskustva u tome?
coeurdeloupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:57   #91
jel na erf-u ima postdiplomski....?
zna netko nešto o tome?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:53   #92
hej!ja sad završavam srednju i već od sedmog razreda hoću upisati ovaj faks-smjer rehabilitaciju...zanima me jako puno toga i ak ima tko ko studira da mi malo pomogne bilo bi stvarno super...kak je na prijamnome?kak je na samom faksu?profesori, društvo i sve to?...jer fakat bi htela to upisati al me ujedno i jako strah jer ne znam puno stvari o svemu tome
barbara:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 23:06   #93
hello...i ja sam malo zabrinuta...taman završavam srednju i to ne s čistom peticom već s 4.0 - 4.2 ... ja bi na logopediju!!! ima li šanse za mene??
ninny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:16   #94
Pa rekla bi da to ovisi o tebi- definitivno ćeš se morat malo više potrudit ali ako rasturiš pismeni, zašto ne
__________________
Ambicioznost je jadan izgovor za one koji nemaju dovoljno smisla za lijenost.
nanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:07   #95
thanks...eh,baš sam se sjetila! Svugdje sam tražila na internetu skripte..i ne mogu naći.. ili ja dobro ne vidim ili ih nema! Pa ako znate gdje se to još može nabaviti! biologija,hrv i psih ... pozdrav!
ninny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:57   #96
ako si pod skripte mislila na ispitni materijal (za učenje za prijemni), koliko ja znam to ne postoji- faks ne izdaje stare testove na prodaju kak neki faksevi. Barem nisam za čula da su počeli
__________________
Ambicioznost je jadan izgovor za one koji nemaju dovoljno smisla za lijenost.
nanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:52   #97
Zdravo.. ako netko možda zna kojeg datuma su ove godine prijemni za logopediju molim da mi napiše.. Hvala. Pozdrav svima..
tajcika5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 20:18   #98
Quote:
coeurdeloupe kaže: Pogledaj post
Vidim da je faks poprilicno zanimljiv, no mene ipak vise zanima koje su mogucnosti za zaposlenje, da li netko zna ili ima iskustva u tome?
što se tiče kasnijeg zapošljavanja rehabilitacija ti je najbolji smjer...
ja sam prošle godine diplomirala logopediju i žao mi je što sam odabrala taj faks, a bio mi je jedina želja nakon srednje škole...
trenutno radim u školi ono što rade oni koji su završili rehabilitaciju, i to u drugoj županiji, primili su me zato jer sam se jedina javila na natječaj, iako sam logoped... u zg je doslovno nemoguće naći posao logopeda... većina cura mora volontirajući stažirati da bi mogle izaći na stručni ispit, znam iz iskustva...
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:55   #99
prijateljica mi je obranila dipl.logopediju,prima ih 30 a prošle god. se javilo više od 200 na prijemni ispit...kažu da je motivacijski razgovor jedan od bitnijih stavki na ispitu.....
wendy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 10:12   #100
Ej, ljudi dala bi desnu ruku da upišem soc ped, no ipak se nadam da neće bit potrebno ak' čuješ kakav savjetić...naime zanimaju me pitanja na motivacijskom za taj smjer. Osim klasičnih zašto želim na tom faxu studirati do onih specifičnijih.
svi dojmovi bi mi surper došli.....bilo što.....!help!
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.